Amniocentéza z vlastnej iniciatívy

ria2016
6. feb 2018

Ahojte, práve vediem so sebou veľký vnútorný boj , či mám ísť alebo nie na odber plodovej vody. Momentálne som v 17.týždni,krvné odbery v 16tyzdni boli negatívne ale straší ma môj vek, Otehotnela som v 38 rokoch, v decembri som mala 39. Je to moje druhé tehotenstvo a moja gynekologička napriek môjmu veku nerieši zvýšenú starostlivosť o toto tehotenstvo, jednoducho ak nemám viditeľné komplikácie , nerieši nič viac :(.

andrejta
6. feb 2018

Ja som bola dobrovolne, pre pokoj na dusi. Mala dom 35 rokov

ria2016
autor
6. feb 2018

@andrejta a teda ak si to žiadam sama , potom si ten úkon hradím komplet ?

bambola82
6. feb 2018

@ria2016 Ahoj...ak mas vysledky dobre, tak sa nemusis znepokojovať...Amniocenteza je zasah do brucha a moze vyvolat aj predcasny porod...ja som mala pozitivny test na tripl testy a musela som ist na amniocentezu...mna to strasne bolelo, az som sa tam rozplakala, uz by som to nikdy nechcela podstupit

andrejta
6. feb 2018

@ria2016 nie, doktorka ti napise listok a ty mas na to narok vzhladom na vek. Ja som si platila ten zrychleny rozbor, mala som vysledky na druhy den. Ak pojdes standardne tak to preplaca poistovna a vysledky su do dvoch tyzdnov

barborka_a_radko
6. feb 2018

@ria2016 Diagnostická presnosť amniocentézy sa pohybuje v priemere nad 90%. To znamená, že chybné diagnostikovanie môže byť až v 10% prípadov.
Existuje množstvo svedectiev, kde mnohé z detí, ktoré vyšli z výsledkov odberu ako rizikové, sa narodili úplne zdravé.
http://zdravysex.sk/index.php/2016/03/19/amnioc...

siska53
6. feb 2018

@ria2016 dobrovolne by som.nesla.. Rodila som 35 a 37 rocna. Ak ms dobre vysledky, naco riskovat? Moja tetka skoro potratila,tyzden lezala,mala bola nekludna..len vtedy to robili automaticky vsetkym.po 30tke..:/

deti95060810
6. feb 2018

Amniocentéza nič neporieši, a dokonca niektoré choroby ani nevie predpokladať....
Ja som bola, dieťa sa narodilo zdravé a potom nastal v 3---4 mesiacoch zvrat a odvtedy je to celé zle.... Moja mama mi stále hovorila že načo na takú hlúposť idem, kto to kedy videl pichať ženu do brucha....Už by som viac nešla, načo. Zbytočné stresy...😉

monro
6. feb 2018

Chápem Tvoje myšlienkové pochody. Ja som bola tehotná s dcérou a rodila som ako 35 ročná. Na amniocentézu som nešla, bola som len na bežných testoch. Na ultrazvuku u kvalitného doktora. Ale do poslednej chvíle, som bola napätá. Teraz by som určite využila možnosť určenia chromozómových abnormalít z krvi. To sa ale robí tuším do 13teho týždňa. A je to presné. Tak by som sa vyhla amniocentéze.

deniska0403
6. feb 2018

Ahoj 😊ja som absolvovala amniocentezu pred 4 týždňami veľmi som sa toho zákroku bála ale teraz som rada že som ho podstúpila malinky je zdravucky a ja som odvtedy kludnejsia 😊bolieť to nebolelo len taký divný pocit taký menší tlak na bruško... takze podľa mna je to na každej mamičke ako sa rozhodne 🤷‍♀️😊držím palecky ja pravda že ja som mala trosku zhoršené výsledky z krvi tak preto som tam išla ale všetko dobre dopadlo 😊myslím že vek je len číslo pokial je všetko Ok tak nemusíš nič absolvovať 😊

bubinocka
6. feb 2018

Ja som nebola.tri deti.posledne v 37r.

charlie1980
6. feb 2018

Ja som to riesila Trisomy testami - z krvi v 36r. Amnio je ale rozsirenejsia. Zhodou nahod ma prve dieta dg. autizmus - tam boli len Tripple a druhe vo vyssom veku je v poriadku.

lolalita
6. feb 2018

Ja by som na amniocentézu nešla. Ak máš skrining OK, tak prečo riskovať, že o bábo prídeš. Pozri si štatistiky, koľko žien po amniocentéze potratilo. Mám aj v rodine takýto prípad. Ďalšie bábo už nemali. Ak by boli zlé výsledky, tak by som to pochopila, ale takto... A čo sa týka starostlivosti gynekológa, ak je všetko v poriadku, čo od neho viac očakávaš? Akú zvýšenú starostlivosť?

deti95060810
6. feb 2018

@deti95060810 ospr. sa preklep....nie pchať ženu do brucha, ale ihlu do brucha....

janinah
6. feb 2018

Samé mladice,nechápem čo riešite😉 ja som rodila posledné v 42r. skoro 43 a pár dní predo mnou porodila 25r. pani Downíka.Amniocentézu som odmietla aj všetko nad bežný štandard,bola som rozhodnutá donosiť akekolvek dieťa.Štatisticky je 1% spont. potratu po výkoe teda 1 zo 100 detí takto odíde,možno sa to nezdá veľa,ale ak by to bolo práve to moje dieťa....neriskovala som,mám zdravého múdreho syna.....tiež si treba podrobne zistiť ako sa to choré dieťa dáva preč,či by si toto dokázala,ja nie,preto som sa takto rozhodla nechať všetko na Boha /niekto na prírodu/ a neľutujem

lydiaklucarova
6. feb 2018

A to je podľa Vás čo za vek?
Ja som v novembri porodila zdravého chlapčeka,mám 39, kolegyne pred rokom v 37 a 40 zdravé dievcatka a moja švagriná porodila v auguste dievčatko v 45 tke ( jej manze

lydiaklucarova
6. feb 2018

Pardon,jej manžel mal vtedy 49).

vandicka7
6. feb 2018

Mam v rodine zenu, ktorá otehotnela ked mala 39, vysledky z krvy v poriadku takze tiez nesla, narodil sa jej uplne zdravy chlapcek presne na jej 40 narodeniny 🙂

amanta5
6. feb 2018

Asi by si mala najskor zvazit, prec chces ist na amniocentezu. Cisto teoreticky, ak by ti vysli horsie vysledky, isla by si na potrat a pod?
Treba zvazit aj riziko amniocentezy, kazde 200 amniocenteza konci potratom alebo vyvolanim porodu. Si ochotna to riskovat?
No zas na druhej strane, ak sa mas kvoli tomu zozierat cele tehotenstvo, tiez je to naprd.
My ti asi neporadime v tomto....mozme ti povedat len nase skusenosti a nejake fakty. Ale rozhodnutie je aj tak na tebe 😉
btw. mne pri prvej dcerke vysli torchu zle testy geneticke (v 27r), amnio som odmietla, ja by som na potrat aj tak nesla a bolo to pre mna vysoke riziko potratu. Dasie testy uz vysli ok....dcerka je zdrava. Ale obavy tam boli, to je jasne. Akurat, ze u mna by konkretne amniocenteza nic neriesila 🙂

ria2016
autor
6. feb 2018

presne ako píšeš, rozhodnutie je len na mne :(
@amanta5

lala123
6. feb 2018

Tiež si myslím, že by si sa mala zamyslieť čo bude keď budeš vedieť výsledky z amio.ci sa tým pre teba niečo zmení alebo nie.aspon takúto otázku dal mojej kamoske lekár keď tiež 36 ročná rozmýšľala či áno alebo nie.

ria2016
autor
6. feb 2018

veď to , hlavne teraz keď už cítim pohyby drobca
@lala123

libawet
6. feb 2018

@ria2016 švagriná tiež rodila v 38, druhé dieťa a amniocentézu si robiť nedala kvôli možnému potratu a bolo všetko v poriadku pri pôrode, malý má teraz 14 mesiacov a je v úplnom poriadku. No, ale každá sme iná....

ria2016
autor
6. feb 2018

Ale úprimne Vám všetkým ďakujem za Vaše skúsenosti ,resp odozvu na moju neistotu ....aj tak ste mi veľmi pomohli

shades3
6. feb 2018

@ria2016 ahoj, je na tebe, ak si rozhodnuta pre pokoj duse ist, tak chod. ja som sa velmi bala potratu - mam tretie tehu, ale len jedno dietatko (o druhe sme prisli v zaciatkoch tehu), prve som rodila v 36 rokoch, toto druhe sa narodi po mojich 39 narodeninach. mala som velmi zle riziko na downow syndrom, 1:73, aj ked ma dr. varoval, ze to bude len a len kvoli veku (ale aj krv nebola nic moc). isla som na trisomy, zaplatila 350 eciek a do 5 prac.dni su vysledky (u nas 8 kvoli sviatkom). a negativne, tak som si velmi vydychla. to boli najvacsie hrozy. vsetko ostatne, co este by teoreticky mohlo byt zle, by mal ukazat morfologicky ultrazvuk, ktory sa robi v 20 tt, to idem na konci februara. len si myslim, ze by si pripadne mohla zvazit podobnu cestu, upokojila by si sa, a su to uplne BEZRIZIKOVE vysetrenia. ja som na zaciatku vravela, ze nechcem postihnute dieta, ale tiez uz citim pohyby a hovorim si, ze si ho necham, aj keby neviem co.. drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek! x

sandra92241
6. feb 2018

Rodila som staršia ako ty. Skríning mi vyšiel katastrofálne, amniocentézu som odmietla a dokonca tehotenstva na mňa lekári preto pozerali ako na nezodpovednú matku. Malý mal teraz dva a je vďaka Bohu zdravý. Na izbe v porodnici bola so mnou mamička, ktorá mala zlé aj výsledky z amniocentézy a narodilo sa jej nádherné, zdravé dievčatko. Žiaľ, ani amniocentéza nie je 100%ná.

lula313
6. feb 2018

@ria2016 určite keď tak Trisomy v tvojom prípade a nie amnio

ladyblcha
6. feb 2018

Prve som rodila pred 39tkou a amnio som odmietla. Bola som u cunderlika na gen.utz. druhe budem rodit pred 41 a tiez som iba gen utz absolvovala. Amnio nerisknem.

mondolina
6. feb 2018

@ladyblcha
Blahoželám k 2.bejby, teším sa s tebou♥️

mircalla
6. feb 2018

Pokial su vysledky ok neriskovala by som. 1% moze viest k potratu. Chod na morfologicky UZV pripadne su tie testy, co sa posielaju do Hong Kongu ale na to je uz neskoro. Na konci prveho trimestra ti screening nerobili - krvne nesty, NT, nosova kosticka...

miselkat
6. feb 2018

Suhlasim s dievcatami, nesla by som. Ja som rodila v 32 a 36. Radsej si zaplat kvalitny morfologicky ultrazvuk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre