Aký je postup pri zmene gynekológa?

vka
17. jan 2008

babky prosim vas aky je postup zmene gynekologa čo je potrebne ako prve a či vypisy nejak spoplatnovane? dakujem za odpovede

stut
10. máj 2013

@alohim
Odovzdávanie dokumentácie - Zákon stanovuje, že nový lekár, ktorý prebral pacienta do všeobecnej ambulantnej starostlivosti, si od pôvodného lekára vyžiada zdravotnú dokumentáciu. Ten je povinný ju preukázateľne odovzdať do siedmich dní. Môže odovzdať originál dokumentácie alebo jej rovnopis, teda identickú kópiu. V praxi môže dokumentáciu odniesť novému lekárovi aj samotný pacient, ak s tým pôvodný lekár súhlasí (v takom prípade pacient podpisom potvrdí, že dokumentáciu prebral), alebo si ju lekári medzi sebou pošlú doporučene poštou. Lekár nie je povinný odovzdať dokumentáciu priamo pacientovi. Lekár je za zdravotnú dokumentáciu zodpovedný a musí zabezpečiť, aby nedošlo k jej strate alebo zneužitiu. Všeobecný lekár nesmie odoprieť odovzdať dokumentáciu, ak ho o to požiada nový lekár pacienta.

alohim
10. máj 2013

@stut Ďakujem za info, teda nie je to ani ich majetok ako tvrdia, mne je to jedno či mi dá pre nového Dr. originál alebo kópiu, či to pošle poštou (o tom nebolo ani zmienky). len nech je to vybavené...no majú právo žiadať za vydanie poplatky prevyšujúce náklady kópie?

selecta22
19. máj 2013

baby a neviete ci je vobec moznost gynekologa zmenit, ked som podpisala zmluvu s nim na rok pred par tyzdnami

tinki
19. máj 2013

@selecta22 musíš si prečítať čo je v zmluve...či tam nie je nejaký dodatok ak by si chcela ukončiť skôr. Ale v podstate ak si podpísala na rok, tak ten rok musíš vydržať..A prečo si najprv nepozisťuješ to aký je od viacerých zdrojov, alebo chceš každý rok meniť doktora?

stut
19. máj 2013

Dohoda o poskytovaní všeobecnej ambulantnej starostlivosti sa uzatvára v písomnej forme najmenej na šesť mesiacov, jej prvopis je súčasťou zdravotnej dokumentácie a druhopis sa odovzdá osobe alebo jej zákonnému zástupcovi.
Poskytovateľ môže odstúpiť od dohody z dôvodov uvedených v bode 1 a 2. Osoba, ktorej sa zdravotná starostlivosť poskytuje - pacient, môže odstúpiť od dohody aj bez uvedenia dôvodu. Odstúpenie od dohody musí mať písomnú formu.
Praktická rada: Zmeniť lekára môžete len po uplynutí 6 mesiacov po tom, čo ste podpísali zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

ali76
22. aug 2013

chcem sa vas opytat, ci sa plati u gznekologa za vyradenie z evidencie? pocula som , ze toho roku vzsiel zakon, ze tieto poplatky boli zrusene, dakujem za radu

stut
22. aug 2013

. Zmena poskytovateľa z dôvodu odstúpenia od dohody:
- poskytovateľ je povinný preukázateľne odovzdať zdravotnú
dokumentáciu alebo jej rovnopis do 7 dní od jej vyžiadania novým
poskytovateľom, s ktorým osoba uzatvoril dohodu o poskytovaní
zdravotnej starostlivosti.
Za vyhotovenie výpisu alebo kópie zdravotnej dokumentácie si lekár bude
účtovať vynaložené náklady podľa platného cenníka

viva13
30. okt 2013

ahoj, chcem sa opýtať je potrebné zájsť k povodnemu gynekologovi ked chcem od neho odísť? nevyžiada si nový kartu? už som raz prechádzala starý mi do ruky dať kartu nechcel nový si ju vyžiadal a prišla mu poštou.musím ísť k tomu povodnému nahlásiť to?

vlasatica20
30. okt 2013

@viva13 , staci poslat listok na vyradenie, ved sama hovoris, ze si uz menila gynekologa.
Mas problem najst si gynekologa, ktory by ti vyhovoval, ked zase menis? 😉

viva13
30. okt 2013

@vlasatica20 no menila som pred 10 rokmi... ja som práveže spokojná s gynekologom aj sestričkou, no problém je že to mám od ruky na 2 autobusy pol dna strávim mimo domu, chcela by som niečo bližšie...

vlasatica20
30. okt 2013

@viva13 tak, ked si spokojna tak by bolo seriozne oznamit mu to 🙂 , staci telefonicky a poslat mu listok na vyradenie

bibianka012
23. nov 2013

ahojte, môj problém spočíva v tom, že v septembri 2013 som si podpísala dohodu u gynekológa o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ale doktor je totálne nevšímavý, lahostajný a absolútne nevie poriadne vyhodnotiť výsledky z cyto, čím ma len vystresoval a zbytočne posielal na onko s tým že mám v krčku rakovinné bunky...kedže mám len 22 a utekala som tam ešte aj onkológ sa čudoval že prečo ma tam poslali s takýmto výsledkom a opýtal sa že či ma tam poslala sestrička ... 🙄 proste otras, nezáujem, horšieho doktora si neviem predstaviť...našla som si nového s tým že mi dal žiadosť preňho aby vydal kartu a zaujímalo by ma či niekto riešil niečo podobné, po dvoch mesiacoch ísť preč od pôvodného doktora...nerobím to z rozmaru ale preto že tam ostať tak neviem neviem ako by som skončila...budem rada za každú skúsenosť alebo radu🙂

majka126
21. dec 2013

ahojte,citam,ze ste neplatili poplatok u svojho gynekologa,ja som teraz tiez menila a platila som za vyradenie 5€ ,odbili ma tym,ze oni tu kartu poslu a za to platim,je to aj zo zakona???dakujem

bibianka012
21. dec 2013

@majka126 no vraj za takéto veci si každý doktor ne/účtuje individuálne...

majka126
22. dec 2013

AHA,tak na jednej strane da sa povedat,je to dobre nakolko mas potvrdenie,tak ak sa nieco strati,tak to je na lekara,dakujem bibianka za odpoved

hanka0
11. apr 2014

ahojte, chcela by som sa opytat, pred dvoma tyzdnami som zmenila gynekologa. Dovod bol, ze som otehotnela a nebola spokojna s pristupom predoslej lekarky, ale aj to, ze bola daleko. tak som si vybavila druheho, odniesla som jej od neho vyradenku so ziadostou o zaslanie dokumentacie. A moja byvala gynekologicka poslala novemu doktorovi jeden papier A4 akoze vypis z mojej karty, na ktorom stalo 5 zaznamov stylom rok a co sa udialo (to by som lepsie vedela aj sama napisat) bez mojho rodneho cisla, bez vysledkov z vysetreni, ktore mi robila pri NT uvz a vysledkov odberov krvi... Blbe je, ze ja tie vysledky potrebujem. Na nete som sa docitala, ze musi poslat bud kartu alebo rovnopis z nej. ale nikde som nenasla co to ten rovnopis vlastne je... je mozne, aby to jedna lekarka takto odbavila jednym papierom? nie je jej povinnost (hlavne ked mi robila vysetrenia v tehotenstve, ktore este trva) aby mi vsetky vysledky bezodkladne dala? neviem ako to mam dalej riesit... za akukolvek skusenost alebo radu dakujem.

julinecka196
3. sep 2014

Ahojte baby, chcem sa vas opytat: chcem zmenit gynekologa, niesom s nim spokojna a myslim si ze mi stanovil zlu diagnozu. Musim si od neho vypytat kartu alebo mozem ist k novemu lekarovi bez karty ? totizto chcem aby sa na moj pripad pozrel objektivne, aby nebral ohlad na to co je napisane v karte. Chcem aby ma vysetril odznova. Dakujem za radu 🙂

neva228
16. okt 2014

Dobry den mam jeden velky problem,velmi dlho som nebola u svojho gynekologa a nakolko som tam minule zasla,lebo som sa chcela objednat tak som zistila ze ordinacia je zrusena a na kolko mam zdravotny problem potrebujem visetrenie gynekologom len neviem ci ma iny gynekolog zoberie ked nemam od toho predchadzajuceho zdravotnu dpokumentaciu?Za vase rady Vam vopred velmi pekne Dakujem!

narutka
29. nov 2014

Ahojte,potrebujem surne poradit :-/ Moja gynekologicka zrusila ambulanciu a podlla sestricky je moja karta vo VÚC. Mam problem a preto potrebujem najst novu lekarku a ta mi vypisala ziadanku ktoru mam poslat do VUC aby tu moju kartu poslali im. Lenze ja neviem co je to VUC a na nete nic nemozem najst a uz vobec nie ich adresu-a telefon. Prosim poradite mi? nejaky link na to vuc,popripade tu ich adresu a tel cislo-najprv musim zavolat ci je tam vazne moja dokumentacia,nie ze ziadanku poslem bohvie kam :-/ Prosim je to surne :( Dakujem za odpoved.

mabika
29. nov 2014

@narutka VUC = vyssi uzemny celok

narutka
1. dec 2014

Tak uz som to nasla,zavolala som na zopar miest a dostala odpoved. Kto by tiez chcel a hladal posielam link kam som info ulozila a dala na net na stiahnutie 🙂 Dufam ze vam pomoze ako aj mne. http://uloz.to/xcAyHAkU/postup-pri-vydavani-zdr...

eva_evicka
1. dec 2014

Ja som platila poplatok za kopiu karty asi 10 eur

esmes
12. jan 2015

Ešte som u gynekologa nebola no mam problem a potrebujem tam isť,no som si ista že to bude lepšie pri gynekologičke...neviem ako to bude prebiehať..poradite ?

sidush
10. apr 2015

Ahojte, potrebujem vediet, ci ked ma uz vyradila povodna lekarka z evidencie, ale na poistovnu to bude posielat az koncom mesiaca, ci ma uz moze moj novy lekar poslat na PN, ked k nemu pojdem teraz. Neviete, ako to funguje??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre