Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zajo79
31. mar 2011

@reisi mna tak na vianoce nechali lezat, otvorena na 4cm.. v 35tt. potom prisiel primar - ze vy co tu robite? spytal sa kolko mam porodnicu daleko od bydliska, a ked som mu povedala ze max. do 15min som tam - tak ma poslal domov. No ..a Matko sa narodil az za tyzden.

brnka
31. mar 2011

v porovnavani porodnic v Mama a ja bolo uvedene, ze v NR poskytuju masaze od personalu - mate s tym niekto skusenosti? Co mozem od toho ocakavat?

zajo79
31. mar 2011

@brnka masaze? 😀 to asi nie...

brnka
31. mar 2011

@zajo79 , no fakt, v tom casopise je to uvedene a poskytuju ich vsetky porodnice v NR kraji (vraj) 😎 😎 😎

anelisa
31. mar 2011

@brnka mne kamoska hovorila, ze masaze neposkytuju

anelisa
31. mar 2011

a ohladom akceptacie porodneho planu nevie nikto nic? 😕

klba
31. mar 2011

@reisi ja som naposledy v rizik. poradni cakala od 7,h do 11,h, (potom do 12,h na prijme) otvarali sice sono az o 9,h a rizik. poradnu o 9:30 ale uz o 7,h som bola druha v poradi a o osmej tam uz bola plna cakaren. 😅 😝

doktori vybavuju najskor vizity,(v pondelok, stredu, piatok) vacsinou medzi tym bezia na operacku a az ked je niektori volni ide sluzit do rizik. poradne a na sono, preto sa tam casto menia, za den tam stretnes viacerych dr
a ked som tam bola naposledy jasne ze nestihli prist na cas a ordinovat zacali cca pol az hodinu po zacati ordinacnych hodin. 😖

mna kontroloval este hore na gynekologii iny dr, nalez potvrdil, u mna je problem aj po konizacii, preto musim byt viac sledovana a mimochodom ked ma prepustali kontroloval ma prednosta, tyzden predtym prave on nameral krcok 1 cm a o tyzden 1,5 cm, 😕 😅 este keby to merali dvaja rozni dr pochopim ale jeden a ten isty a nameria pol cm rozdiel ale hlavne ze sa to nezhorsilo a kludovy rezim pomohol. 😉

sice teraz kludovy rezim doma nehrozi, pri drobcovi fakt nerealne, 😝 preto sa obavam ci sa to nezhorsilo, naposledy sa mi totiz za 2 tt skratil krcok o 1 cm a tiez som bola stale v pohybe, (dnes som napr. cele doobedie rozmrazovala a umyvala chladnicku s mraznickou, do toho starostlivost o drobca, varenie... ) a brucho ma tlaci uplne dolu, este aj ked sedim a obedujem neviem najst polohu a musim mat nohy vylozene na stolickach inak neobsedim.

helenkasabinka
31. mar 2011

@klba Klbka moja oddychuj zena ,vsetko sa da len treba chciet 😀 na chladnicku sa mozes vybodnut teraz 😉

klba
31. mar 2011

@helenkasabinka mozem ja zato ze muz do toho mrazaku furt cumi ako na telku 😝 a kto sa ma divat na tie kusy ladu co sa tam drzia, no nedalo mi to, 😅 uz dlho som sa na to chystala, povodne som mala este jednu robotu na plane ale nebudem to prehanat, pocka to do zajtra. 😉

helenkasabinka
31. mar 2011

@klba to si vystihla dobre s tym muzom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 len sa sanuj mojka,nech Jasminocka pekne este aspon do 37tt vydrzi 😵 😵 uz to mas za par moja 😵

klba
1. apr 2011

kocky tak mam konecne po sone a rizik. poradni, bola som tam prva a vybavila som sa az tesne pred 11,h. 😅 🙄
v piatok robia totiz odbery plod. vody, prednostne boli vybavovane tieto pacientky, plus pacientky z oddelenia, ich vybavili este pred 9,h a ordinovat mali o 9,h na sone, tam zacali az cca okolo 9:30-10,h a na rizikovke brali az okolo 10:30, aj ked ordinuju od 9:30. 🙄
a ked ma vybavili na sone musela som cakat kym sa nazbierame aspon tri do rizik. poradne, to tiez trvalo, 😝 (nie kazdu tehulku posielaju aj do rizik. poradne, az piata v poradi zo sona isla do rizikovky po mne).
Krcok mi ani nekontrolovali, chvalabohu, uz som sa bala tej hospitalizacie, 😝 takto som sa tomu vyhla, 😉 vysledky zo sona aj prietoky som mala ok, babo ma cca 2000 g,
akurat mi pozerali tie moje problemove zily na nohach, uz par dni mam aj riadne opuchy noh, tak budem este viac sledovana, najblizsie tam mam ist presne o tyzden, uz buduci piatok 8.4., v pondelok 4.4. mam ist najprv na cievne a v piatok im mam doniest do rizikovky vysledky z cievneho a sona.
a pokial budem mat kontrakcie, krvacanie, alebo odtok plod. vody mam hned prist na porodnicky prijem.

A ozaj jedno info pre kocky ktore si CHCU ZAZMLUVNIT PORODNIKA!
Na nastenke rizik. poradne pribudol OZNAM ze od 1.4. je mozne zazmluvnit si porodnika k porodu, poplatok je 215 € a plati sa to vopred nie tesne pred porodom, kto chce blizsie info, nech behne do rizik. poradne, ja som to az tak detailne nestudovala, kedze zazmluvnit neplanujem. 😉

kitu
1. apr 2011

@klba no na rizikovke je to takto vždy...t reba mať dobre nervy... my sme v stredu obehali celkom rýchlo lebo prišiel dor z rizikovky ovela skor a urobil si zopar pacientok aj sono- teda aj mne- bola som 3-tiaa potom hned robil aj poradnu...takže o 10-ej sme boli vybavení... čo je super lebo to ako sa ešte nikdy nestalo, tam je to vždy tak že nezačnu presne... ale ono za to asi nemožu- ked sa na oddeleni niečo vyskytne tak to je prednejšie akomy... aj ked je to tam dosť utrpenie vydržať tak dlho v tom hnusnom vzduchu a teple....

a to zazmluvnenie do teraz tuším nemali- nie mne tak vraveli- to maju asi nove... ale ani u nas netuším koho by som si vybrala keďže ja v nr nepoznam ani jedneho doktora... tak to asi necham na nahodu že ktorý bude mať službu...

kitu
1. apr 2011

@reisi inak toto možem potvrdiť aj ja... ked som bola v Lv v nemocnici tiež tam prišla jedna baba čo bola v 36tt a bola na 4-5cm otvorena, jej dr ju poslal z poradne rovno do porodnice že to už može byť každu chvilu a v nemocke jej povedali že to je normalny stav na 36tt a že je to bežne... a po 2 dnoch ju pustili domov a porodila až za nejake 2 týždne... takže toto je vpohode...

klba
1. apr 2011

@kitu ja som obrnena trpezlivostou, 😉 chodim v poslednej dobe dost casto po roznych ambulanciach, tak si zvykam, 😉 to pisem len pre kocky ktore nevedia ako to tam chodi, aby vedeli na co sa maju pripravit. 😉
ja tam idem zase v piatok, sedavam tam uz okolo 7-7:30, (muz ma hned vedla robotu, tak idem rovno s nim na siedmu.)

a to zazmluvnenie je nove, este pred 3 tt to tam neviselo, ja to tiez nechavam na nahodu, beztak pojde so mnou muz a takmer cely porod je pri tebe len porodna asistentka, doktor pride len sem tam pozriet ci je vsetko ok a na zaverecnu fazu a zasitie, ale niektore baby sa tu na to pytali. 😉

klba
1. apr 2011

@kitu so mnou lezala v nemocke kocka ktora tam bola presne mesiac, ked som v pondelok 21.3 odchadzala zacinala 37 tt, bola prijata lebo bola otvorena na 3 prsty a dnes som sa dozvedela ze ju tam nechali,(myslela si ze ju este pustia domov v piatok)a v piatok 25.3. aj porodila, takze vsade je postup iny, jej tvrdlo brucho ale kontrakcie nemala.

kitu
1. apr 2011

@klba no to maš super... my by sme museli z domu vyraziť tak okolo štvrť na sedem aby sme sa dostavili na siedmu tam... a už si aj moj muž zvykol- chudak tam so mnou to stale odčaka...lebo ako v tomto štadiu tehu by som už asi nebola schopna isť busom a vlastne vobec by som asi nechcela isť busom cca hodku... takže sa nechavam rozvažať... 😀
ved ani ja sa nechystam a už som tu pisala presne to čo si teraz napisala- že mne porodna asistentka povedala že aj tak väčšinu roboty urobia p. asistentky- teda v tej prvej faze... dr pride len ked sa už ide rodiť a počas tej prvej fazy ta tak kukne raz za 2 hodky cca... a ku podivu sa čudujem sama ... vyzera to tak že aj pri mne nakoniec bude moj manžel...ako cele tehu to silno odmietal, tak som mu o tom ani nehovorila a nenutila ho do toho... a ak sa bližime ku koncu tak sa nechava počuť že teda asi tam pri mne zostane... len sa boji toho že uvidi našho potomka takeho škaredeho zeleneho a špinaveho... heh chlap on ho chce vidieť už pekneho a ružoveho...až potom to bude jeho dietko... 😀 😀 😀

helenkasabinka
6. apr 2011

baby v ktorom tyzdni ste boli v rizikovej poradni dohodnut si ako budete rodit? lebo mne moj gyndo odporuca sekciu a pojdem do rizikovej sa dohodnut,ci ju odsuhlasia vlastne alebo co ...kedy sa asi chodi? v ktorom tyzdni?

kathrin6
6. apr 2011

ahojte.aj mna caka porod v nitre.chcela by som sa spytat co vsetko si mam zbalit pre seba a potom aj pre babatko?vsade je to trosku ine a ja sa v tom uz stracam.nechcem na nieco zabudnut ani nosit kopec veci zbytocne.prosim odpovede do ip.velmi pekne dakujem

alexandrag1
7. apr 2011

@kathrin6 Ahoj.Ja som v Nr rodila v decembri.Pre seba staci hygienicke potreby+vlozky,min 2nocne kosele,kojenecku podprsenku,detol mydlo,zupan(este vtedy bola zima),masticku na bradavky,hektolitre vody,ja som mala aj pohar a pribor svoj(ale neni treba),jednorazove podlozky pod seba,jednorazove nohavicky(nevyuzila som,pouzivala som normalne svoje bavlnene).Pre bábo jednorazove plienky,ja som mala aj 3ks platenych svojich pod hlavicku,rukavicky koli poskriabaniu(ale uz je na ne teplo),deku,dudlik,klobuciky na bradavky,vlhcene obrusky,inak som mala so sebou cely kozmeticky kufrik so sebou(obcas som vyuzila tycinky do usi,obcas vlastnu masticku an zadocek-ale to dostanes automaticky),tensiu ciapocku.No a v den odchodu staci ked ti donesu oblecenie pre teba a babo...hadam som na nic nezabudla.🙂

kathrin6
7. apr 2011

alexandrag1 - velmi pekne dakujem za odpoved.taketo nieco som potrebovala vediet.prajem krasny dnik

alexandrag1
7. apr 2011

@kathrin6 😉 rado sa stalo,ak by boli nejake otazocky staci IP...pekny dnik

zuzana_1
7. apr 2011

ahojte...
prosim vas,tie,ktore ste uz v nr rodili, da sa pouzit porodnicky gel ??? dakujem 🙂

elsanka
8. apr 2011

@zuzana_1 pozri si stranku http://tehotenstvo.rodinka.sk/?id=sprievodca-po..., mas tam vsetko ale pokial sa dobre pamatam v Nr ziadne ukludnujuce prostriedky nepodporuju.....neda sa dohodnut ani EDA.

helenkasabinka
8. apr 2011

@elsanka to je sila,co vsetko neakceptuju 🙄

helenkasabinka
8. apr 2011

@zuzana_1 spytaj sa svojho gynekologa on ti urcite bude vediet povedat 🙂

katustek
9. apr 2011

@helenkasabinka mna poslal moj gynekológ v 35 tt vidím, že ty si v 32 tt tak už čoskoro 😉

kamila68
9. apr 2011

@helenkasabinka asi by si sa mala poobzerat po nejakej inej pôrodnici

helenkasabinka
9. apr 2011

@kamila68 preco si myslis,ze po inej? 😕 😕

helenkasabinka
9. apr 2011

@katustek tak to som zvedava teda 😉

shirley
10. apr 2011

pridavam svoju skusenost s nr porodnicou, bola som nadmieru spokojna...samko sa narodil presne v den terminu 27.3. o 18.15 podvecer. Na cakacke som stravila 16 hodin a potom samotny porod na sale trval asi 1 hodinu. Samko mal 3970 g a 51 cm, porod bol prirodzeny a napriek tomu ze tie posledne hodiny na cakacke uz boli dost tazke, mam nan krasne spomienky. Sestricky boli uzasne, velmi mile, bola pri mne aj moja svokra cely cas, ktora je tiez sestricka a rodil ma Dr. Ravinger, skuseny porodnik - tiez nemozem nanho nic zle povedat, bol uzasny, cely porod bol napriek bolestiam pre mna jednym krasnym zazitkom. 🙂
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre