Aký je Dr. Dankovčík?

babica1
11. máj 2007

Halo halo tehulky.čo mi prezradíte? Mám sa ho báť?

evca35
30. sep 2009

mne už raz odpovedali na online objednávku, ale napíš tam aj svoje t.č., zavolajú ti. Odpovedala mi dr. Muránska.
teraz mi nikto nereagoval a ten mobil je v ambulancii, len tá pani čo tam zastupuje mi povedala že ma nevie objednať, lebo majú dovolenku. Nepovedala len že sestrička ... ☹

lentilka3000
30. sep 2009

Evca,a nevies dokedy maju tu dovolenku? Ja som rozmyslala,ze tam skocim aj osobne,sice nie som konkretne z Kosic,ale daleko to nemam.Len neviem,ci sa da aj osobne objednat... 😢

sabiatko
30. sep 2009

ja som sa objednala online, treba tam nechat tel. cislo a oni zavolaju, kedy mate termin. ked som tam potom dosla na vysetrenie, som sa rovno objednala aj na to druhe, takze osobne objednanie je v pohodicke. inak za tu dobu ako som tam bola, tam vecne vyzvanal telefon, ale nikto ho nebral 😒

kejtty
30. sep 2009

Dá sa tam aj osobne objednať...

lentilka3000
30. sep 2009

Tak som teraz vyplnila tu online objednavku,nechala som aj kontakt na seba,tak si pockam.... Ak sa mi nikto neozve,tak si tam skocim osobne🙂 😉 😉 😉

diapozitiv01
30. sep 2009

Ahojte babulky,
boli ste niektora na 1.trimestrovom screeningu u MUDr. Dankovcika?
Robi pocas tohto aj merania v prietokoch v Ductus venosus?
A kolko sa plati a kolko sa caka na vysledky?
Dakujem

sabiatko
30. sep 2009

ja som bola u doktorky muranskej a nie som si ista, ci tento screening v 1. trimestri nerobi len ona. o prietokoch mi nic nespominala. takze som ti asi moc neporadila 😅 ale ostatne baby mozno budu vediet...

diapozitiv01
30. sep 2009

Sabiatko a kolko si platila?

sabiatko
30. sep 2009

ja som platila 7 eur. mam spolocnu poistovnu aj doporucenie od dokiho som mala... neviem, ci to so sumou nejako suvisi. na ten druhy co pojdem v 21 tt, budem platit 23 eur.

diapozitiv01
30. sep 2009

sabiatko,
to ti brala aj krv,aj merala babtusko + robila meranie NT a nosovej kosticky za 7€ s doporucenim dokyho?
v blave u Cunderlika to stoji okolo 90 bubakov,,ale neviem ako je to s tym doporucenim, on je sukromnik,,

blumka
30. sep 2009

diapozitiv ja som bola tiez u dr. Muranskej, merala NT, nosovu kosticku, brala krv a neviem co je sice Ductus venosus ale pamatam si ze hovorila nieco o nejakych prietokoch...kontrolovala aj srdiecko, pecen, mechur...vsetko komentovlala a tiez som platila 7 eur, ale musis mat k nemu vymenny listok od svojho dr...bez toho je to drahsie

diapozitiv01
30. sep 2009

a kolko trval kym vam dali komplet vysledok?
7€ je super cena,,

evca35
1. okt 2009

lentilka - od pondelka 5.10. by mali robiť. Ja mám pocit, že objednávky robí priamo Muránska, lebo cez obed je mobil úplne vypnutý a keď má doobeda pacientky tak nedvíha. Sestrička by asi dvíhala ... aj na email mi odpovedala Muránska. Tak tiež počkám či zareaguje a keď nie, budem vyvolávať znova.

diapozitiv - prietoky sa sledujú až v 30. týždni. Na to vyšetrenie práve čakám 🙂

v 1. trimestri je meranie na vylúčenie Dawnovho syndromu - NT vyš., nosová kostička a ductus + meranie. Stojí 7€ pre všetky poisťovne. Ale všetky opisy vyšetrení nájdeš na jeho webe www.3dultrazvuk.sk, keď sa preklikneš priamo na to vyšetrenie ktoré ťa zaujíma.

sabiatko
1. okt 2009

ti prietoky si naozaj nepamatam, ale popozerala vsetky organy babetka, zhodnotila, ze funguju v poriadku, pomerala babetko, dala mi do ruk spravu, kde napisala hodnotu NT a taky pokec ku gravidite a babetku a potom ma poslala o par dveri vedla, tam mi sestricka zobrala krv a ked som o tyzden volala sestricke mojho gynekologa, tak tam uz boli vysledky z krvi a vsetko bolo ok. vsetko toto teda za tych 7 eur s doporucenim od dokiho. 90 eur to je daka haluz, sak tolko nestoji ani ten druhy screening 😕 skus pohladat niekoho lacnejsieho. no inak, aj ked mas sukromneho lekara (napr. moj gynekolog je sukromny) a ma zmluvy s poistovnami, tak by tie ceny nemali byt take hororozne. ale zas pravda je, ze tento prvy screening nie je povinny, tak neviem, ako sa k tomu stavia poistovna. no tych 90 eur by som ja veru nedala...

kejtty
1. okt 2009

Ja som bola na 3D ultrazvuk teraz v utorok. Sestrička velmi telefony nedviha, lebo tam len zasupuje tu co ma dovolenku, takze asi ona ani neobjednava pacientky na vysetrenia teraz.
Ale v ambulancii ma zobral uz priamo doktor Dankovčik. Robil vysetrenia babatka od hlavy az po päty. Premeriaval hlavicku, brusko, ruky, nohy, srdce, prietok krvy v tele, mozog, dokonca aj brusnu dutinu maleho. Ako ma vyvynute ladviny, pecen, zaludok a ostatne veci. Samozrejme on je v tom odobornik, tak nam len tak zbezne poukazoval ze kde a co je. Ale hlavne ze bolo vsetko ok, takze je zdravucky a videli sme dokonca aj pipika 🙂 Len fotku nam neurobil ziadnu, lebo sa nechcel ukazat maly. 🙂 Na konci nam tiez dal papiere z ultrazvuku, kde je vsetko zaznamenane, vsetky velkosti... Platila som za vysetrenie 23Euro.
Este sa potom da urobit 3D ultrazvuk v 30 tyzdni, a tam sa plati za vysetrenie uz len 10 Eur + ak chcete fotku babatka tak stoji jedna 7Eur.

diapozitiv01
1. okt 2009

Evca35-
no vsak prave to su prietoky v ductus venosus, pozerala som ich stranku, vysetrenie sa robi na konci 1. trimestru, len som nevedela ci je to v ramci normalneho 1.trimestroveho screeningu.
Lebo tam bolo pisane ze je odporucane ak je nejake riziko. Takze neviem ci sa robi automaticky, ze tiez ci netreba k nemu doporucenie...
Ked som volala s Cunderlikom o tom tak mi tak odpovedal ze som mala pocit ze sa automaticky nerobi ale moze ho spravit.

Sabiatko
1.trimestrovi screenig robia len niektory odbornici, a fakt v Blave stoji toto vysetrenie 90€ co pisali baby.Ale je naozaj sukromnik,,,

evca35
1. okt 2009

diapozitiv - aha. tak potom to asi robia automaticky, lebo som práve pozerala do svojej správy a mám to tam uvedené. Ale ja som tam bola po hospitalizácii, začala som krvácať v 7. týždni, prepustili ma v 9. a v 12. som bola na to vyšetrenie. Posledný USG v nemocnici mi robil práve dr. Dankovčík, ktorý tam pracuje a on doporučil NT skríning v 12. týždni. Tak teraz neviem či na základe tej správy mi to urobila dr. alebo to robí stále ☹

lentilka3000
1. okt 2009

ahojte babenky,akurat mi volala dotorka Muranska(vcera som sa objednala na online objednavku).Objednala ma na 28.oktobra a s CD ma to bude stat 68 EUR.Aspon tak mi vravela.Je to dost,ale konecne uvidim to malicke v plnej krase 😵 😵 😵

evca35
1. okt 2009

aj mne už volala 🙂 ja idem až na 30. týždeň - prietoky - na 19.11. - vyšetrenie 10 €

lentilka3000
1. okt 2009

...no tak sme sa dockali.... 😀 😀 😀

babica1
autor
3. okt 2009

Na celom Slovensku sa v dokonalsoti robí kombinovaý test - www.3Dultrazvuk.sk - v Košiciach za 7 bubakov. &inde sa bud nerobi, alebo za 90 bubakov... a to viem, že jedna mamička robila cirkus, keď ich mala zaplatiť... asi si baby - Košičanky - neuvedomujú. čo dostávajú.... ductus robila aj známej... robia to štandardne v Košiciach... aj aj Ďaleko viac, len to nepíšu do správy.... 😉

diapozitiv01
3. okt 2009

Ahojte babulky,
vcera som pisala MUDr. Dankovcikovi moje otazky a za par hodin odpisal a vsetko vysvetlil. Perfektny pristup lekara 🙂 .
Vysetrenie prietokov v Ductus venosus a trikuspidalnu regurgitaciu robia automaticky 🙂 , Toto som chcela pocut.
A ak baby pisali ze to stoji 7€ to je super cena u Mudr. Cunderlika v Ba to stoji ze vraj 90€. Tak kosicanky, vazte si to.
Ja som sice 50km od Bratislavy ale spravim si vylet do Kosic, ked budem tehu. Mne sa jedna o tieto specialne vysetrenia hlavne zameranie na srdiecko, nakolko nas prvorodeny syncek Maximko zomrel na vrodenu srdcovu chybu na 4. den po porode, nikto mu nato neprisiel ked bol v brusku 😔

evca35
3. okt 2009

tak to je fajn. sme rady 🙂
a diapozitiv - nech si v Košiciach co by dup 😉

kejtty
5. okt 2009

Mne robil dr. Dankovčik 3D ultrazvuk, a ozaj tie prietoky a srdiecko vysetroval automaticky, ani som nevedela o co ide dovtedy, kym som to nevidela na ultrazvuku, tak samozrejme ze som sa na vsetko vypytovala co robi. A nic som nedoplacala navyse, len za celkove vysetrenie 23Eur.

magic08
9. nov 2009

ahojte tehulky
aj ja som objednana k Dr. Dankovčíkovi tuto nedelu. Ale chcem sa spytat. Ta pani, ktora mi volala, vravela, ze mam sebou priniest papierik od svojho lekara a vysledky z triple testov. Lenze moj lekar mi to odmietol dat, pretoze moje vysledky z triple dopadli dobre, vsetko je o.k., takze nie je dovod na odporucanie 3D. My si to chceme dat urobit ako sluzbu navyse a samozrejme si to aj zaplatime. Ale neviem odkial mam taku info, ze takyto ultrazvuk stoji bud 33 eur, alebo 100 eur.
Tak teraz neivem. Vysetri ma aj ked tie vysledky z triple testov mat nebudem?

lentilka3000
9. nov 2009

ahoj Magic a si objednana na morfologiu alebo na klasicky 3D?Lebo ja ked som sa objednavala k doktorovi Dankovcikovi,tak sa ma doktorka v telefone opytala,ci idem na morfologiu alebo na 3D s CD-ckom.A to 3D sa najlepsie robi od 24 tyzdna.A morfologia do 22 tyzdna.ja som platila 68 Eu za 3D,mam aj CDcko-asi 25 fotiek + 8 videii.A tiez som nemala papier od lekarky.A za nedelu si asi zaplatis priplatok 😖 tak neviem...

magic08
9. nov 2009

no objednavala ma svokra, a nikto sa jej nepytal, ze na aky ultrazvuk chcem ist, len ma objednala, no som v 20 tt, tak si len na morfologiu mozem ist

lentilka3000
9. nov 2009

Tak asi na morfo,urcite ti ho urobia aj bez vymenneho papiera od lekarky.Ja mam doma ich cennik,a mala by si platit do 33EUR,neviem kolko je priplatok za nedelu.A za kazdu fotku sa plati 7Eur.A podla mna morfologia je lepsia ako komercny 3D,aspon babatku pomeraju vsetky organy a budes mat 100% istotu,ze je male v poriadku.tak drzim palce 😵

evca35
11. nov 2009

ja som bola objednaná na 19.11. na prietoky a dnes mi volali, či môžem prísť v nedeľu. Asi nás bude viac ☹

matelko1
11. nov 2009

magic vysetri ta aj bez vymenneho listka,potom sa za to plati 53 eur,ak by si mala vymenny listok,tak platis len 23 eur a soboty,nedele su +10 eur priplatok.a obj.ta na morfologiu plodu.ja som bola tiez v 19 tt u neho a potom ma obj.na kontrolu,ci nbabtka rastu rovnako,chcel sa uistit,tak som bola este v 24tt.vsetko dopadlo dobre,no a za fotku sa plati 7 eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre