Ako sa riešia drobné autonehody?

susik77
23. jún 2008

Ahojte, ako sa riesia drobne nehody, kde je skoda do 5000 Kc? Napr. Ked do vas niekto tukne, al. vam buchne do dveri a trochu vam oskrie lak? Vola sa policia, aby sa o tom napis. zapis, alebo sa len ma dohodnut s vinnikom, aby mi dal na ruku tie peniaze-ak je to okolo 1000-2000 kc?

rakusak
23. jún 2008

Ak je sofer solidny,tak sa dohodnete,a peniaze vam da hned.Ale ak ma sofer vyhrady tak treba zavolat policiu spise sa nehoda a potom sa to plati z poistky.

jablonka
23. jún 2008

alebo dalsia moznost - ist s vinnikom do jeho poistovne, kde ma zakonnu poistku, on to nahlasi, poskodene /aj vinnikovo/ auto hned obhliadnu a skoda sa moze zlikvidovat
dalsia moznost - ist do svojej poistovne kde mame havarijnu poistku a oni tu skodu z toho uhradia a potom budu celu sumu- aj so spoluucastou - z vinnikovej zakonnej poistky regresovat 😉
to vsetko sa da aj bez policie...ak vsak sa hned na mieste vinnik vykruca, radsej ju zavolat 😉

monca301
23. jún 2008

Ja som tiez tento vikend buchla jednemu panovi do auta. Skoda bola tiez len okolo 2000sk. Zapisal si cislo poisky od auta,moju adresu a s tym pojde teraz za svojim poistovakom a skoda sa mu uhradi z mojej poisky. Ja som si tiez opisala jeho adresu a musim s tym ist tiez za poistovakom. A vobec sme nevolali policiu.