Aký je postup pri zmene gynekológa?

vka
17. jan 2008

babky prosim vas aky je postup zmene gynekologa čo je potrebne ako prve a či vypisy nejak spoplatnovane? dakujem za odpovede

zoya1
17. jan 2008

Podľa mňa je najlepšie počkať dovtedy kým ti neskončí pol ročná zmluva u terajšieho gynekológa a ísť jednoducho tam, a povedať že si sa rozhodla zmeniť lekára, a že chceš svoju dokumentáciu. Možno ti ju nebudú chcieť vydať a povedia že ju pošlú tvojmu novému lekárovi, ale máš právo dostať svoju VLASTNÚ kartu do ruky, tak sa nedaj odbiť. Držím palce, určite to nie je nič príjemné.

pacna
17. jan 2008

vka ja som menila tiež asi pred pol rokom najprv som si musela zajsť ku novej gynek. či ma vezme ona mi vypisala listok a s tym som šla ku tej starej po kartu.nepytala sa ma nič ani by som jej nepovedala mas na to pravo a nemusiš nikomu nič vysvetlovať..kartu mi nedala len nejaky vypis.resp.mi ju dať nechcela a prečo to neviem.
teraz mam super gynek. objednava sa u nej a netreba čakat od siestej ako predtym. 🙂

vka
autor
17. jan 2008

a vypis je spoplatnovaný? ja chcem tiež odisť od svojej kvoli tomu že nema sono a na sono musim do nemocnice a z vysledkom za nou a nema dobry pristup poznamky strašne zranujuce ☹

skrecok
17. jan 2008

Vka, ja som tiez menila gynekologa v oktobri. U svojej som nebola takmer 2 roky 🤐 . Jednoducho som povedala sestricke, ze mam noveho lekara a podala som jej lekarsku spravu od noveho gynekologa, ze ziada aby mna vyradili z evidencie a dali mi zdravotnu kartu. Slo to bez problemov, len bola trochu neprijemna ze odchadzam... Mna to netrapilo a poplatok som neplatila 😉 . Treba co najskor ako zmenis gynekologa nahlasit, inak bude ziadat od teba pokutu a taktiez ked nenahlasis zmenu poistovne.

alionuska
17. jan 2008

Ahojte,aj ja by som chcela zmenit mojho lekara.On v podstate nie je zly a je aj mily,ale ma strasne vela pacientiek a strasne zastarale sono.taku malicku obrazovku...Ja ho chem zmenit aj kvoli sebe,lebo neviem ci by som zvladla po psychickej stranke tie nekonecne hodiny v cakarni.Naposledy ked som k nemu chodila,do maja minuleho roka,mi az v 32tt oznamil,ze nase babatko nie je v poriadku a ze ma posle k inemu lekarovi.Tak som na druhy den isla k tomu inemu a ten mi to potvrdil,ze nase dievcatko mi po porode bud zomrie,alebo prezije s tym,ze ani nebude vediet ze je na svete. 😢 Ona mi po porode naozaj zomrela....Momentalne sa s tym este stale vyrovnavam,lebo na to sa neda zabudnut...Ale myslim si,ze toto vsetko som nemusela prezivat,keby pan doktor venoval mne ako pacientke viac pozornosti a keby ma tri krat po sebe nevysetrovala iba sestricka,tym ze mi zmerala brusko,odmerala tlak a skontrolovala moč.Mozno by som tym predisla tej bolesi a trapeniu,kym som cakala na porod.Myslim si,ze aj ked mu nepoviem,preco chcem od neho odist,ze to pochopi,nie?Napiste mi,ako by ste to riesili vy...

vka
autor
17. jan 2008

no to mi bude dosť neprijemne som zvedava ako sa zatvari som dosť citliva povaha ja ked som nedošla na preventivu asi 2 roky tak ma privitala Preboha ste normalne po takom dlhom čase dojsť a chcela som sa popytať na hocičo no nemala som odvahu celý čas sa tvarila ako ............... 😝

julia225
17. jan 2008

nemusis nic vybavovat, jednoducho prides k novemu gyndovi, povies, ze chces ist k nemu a on ti urobi vstupnu prehliadku +krvne testy...atd.
karty si vymenia sestricky medzi sebou, to ide mimo teba... 😉

zoya1
17. jan 2008

alionuska obdivujem ťa. Inak podľa môjho názoru je to určite neprijateľné aby v dnešnej dobe zistil doktor že "niečo nie je v poriadku" až v 32tt. Určite ho rýchlo vymeň za niekoho lepšieho. A ak to nie je príliš osobné: Čo vlastne bolo maličkej?

alionuska
17. jan 2008

Zoya nie je to prilis osobne.Mozes si to cele precitat v teme TEHOTENSTVO-tehotenstvo po cisarskom reze a ruptura maternice.Pisala som tam 4.nov 22.28 vsetko,co sa stalo.Aj podla mojho nazoru by to v dnesnej dobe tak nemalo byt,ze sa to zisti az tak neskoro.Ludia sa casto mylia,len skoda ze aj v takychto pripadoch. ☹

pacna
18. jan 2008

no tie karty si sestričky asi nevymenia moja byvala a terajsia gyn. su neni moc od seba daleko a musela som ist sama. 🙂

vka
autor
18. jan 2008

Alionuska je mi to moc luto 😔 tak som volala novemu sestrička milučka hned mi vysvetlila k nim mam doniesť potvrdenie o vyradeniu z evidencie a s tym k novemu na pondelok ma hned objednala ked ma moja ex gyn nerozdrapi tak napišem ako som dopadla 😒

alionuska
18. jan 2008

Vka,dakujem.Ja sa chystam k tomu terajsiemu doktorovi niekedy v blizkej buducnosti.S mojim drahym sme sa posnazili o babatko,tak neviem,ci k doktorovi mam ist iba pre kartu,alebo sa mam dat aj vysetrit.Ale najradsej by som sa dala vysetrit u noveho.Este ani poriadne neviem komu pojdem,ale nech je tzo kdekolvek a nech to stoji co to stoji,musim mat istotu,ze bude o nas postarane a nic podobne nebudem musiet uz v zivote prezit... 😔

pacna
18. jan 2008

alionuska držim palce nech vam vyjde všetko ok. 😉

alionuska
18. jan 2008

😉

s_o_n_i_k_e
17. máj 2010

Mám problém :((( potrebujem poradiť, chcem odísť od mojej gynekologičky, má veľa pacientiek a aj prístup sa mi nepáči, že je taký strohý :((( ale nechce ma ta nová SUPER doktorka, ktorú som konečne našla 🙂)) zobrať, že sú ako kamarátky a to sa nerobí, niečo v zmysle kolegiality :( ale tak tu svoju pôvodnu už nechcem,táto nová je fest super, strašne sympatické, a je mi veľmi smutno, že ma nechc zobrať :((:(
- nemôžem len tak prísť a povedať že ruším , že chcem odísť bez toho aby vedela kam idem? Prípadne sa ohradiť na to, že môžem byť aj bez gynekologa?

martinex
17. máj 2010

Sonike pokial viem,tak ti nemusi dat kartu a dokumentaciu. Mala by si odchadzat s tym,ze vies kam ides a mas uz novu "zmluvu". Ale skusit to mozes,sak za to nic nedas.

jonki
18. máj 2010

Sonike..menila som doktora a postup bot taky, ze som sla za novou lekarkou ku ktorej som chcela chodit...od tej som si pytala papier, ze ma prevezme do svojej starostlivosti a potom som sa sla s tymto papierom vyradit k mojemu staremu gynekologovi...ukoncil sa kontrakt a podpisala som mu prevziatie dokumentacie 😉

emjee
18. máj 2010

ja som poziadala najprv noveho gynekologa, aby ma vzal, on mi napisal papier, s ktorym som isla za starym, no a ten (co som sa k nemu nakoniec na druhy pokus a po 2 hodinach cakania prebojovala): "on ma zo zakona cas na vyradenie 7 dni a ja mam velku kartu, ktoru on zo zakona musi archivovat 7 rokov, takze on mi ju hned neda" - nechala som mu 3 eura, nech mi to posle postou a cakam uz 3 tyzdne (uz som mu 2x pisala) 😝 😝 😝

jonki
18. máj 2010

emjee neviem ci mam dobre/aktualne info ale karta je vlastnictvom lekara...teda on ti ju vobec nemusi vydat....moze ti dat len vypis zo zdravotnej dokumentacie a aj ten nemusi dat do ruk tebe ale moze ho poslat rovno novemu lekarovi

neviem ci to takto este stale je...ja som sa s tym v minulosti takto stretla 😝 preto som si najprv od lekara vymamila kartu z dovodu podrobnejsieho vysetrenia v nemocnici a pri vyradeni som uz len dodatocne podpisala to prevzatie 😉

mykky
13. máj 2011

Ahojte! Mám jednu otázku. Chcem si zmeniť gynekológa a terajší gyn. mi nechce vydať kartu, pretože od posledného vyšetrenia musí ubehnúť 6 mesiacov. Vraj podľa dohody, (ktorú som podpisovala vraj keď som si k nemu dala kartu, to bolo asi pred 7 rokmi-ale je o nijakej dohode neviem. Už mám aj vybraného nového gynekológa, ktorý ma vyšetril aj bez toho, že uňho ešte nemám kartu (potvrdil mi tehotenstvo) a chce ma vidieť o 3 týždne, aby mi už urobil všetky potrebné vyšetrenia. Dal mi aj papier so žiadosťou o ukončenie zmluvy u terajšieho gyn., ale problém je, že kartu si môžem vziať až koncom júna..... ☹ ináč za predčasné ukončenie dohody sa platí 15 EUR. Je toto normálne!!!! To už nemám právo ani slobodne sa rozhodnúť akého chcem gynekológa!!!!!?????

terinka2013
11. mar 2012

mykky ako si nakoniec dopadla? platila si niečo? ja mám problém teraz, že som platila aj poplatok na rok, a len v januári som podpisovala niečo, čo mi ani nenechali. Starý doktor mi odkázal, že môžem vraj každý mesiac prejsť k inému, teraz neviem ako to spraviť. ďakujem

omnia23
11. mar 2012

@terinka2013 nemozes prejst kazdy mesiac k inemu lekarovi pokial si u byvaleho podpisala zmluvu o poskytovani zdravotnej starostlivosti

marhulka88
21. mar 2012

zienky neviete aky je postup ked chcem zmenit gynkosa po cca 4mes. pobytu u neho? 🙂 teda ked som u neho nebola zaregistrovana viac ako pol roka..plati sa tam nieco niekomu alebo je to vobec mozne?

terinka2013
22. apr 2012

@marhulka88 ja som prešla k druhému len po mesiaci, prehlásila som sa v januári k novému a samozrejme, že som si zle vybrala tak som zašla v marci k tretiemu a zobral ma, len poisťovňa začne platiť tomuto môjmu až po pol roku od podpísania zmluvy s druhým lekárom. Ale nemal s tým žiadny problém. Len sa pýtali prečo nie som spokojná

marhulka88
25. apr 2012

@terinka2013 terinka dakujem za info...chcem sa este opytat kedze poistovna tvojmu novemu gynovi nepreplaca vykony platis si to nejak sama alebo ako to je? a este ... ku komu chodis teraz a ako si spokojna? ;) klasicka otazka haha

terinka2013
20. máj 2012

@marhulka88 neplatím nič, tiež tomu nerozumiem, ale nič si nepýtal a chodím teraz pomerne často na kontroly. minule som akurát dlho čakala, lebo bola nová sestrička a doplietla všetko, tak som mala nervy, ale inak som spokojná, 🙂

marhulka88
20. máj 2012

@terinka2013 dakujem za info..ja som sa uz prehodila k novej gyne...len trosku je v tom chaos...je to ale chaos systemu nie tych lekarov ktori v podstate s tym nemaju nic spolocne ;) este raz dakujem...

marhulka88
20. máj 2012

ako prebehla moja zmena gynekologa po 4mesiacoch? postup:
1. u stareho gynekologa pisomne vypovedat dohodu o zdravotnej starostlivosti-dovod nemusi byt uvedeny, najlepsie k poslednemu dnu v mesiaci
2. najst si noveho gynekologa, ktory vas zoberie
3. modlit sa aby ste s nim boli spokojne aspon 6mes 😅

alohim
10. máj 2013

Chcem sa opytat na vase skusenosti - platili ste poplatok za kopiu karty? Ja uz Dr. mam, ktory ma prebera do starostlivosti. S papierom od neho som sla po dokumentaciu k byvalej Dr. a tam ze karta je ich majetok, platit treba za kopiu.

stut
10. máj 2013

@alohim Vyjadrenie UDNZS
Zdravotná dokumentácia - (nazývaná u ambulantného lekára aj „zdravotná karta“) má pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti stále mimoriadny význam. Je to súbor záznamov s údajmi o zmenách pacientovho zdravotného stavu, o postupoch, ktoré lekári zvolili pri jeho liečbe, obsahuje výsledky laboratórnych vyšetrení, údaje o liekoch a podobne. Zdravotná dokumentácia je neoddeliteľnou súčasťou poskytovania zdravotnej starostlivosti. Nie je majetkom ani lekára, ani sestry, ani zdravotníckeho zariadenia, ale ani pacienta. Nepatrí lekárovi, pretože obsahuje údaje o konkrétnom pacientovi a má význam len pre tohto pacienta. Nepatrí však ani pacientovi, pretože informácie, ktoré obsahuje, sú aj výsledkom práce zdravotníckych pracovníkov, ich vedomostí a skúseností.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre