Aký je Dr. Dankovčík?

babica1
11. máj 2007

Halo halo tehulky.čo mi prezradíte? Mám sa ho báť?

pampuliacik
3. apr 2008

ahoj, da sa to aj bez listocka, ale uporzornujem ta ze budes platit a dost vela - ja som na to vsetko hrozne doplatila a mala som riadne problemy, takze nakoniec ten test (vola sa kombinovany) nebol uplny. vysetrenie u dankovcika stoji 690 sk - tato suma zahrna len usg a potom ta poslu este do labaku - jedine na Kukucinovej ulici (resp. jedine tam sa musi poslat krv ak ti ju odoberu inde, tak ju musia poslat na vyhodnotenie tam - viem to presne lebo mne sa kvoli tomu vsetko posra...). Rozbor krvi stoji dalsich 700 sk - to mam priamo z toho labaku, ked som skumala kde sa moja krv stratila. cize ak nebudes mat listok od svojho lekara na tento kombinovany test, tak zaplatis 690 sk za usg u dankovcika a dalsich asi 700 sk v labaku.

lubik9
3. apr 2008

pampuliacik..a mozem svojmu gynekologovi jednoducho povedat,ze taky listok chcem a hotovo? uz som mala missed ab. a tak by som chcela vediet,ci je vsetko vporiadku
a ked budem mat ten listok,tak budem platit menej?

pampuliacik
3. apr 2008

este ak mozem poradit - ak si chces usetrit stresy u svojho lekara, tak zisti ci nebude mat namietky ak na to vysetrenie pojdes prip. ci ti da ten listocek. ak vsak chces platit vsetko sama, tak to mozes urobit uplne po "svojej osi" a nezatazovat sa tym, co si o tom tvoje lekar mysli. moja lekarka na mna nakricala nakoniec kvoli tomu, krv poslali inde, cize z kombinovaneho testu okrem usg nakoniec nic nebolo. prezila som tolko stresu, kolko neprajem nikomu a nakoniec som od lekarky odisla. na kombinovany test by lekari mali posielat svoje tehotne pacientky, ale niektori su hnusne jesitni a beru to akoze sa im niekto miesa do kapusty...

lubik9
3. apr 2008

asi sa este skusim spytat svojho,ci by mi ten listocek dal a ked nie,tak pojdem na vlastne naklady
ale ved,ked on da listocek,tak jeho to nic viac nestoji a pre tehotnu paciantku je to len a len dobre vediet,ci je vsetko vporiadku,no nie?

pampuliacik
3. apr 2008

lubik9, povedat o tom svojmu lekarovi je podla mna ta najdolezitejsia vec, lebo posledne po com tuzi chuda tehotka, aby ju jej lekar potom zreval, ze preco tam sla (moj pripad). nie je mi jasne ako to je s tym kombinovanym testom - niekde tvrdia ze je povinny inde ze len doporuceny - nech je ako je - mas na to pravo a mudri a vzdelani lekari (obvykle ti mladsi), na toto vysetrenie posielaju sami a nemusis to od nich pytat. ak budes mat listocek od lekara, budes platit za usg menej, resp. pred 2 dnami som videla u nich novy aktualny cennik a pre viacere poistovne tam bola suma 0 sk, tusim okrem apolla (nie som si ista). cize ak budes mat listok od lekara, tak za usg ani vysetrenie krvi na kukucinovej nebudes platit nic. bez listka tak, inak ako som spominala - 690 sk za usg a dalsich 700 v labaku. aby som vsak varovala dalsie chudata tehotky, ktore to chcu urobit bez vedomia lekara - ak nemas listocek od lekara, mozes ho doniest aj dodatocne do centra. v tom pripade ta poslu na odber krvi k svojmu lekarovi, ktory tu krv MUSI poslat na Kukucinovu (tam z centra poslu aj vysledky usg). ak to chces urobit mimo lekara, na odber krvi chod rovno na Kukucinovu. Ja som tak neurobila, krv mi odobrala sestra u mojej lekarky (kam ma poslali z centra) a od mojho gyndosa poslali krv tam kde vzdy! naschval. v danom labaku nevedeli jednu vec vyhodnotit a nemaju na to ani certifikat, ani sofware takze cely kombinovany test bol v keli... mala som len vysledok usg, ale uz nie aj statisticke zhodnotenie rizika po kombinacii s vysledkami z krvi

pampuliacik
3. apr 2008

lubik9, je to presne ako hovoris, tvojho lekara ten listocek nic nestoji a podla mna je lekar ktory toto odmietne obycajny pako. preto som lekara zmenila...

lubik9
3. apr 2008

pampuliacik,velmi pekne ti dakujem za infosky..skusim hned zajtra zbehnut za svojim gynekologom po listok a hned aj zavolam do centra na objednanie
aj ked si si prezila tolko stresov pre tie testy,tak verim,ze aspon mas vsetko vporiadku 😉

lubik9
3. apr 2008

a kam chodis teraz? lebo ja som tiez rozmyslala nad zmenou,ale nepoznam nikoho dobreho 😖

bzucinka
3. apr 2008

Pampuliacik,
..tak to nechapem,lebo pri objednavani som sa pytala ci toto vysetrenie robievaju aj bezne gynekologovia..a vraj nie. A este som sa naschval informovala ci je to na 3D,alebo beznom ultrazvuku a bolo mi povedane, ze oni maju iba jeden pristroj a to 3D. Tak teraz to trosku nechapem...

gabkazabka
3. apr 2008

Aj mne sa zda,ze mi ten morfologicky robili v 3D... 😲 😕

pampuliacik
3. apr 2008

bzucinka - pytas sa na morfo usg? ako morfologicky usg sa oznacuje "velky" usg okolo 20.tt kde podrobnejsie prezru cele babo, ci ma vsetko co ma mat. takze aj bezni gynekologovia robia ultrazvuk ktory sa vola morfologicky. u Dankovcika je jediny rozdiel v tom, ze to robia na kvalitnejsom pristroji, takze mozu prezriet a vysetrit viac podrobnosti na babatku. bezny gyndos (aspon ten moj) nevysetruje nejak podrobnejsie srdiecko, zrejme to bezne 2D pristroje nedokazu. dankovcik ma pristroj 3D, ale to znamena, ze dokaze zobrazovat v 2D aj 3D,a co sme videli, tak vlastne ten pristroj zosnima obraz v 2D a potom to ten pristroj "prepocitava" a vlastne pocitacovo vyrobi predpokladany 3D obraz. myslim ze nejake baby uz skor spominali, ze niektore veci, vratane morfo usg robi v 2D obraze, pretoze je to presnejsie a lepsie.... neviem, na to sa treba spytat lekara. morfologicky usg vsak urcite robi v 2D a mozno len na poziadanie alebo po doplateni prepne na 3D obraz... musim povedat, ze to vsak aj vidiet, ze ten pristroj je lepsi, jednosucho aj 2D obraz je kvalitnejsi ako inde v nemocnici ci u obvodneho gynekologa... snad som trochu objasnila, dufam ze nikoho nezavadzam... 😀

pampuliacik
3. apr 2008

tym nechcem povedat ze niekomu nerobili morfo usg aj v 3D. ale urcite to vysetrenie prebieha prevazne ako 2D. lekar pozera vlastne v akychsi "rezoch" napr. strukturu lebky, ci su tam struktury, ktore tam maju byt, v brusku pozera vnutorne organy (zaludok, oblicky, nadoblicky, mechur, srdce), co sa urcite neda v 3D - to je predsa trojrozmerny obraz babetka, cize pohlad "zvonku". 3D obraz vsak lekar moze vyuzit na prezretie "povrchu" babetka, da sa vidiet razstep pery a podobne veci - mozno to niektorym ukazoval aj v 3D obraze. v kazdom pripade, razstepy sa daju vidiet aj v 2D obraze- nam to pisal do spravy a predsa to neskumal v 3D obraze... ale urcite lekar poda vycerpavajucejsie vysvetlenie, ak to zenu zaujima - rada sa poucim 😉

babica1
autor
5. apr 2008

Baby..... naozaj si mzslíte, že stačí kúpiť Porsche a už ste super vodičky? Určite to nie je len v prístroji...... ☹ ☹ ☹ ☹ Treba mať v hlave...... keby naši lekári mali aspoň desatinu toho, čo má Dankovčík, bolo by to super.... ale keď im už toľko prednáša, tak sa na nich hádam aj niečo nalepí.... 🙂 🙂

gabkazabka
5. apr 2008

nie,nemyslime....

babica1
autor
6. apr 2008

Tak neporovnávajte vyšetrenie s vyšetrením u obvoďákov..... je to ak porovnávať mercedess trabantom. nedá sa.... 😝 😝 😝 😝 😝

gabkazabka
6. apr 2008

ale ved to tu nikto neporovnaval.... 😒

nikoleta164
2. máj 2008

baby, mne robil Dankovcik 3D na rastislavke, ked som tam lezala na gynde. Bol zlaty, sice nemal vela casu,ale co to povysetroval. Bolo nas vela a v cakarni cakali pacientky. takze bleskovo preletel babatko,sestricke nadiktoval nejake udaje, ktore som az neskor prestudovala v prepustacej sprave. Povedal mi len pohlavie, co som dovtedy nevedela a na zaver, ze je vsetko ok. Musim k nemu zacat chodit do poradne, kedze som rizikova a uvidim aky bude dalej. Kedze som v starej nemocke lezala uz 2x, utvorila som si nazor aj o porodnikoch. Jednoznacne by som chcela jeho, uvidime ako sa k tomu postavi. A este....fotku mi tiez neurobil, lebo som to blba povedala na konci, tak skusim este raz.

veronique666
6. máj 2008

Nemate nahodou kontakt na Dr.Dankovcika?Vdaka

babica1
autor
6. máj 2008

0905129129 😉

katarinagk
14. máj 2008

Ahojte, chcela som sa vas opytat, 25.4. som bola na NT vysetreni u Dr. Dankovcika v starej nemocnici, uz 2 krat som bola pre vysledky krvi,naposledy vcera a stale ich nemaju.... Citala som, ze 1 babe sa stratili................ Prosim, cakali ste aj vy takto dlho? Sestricka mi pri odoberani krvi vravela, ze mam prist o tyzden, uz presli skoro 3 a vysledkov niet....................

Dakujem 😀

babica1
autor
14. máj 2008

Katka... choď priamo do RIA laborat. na Kukučínovej 5.. tam Ti ho dajú
😉

cervena_ciapocka
15. jún 2008

A neviete ako je to, ak chcem byt pacientkou tohto lekara? Teda normalnek nemu chodit na prehladky a tak. Chodi k nemu niekto "pravidelne"?

nikoleta164
18. jún 2008

Dr. Dankovcik je odbornik, velmi mily. Lekara sa predsa treba pytat co nas trapi, podla mna kazdej odpovie. Za to sa nebije 😉 Na kazdom vysetreni(chodim do rizikovej na rastislavku) sa ho vsetko podrobne pytam, samo ,ze ked nema cas /co ma skutocne malokedy) mi len strucne odpovie. Pocula som, ze je velmi dobry na cisaraky. Lenze, ja mam termin koncom augusta a pri porode na moje sklamanie nebude.Neva.

babica1
autor
19. jún 2008

cervena_ciapocka: otvára svoju ambulanciu, kde bude konzultantom na Masarykovej 17/A. Robí tam aj 3D ultrazvuky.. skús tam zavolať 0905 129 129 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dili
19. jún 2008

necitala som vsetko ale:

aj ja som bola u Dr. Dankovcika - v utorok tusim bolo 17.6. - a mam na neho len pozitivne ohlasy. Je pravda ze po pozitivnom biochemickom scriningu na Downa som bola trochu v strese a hladala moznosti ako co najviac zistit a nepodstupovat amnio - tak som aj za cenu ze zaplatim hocco - skusala vybavit jeho. Podarilo sa hned na druhy den - u neho v sukormnej ambulancii na Masarykovej - a zaver - je to porfesional, odbornik a bol velmi mily, na UTZ bol so mnou manzel a aj moja mamina, sice vela nevysvetloval, ale podstatu nam povedal - mali sme zvysene riziko na Downa a po podrobnom preskumani drobceka nam povedal, ze na amnio nemusim, ze babetko je na 99% v poriadku, ze vyzera uplne zdrave - ma najmodernejsi pristroj - ktory vie krasne vidiet babetko a ktorym vie krasne odsledovat vsetky vyvojove chyby vrodene - aj sekundarne znaky Downa - takze nam to stacilo aby sme boli pokojni a nemuseli podstupit amnio. ze ak by nieco nasiel - sam by nas tam poslal a odporucil. Kedze je odbornik a podpise sa pod svoj posudok - tak si myslim ze to co nie je pravda tam neda - ze pise len skusotocnost a pravdu. Takze v novembri sa vam ozvem ze sa nam narodila krasna dcerka a ze sme zdrave obe :o) Myslim ze je dostatocny odbornik na to, aby dal jasne stanovisko ohladom vrodenych vyvojovych chyb.

Vsetkym drzim palce a ja ho mozem len odporucat :o) a baby peniaze vo vaznych situaciach tykajucich sa zdravia babetka ale aj vas nehraju ziadnu rolu :o)

terina25
20. jún 2008

Ahojte kočky.
ja sa tiež chystám k dr.Dankovčíkov - 16.07.Vtedy by som mala byť asi v 12.t.

neviete mi povedať,čo mi vlastne bude robiť?viem,že ult.,ale čoho sa vlastne týka to vyšetrenie?a ešte jedna vec.Pri objednávaní mi sestrička povedala,že budem priplácať-mám všeobecnú poisťovňu.Neviete aspoň približnú sumu?

Ten ult.sa robí zo spodu alebo po brušku?ďakujem

babica1
autor
20. jún 2008

No ja viem tak, že 12te týždne nedoplácajú a robí ich aj Dr.Muránska. Robí sa cez bruško, ak by nebolo dobre vidieť, tak zospodu. ☹

stalida
20. jún 2008

ahoj terina25- mne v 12tt robila USG Muranska, ale mozno to bola nahoda, neviem. USG sa robi normalne cez brusko a zistuje sa hlavne prejasnenie sije (v teh. knizke pod skratkou NT). Ta hrubka ma byt nejako do 3,0 ale uz si to presne nepamatam, radsej si to najdi na nete. My sme mali 1,4. Ak by ta hodnota bola nejako vyrazna, moze to byt jeden zo spriev. znakov Down, syndromu.....
Dalej robia merania, hlavicka, brusko, celk. dlzka, zistuju ci zodpoveda tehot. danemu tyzdnu, a samozrejme akcia srdiecka. Aj ta Muranska je mila a myslim ze ma dobreho ucitela Dankovcika 🙂
Drzim prsty a vela zdravia.

terina25
20. jún 2008

ďakujem baby,veeeeeeeeľmi ste mi pomohli.Dúfam,že bude všetko o.k.

ingulka
22. jún 2008

babenky... vsetko najdete na http://www.3dultrazvuk.sk/
ja som bola u neho uz 2xkrat, a som aj objednana na dalsie vysetrenie a som velmi spokojna... Pristup na profesionalnej urovni. Klobuk dole 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre