Aký je Dr. Dankovčík?

babica1
11. máj 2007

Halo halo tehulky.čo mi prezradíte? Mám sa ho báť?

monky1
5. jan 2010

jasne lentilka, ozvem sa vo stvrtok hned ked prideme 😉 ...boze babky, drzte palce...to sa dozviem aj vysledky z druheho triple 😲

bonsai
6. jan 2010

ahojte..ja som si bola pre výsledky kombinovaných testov..dopadli veľmi dobre..ale vzhľadom na vek..mám 37 mám zvážiť amniocentézu..rátala som s tým od začiatku..ale počuť to z iných ús..bol tak trocha šok..s manželom sme sa rozprávali..čo robiť..zatiaľ sme sa rozhodli počkať do 20tt ale medzitým ísť na genetiku, ak by bolo potrebné a sme ochotní si to aj zaplatiť..pre rýchly rozbor, ktorý robia v Prahe..viem, že mi neporadíte, čo robiť..ale celkom rada by som počula názor niektorej z vás..či aj vy ste sa tak ťažko rozhodovali..ďakujem

monky1
6. jan 2010

bonsai, ja sa este stale rozhodujem, posielaju ma styria lekari z piatich - rozhodnem sa zajtra - ideme da MUDr. Dankovcikom a budem mat aj vysledky opakovanych triple testov...ak bude vsetko ok, na amnio nepojdeme...ak bude jeden z nich pozitivny, asi pojdeme...som objednana na stredu, 13.1.

bonsai
6. jan 2010

monky..mne ešte tie triple testy nerobili..v pondelok idem na poradňu..ukážem výsledky z kombinovaných testov a porozprávam sa s lekárom..Tebe veľmi silne držím palčeky..nech všetko dobre dopadne.. 🙂 potom daj vedieť..čo a ako..každá rada, skúsenosť... je pre každú z nás prínosom..

cervena_ciapocka
6. jan 2010

monky, bonsai - ja vyjadrim len svoj nazor. Ak by vam vysli zle vysledky na amnio, chceli by ste si to dieta nechat vziat? Lebo ak nie tak potom je pre vas toto vysetrenie zbytocne (navyse to nie je vysetrenie bez rizika).

suem
7. jan 2010

cervena ciapocka ja vyjadrim tiez svoj nazor.
Je rozdiel vediet o probleme niekolko mesiacov pred narodenim dietatka, pripravit sa na to co pride, ako byt cely ten cas v strese, a upadat od stavov - ze urcite je to OK, az po beznadej. Po porode je dost inych starosti ako riesit "prekvapenia", to myslim nikomu neprospeje .... Lebo zle vysledky musis spracovat a to chce cas, myslim ze vhodnejsia doba na to je pred porodom ako po nom, to uz musis byt pripravena pre dietatko, ak sa tak s partnerom rozhodnete.
Ano amnio ma rizika, to vsak ma takmer kazde vysetrenie...
Berte ma ako pesimistu, ktory je pripraveny na najhorsie a caka najlepsie. 😅
Ale budme optimisti, narodilo sa mnoho zdravych deti u ktorych aj vysledky amnia boli zle.
monky1 velmi drzim palce!!!
bonsai aj tebe samozrejme.

jonas17
7. jan 2010

ja mám už dva týždne 38. ked som bola na všetky tie testy v začiatkoch, tak mi moja lekárka povedala, že ked dopadnú dobre, tak nemusím na amnio.ale rozhodnutie bolo aj tak na mne.všettyk testy dopadli dobre, aj triple, aj morfol.tak som nešla na amnio.ja dúfam, pevne verím, že sa mám malá narodí zdravá.ale ani amniocentéza nedá stopercenté výsledky.

jonas17
7. jan 2010

a žiaden lekár ti nepovie, nechod, bude to O.K.netreba amniocenentézu.ty sa musíš rozhodnúť.

lentilka3000
7. jan 2010

Monky,no ako ste dnes dopadli ? 😨

monky1
7. jan 2010

Ahojte dievcata, dakujem, ze ste namna mysleli
tak boli sme dnes u pana doktora, urobil mi morfologiu namiesto 3D, povedal mi, ze tam nic nevidi, vraj je vsetko ok, tak som kludnejsia, ale uplne kludna budem, ak mi vyjdu ok aj opakovane triple testy - po vysledky si idem osobne zajtra, dnes som sa tam nevedela dovolat a kym to poslu mojmu dokimu.....prejde aj tyzden. Na morf. som mala aj odporucanie, platila som 23€, krasne vsetko premeral, okomentoval, pri vsetkom popisal normalne hodnoty aj spomenul hodnoty, ak by to bol down - nastastie - vsetky su v norme, tak ako maju byt. Obcas prepol aj na 3D, vylucil raztep pery a este cosi - uz si nepamatam, ale myslim, ze morfologia bola v tomto pripade dolezitejsia. Uvidime, ako dopadnu zajtr. vysledky ...

inak suem, hovoris mi z duse, sama by som to lepsie nenapisala 😉 ....suhlasim, ze je lepsie sa na to pripravit, ako neskor zazit sok a zblaznit sa z toho....clovek potrbuje cas, aby to spracoval

a dievcata, este mi vyslo aj "nove " riziko - mensie, nie 1:25 ale 1:236 a vraj hranica je 250....takze este stale sme v rizikovej skupine, ale uz je to blizsie k lepsiemu

a prepacte, ze pisem az teraz, ale kym sme docestovali, potom sme tu mali manzelovych rodicov a az dnes sme im vsetko povedali a tak sme to trosku rozoberali.....az teraz som si nasla cas

bonsai
8. jan 2010

monky1..tak vidíš..všetko bude dobré..želám to každému..ja ešte nemám všetky vyšetrenia za sebou..triple ma ešte čakajú..ale verím, že všetko je OK..pa

alienka73
8. jan 2010

Ahojte chcela som sa vas opytat, kde vam robili kombinovane testy v 12tt a po akom case ste mali vysledok? Lebo pri prvom dietati mi robili tie testy v labaku na Tahanovciach v Ke, kam ma poslal Dr. Dankovcik a vysledok som mala na pockanie, tusim do hodinky uz si nepamatam a viem, ze potom sa posielalo na Kukucinovu. Teraz som zmenila dr. za Muransku tak mi robili usg meranie NT u nej aj ten test a vysledok som si mala zavolat o tyzden ale uz presli dva tyzdne a este stale nie je a sestricka mi dnes povededala ze ale ona ho nema, ze to je pri ultrazvuku, pritom ona sama mi vravela,ze si mam zavolat o tyzden na vysledok. Tak som z toho jelen, ze kedy sa vlastne ten vysledok dozviem. Budem tam volat este pred koncom dnesnej smeny tak som zvedava ci sa dozviem nieco via. Dakujem za odpovede.

monky1
8. jan 2010

ahoj bobsai, no verim tomu, ze to bude ok - dnes od rana od 6.45 vyvolavam na Odd. nuklearnej mediciny ohl. vysledkov a nikto mi to tam neberie...a to volam kazde dve minuty.....uz ma fakt stvu...ako keby tam ani neboli

inak verim, ze ti dopadnu triple ok, je to len zbytocny stres 😠 ... k tym rozborom amnio - ak by ste sa predsalen rozhodli, urobia ti ho aj tu, ale plati sa 100€ - aspon mne to tak dokt. spominala - vysl. su do 24hodin

a este jedna tak povzbudzujuca sprava pre tie, co maju viac rôckov a nie najlepsie vysledky - lekar, pri ktorom som rodila prvu dceru mi spominal, ze pred polrokom odrodil jednu pacientku, kt. mala 47 rokov, bola tehotna po 21 rokoch, obe triple vysli pozitivne, vsetci na nu tlacili, nech ide na amniocentezu, ona to odmietla, lebo boli rozhodnuti si dieta nechat za kazdych okolnosti a narodilo sa ZDRAVE dietatko - napriek blbym vysledkom....takze naozaj treba len verit 😉

monky1
8. jan 2010

alienka, neviem, tie kombinovane testy su co? to je to NT sono - sija a nosova kosticka? alebo???? ja neviem o tom, ze by som bola na nejakych kombinovanych testoch...a z toho co pisem som vysledok mala hned - dr. napisala, co videla na sone, hm...neviem, ale napiste mi, co su to tie kombinovane testy....lebo vcera sa MUDr. Dankovcik vyjadril, ze keby ma videl v 12tt, tak by mi mohol dat vacsiu istotu ako ked ma vidi prvykrat v 19 tt

alienka73
8. jan 2010

No v 12tt sa robi popri usg kde sa meria to NT to sijove presvietenie a pozeraju sa aj nejake organy tak okrem toho sa hned vtedy berie krv a to sa vola kombinovany test, ma to byt tiez na vyvojove chyby neviem ci len na Downa ci aj na nieco ine ale mne to Dr. Dankovcik pri prvom tehu vysvetloval tak, ze je to presnejsie vysetrenie krvi ako ten triple test, ze ten vychadza casto falosne pozitivny. Asi sa to nerobi vsade ale u Dankovcika sa to robi.

lentilka3000
8. jan 2010

ahoj monky,tak som rada,ze zatial je vsetko O.K:aj kvoli tebe,budes sa menej stresovat a budes kludnejsia 😵 😵 😵 Urcite bude to malinke krasne a hlavne zdrave 😉 😉 😉 treba len verit a pozitivne mysliet...

monky1
8. jan 2010

alienka, tak to mas statstie, ze chodis k tak skvelemu doktorovi, mne robili len NT sono a to bolo ok

a dnes som sa konecne dostala k vysledkom triple testov - su ok, takze na amnio nejdem, idem verit Dr. Dankovcikovi a opakovanym triple - podotykam uz so spravnymi udajmi.....vsetkym vam drzim palce, ktore mate este len pred odberom, aby ste nemuseli zazivat to co ja ...su to strasne pocity

zajacik...
8. jan 2010

Alienka mas IP 🙂

bonsai
9. jan 2010

monky..krásna správička..tak si to tehotenstvo užívaj..a ďakujem.. 🙂

flamenga
11. jan 2010

nemáte niekto kontakt na MUDr. Dosedlu: Košice-Šaca? Potrebujem sa k nemu objednať na morfologický ultrazvuk a cez spojovateľku sa tam nedá dovolať... nie som z Košíc 😖

garonka
11. jan 2010

flamenga ja mam na neho len email

flamenga
11. jan 2010

ďakujem, už som mu písala 🙂

garonka
11. jan 2010

jaj a ty by si radšej tel. číslo? skus napísať do fora nemocnica šaca tam píšu babenky ktore u neho rodili oni ti daju kontakt 😉

lutsine
13. jan 2010

Je mozne prist k Dr.Dankovcikovi aj bez vymenneho listka?

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
flamenga
13. jan 2010

garonka už mám 🙂 napísala som mu mail, na ktorý mi hneď odpísal a dal mi aj telefónne číslo 😀

lutsine
13. jan 2010

som objednana teraz v pondelok 18.1 a moj doki ma dovolenku az po 20tom je v praci,takze nemam odkial vyzdvihnut listok.

bonsai
13. jan 2010

ahojte..chcela by som sa objendať k Dr. Dankovčíkovi na morfológiu na 20tt..len som počula, že už nie sú voľné termíny..chcem to skúsiť on-line objednávkou..nechce sa mi tam ísť osobne..čo všetko je potrebné uviesť do textu..ďakujem

flamenga
13. jan 2010

bonsai ja som tam bola osobne v pondelok a sestrička mi povedala, že na január a február už neobjednáva... tak neviem, či by ti marec stačil, keďže si už 15tt 🙂 ale skúsiť môžeš. Na ich stránke je objednávkový formulár a uvádzajú tam len toľko, aby si nezabudla zadať termín poslednej mrchy 🙂

lutsine
13. jan 2010

k Dr. Dankovcikovi moze ist so mnou na vysetrenie aj manzeL? na 3D myslim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre