Aký je Dr. Dankovčík?

babica1
11. máj 2007

Halo halo tehulky.čo mi prezradíte? Mám sa ho báť?

katy2
11. apr 2011

@marikac na NT len foto a davaju ho v 3D gratis
@cervena_ciapocka da sa foto aj v 30tt, predpokladam, ze 10 eur - my sme pri 1.tehu platili 7 eur....

marikac
11. apr 2011

@katy2 super!

cervena_ciapocka
11. apr 2011

@katy2 🙂 ok

cervena_ciapocka
3. máj 2011

Kto z lekárov v centre u Dankovčíka zvykne robiť sono v 30tt? Som objednaná až na večer o 18tej, tak by som rada vedela koho čakať.

katy2
3. máj 2011

@cervena_ciapocka ja som bola pred dvoma rokmi tiez vecer a robil mi Dank. Ale viem, ze zvykne aj Urdzik a teraz je tam aj nejaka nova dr. co robi aj morfo, tak neviem 😖 Potom daj vediet...
teraz v 20tt idem na morfo k Dank. 😵

cervena_ciapocka
3. máj 2011

@katy2 aha ... ja už som tu písala, že som sa stretla v 12tt s Muránskou, v 20tt s tou druhou doktorkou a teraz som normálne dostala aj lístok s ktorým som sa tam bola objednať. Dám potom vedieť, ako bolo.

cervena_ciapocka
6. máj 2011

Ahojte 🙂 tak aj teraz som sa tam stretla s Dr. Jánošovou, takže v pohode. Bábo pekne rastie a vyzerá byť v poriadku 🙂

stanka04
6. máj 2011

@cervena_ciapocka Ahoj,aka bola Dr.Janosova? Idem tam pondelok na morfo,Dr.Muranska je poklad, Dankovcik tiez pohodak,ale ju som tam este nestretla,tak keby nahodou 🙂 Ale predpokladam,ze ona bude to iste 😀

poleva
6. máj 2011

ked sa objednávate,tak sa spýtajte sestričky, eva-veľmi zlatá/ona vám povie kto vám urobí usg...pretože lekaári majú určené dni kedy robia,sem tam výnimka...dr.muránska robí do 12tt,dalej nemá atestáciu...aspon do minulého roka to tak bolo

cervena_ciapocka
6. máj 2011

@stanka04 veľmi milá je 🙂 taká mladá, tichá (aspoň mne sa zdalo) ... veľa toho nenahovorí ... ale stále povedala, že teraz vyšetruje srdiečko, teraz kontroluje mozog, tu je to a tu ono, aj keď dlhšie nehovorí, tak povie potom, že čo skontrolovala a že je to ok. Opýtala sa či chceme vedieť aj pohlavie. V 20tt toho kontroluje viac, aj pršteky porátala 🙂 Ale keď sa budeš chcieť opýtať kľudne sa jej pýtaj, myslím, že v pohode odpovie 🙂 mala som pocit, že sa na tie detičky na monitore pozerá s láskou 🙂 a nie len ak ona nejaké objekty vyšetrovania.

stanka04
6. máj 2011

@cervena_ciapocka Super,dakujem velmi pekne 🙂

tinkyk
9. máj 2011

ahojte tehošky, bola som na USG v 32tt u Dr. Jánošovej, bola celkom fajn, aj keď Dankovčík sa mi zdal taký vierohodnejší, zdala sa mi troška mladučká. Ale náš malý drobec je v poriadku, len sa jej zdalo troška viac naplnené hrubé črevo - vraj ako už keby pred pôrodom, nevedela mi na to veľmi odpovedať, lebo hovorila, že všetko ostatné je úplne v poriadku. Ale pre istotu ma ešte objednala o dva týždne na USG, ale už k Dankovčíkovi. Troška ma tým vystrašila, nestretli ste sa niektorá s takýmto problémom ? Čo by mohlo byť dôvodom viac naplneného hrubého čreva ? Držím všetkým palce

cervena_ciapocka
9. máj 2011

@tinkyk som nevedela, že sa aj také niečo kontroluje 😕 ale keď ťa objednala k Dankovčíkovi je to dobré, on ti dá jednoznačnú odpoveď. Ona asi nemá toľko skúseností ako on a isto nechcela hovoriť niečo keď si nie je úplne istá. Niekedy aj s malinkou neistotou je lepšie poslať k niekomu skúsenejšiemu alebo sa poradiť, a pritom nemusí to nič znamenať 🙂

tinkyk
10. máj 2011

šak tak, ja som pri ňom bola, je super, len ona ma troška vystrašila, bude dobre

katy2
10. máj 2011

Baby, robi v 30tt uzv aj Dankovcik? Neviete nahodou? Lebo v 1.tehu mi robil on.... ☹

kevama
10. máj 2011

@katy2 on vacsinou robi ultrazvuky len v 20tt tie morfologicke..aspon mne to tak povedali ked som sa objednavali a utz v 30.tt a aj prietoky mi robila dr.janosova tusim alebo ako sa presne vola..

katy2
10. máj 2011

@kevama v 20tt som objednana specialne u neho... ale rada by som aj ten v 30tt u neho... No uvidime, co sa bude dat robit.... Vdaka za info

poleva
10. máj 2011

jasné že robí ak nie je na dovolenke,už som to tu minule písala,pýtajte sa sestričky / väčšinou je tam eva,veľmi zlatá/ kto kedy robí,lebo lekári majú podelené dni,ale je tam toľko pacientiekmže sa čaká dlho a nie vždy na vás výjde lekár ktorého by ste chceli

poleva
10. máj 2011

@tinkyk ja som bola u nej máš pravdu je mladá aj u mna si nebola istá prietokmi a pritom to bolo o.k
bud kľudná

cervena_ciapocka
10. máj 2011

@katy2 asi aj o to ide ako im víjdu služby. A tiež keď je tehotenstvo bezproblémové tak oni k Jánošovej objednajú, tá je tam asi častejšie. Lebo keď mňa na 20tt objednávali tak povedali, že ma napíšu k doktorke.

tinkyk
10. máj 2011

poleva - ďakujem veľmi pekne za povzbudenie, si ma potešila

poleva
10. máj 2011

vlastná skúsenosť....mna len manžel ukľudnil po usg...ona sa vyjadrí ale neisto,začala som panikáriť...no ked som pozrela hodnoty na papieri boli o.k,a na otázku či je ok všetko teda prietoky? povedala neisto áno....takže kľud,a dankovčík mi robil usg 2 krát,tvrdil že mám 2 placenty a mala som jednu,takže tak...

tinkyk
11. máj 2011

@poleva tak ďakujem za povzbudenie, aj mne to pripadalo presne tak isto - malý je v poriadku, váha O.K., rastie ako má, prietoky super, srdiečko a ostatné tiež. do poznámky mi napísala, že hrubé črevo naplnené trocha viac. uvidíme, dám potom vedieť, ako sme dopadli

poleva
11. máj 2011

@tinkyk podľa mna práve tak natrafila,že bolo plnšie,mam známu s dvojičkami / teraz ma to napadlo / tiež bola na usg a jej povedali že je plnší močový mechúr / ved je to ako u dospelého 🙂))) /
a nabudúce to bolo OK

tinkyk
12. máj 2011

@poleva ja verím, že to bude tiež OK - aj mi povedala, že náplň hrubého črea má istú dynamiku, a že o hodinku môže byť prazdnejšie.......... ale načo nás potom strašia ?

danculik
12. máj 2011

Ahojte , chcem sa opytat, som v 21tt a uz v 12 tt som bola na USG na dawnow syndrom u Dr.Muranskej, vysiel mi negativny, potom mi moj gynekolog robil tripple test, dawnow syndrom vysiel tiez negativny. Je tam vsak poznamka. RIZIKO DOWNOWHO SYNDROMU JE VYSSIE AKO JE OCAKAVANE LEN PODLA VEKU MATKY (1 v 1100)....vcera som bola na USG u mojho gynekologa robil mi 4D USG, vsetko je ok. Len mi znova odporucil aby som sla na USG vysetrenie pre pozitivitu Integrovaneho testu. Ze tam mi povedia ci ano Downow syndrom alebo nie. Mna vsak trapi asi jedna vec, co sa mi nepaci je ze robili mi testy na DS 2x a vysli negativne, ale aj tak ma posielaju znova niekam len koli nejakej poznamke (vid vyssie)...cele mi to pripada, ze si nas len doktori pohadzuju a chodte tam a zaplatte si to a to. Pri prvej dcere som na ziadny takychto vysetreniach nebola, a je zdrava. chcem sa opytat co sa zistuje na tomto Integrovanom teste? a kolko stoji?...este aj vcera mi moj gynekolog povedal, ked mi robil 4D ze nic nevidi na USG..a ten DS skor nie...ale ak mi raz vijdu vysledky negativne 2x...tak potom preco ma tam posiela?...Neviete poradit co robit?..lebo sa mi zda uz trosku vela vkuse chodit po nejakych vysetreniach, plait stale vysoke sumy..a vsetko je aj tak ok...len co ludi strasia...a potom ked sa clovek boji tak radsej zaplati a ide tam, lebo ho doktori nastrasili....

poleva
12. máj 2011

@danculik ja som mala 1: 50 000
koľko máš rokov??? ja 28

danculik
12. máj 2011

@poleva ...ahoj ja mam 28 rokov..a som druhorodicka....ale robili mi tie testy 2x a vysli negativne..Len vzhladom na moj vek ma tam chcu poslat...a mam 1:1100....

poleva
12. máj 2011

tak ked robili dvakrát ťažkú hlavu by som si nerobila ...bojíš sa toho usg???

tinkyk
12. máj 2011

@danculik integrovaný test je kombináciou vyšetrovacích metódy I. a II. trimestra - je vraj najefektívnejší pri skríningu Downovho syndrómu a rázštepov nervovej trubice - spája vyšetrované parametre v I. trimestri (11.-14. týždeň tehotenstva) : ultrazvuk NT plodu a biochemicky PAPP-A v sére tehotnej a v II.trimestri (14. – 16. týždeň tehotenstva) : biochemicky AFP + t-hCG + uE3 v sére tehotnej. Senzitivita: 90-96% (odhalí 90 postihnutých zo 100 skutočne postihnutých) 90%. Vyžaduje certifikovaného sonografistu a akreditované biochemické laboratórium. Tebe asi vyšli nejasné výsledky, preto Ťa posiela na morfologický USG na certikované pracovisko. Robí to MUDr.Dankovčík, ak si bola pred tým u Muránskej, stojí to 29 EUR, ak chceš fotku o 10 EUR viac. Okrem peňazí tým nič nestratíš. Ale prečo kvôli veku ? Veď rizikový vek je až nad 35 rokov. Dokonca ja mám 35 a mne nikto nič také ani kvôli veku neodporúčal. Všetky testy boli v poriadku, tak ani vek nebol dôvodom. Viem, že Košické RIA laboratórium to tam píše u žien nad 35 rokov štandardne, netreba sa tým zaoberať. Neviem, či som Ti pomohla, alebo ťa ešte viac poplietla. Držím však palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre