Ako prebieha vyvolávaný pôrod v pôrodnici v Topoľčanoch?

emakiki
2. jún 2013

Ahojte, caká ma vyvolávaný pôrod v Topolcanoch... ako postupuju lekari? ide to rýchlo, alebo ma nechajú trápiť?

luciaalex
2. jún 2013

A akovies ze ti ho vyvolaju? Si dohodnuta s konkretnym lekarom? Ja som mala 2 vyvolane, jeden- rano o 8 cipok, o pol 12 pustenie vody, o pol druhej 4 kilovy synator na svete. Druhy porod o 8 cipok, komplikacie, akutna sekcia. Lekari su v pohode.

emakiki
autor
2. jún 2013

@luciaalex prepac, ale keby to neviem, tak sa nepytam... ale dakujem za prispevok...dufam, ze bude aspon taky ako tvoj prvy...a nenechaju ma dlho trapit...dakujem

madono
2. jún 2013

Ahoj, neviem ako to chodí v Topoľčanoch, ja som rodila v BB, reagujem skôr na to vyvolávanie pôrodu. Mne ho vyvolávali päť dní, vyskúšali injekcie, infúzie s oxitocínom, prostaglandínové čípky /tie dokonca boli dva/, ale s mojím flegmatickým dieťaťom to ani nepohlo. Záver bol sekcia na konci 42TT. To ťa, ale nechcem strašiť, len aby si bola pripravená na všetko. Prajem šikovného doktora...

emakiki
autor
2. jún 2013

@madono ahoj, prave pre toto sa pytam, lebo ked uz tam budem, nech sa aj v ten den narodi... dufam, ze ma nebudu zbytocne trapi a stresovat...viem, ze aj takto to moze dopadnut, ale chcela som vediet, ci aj v To su doktori nekompletní a toto dopustia... zajtra ma to caka... dakujem za prispevok

jarka721
2. jún 2013

trapit by ta nemali nechat 🙂 mne tiez vyvolavali porod dva dni 🙂 nebolo to nic strasne ale ak cakas ze porod bude bezbolestny tak na to zabudni ☹ 😉 ale vsetko sa da vydrzat,hlavne sa zbytocne nestresuj!!! 🙂 🙂 😉 drzim palce 🙂

lienka1601
2. jún 2013

no mne dali injekciu o desiatej a maly sa narodil o pol siedmej.. takze trva to tak skoro cely den 🙂 ved uvidis.. mozno cim menej vies tim menej sa stresujes.. 🙂

madono
2. jún 2013

@emakiki ono to nie je celkom o dr., my sme išli na oxitocínovú infúziu dve, žienke vedľa mňa stieklo asi deci a už malý na to reagoval a do dvoch hodín bol von, mne stiekla celá fľaša a nič.

ale @lienka1601 má pravdu, takže to tu povypínaj a bež spať, lebo ak to zajtra dobre dopadne tak sa tak skoro nevyspíš

držím palce

sindaria
3. jún 2013

Ahoj, absolvovala som to tam dvakrat, naposledy pred tromi tyzdnami, toho ze by ta nechali trapit sa vobec neboj, prave naopak, take tie programovane porody maju v TO podla mna radi a s nicim sa neparaju, doslova som prosila o jemne vyvolavanie, nech sa to co najviac podoba na prirodu, s tym ze ja mam casu dost, no vraj "babatko cas nema", takze to vyzeralo takto - pri oboch detoch som dostala o osmej polku prostinovej tabletky, dve hodky sa dali vydrzat, okolo jedenastdj sa pichla voda a nastalo male peklicko, rodilo sa o pol druhej, oxytocin pichli az uplne na zaver prii tlaceni, namojveru neviem kedy to bolo. Je inak zaujimave, ze som citala o viacerych indukovanych topolcianskych porodoch, ktore prebehli medzi osmou a cca druhou, az to vyzera tak, ze na to vyvolavanie reagujeme viacere podobne. Ak mozem porovnat, v Topolcanoch som bola aj pred osmimi rokmi a veci sa zmenili aspon v tom ze sa cloveka na vsetko pytaju, prajete si klystir, lieky atd. Ja som ocakavala od porodnice najma to, aby som pocas porodu aj neskor mala co najviac slobody a to oni respektuju, je tam pohoda, klud a pokoj, sestricky len nakukaju - najlepsia bola ta ktora nakukla, jednym okom zaskulila na dieta, druhym na nocny stolik, ake mam casopisy a vraj fiha apetit, mozem, rano vam ho donesiem🙂 vela stastia a zdrave babo prajem, bude to urcite dobre a rychle

emakiki
autor
3. jún 2013

@sindaria ahoj, konecne rekcia k veci...(chcela som vediet ako to prebieha v TO, lebo vsade maju ine zvyky), dnes nas ale zase poslali domov...ja si myslim, ze je to tak lepsie... malinka je este vysoko a vsetky vysetrenia dopadli dobre... no aj mne sa to zda ako cez kopirak,. co som sa zatial docitala o vyvolani v TO...

sindaria
3. jún 2013

Ahoj, u nas sa indukovalo na piaty den po termine a tiez som sa doktorky rano pytala, ci si mysli, ze sa to dieta narodi este dnes, a ze samozrejme. Tazko sa mi tomu verilo, lebo ten moj nalez bol mizerny - jeden centi - nuz ale chytila som sa. Pri prvom syncekovi mi primar zaviedol prostin a zmurkol na mna ze po obede ho tu mame, a mali sme. Btw, porodne asistentky a lekari vsetci, s ktorymi som mala do cinenia, boli prijemni.

kathy1
18. jún 2013

@sindaria prosim Vas kocky aky lekari su tam teraz robia? Robi tam porody aj dr. Sileš? Dakujem
@emakiki

kl733
27. apr 2014

Ahojte maminy..mňa čaká vyvolávaný pôrod zajtra v TO..tak dúfam, že všetko dobre dopadne..vdaka za cenné rady a komentáre 🙂

dobromila1111
27. apr 2014

@kl733
Všetko dobré prajeme!🙂

kl733
27. apr 2014

@dobromila1111 dakujem krásne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre