Aký je Dr. Dankovčík?

babica1
11. máj 2007

Halo halo tehulky.čo mi prezradíte? Mám sa ho báť?

babica1
autor
20. dec 2007

Lucia121: tak skús napísať o možnostiach, kde ho robia.... 😉

pampuliacik
25. dec 2007

ahojte baby, mohli by ste mi prosim poradit a napisat ako to vlastne je s tym vysetrenim u Dr. Dankovcika? mam trochu obavy, lebo momentalne mi konci 11.tt, teraz nasleduju sviatky a k svojej lekarke mam ist az 8.1, co bude 12+6 tt. vobec sa nezmienila, ci ma posle na to vysetrenie sijoveho presvietenia a teraz neviem co robit- ci sa objednat sama "iniciativne" do centra k Dr. Dankovcikovi alebo cakat... mam obavy aby som neprepasla termin. mozte mi napisat kolko stoji to vysetrenie u Dr. Dankovcika a co to obnasa- bude to len vystrenie 2D ultrazvukom, alebo na tieto vysetrenia pouziva aj 3D (zatial o foto ci zaznam nemam zaujem-zda sa mi to skoro). a este nerozumiem- pisali ste tusim ze on tam krv neberie, tak kto a kedy mi to urobi aby to vyhodnotil ako ten vecne spominany "kombinovany test"? ak spravne rozumiem, je to to kombinacia usg + biochemicke vysetrenie. prosim, vy ktore ste boli u neho v centre, ako urobil vyhodnotenie vysledkov- len z usg alebo ako to vlastne je? budem vam velmi vdacna za odpoved. vdaka.

marhulka88
26. dec 2007

pampuliacik - k dr. dankovcikovi sa urcite objednaj aj bez toho aby ta tam poslala tvoja obvodna dr.
neviem vsak ci nebude problem s terminom lebo sestricka vzdy upozornuje aby sa ludia objednavali min. tie 2tyzdne dopredu...ale urcite tam zavolaj a dohodni sa
vysetrenie stoji 690sk (2.trimester-1000, 3.trimester-450, komercne 3/4d vysetrenie-1500, fotka-100) ale ked donesies odporucenie od obvodnej gynekologicky tak nebudes platit nic...da sa doniest aj dodatocne ak ho nebudes mat priamo pri navsteve ambulancie
vysetrenie v ramci 1. trimestra mi robil 2d-3d, poculi sme srdiecko a nechali sme si urobit jednu krasnu 2d fotocku, s krvou je to tak ze ta poslu do Ria laboratoria na Kukucinovej kde ti krv odoberu (tiez vsak budes potrebovat odporucenku od obvodnej-moze byt aj dodatocne donesena) a nasledne vysledky poslu dr. dankovcikovi ktory test vyhodnoti
no dufam ze som to nenapisala velmi chaoticky 😀 ak chces este nieco vediet rada odpoviem 😉

pampuliacik
26. dec 2007

ahoj vdaka, uz je mi to trochu jasnejsie 😀 citala som, ze ak lekarka posle, tak sa neplati. ale nie je to tak, ze ak neplatis nic tak to vysetrenie je na rastislavke, kde popisovali stovky zien, cakanie a bez manzela, zatialco ked idem na mojmirovu a platim, tak je to lepsie? ani nevies aka som z toho na nervy, ze lekarka vobec nevyzerala, ze mi to sijove prejasnenie urobia, kedze nikam som sa nemala objednat a najblizsie pridem na konci 13. tyzdna :9 mojej svagrinej NT tiez robili, chodim tam kde ona. nevies, ci snad tento usg robia aj ini ekari- ved na to ma byt certifikat- pozeraju snad to sijove prejasnenie aj bez neho ci co si mam o tom mysliet 😨 stale nad tym rozmyslam, najme preto, ze do toho prisli sviatky a ze lekarka nic nepovedala (mam dojem, ze sa bude "tvarit" ked poviem ze som tam uz bola alebo ze chcem este aj papier od nej). uz mi to fakt lezie na mozog 😢 , uz mam z toho desne sny, nocne mory kazdu noc, vzdy nieco strasne ze sa malickemu nieco stalo. neviem co s tym mam robit, aby sa mi take bludy nesnivali a aby som mohla vobec spavat ☹ ☹

marhulka88
26. dec 2007

my sme boli na mojmirke normalne sme boli objednani na hodinu bol dnu aj mangel vysetroval nas pol hodinku a bol velmi mily vsetko nam poukazoval (prsteky, pupocnu snuru, a pod.) no mala som pocit ze je v svojom zivle 🙂 ... fotky nam tlacil az kym nevysla najkrajsejsia 😀 a so sestrickou sme sa v pohode dohodli na tom ze platit nebudeme ale ze dodatocne donesiem od obvodaka listok
my sme pampuliacik po ivf-icsi a nikoho som sa nepytala ci mam alebo nemam ist na to vysetrenie...jednoducho chcem vediet ci je moje dietatko zdrave a preto sme sli k dr. dankovcikovi lebo sme poculi ze je dobry a ma kvalitny pristroj ... spociatku sme mysleli ze si to budeme hradit sami ale potom som pytala od mojho obvodaka listok .. tvaril sa sice ako kazdy druhy lekar strasne urazene ze som sla k inemu lekarovi (nakoniec sa vyjadril ze to nie je az take dolezite vysetrenie ze to si dr. dankovcik robi len odbornu studiu 😕 ... ale mne je to jedno ako sa na to ini jesitni lekari pozeraju skratka ja som pocula o tom ze ten kombinovany test je dobry a preto sme tam sli a absolvovali ho)
co sa tyka kombinovaneho testu tiez viem ze ho maju robit certifikovani lekari s kvalitnym usg zariadenim
...obavy o malinke som mala aj ja .. asi ako kazda buduca maminka mozno trosku viac lebo sme na nase mimi cakali 3roky a nebolo to jednoduche takze obavy su asi na mieste ale panika byt nemusi nie len ze ten stres neprospieva tebe ale ani miminku ... tak sa snaz brat to tak trosku pohodovejsie 😀 a k dr. dankovcikovi sa urcite objednaj...
skus mu prezvonit hned zajtra aj ked neviem ci pracuje a o vysetreniach si mozes precitat cosi aj na jeho stranke http://www.3dultrazvuk.sk/

babica1
autor
26. dec 2007

marhulka88: GRATULULJEM 😉 😉 😉 😉

marhulka88
26. dec 2007

babica teraz neviem ci k prispevku 😀 k nasmu miminku v brusku 😀 alebo k tomu ze som sa tiez "zamilovala" do dankovcika 😀 😀 😀

pampuliacik
27. dec 2007

ahojte 😀 tak som si trocha vydychla- zavolala som do toho centra dnes, dokonca aj zodvihli telefon 😀 . mam prist tuto sobotu, premeraju babo a keby bolo este male, tak ma preobjednaju. a hned ma upozornili, ze nemaju zmluvu so Vseobecnou zdr. poistovnou (vy ste mali inu?), takze si zaplatim celych 690 sk sama. ale nech! tak sa snazim mysliet pozitivne a tolko sa neobavat 😅 dakujem vam baby za info aj podporu 🙂

norik1
27. dec 2007

Ahojte,

aj ja som práve teraz volala a idem zajtra🙂) tesim sa strasne🙂)na kazdom ultrazvuku naše bábo ukazuje totiž zadoček...nechce sa ukázať... 😎

norik1
27. dec 2007

Takže zajtra idem na morfologický USG a o mesiac na 3D - uvidíme, koľko budem zajtra čakať a aký bude pán doktor 😉 Skúsenosť poskytnem 😎

pampuliacik
27. dec 2007

pocuj norik a za ten usg si ty platit budes alebo nie? morfologicky usg sa vsak robi aj u gynekologa, ku ktoremu chodis do poradne- tento u dankovcika je snad lepsi, podrobnejsi alebo preco tam vlastne chodite 😖 viem, stale mi cosi nie je jasne 😀 ja len, ci ti u tvojej lekarky/lekara urobia morfologicky usg a este "iniciativne" ides k dankovcikovi alebo ako to vlastne je? lebo moja lekarka ma usg vedla na ambulancii a aj ini lekari-jasom asi nechapava 🤐 , ale to snad svojmu lekarovi poviete ze chcete morfologicky u dankovcika alebo co?

babica1
autor
27. dec 2007

Pampuliacik: takze popros tvoju doktorku nech ti ukaze nadoblicku, obličky, nech prezrie celé srdce - nie len že bije a má 4 dutiny..... ale nech pozrie, ako odstupujú cievy, nech ti ukáže podnebie/či nie je razštep/, nech ti popočíta prstíky, rekalkuluje riziko.... ak ti to všetko urobí..... všetka česť a k Dankovčíkovi nemusíš..... ale obávam sa, že srdce vyšetruje len on a BA/ detské kardiocentrum/..... 😒 ☹

pampuliacik
28. dec 2007

hm, babica, tak dik, to som potrebovala vediet 😕 cakam len svoje prve babo a nemam predstavu, co vysetria na morfologickom usg u svojej lekarky. ale doteraz az taka "unesena" z nej nie som, preto ma zaujima, co naviac vlastne dr. dankovcik poskytuje 😉

norik1
28. dec 2007

Pampuliacik => chodim k svojmu obvodnemu, potom raz za tri tyzdne do nemocnice k doktorkovi, kde asi pojdem rodit no a teraz iniciativne na ten morfologicky - sestricka sa ma pytala ci chcem 3D (az od 24 tyzdna) alebo aj morfo. Budem si platit 1000 lebo nemam papier od obvodneho, ale bola tam aj kolegyna a vravela ze Dankovcik prepina aj na 3D -vidis aj to aj to... ved cakam prve babo, tak ma ta tisicka az tak nezabije, ak budem mat viac info...a vraj sa lepsie spravaju, ak si zaplatis full sumu 😅

babica1
autor
28. dec 2007

norik1 : ja som neplatila plnú sumu a správali sa OK.Boli milí....
pampuliacik: Dr.Dankovcik ma 4 atestacie.... jedna specialne z ultrazvuku ako superkonziliár a jedna z medicíny bábätiek,ktoré čakáme..... koľko ich má Tvoja lekárka? A kedz ich absolvovala? V medicíne sa mení všetko minimálne frekvenciou 1x/rok.... mimochodom vyšetrenie v 12 t.g. u Dankovčíka/kt.jediný má certifikát na východe spolu s Dr.čo tam robí/ je zo zákona povinné.... poslala Ťa na neho??????? Tak teraz popemýšľaj..... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

norik1
28. dec 2007

Ahojte🙂 bude to chlapček 😉
Pan doktor bol veľmi milý, všetko trpezlivo vysvetľoval a musím potvrdiť, že celý čas si sestrička myslela, že mám papier od obvodného - až na konci zistili, že platím full sumu. Takže moja skúsenosť VYSOKO pozitívna. 😀
Hlavne že bábo je OK a všetky parametre sú super...Už sa teším na 3D o mesiac, keď pôjdem aj s manželom. A všetkým odporúčam ísť - či s papierom od obvoďáka alebo nie - aspoň viete, že všetko je určite OK...stojí to za to. Samozrejme, ak to finančná situácia dovoľuje 😉

livka299
28. dec 2007

norik a kolko ta to vislo?

norik1
28. dec 2007

Podla poistovne 😅
Ja som Dôvera a tam je doplatok 300 keď máš papier a 1000 keď ideš z vlastnej iniciatívy. To je to morfologické vyšetrenie plodu. 3D stojí 1500 a to je komerčné - bez papiera od lekára. Potom po 30tt je vyšetrenie prietokov a zasa => s papierom 100 a bez papiera 450. Viem však, že nemá zmluvu so Všeobecnou poisťovňou - tam asi nepomôže ani papier od obvodného....Ja som v Dôvere už 7 rokov a nikdy som nikde nemala s ošetrením problém...

marhulka88
29. dec 2007

Dievcata ani my sme neplatili (vlastne len stovecku za fotecku) dokonca ani ziadny doplatok a tiez som v dovere a spravali sa velmi milo takze ja si tiez len pochvalujem pristup aj lekara aj sestricky
Pampuliacik prajem ti dnes kraaasny zazitok 😉

bzucinka
2. apr 2008

Prosim Vas o radu. Objednavala som sa k tomuto doktorovi. Momentalne som v 15t.Pri objednavani sa ma sestricka(?) pytala, ze co chcem ci zaznam,alebo nieco ine.Povedala som , ze mne ide hlavne o vysetrenie zdravotneho stavu dietata. Vzhladom na hustotu objednavok a vhodnost tyzdna tehotenstva mi navrhla termin, ked budem v cca. v 22t.Pozerala som na stranku tohto zariadenia a vtomto tyzdni sa robia morfologicke testy. Neviete nahodou ci sa to robi konkretne na 3D? A je to kompletne vysetrenie?Pytala som sa ci sa da vyhotovit aj zaroven zaznam,tak vraj nie,lebo doktor bude vysetrovat dieta, ze mozno par fotiek. V tomto pripade sa plati 1 000,-- Sk (bez papiera od doktora) , s papierom od doktora(papier je mysleny od mojho gynekologa,alebo od vseobecneho lekara?) a ak mate vhodnu poistovnu je to 300,-- Sk + 200,-- sk za kazdu fotku. Som trochu zmetena, ze o ake vysetrenie to vlastne ide. Myslela som si, ze pri 3D sa zaroven urobi zaznam + vysetrenie babetka. Ak by ste mi to vedeli niekto vysvetlit budem Vam vdacna.Dakujem.

bzucinka
2. apr 2008

Prosim, odpovedzte mi niekto na moju predchadzajucu otazku. Neviem ci sa to vysetrenie robi aj na beznom ultrazvuku (to by som sa netrepala kdesi inam ked mam svojeho gynekologa). Neviem sa z toho vysomarit ☹

bzucinka
2. apr 2008

prosim, prosim .... ☹ 🤐

madi
2. apr 2008

cau bzucinka
normalne ti gynekolog robi UZV v 10, 20 a 30tt. Kontroluje co sa deje,ci spravne rastiete a tak secko...
morfologicky UZV sa robi v pripade ze ine vysledky nie su dobre alebo su v odchylkach...aspon mne to tak povedal moj gyndos... (ine vysledky = AFP testy alebo tak...)
ale nevyznam sa v tom az tak velmi velmi.....tak neviem ci som pomohla
skus hodit otazku do inej temy... mozno 3D/4D alebo vyhladaj nejaku dalsiu... hm?

gabkazabka
2. apr 2008

Ahoj Bzucinka,
ja som bola u Dr. Dankovcika na ultrazvuk a islo nam hlavne o morfologicke vysetrenie.To je najlepsie urobit v 20 .az 22. tyzdni.Papier potrebujes od svojho gynekologa.Platili sme 300 sk.Ak by sme chceli,natocil by nam aj Dvd,ale v tomto tyzdni babetko este nema vela tuku,tak nevyzeralo velmi dobre,sam Dr. nam povedal,ze by sme neboli spokojni s kvalitou fotiek a videozaznamu,tak sme si ho nedali natocit.Keby si ho predsa len chcela,doplaca sa este 1500 sk,co je dost 😝 .
Najvhodnejsi termin na natocenie dvd je az od 24. tyzdna,ale vtedy Ti uz neurobia dobry morfologicky rozbor.
Inac,Dr. Dankovcik je velmi zlaty,zmeral babetku vsetko co sa len dalo,vsetko nam popritom vysvetloval.A ten morfologicky ultrazvuk sa myslíim robi v 3D,uz sa nepamatam...Ale ukazoval nam babetko aj v 3D..

Takze po lopate:

Ak chces morf.ultrazvuk-tak platis 300 sk (donesied papierik od svojho gyndosa) a je najvhodnejsi v 20.-22.tt.Pokial si vo Vseobecnej zdrav.poistovni,tak zaplatis 1000 sk.

Ak chces dvd-video+fotky platis 1500 sk a je to najvhodnejsie od 24.tt.
Ak by si este nieco chcela,kludne sa pytaj 😉

bzucinka
2. apr 2008

Madi, Gabkazabka dakujem Vam za odpovede, velmi ste mi pomohli. Ja som len trosku zmetena,lebo mam zname co boli pri inom doktorovi (tiez v KE- nemenujem) a bolo mu viac menej jedno v akom tyzdni boli (jedna v 12, druha v 23). Obom robil 3D ultrazvuk s tym, ze "vysetril" plod, dal foto + CD ( i ked v tom 12 tyzdni to asi nebolo ono a znamej povedal aby opät dosla v 16tom),obe platili 3.000,-- sk. Ak som spravne pochopila tak vlastne budem mat take iste vysetrenie, iba nedostanem zaznam(?) (ak si nepriplatim). Dakujem za odpovede a zelam pekny den. 🙂

gabkazabka
2. apr 2008

ano.
Pocula som,ze Dr. Dankovcik ma velmi kvalitny ultrazv.pristroj,vraj najlepsi na SR 😲 .Neviem,ci je to pravda.Ked si vsak das popri tom morfologickom v 22.tyzdni urobit aj dvd,tak nebude velmi kvalitne....(uz kvoli swpominanemu tuku babetka...)

bzucinka
2. apr 2008

Tak to som rada, konecne sa z toho vymotavam 🙂 No uvidime ako to dopadne... vlastne to je este dost daleko 🙂

pampuliacik
3. apr 2008

cau bzucinka, ja som bola na morfologicky usg pred 2 dnami u Dr. Dankovcika, takze to mam "najcerstvejsie. robia sa od 19-23.tt, ale kedze mali riadny natresk, tak som bola az v 25.tt a bolo to v pohode. bez papiera sa plati teda 1000 sk, ak mas listok od gyndosa - tak bud 300 sk alebo 500 sk (ak si v spolocnej zdravotnej poistovni). morfo ugs je normalny 2d usg, ktory robi aj tvoj gyndos zhruba v 20.tt, takze to budes mat urobene dvojmo, ak pojdes aj k Dankovcikovi. Treba vsak povedat, ze usg u Dankovcika je neporovnatelne podrobnejsie ako robia bezni obvodaci, pretoze ma kvalitnejsi priistroj, kde postupne prezrie cele babo od hlavy po paty, t.j. vratane hlavicky, mozgu, moznych razstepov pery, chrbtice, prezrie vsetky organy, ktore sa daju, vratane srdca - teda ci ma vsetky komory, prepina aj na zvukovy zaznam a aj farebne vidi prietoky krvi srdcom, urci pohlavie. nase vystrenie bolo vcelku kratke, trvalo max. 15 min, ale bolo dostatocne podrobne. pokial ide o 3D zobrazenie, nam na chvilu zapol 3D obraz, aby sa uistil este o pohlavi, inak v 3D obraze nic ine nezobrazoval. myslim ze to nie je potrebne v ramci tohto vysetrenia. okrem toho, ak maju mamicky zaujem, tak sa unho objednaju este raz na 3D usg, ktory je komercny za 1500 sk, takze takto budu mat dalsie peniaze. takze to ze neprepina na 3D je podla mna aj o tom, ze morfo usg je vysetrenie dietata na vyvojove vady a 3D je komercna zalezitost, za ktoru si opet zaplatis.
Inak, pokial ide o tie poplatky a listok od gyndosa - ak mas dobreho lekara, tak zrejme ti ten listok da, aby si neplatila 1000 sk ale menej. treba vsak povedat, ze poistovne preplacaju v tehu len 3 usg a morfo usg u Dankovcika je nieco navyse, takze ti tvoje lekar papierik nemusi dat. poistovne usg navyse preplatia, ak mas diagnozu rizikove tehu. cize aby ti tvoj lekar dal listocek k dankovcikovi tak musi byt odovodnene na papieriku uvedenou diagnozou - zavisi od lekara ci s tym problem bude mat alebo nie. ja este sama neviem ci mi da ten papierik, ale sestra nevyzerala velmi na to, ze mi to da, kedze nie som rizikovka.
takze tolko, dufam ze som pomohla 😀

lubik9
3. apr 2008

ahojte..ste tu uz asi vsetky zbehlejsie a absolvovali ste vysetrenie u dr.dankovcika
chcem sa spytat,ze ked ma moj lekar k nemu neposlal a chcela by som sa objednat na vysetrenie Skríning Downovho syndrómu medzi 11-13tt (momentalne som v 12tt),tak ci je to mozne aj bez listocka od mojho gynekologa a kolko to potom stoji (mam vseob.zdrav.poist.) a ci sa este vobec stihnem objednat kedz som uz v 12tt
dakujem vam za odpovede 🙂

lisula
3. apr 2008

AQhojte baby. Ak si v12tt tak to stíhaš v pohodke. Skús zavolat a povedz že kvôly zdraviu babetka chceš ísť, vtedy to berú inak. Jak keby si povedala že len tak. A ak máš doporučenie od svojho dr. tak neplatíš za prvé nič. Podla toho akú máš poisťovnu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre