Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
21. nov 2010

@zuzanakarolinka dakujem moja ,konecne super sprava 😵

zajo79
22. nov 2010

@helenkasabinka a aj Ti povedali, ze to budes mat zase taky problem?

helenkasabinka
22. nov 2010

@zajo79 hej,ze ked som to mala pri prvom ,tak to je uz pri kazdom tehotenstve ,ale tak nebudem dopredu sa stresovat ,uvidime ako rozhodnu,je to na nich 😉

didiana333
22. nov 2010

@zajo79 myslím,že ten stav s placentou sa opakuje...aj moja mama to mala....ale vtedy sa to nejak neriešilo a ked som sa ja narodila,tak placenta z mojej mamy vypadla asi po troch týždnoch...no des...a tiež kyret potom sa musel robiť a su z toho komplikácie ,takže teraz sa to rieši sekciou... 😕 myslím,že ovela jednoduchšie riešenie.... 😉

helenkasabinka
22. nov 2010

@didiana333 presne tak mas pravdu a ja som mala velke problemy kvoli placente pri porode a aj moj gynekolog povedal,ze to je jednoznacne dovod na sekciu pri druhom a napisal mi planovanu sekciu a napisal dovod to tehotenskej knizky a do karty ,tak snad mi to aj v nemocnici odsuhlasia .......lebo ak sa mam priznat po tom prvom proode sa bojim rodit spontanne ☹

didiana333
22. nov 2010

@helenkasabinka to ti verím 😖 ani sekcia síce nieje žiadny med,ale myslím,že ked je dôvod,tak je to vždy lepšie...ja som mala dva spontánne a poslednú plán.sekciu...vždy som si myslela,že sekcia bude výhra,ale aj to bolí jak fras...ked som sa zobudila z narkozy,som myslela,že zdochnem od bolesti...celé brucho ma bolelo,ano pohnuť som sa nemohla...no ale hojenie bolo dobré a už na druhý den som chodila v pohode...a tri týždne po porode som ani nevedela,že som rodila 😉

helenkasabinka
22. nov 2010

@didiana333 juj ved sa aj bojim sekcii strasne tak ale radsej si odtrpim bolest z rany ako nahodou vykrvacat,co sa mi teda skoro pri porode stalo a o kyrete 3 tyzdne po porode kvoli zvyskom placenty radsej ani nehovorim 😔 😔

nanulik
22. nov 2010

ja som rodila sekciou v NR. a bol to zážitok na celý život. a ešte si rozmyslím či niekedy ešte jedno dieťa mať budem.
mala som plánované tak som sa na to psychicky pripravovala. robili ma ten den ked som prišla, vedela som to tak som doma nič nejedla. prezliekla som sa do košele, klystír dali ešte dole na príjme, urobili ozvy, a išlo sa hore. tam som čakala asi pol hodinu kým pozhánali operačný tím, robil ma primár a Chládeková. cievkovanie bolo trošku nepríjemné ale v pohode sa dalo vydržať. problémy boli so zavedením infúzie, podarilo sa až na siedmy krát!!! potom sa išlo na sálu, vyzliekli ma a tam to na mna prišlo, zima tam bola ako v rusku a ja som sa ešte začala triast, spinál sa podaril na tretí krát zaviesť lebo som sa klepala ako ratlík. ked to bolo tak mi bolo celkom príjemne uvolnene, po sekcii ma dali na tú pooperačku. bolesti sa dali zvládnuť lebo mi dávali proti bolesti infúzky 😀 ale horšie to bolo s mojimi črevami, ako som ležela tak sa mi ukladali na svoje miesto a to príšerne bolelo 😝 . a ešte mi vadilo že z klimatizácie tam išiel smrad z fajčenia.
na druhý den ma dali na šestonedelie a večer ma už postavili. to nikomu neprajem, ako mne bolo zle!celé tehu som nevracala ale teraz som skoro otyčkovala sestričku 😝 ako quasimodo som chodila asi tri dni, potom sa to už lepšilo.

didiana333
22. nov 2010

@helenkasabinka neboj sa...všetko prebolí a budeš mať pri sebe krásny uzlíček,pri ktorom na bolesť rýchlo zabudneš 😉 🙂

helenkasabinka
22. nov 2010

@didiana333 dakujem krasne 😵 😵 😵 no uz len je otazne,ci mi to rizikovej poradni nezamietnu 😔 😅

helenkasabinka
22. nov 2010

@nanulik ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😅 😔

zajo79
22. nov 2010

@nanulik to ti bolo zle zo spinalu... asi teda, ci nie?

nanulik
22. nov 2010

@zajo79 asi áno aj to že som dlho ležala len na chrbte tak ked ma zodvihli tak som mala závrat

zuzanakarolinka
22. nov 2010

@nanulik zo spinalu vie bolieť hlava, preto je dobré piť kolové nápoje, každá sme iná a každá bolesť a všetko okolo toho znášame inak, všetko prebolí, je to čerstvé, len nech ste zdraví 😉

zajo79
22. nov 2010

aj z epiduralu su riadne migreny... a niektore baby hovoria ze dost dlho. tak neviem ci to pomohli zenam....

nanulik
22. nov 2010

@zuzanakarolinka o tej kole mi aj na cvičení pre tehotné povedala sestrička z nemocnice, tak som si kúpila, len po operácii nebolo toho kto by mi ju podal, našťastie teraz ma hlava nebolí, len asi tak často ako aj pred tehu. takže v pohode

didiana333
23. nov 2010

Mne kvôli mojim migrénam aj odporúčali lekári radšej narkozu na sekciu....takže mna našťastie po sekcii hlava nebolela.... 🙂

zuzana76
23. nov 2010

@nanulik ten smrad z fajcenia cez klimatizaciu som tam citila aj ja, fuuuuj

bebaa
24. nov 2010

ahojte maminy, co mam zobrat pre Baby do porodnice? myslim ked budeme tam, nie na oblecko cestou domov....mam zobrat aj postolky? a dudlik?

zajo79
24. nov 2010

deku svoju, ciapku tenku... rukavicky ak by sa skriabalo, ale to som ani nepotrebovala

zuzkaznr
25. nov 2010

@bebaa ja mam zabalenu deku,ciapocku,rukavicky a cumlik

zuskamagic
25. nov 2010

@bebaa postolky ti podla mojich info netreba a dudlik je na tebe.... kvoli kojeniu sa to velmi neodporuca, lebo vraj ked si zvykne na dudlik, moze si horsie zvykat na prsnik, ale nie kazdy sa s tym stotoznuje.... ja dudlik neberiem, skusime to na zaciatok bez neho a keby bolo belmi zle, tak mi ho prinesie manzel neskor .... cize beriem len deku, ciapocku a tenke rukavicky.

bebaa
25. nov 2010

@zuskamagic ok...dakujem 🙂 a ja som tych postoliek nakupila
@zuzkaznr diky 🙂

zuskamagic
25. nov 2010

@bebaa ja som tiez nakupila postolky 😀 .... ale ved doma ich mozes potom kludne pouzivat, lekar by sa mal po vysetreni babatka vyjadrit, ci treba, tak mozno ich este vyuzijeme.... len v porodnici by ti boli asi zbytocne

baskaj
25. nov 2010

ja by som pre istotu vzala v tomto období asi aj ponožtičky.

a viem, že cumlík sa kvôli lepšiemu prisávaniu neodporúča, ale ja som na radu mojej sestry vzala. a keď mi bol malý nespokojný a nevedela som prečo, tak keď som zavolala sestričku, nech sa na neho kukne, tak sa ma rovno spýtala, či nemám cumlík. ja že hej. tak sme dali a hneď bol spokojný. spolubývajúca cumlík nemala a malého mala na sebe nacucnutého celé dni a noci. no ale môj sa zase vedel od začiatku pekne prisať, nemali sme s tým problémy.

lenok
26. nov 2010

Nezabudnite plienky!

alexis13
26. nov 2010

baby neviete v NR porodnici poziciavaju monitor dychu?

domyyy
26. nov 2010

@lenok Leni nemôžeš spávať? 😅

baskaj
26. nov 2010

@alexis13 požičiavajú, ale bližšie info neviem. myslím, že ti to ponúknu pri prepúšťaní.

alexis13
26. nov 2010

@baskaj no musim zistit aky poplatok to je.....dakujem

a este neviete ci robia odber pupocnikovej krvi? ale na darovanie nie na uschovu dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre