Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzana76
26. aug 2011

aj mna pripravovala na sekciu PA Ivetka, neviete ako sa vola priezviskom? Bola velmi mila a starostliva, ale myslim, ze Ivetky su tam 2. Ja by som sa jej aj isla osobne podakovat, lebo je naozaj neskutocne dobra, sice az po roku, to si ma uz nebude vobec pamatat, ale to nevadi, hlavne, ze ja som mala dobry pocit, ze sa o mna , o nas niekto postaral.

martinka211
26. aug 2011

@zuzana76 ta co bola pri nas sa volala Masarykova 😵

zuzana76
26. aug 2011

@martinka211 no vidis, lebo som nasla aj nejaku Ivetu Tomkovu, resp Tonkovu na google, PA co hlasila na matrike deti, ale to bude teda ta Masarykova, bola taka tmava, vlasy take kratsie po bradu, tmavsie, pamatam ze mala modre nausnice, nieco ako swarovsky 😀 😀 , mladsia, asi okolo 30 rokov

martinka211
26. aug 2011

@zuzana76 mne skor pripadala taka okolo 40 😉 ale ostatne na nu sedi 😉

zuzana76
26. aug 2011

aha😀

brnka
26. aug 2011

@zuzana76 , ta "moja" Ivetka bola Tomkova, ja som sa na nu pytala na sestonedeli a tiez som jej este pri odchode chcela podakovat, ale bola prave na boxe pri porode, takze nemohla vyst von. Ale snad si to aspon tu precita, je naozaj uuuuzasny clovek

mery1988
26. aug 2011

@martinka211 keby bola každá taká 🙂

zuzana76
26. aug 2011

@brnka no super, tak ja vobec neviem, ktora bola ta moja, musela by som ich vidiet.

zuzulik5
28. aug 2011

Ahojte kočky, ja som sa vrátila z Nr pôrodnice v piatok - takže prikladám čerstvé dojmy 😉 Nakoľko som prenášala 8 dní, prijali ma v nedeľu, kde som si celý deň "odtrpela" bolesti a silné kontrakcie. Malinkú som porodila v pondelok ráno o 7:00 hod - samotný pôrod trval 20 minút a bola pri mne najlepšia PA Ivetka Tonková - úúúúúúúúúúžasná žena, ktorá mi celý čas pomáhala - kľudne by som pri nej porodila aj 10 detí 😀 Rodila ma ešte jedna mladá doktorka Maňová alebo Moňová - neviem presne, ale tiež perfektná a veľmi milá. Na oddelení šestonedelia som bola spokojná, sestričky boli skvelé, starali sa o nás, izby pekné prerobené - len tá strava - HNUS!!!!!!!!!!!!!!Aspoň tento týždeň bolo zle, ale keď je človek hladný zje všetko - teda okrem kapusty, hrášku, šlachovitého mäsa a pod 😖 Ale sem-tam sa dalo. Čo sa týka sestričiek na novorodeneckom - bolo to hrozné, čo sa človek nespýtal nepovedali, každá hovorila stále niečo iné - nevedela som čo si mám teda z toho vybrať, aby ma zas "nedodžubali". Ale česť výnimkám, tri sestričky boli zlaté, len škoda, že ich bolo tak málo 😢 A doktorka detská je úžasná, milá - taká mladá čiernovlasá - tá bola super. Celkové zhrnutie: s pôrodom som bola spokojná, aj s ubytovaním...len tie sestričky by mohli byť viac ematickejšie a viac sa venovať informovaniu, ja viem, že majú toho veľa, ale trochu ľudskosti by nezaškodilo. Či by som tam rodila znova neviem, to si asi 2x rozmyslím, nakoľko sme si z pôrodnice priniesli kožnú infekciu a nikto si to tam nevšimol 😠 Každopádne má svoje plusy a mínusy, dá sa to tam prežiť, keď máte drobca pri sebe 🙂

marhulka13
28. aug 2011

@zuzulik5 gratulka, vola sa Andrea Maňová a je ešte mladšia kao ja, inak fakt velmi mila 🙂 no, mne zas tie sestricky radili az moc, no suhlasim, ze castokrat mali odlisne nazory a tak som v tom mala trochu zmatok, ale tak som si na ne zvykla a pred kazdou som prikyvovala 😀

micicka
29. aug 2011

@zuzulik5 gratulujem k malej modelke 😉 ja som tiež narodená 22.08. 😀 stravu si viem predstaviť, fuuuj a to by sa mali maminky zdravo stravovať 😕 kožná infekcia, tak to je teda tiež gól a hlavne, že si to vysoko kvalifikovaný personál nevšimol 😠
a verím, že ľudskosti asi chýba mnohým sestričkám, je to smutné, hlavne v tých prvých chvíľach po pôrode, keď čerstvá maminka potrebuje veľa rád. ale ste zdravé a ste už doma, tak už bude len dobre 🙂

micicka
29. aug 2011

ešte mám otázočku, na všetky už maminky - čo treba priniesť do NR pôrodnice pre seba a pre krpca? vie mi niekto napísať zoznam vecí, aby som mala všetko čo nám bude treba? ďakujem 😉

martina398
29. aug 2011

Ahojte,tak prikladam svoj nazor na nitriansku porodnicu.akurat dnes sme z nej prisli domov.a nemozem ani jedno zle slovo povedat,vsetko bolo skvele,od izby,sestriciek,porodnych asistentiek,lekarov.
@micicka Ja som pre maleho mala len jednorazove plienky a vlhcene obrusky,nic viac som nepotrebovala.a pre seba podlozky pod seba,jednorazove nohavicky(skvely vynalez)-daju sa aj preprat,takze sa daju aj viackrat pouzit,vlozky-ja som mala tie Bella mamma,su dobre velke.potom aspon 3 kosele,krem na bradavky,ja som mala aj odsavacku mlieka,velmi mi pomohla.kojenecku podprsenku a vlozky do nej.a to je asi vsetko,nic viac netreba.

micicka
29. aug 2011

@martina398 ďakujem a blahoželám 😉 a samozrejme prajem veľa zdravíčka. zoznamček si opíšem, vďaka 😉
a veľmi sa teším, že všetko bolo v poriadku a bola si spokojná 😉 uvidíme, čo ja za 2 mesiace 😀

marhulka13
29. aug 2011

@micicka ja by som si pre istotu vzala aj teplomer, lebo ja som dostala horucky a ani za ten svet nemal nikto teplomer, potom kooopu vody a balzam na pery, bo ja mala papulku vyschnutu jak stara studna. a samozrejme ze uterak, kozmetika je samozrejnost pre teba 🙂 pre babvo fakt nic ine iba to, co uz bolo spomenutem, no ja som rodila vo februari a "sfukli" ma, ze kde mam pre maleho rukavicky, ciapocku a deku 😅 tak mal hlavu zabalenu v plienke a prikryli ho poduskou z vedlajsej postele

malinovka333
30. aug 2011

@micicka priklanam sa co pisala @martina398 len este pre to babo som vyuzila ciapocku a deku,urcite 3 nocne kosele clovek sa lepsie citi a aj tie vložky Bella som super vyuzila sice su dlhe a siroke ako svet ale lepsie ako tie kratke,spom 2 osusky,uterak,slapky do sprchy,zupan,a vela vela vody

veronika1417
2. sep 2011

@martina398 to vazne toto staci??? 😕 kokoooos a ja ten zoznam a kupovala som aj novu tasku kvoli tomu aby mala bola pobalena zvlast 😀 @micicka spolu zistujeme, cvicime,... a aj rodit budeme spolu 😀

micicka
2. sep 2011

@veronika1417 no veru, nakoniec aj rodiť spolu budeme 😉

martuska75
2. sep 2011

@veronika1417 ono sa zdá že nič extra netreba, ale ja som sa z pôrodnice skoro neodniesla 🙂 Ešte toto ešte tamto ..... 😉

veronika1417
2. sep 2011

@martuska75 no ved prave 😀 ja som si zohnala na nete take zoznamy, ze co treba a z toho som si spravila taky vlastny vycuc 😉 tak ale nie je nad to poradit sa s vami ktore to uz mate za sebou. Moj manzel by len bezradne behal hore dole lebo by mal len stresy takze ho chcem trosku uchranit 😉 a byt pripravena radsej na vsetko.

martuska75
2. sep 2011

@veronika1417 presne tak, aj moj by to nezvladol keby dačo takže som sa radšej pobalila sama. Ešte ten zoznam aj niekde možno mám 😉

veronika1417
2. sep 2011

@martuska75 ked najdes kludne posli budem rada 😉

zabkalucy
4. sep 2011

@micicka ďakujeme pekne 🙂

baby213
5. sep 2011

Ahojte! neviete mi prosim niektora poradit aku lehotu ma soc. poistovna na vybavenie materskej a zaslanie rozhodnutia? na MD som vypisana od 10.8. a papiere na dobrovolne som tam zaniesla este 9.8. a do prace taktiez. Doteraz mi vsak domov nic neprislo a to z dovodu (po milion telefonatoch do SP) ze nie som este ani len nahodena v systeme ako poberatelka materskej. Teraz neviem ci vobec nejaky narok na nu mam ci nie, ci a kedy vobec nejake peniaze dostanem veru neviem 😖 dakujem za odpovede

attena
5. sep 2011

@micicka tak pre teba doklady:obciansky pr.karticka poistenca,sobasny list,tehotenska karta, 2-3 nocne kosele ,podlozky na prebalovanie asi 4-5 ks,ja som pouzila 4,podprsenky aspon 2 na kojenie ,hygiencke potreby /sprchovy,sampon, balzam na pery,toaletny ,vlozky hrube a tie dlhe zabal si aspon 12ks do tasky pre zaciatok ostatne si nechaj doniest aby si zbytocne nemala prepchatu tasku,masticku na bradavk ja som mala Bepanthen/ 5ks aspon jednorazovych nohaviciek su super,uterak 1 velky ,1 maly,papuce do sprchy 1 a 1 na volno,Pre dietatko 15 plienok napr.pampers ostatne si potom daj doniest,vlhke obrusky,okrem toho ti vsetko daju,no a dobre je mat mydlo antibakterialne koli dietatku ,lebo pred kazdym kojenim si treba umyt ruky a odporucaju to detske sestricky ze antibakterialne

marhulka13
5. sep 2011

@baby213 u mna to trvalo asi mesiac a pol, ja som isla n amatersku 28. 12., rozhodnutie nemam doteraz, no peniaze mi vyplatili mesiac pozadu

micicka
5. sep 2011

@attena ďakujem ti veľmi pekne za radu 🙂 tie podložky stačia také na prebaľovanie ako pre bábätká, alebo to musia byť nepremokavé podložky z nejakej umeliny?

malinovka333
5. sep 2011

@micicka stacia normalne podlozky na prebalovanie aj v tescu ich maju

attena
6. sep 2011

@micicka oni su z jednej strany tak e ako plienky a z druhej take ako foliaa su tam take farebne detske vzory, myslim ze su to tie detske ja som ich kupovala v z dravotnickych potrebach

baby213
6. sep 2011

@marhulka13 Dakujem za odpoved, tak nakoniec aj moj zamestnavatel ma cas a uz vyse mesiaca nezaniesol moje podklady do SP, takze fantazia, ze mesiac pozadu. U mna to potom moze byt aj dva. Hlavne ze sa vsetky v uradoch robia mudre jak radio a nikto vam nic neda nacas 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre