Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
30. máj 2010

@pepppe ano? chces aby isiel s tebou? moj bol aj pri porode a hrdinsky to zvladol a mne to super pomohlo,ked bol pri mne 😵

pepppe
30. máj 2010

tak cchem,len aby som tam mala ist skym,lebo sama to nieje bohvie co,,,uvidim kedy ma to chyti,dufam ze vnoci,vtedy byva doma 🙂 nooo jajha uz aby to bolo zamnou

helenkasabinka
30. máj 2010

peppe moj mal vybavenu dovolenku na ten den lebo ja som mala porod planovani a isla som na vyvolavacku tak vedel ze v ten den sa nam malinka narodi a mal dovolenku,potom este ked sme prisli z porodnice tak mal tyzden dovolenku aby bol s nami cely den doma a aby mi mohol pomahat 😵

matulka82
30. máj 2010

@lolita-gratulujem k pokladiku 🙂 😀 no ako vidim ,nic sa nezmenilo ani a ten cas -rok aj pol 😖 Pri prvom aj druhom som mala presne take iste zazitky.Neochota sestriciek-inac tie sa nestaraju,ani ked ma baba zaplateneho lekara-vlastna skusenost ☹ A ze titul baby friendl hospital-od toho maju daleko 😠 na porodnici su fajn sestry ,ale novorodenecke ,cest 2 vynimkam ☹ a tie navstevy to uz ani nehovorim,v prievane,aby si mama po porode nemala kde sadnut!!!A ked drzis dieta ,tak krik ze co si s nim v prievane...Katastrofa.

pepppe
30. máj 2010

@helenkasabinka noo to si mala super,aspon si nebola sama,no uvidime ako sa mne vypyta na svet ci skor alebo neskor,ja radsej keby to mam skor zasebou

helenkasabinka
30. máj 2010

peppe neboj sa ved to mas uz za par,ved ked si to tak vezmes,tak uz za 3 tyzdne sa ti moze drobcek narodit 😵

edit1989
31. máj 2010

Mliecka mame zasa zatial dost ale teraz mame zasa problemy s koliku😢 stale ju boli brusko a ma krce a hlavne sa nemoze vykakat...

drievko
31. máj 2010

Ahojte do NR idem aj ja rodit !!! Prvý porod bol o.k. tak som dost nazhavena ze ako to bude teraz!
@helenkasabinka koho si mala pri porode napis do IP!
@pepppe sice mam termín az 29 jula ale budem rodit skor pravdepodobne, tak sa mozno aj stretneme!
@edit1989 u nas to bolo podobne bolesti bruska dost casto ale do nekonecne sme prikladali teplu plienku ,kremovali, cvičili s nožičkami ! Rektalnu rurku co najmenej , len v nutnosti!

pepppe
31. máj 2010

@drievko co pojdes sekciou???noo mohli by sme sa tak aj stretnut,ak nas to obe chyti naraz 😀

drievko
31. máj 2010

@pepppe nie sekciu zatial neriesim ale mam placentu nizko tak zatial neviem! Skor pojdem lebo som uz otvorena na 2 cm aj v prvom tehu som bola skor rodit!Este si musim cely jun odlezat!

pepppe
31. máj 2010

@drievko aha noo pekne tak sa tam ozaj mozno stretneme,,,ja som zatial zatvorena,,aspon naposledy co som bola u dr,,,,

drievko
31. máj 2010

@pepppe ja som uz od 21 tt.

pepppe
31. máj 2010

@drievko a co lezis v nemocnici,alebo si doma???no ak nech drobcek este vydrzi mesiac v brusku

drievko
31. máj 2010

@pepppe ide tvoj doktor k porodu? si priamo z nr? mozes aj do ip ked chces 🙂

drievko
31. máj 2010

@pepppe nastastie som doma, veru este aspon do konca juna by som rada zostala kinderko

pepppe
31. máj 2010

noo a potom moze ist pekne von,no nie?a co hovoris na nr nemocnicu,,rodila si prve dieta tam?

drievko
31. máj 2010

hej rodila som tu v nr , a mala som aj mojho doktora! nie som moc narocna ale v pohode az na hnusnu protivnu sestricku(uz tam nepracuje)! Budes mat aj manzela pri porode?

edit1989
31. máj 2010

Drievko a ta rurka jej moze uskodit?Ja jej ju davam dost casto...ale nepomaha jej to😢a plienocku prikladat na brusko?

helenkasabinka
31. máj 2010

edit na rurku si moze rychlo zvyknut 😒

drievko
31. máj 2010

no veru ked si zvykne tak sa moze stat ze sa bez nej ani nevykaká ! ano teplu plienocku na brusko!

any23
31. máj 2010

@pepppe pozerám že máme rovnaký termín 😵 tak sa možno stretneme v pôrodnici 😉 nemusíš sa báť, príjem isto nájdeš, prídeš tam, zaklopeš a sestrička ťa potom už usmerní, aj mne bol drahý pri pôrode malého a neviem si to vynachváliť, super mi to pomáhalo 🙂 už len to že som vedela že je pri mne mi ulahčovalo pôrod 😉 aj teraz chceme aby bol pri tom, v robote to má dohodnuté tak, že aj keby mal práve smenu tak môže odísť, niekto zanho zaskočí 😅

tiež som zvedavá ako to vyzerá v nr pôrodnici, prvého som tu tiež rodila, to som bola vcelku spokojná, pri pôrode čo boli sestričky a doki, tam si nemôžem sťažovať, boli super, na oddelení šestonedelia to už bolo horšie - bolo tam pár neochotných sestričiek no ale dalo sa to prežiť 😉 podľa toho čo čítam je to vážne o šťastí na koho natrafíme 😝

any23
31. máj 2010

@pepppe a my tiež máme Alexíka 😀 😵

edit1989
31. máj 2010

Baby a je normalne to ze moja mala mi cez den vobec nespi maximalne hodinu a od nejakej 20-21hod spinka az do rana?Bojim sa ze to nieje normalne ved take babenka sa napapkaju a hned spinkaju teda co poznam a ona nic ma vypulene ociska a sem tam mi aj preplace cely den z tej koliky😢no tak pre istotu tu rurku uz jej nebudem davat aby si naozaj nezvykla😢helenkasabinka prosim ta a je normalne ze moja mala vypije kazde 3-4hod 100-120ml mliecka?Ked jej dam menej robi ako blazon😢baby nieje tu niekto kto ma tak stare babo ako ja?Ak ano napiste prosim vas ako casto papkaju a hlavne kolko..no a vcera neviem co jej bolo,ale cely den vsetko co spapala (moje mlieko) tak po kazdom odgrgnuti aj vyvratila to sa jej stalo prvy krat😢.A doktorka mi dala nutrilon proti grckaniu zaraba sa do materskeho mlieka aby zhustlo a to ju zasa zapieklo😢.A estw jedna vec,mozem jej davat feniklovy caj?Ak ano tak ako casto a kolko za den.A moze ho aj po alebo pred papanim?

zuzanakarolinka
1. jún 2010

@edit1989 na jej vek, je to trošku dosť mliečka čo vypije, mala by cca 60-70 ml, ale zase keď ti to je raz za 4 hodky, tak sa myslím, že dá, ak jej budeš dávať častejšie, tak určite je rob tú menšiu dávku, aby nezostala "prekŕmená" ja takého jedného poznám a má 7 mesiacov a skoro 13 kg, to si myslím, že je nezdravé
a k tomu čajíku, ja som dávala tiež a striedala som harmančekový s feniklovým, ale dávaj si pozor, lebo sú sladené, tak jej občas daj aj čistú vodu, samozrejme dojčenskú prevarenú
harmančekový čaj za normálnych okolností preháňa, ale detičkám to pomáha pri zápchach,
ja si myslím, že toho čaju môže vypiť 30 ml za deň, ak je veľká horúčava tak aj viac, moja malá to má rada, aj vodu

zuzanakarolinka
1. jún 2010

edit ty nemôžeš spávať, tak neskoro vždy píšeš?

helenkasabinka
1. jún 2010

edit no radsej jej davaj mensie davky aj ked mozno o hodinku skor...neviem ale podla mna grcka za to ze je velky papacik a moc naraz vypije,co jej zatazi zaludok a potom to vygrcka 😅 feniklovy cajik mozes davat ....uvar si ho a maj ho vo flaske a po troske jej davaj pit 😉

majovka111
1. jún 2010

edit ja mam malu trosku starsiu ako ty, ale neviem kolko presne vypije, pretoze ju kojim, ale ked mala tyzden aj nieco, boli sme na skuske kojenia,kde za 15 min vypila cca 90 ml a doktorka len povedala, ze super. myslim si ze kolko chce,tolko spapa 😉 moja mala papa kazde 3 hodinky, ale trapia nas koliky, ma podrazdene creva, takze sa trosku trapime. s feniklovym cajom opatrne, niekedy nafukuje aj ten,rovnako ako aj rasca a aniz- ja som ho uplne vylucila a taktiez aj caj pre kojace. pre istotu,aby som vylucila cokolvek,co by mohlo skodit,. a ked uz,tak existuju aj nesladene cajiky-maju ich v napr v DM drogerii 😉
este ma napadlo,z akej flasky davas papat? nenahlta sa vela vzduchu?

edit1989
1. jún 2010

My uz naozaj nevieme co snou robit😢.Dala som jej mensiu davku a robila ako besna cucala si prsty,plienku mi zuvala a cucala dudel o 106 a pisti v kuse pokial jej nedam 100ml a dokonca uz ani to jej nestaci tak tych 110-120ml zlopne.A stale mi kaka neviem ci je to normalne

zuzanakarolinka
1. jún 2010

@edit1989 čo je to stále, a akú má stolicu? keď už nevieš čo, tak zavolej lekárke nech ti poradí ona, aby si náhodou neurobila horšie

helenkasabinka
1. jún 2010

edit a ake mlieko jej davas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre