Aký pôrodník v Michalovciach je najlepší?

matka331
3. nov 2009

ahojte zalozila som tuto temu pretoze sa neviem rozhodnut ktoreho lekara si mam dojednat k porodu...akmate niektora skusenosti prosim o radu 😉

lenkapalova
2. okt 2010

@mibiha porod dopadol dobre,mala som vybavenu DR.Pircovu,bola som snou velmi spokojna.

mibiha
4. okt 2010

@lenkapalova som rada ze to dopadlo dobre , izbu si mala nadstandard?

mibiha
4. okt 2010

@nika147 ahoj, termin mam 11 decembra.....a peniaze mu das az potom ked ta odrodi?

nika147
4. okt 2010

@mibiha až po pôrode by som mu mala dať peniaze

mibiha
5. okt 2010

@nika147 dakujem za radu....budes mat izbu nadstandard alebo nie?

nika147
5. okt 2010

@mibiha ešte som nejako nad tým nerozmýšľala..ale asi nie..

mibiha
5. okt 2010

@nika147 ani ja asi nie....a ako sa mas?tesis sa?kedy presne mas termin?

nika147
5. okt 2010

@mibiha joooj, veľmi sa teším, už keby som ju mohla držať v náručí 🙂 ...termín mám na 9.11..no uvidíme, či sa nenarodí na ocinove narodeniny 2.11 🙂 ..veeeeľmi by sa tešil

mibiha
5. okt 2010

aj ja sa uz velmi tesim....no tak to uz zachvilu ju budes drzat v naruci 🙂 ....ja mam termin 11.12 a ocino malej ma narodeniny 21.12 tiez by sa tesil keby sa prave na jeho narodeniny narodila heh

mibiha
5. okt 2010

@nika147 aj ja sa uz velmi tesim....no tak to uz zachvilu ju budes drzat v naruci ....ja mam termin 11.12 a ocino malej ma narodeniny 21.12 tiez by sa tesil keby sa prave na jeho narodeniny narodila heh

nika147
5. okt 2010

@mibiha taaak aj vám to pekne vychádza 🙂 ..držím pršteky, nech sa narodí zdravučké 🙂

lenkapalova
6. okt 2010

@mibiha ahojky,izbu som mala nadstandard,ale az na druhy den,lebo je o ne velky zaujem,musis otravovat sestricky,ze ked niekoho prepustia,tak aby ta hned tam dali....neda sa nijak objednat......a poviem ze mat sprchu a WC na izbe je na velke nezaplatenie...... 🙂

mibiha
7. okt 2010

@nika147 ja tak isto drzim palce nech bude zdravucke a krasnucke 🙂 a ako sa bude volat?

mibiha
7. okt 2010

@lenkapalova dakujem za info

ivanulka_so
26. dec 2010

sef

johi77
14. feb 2011

Odporúčam nerodiť v MI, nie kvôli pôrodnikom- toto oddelenie na úrovni, lekári aj sestričky, ale kvôli novorodeneckému oddeleniu. Dieťa akoby nebolo Vaše , ale ich. Žiadna podpora kojenia. Neochotné sestričky.Deti vozia na vozíčku jedno vedľa druhého ako za komunizmu každé 3 hod.. Odtrhnú Vám ho od prsníka, keď sa Vám ho podarilo zobudiť a pije. Dokrmujú bez toho, aby sa vôbec opýtali. Návštevam - čiže aj otcovi, ak je nadštandard obsadený ukazujú dieťa ony. Nedajú Vám ho ani na ruky. Celé oddelenie ako s pred 50 rokov. Strašné, ale prežili sme. A tak prežije každý a nič sa nezmení.
Dr. Pirčová výborná, vďaka Bohu za takú Dr.

ingadz
19. feb 2011

Nedá mi nereagovať na negatívne hodnotenie "johi77" na novorodenecké oddelenie v Michalovskej nemocnici. Ak mám byť úprimná porodila som dve dcérky a obidve v Michalovskej nemocnici. Prvá dcérka sa mi narodila v r. 2006 a druhá v r. 2010. Obidve svoje dcérky som dojčila a dojčím doteraz. Na sestričky z novorodeneckého odd. nedám dopustiť. Je síce pravda, že detičky vozili všetky naraz na vozíčku, ale prečo nie. Keby nosili každé bábätko zvlášť, nemali by dostatok času venovať sa každej mamičke a dohliadať na mamičky, aby si svoje ratolesti prikladali k prsníkom správne. Boli sme na izbe tri mamičky a sestričky prišli ku každej, ukazovali, pozorovali a radili ako si máme detičky prikladať k prsníkom. A venovali sa všetkým mamičkám, bez rozdielu farby pleti, sympatií atď.. Nie je pravdou, aby dokrmovali detičky, ktoré už pili mliečko od svojich mamičiek. Mne sa stalo aj to, že som malú nedokázala zobudiť, keď mi ju doniesli a tak som poprosila sestričky, aby mi ju doniesli keď sa zobudí, lebo mliečko mám. Priniesli mi ju bez problémov. Sestričky musím pochváliť. Boli milé, pomohli keď bolo treba a nežiadali za to nič. Čo sa týka návštev, chápem sestričky, že nechceli, aby mamičky nosili svoje detičky ukazovať príbuzným, lebo pravdou je to, že tam za detičky niesli zodpovednosť sestričky a preto ich nosili ukazovať iba ony. Bola som svedkom toho, že mamičky aj odpadli, lebo boli slabé a čo by sa stalo, keby tak mali na rukách detičky ? To si ani nechcem predstaviť. Takže k tomu asi toľko. Nechcem, aby to vyznelo tak, že iba sestričky na novorodeneckom sú úžasné, to nie. Všetci čo tam pracujú si zaslúžia, aby som ich pochválila za ich prístup k mamičkám aj detičkám.

atulka
19. feb 2011

Chcem reagovať na kritický názor "johi77", pretože som len pred pár dňami porodila v michalovskej pôrodnici svoju druhú dcéru (prvú v roku 2007 a predtým som porodila v Prešove v roku 2004 syna, ale to sme ešte bývali tam). Pôrodnícke oddelenie v Michalovciach je vybavené na vynikajúcej úrovni - na pôrodnej sále sú polohovateľné pôrodné lôžka, je možnosť masírovania budúcej mamičky aromatickými olejmi osobou, ktorá ju pri pôrode sprevádza, samozrejmosťou je arómalampa a hudba na sále počas celého pobytu ženy na pôrodnej sále, pre ženy náročnejšie na estetiku prostredia sú tam aj farebné závesy, k dispozícii je fit-lopta, CTG a ultrazvuk, WC a sprcha...všade je pekne a čisto. Rodila som tretíkrát a zakaždým v prítomnosti manžela a čo sa týka michalovskej pôrodnice zhodli sme sa v tom, že sme sa tam cítili príjemne aj vďaka personálu, ktorý bol milý a ústretový. Moje poďakovanie patrí predovšetkým pani doktorke Zambovej a pôr. asistentke Milke Bérešovej, pri korých prišli na svet obidve moje dcéry. Všetci lekári na oddelení sú odborníci (nie je tam žiadny Ukrajinec alebo lekár, ktorý by nemal prax v odbore) a nerozumiem prečo sa šíria medzi michalovskými mamičkami také chýry, ktoré nemajú s realitou nič spoločné. Počula som, že mamičky odchádzajú rodiť do HE, KE alebo VT, TV a pritom v našom meste máme pôrodnicu na takej úrovni, že mi nezostáva nič iné len sa im čudovať, že si to len zbytočne komplikujú. Okrem pôrodníkov, ktorí pracujú na tomto oddelení je možné prizvať si k pôrodu aj gynekológa - pôrodníka, ktorého budúca mamička navštevuje ambulantne a to úplne bez problémov. Na oddelení šestonedelia pracujú veľmi milé sestričky, ktoré sa o všetky mamičky príkladne starajú počas ich celého pobytu v pôrodnici (samozrejmosťou je, že prvýkrát s vami po pôrode ide sestrička do sprchy a pomôže vám do postele, zaujíma sa ako sa cítite a je ochotná vám v čomkoľvek pomôcť). Denne prebiehajú vizity, pri ktorých sú službukonajúci lekári veľmi milí a komunikatívny, záleží im na vašich pocitoch a samozrejme na zdravotnom stave (dokonca sa pýtajú aj na zdravie vášho dieťatka). Čo sa týka vyššie kritizovaného novorodeneckého oddelenia, nesúhlasím s názorom "johi77" v žiadnom ohľade, pretože sestričky pristupujú k pacientkám veľmi ústretovo, každej poradia ako správne dieťatko prikladať a informujú vás ohľadom množstva mliečka, ktoré od vás dieťatko počas predchádzajúceho kojenia vypilo. Ak sa stane, že dieťa ešte pije keď ich už sestričky "zbierajú na spoločný vozík" (nechápem aký s tým niekto môže mať problém), nie je problém dohodnúť sa so sestričkou, aby po dieťa prišla neskôr, keď ho nakŕmite (stačí sa len ozvať a dohodnúť sa, nikto vám dieťatko od prsníka nasilu neodtrhne!!!). Dieťa nemôžete nosiť po chodbe kedy sa vám zachce, ani ho ukazovať návštevám, pretože kým je na novorodeneckom oddelení sú zaňho sestričky zodpovedné a mohlo by sa stať to, o čom písala "ingadz", že by mamička odpadla a ublížila by dieťaťu, takže toto nie je dovolené v záujme dieťaťa. Ak ide o dokrmovanie, bábätká dokrmujú len kým mamička nemá mliečko (to sa začne tvoriť na tretí - štvrtý deň po pôrode), no dieťatko treba prikladať už skôr, aby sa laktácia "rozbehla" (v TV napríklad detičky odmietajú prikrmovať a mamky, ktoré mliečko nemajú ani na štvrtý alebo piaty deň potom sestričky prosia, aby ho dokŕmili, čo je podľa mňa extrém, ktorý nič dobrého neprináša dieťaťu ani matke). V michalovskej pôrodnici sa presne sleduje koľko dieťaťko vypilo a sestričky ho nenechajú plakať od hladu keď ešte mamička nemá dosť mliečka, čo je podľa mňa rozumné. Keď sa už laktácia rozbehne a dieťatko pije mamkine mliečko, sestričky už bábo nedokrmujú, ale informujú vás koľko pije od vás. dobre vieme, že sa zvyčajne na tretí alebo štvrtý deň u detí objavuje novorodenecká žltačka, z ktorej sú detičky spavejšie a nie vždy sa vám dieťa podarí na kojenie zobudiť. Moja osobná skúsenosť je taká, že sa dá so sestričkami z novorodeneckého oddelenia dohodnúť, že vám dieťatko prinesú aj skôr (pred pravidelným trojhodinovým intervalom kojenia) ak im na oddelení začne plakať, aby ste ho nakŕmili (treba sa len ozvať a požiadať ich o to, pretože všetko je o komunikácii...s ochotou zo strany sestričiek som ja osobne nemala nikdy žiadny problém!). Neviem či "johi77" už bola pred 50timi rokmi na svete, aby mohla prehlasovať o vybavení oddelenia, že je také ako vtedy, no ja k práci lekárov a sestričiek zo všetkých oddelení nemám žiadne výhrady, naopak oceňujem ich ústretovosť a ochotu, milý prístup a profesionalitu...a týmto im ďakujem za čas, ktorý som strávila už dvakrát v michalovskej pôrodnici a odporúčala by som tam rodiť aj svojej najlepšej kamarátke a keďže som tam bola rodiť už dvakrát aj to svedčí o mojej spokojnosti...a keby som sa mala rozhodovať ešte raz, išla by som rodiť do MI znova!

milocka29
19. feb 2011

Chcela by som aj ja zareagovať aj ked ja som v michalovskej nemocnici rodila skoro pred 30 rokmi, musim v jednom suhlasit aj s johy77, že tam vyzera aj teraz tak ako vtedy, sprcha a WC spolocne na chodbe, mamicka moze komunikovat s navstevou pri otvorenom okienku v prievane, ale zato urcite nemozu ani sestricky ani lekari. Ochotu alebo profesionalitu terajsieho personalu hodnotit nechcem, pretoze vtedy som bola spokojna, ale ani inu moznost som nemala, kedze nebola moznost volby lekara ani nemocnice. Viem iba z pocutia, ze ako pise ingadz aj atulka, personal je tam ok. Moj vnucik sa narodil v Kosiciach - Saci a to teda s urovnou tunajsej nemocnice je neporovnatelne. Po 2 hod. od porodu som bola pri dcere na izbe a to nemala nadstandard, ale normalnu ale s WC a sprchou pri izbe a vnucika som dostala tiez hned aj na ruky trocha popestovat, stacilo iba zaklopat a sestricka mi ho doniesla. A o ostatnych navstevach ani nehovorim, pretoze som ho mala stale, ked sme tam prisli a je tam miestnost kde sa da v klude sadnut aj a mamickou. Takze si myslim, ze vedenie michalovskej nemocnice by sa malo zamysliet, preco velka cast mamiciek vyhladava ine nemocnice, ze to nie je len kôli personalu, netreba ich zhadzovat, pretoze urcite robia len to co mozu v ramci svojich moznosti, ale velku zasluhu na tom ako to tam funguje ma vedenie. A ked mozu mat ine podmienky ine porodnice v mensich mestach, tak aj ta nasa by si to uz urcite zasluzila. Je to moj nazor mamicky - babicky.

januska2601
22. mar 2011

Mile buduce mamicky nebojte sa rodit v MI porodnici,ja som tam rodila pred 5 tyzdnami a som nad mieru spokojna!Sestricky su velmiv elmi mile a ochotne,ako na oddeleni, tak aj sestricky na novorodeneckom.To ze deti vam donesu kazde 3 hodiny to ano,ale nikto vam nezakazuje ,aby ste si pytali postielku a mozte mat svoje babo stale pri sebe,je to len na vas!!!A tie trojhodinove intervaly su aj pre to,aby ste si aj vy oddychli,lebo po porode sa budete citit unavene a vyčerpane a oddych a spanok bedu pre vas to najlepsie,lebo doma si uy tak neoddychnete.Sestricky z novorodeneckeho vam vsetko radi a ochotne vysvetlia,len sa treba vela pytat a to co neviete napr, ako spravne prilozit babo na prsnik vam radi ukazu a poriadia ako nato.a tiez vam babo nevezmu ak sa akurat pekne prisalo na prsnik a zacalo pit,len im treda povedat,nech pridu po dribca neskor a oni vam ho nechaju,pokym ho nenekojite!!!Takze s chutou a bez toho aby ste sa bali,kludne chodte rodit do Mi porodnice!!!!Vsetky sestricky aj lekari su tam vyborny,pristupuju profesionalne!REakcia na odpoved johi77

nika147
1. apr 2011

@johi77 vôbec nie je pravda čo si tu napísala, ja som rodila pred 5mesiacmi v Mi nemocnici a som maximálne spokojná, ako so starostlivosťou doktorov a sestričiek, tak i so sestričkami z novorodeneckého....vôbec som nemala pocit, žeby moja malá bola ich, ten 3-hodinový interval je čas si myslím pre mamičku, aby sa mohla napapať, osprchovať, trocha si oddýchnuť a bábo je už zasa pri nej...čo som tam bola ja, nestalo sa ani jednej mamičke na celom oddelení, že by jej vzali dieťa od prsníka, keď kojila, mne osobne sa stalo, že keď mi priniesli malú na kojenie, spala a zobudila sa, keď už chodili pre bábätká a sestrička povedala, že príde neskôr, keď kojím...vôbec s tým nebol problém....a sestričky boli ochotné mi pomôcť, aby sa malá prisala na prsník....
...plánujeme s mm aj druhé bábo a určite pôjdem rodiť do MI...

nika147
1. apr 2011

a čo sa týka návštev...tiež nebol problém, šla som za sestričkou na novorodenecké a sestrička ochotne priniesla ukázať malú a dala ju z ruky, aby si ju mohol aj môj manžel popestovať, alebo ked prišla moja mama alebo niekto iný za mnou...stačilo len otvoriť ústa......

katka446
20. apr 2011

@atulka ahoj,chcem sa ta spytat na doktorku Zambovu ako porodnicku.Je to moja (a uz aj drobcova) doktorka,gynekologicka, a zatial som s nou velmi spokojna.Mala si ju k porodu zaplatenu?A ak mozem vediet kolko si jej davala?Ja mam sice termin az v septembri,ale uz teraz vyberam a hladam to najlepsie riesenie 🙂.Este jedna otazka-ak ide o tie nove polohovatelne kresla,moze si pacientka vybrat polohu v ktorej chce rodit alebo stale len poleziacky?

stanulik83
16. máj 2011

Ja súhlasím s nikou147.
V michalovskej pôrodnici som rodila pred týždňom a musí povedať, že som bola veľmi milo prekvapená. Pôrodná sála je vynovená, sestričky na oddelení ako aj na novorodeneckom boli veľmi milé a ochotné. Stačilo len požiadať. Boli veľmi trpezlivé a aj keď som bola na nadštandardke, bolo mi povedané, že aj na riadnej izbe je možné mať bábätko pri sebe. Treba sa len ozvať. Ja som sa najviac obávala spoločnej sprchy a WC, ale na chodbe boli 2 sprchy a aj 2 WC a boli čisté. Žiadna hrôza. 😎
Lekári na vizite boli všetci milí a aktívne sa zaujímali o každú pacientku. Prvé dieťa som rodila v Humennom a musím povedať, že v súčastnosti je na tom michalovská pôrodnica lepšie 🙂

jankaamartin
28. máj 2011

ahojte mamičky 🙂 má niektorá termín 23.8?stretneme sa?

lucia1212
6. jún 2011

Ja som rodila prve dieta r.2005 a druhe r.2010 a už po piatich rokoch bola zmena, pokial ide o pôrodnu salu a izieb.Neviem ako môžeš porovnavat pred 50 rokmi.Ked prešlo len 5 rokov a už hoci len mala zmena,ale aj to sa ceni.Pokial ide o personal ako na pôrodnej sale,šestonedeli a novorodeneckom,všetko na urovni,ochotne a mile.Stači len otvorit usta a poprosit.Ja som nekojila prve vôbec a druhe som velmi chcela,no nevedela som ako na to.Porosila som sestričku a ktora mi male priniesla,tak ta pri mne chvilu stala a radila ako dat prsnik atd.A to som tam vôbec nemala žiadnu znamost,ani žiadny uplatok.

atulka
13. jún 2011

@katka446 ahoj Katka, doktorka Zambova odrodila uz dve moje deti - dievcatka a bola som s nou nadmieru spokojna. Na porodnej sale svojim pokojnym pristupom, povzbudenim a milym slovom aj usmevom zmiernuje vsetok stres aj obavy z prebiehajuce porodu a moj manzel, ktory bol pri porodoch porovnaval tieto dva porody dcerok s prvym, ktory som absolvovala v Presove (tam sa mi narodil syn) a vravel, ze pani doktorka babatko krasne pridrzala a akoby opatrne vytiahla otacavym pohybom z porodnych ciest a zhodnotil, ze "vidno, ze to ma pani doktorka v rukach...ze je skusena a robila to uz nespocetnekrat a ma pre to cit". Vrelo ti pani doktorku Zambovu odporucam, je mila osobka aj skusena profesionalka vo svojom obore. A peniaze som jej nedavala, ako podakovanie som jej po porode odniesla nieco ako darcekovy kos a darcek z Diela. Bola milo prekvapena, neocakavala nic...ale podla mna sa to patri...ved uvidis aka vdaka ta "zaleje" po porode, tiez jej budes chciet nejako podakovat ked to uz budes mat za sebou. Mozes sa na nu spolahnut, je ozaj dobraaaaa. Drzim palce!

atulka
13. jún 2011

@katka446 a este k polohe na polohovatelnom kresle...polohu si mozes vybrat, ale urcite po konzultacii so svojim porodnikom priamo na sale...ja som rodila v pololahu - polosede, ale mam kamosku, ktorej tu v Michalovciach umoznili rodit takmer v sede a este jej manzel pritom podopieral chrbat, takze urcite sa d dohodnut...a mozes to prebrat s doktorkou uz pocas tehotenstva...urcite ti vysvetli aka poloha a preco bude pre teba vhodna.Pa.

katka446
13. jún 2011

@atulka ahoj...dakujem Ti velmi pekne za povzbudive slova...zatial doktorku Zambovu poznam len ako moju gynekologicku a som s nou nadmieru spokojna...fakt ten super pristup k pacientke,mile slova,usmev-klobuk dolu...ale citala som na nete rozne fora a pisali tam,ze nema vela skusenosti,je s tych mladsich lekarov tak som sa pre istotu spytala...az sa mi ulavilo po precitani 🙂...ulavilo a zaroven som sa utvrdila v tom,ze ju chcem mat pri porode na 100%...dufam,ze sa to podari a ze vsetko pojde tak ako ma...a urcite jej nieco po tom porode dam,ved nam privedie na svet to najcennejsie 😵 ...este raz vdaka...drzte sa s rodinkou 😉

marcela10
17. jún 2011

Ahojte baby, neviete poradiť, koľko dať do obálky, ak chcem k pôrodu primára Filkora? Ktosi mi vravel 400 eur, ale to sa mi zdá už troška veľa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre