Antolská, deti zo 6.poschodia. Čo hovoríte na prístup?

egyptanka
30. máj 2009

Ahojte, nenasla som podobnu temu tak zakladam novu. My co sme mali na 6. posch. babatka sme boli ukratene o rooming in. Ako to mamicky hodnotite? Co si myslite o pristupe? Su nase deticky ine, lebo ich nazvali patologickymi novorodencami? ... a tak.
Moja sa narodila v 40tt, ale s nizkou porodnou vahou 2400 g cisarskym rezom (malicka mala slabe ozvy), plodova voda bola zelena a nasli v nej zlateho stafylokoka.

diddi
30. máj 2009

ahoj....aj my sme zo 6.posch....22.5.2007

megi93
31. máj 2009

Ahojte, ja som sice z Nitry, ale rodila som v BA na Antolskej a malú mi dali tiež na šieste, lebo mala aritmiu. Inak mala v pohode hmotnosť aj keď sa narodila o niečo vyše dva týždne skôr. Ja som bola so starostlivosťou maximálne spokojná. Bola som tam skoro stále a aj keď som nebola, mala som istotu, že sa postarajú výborne. To, že som nemala malú pri sebe ma sice dosť zobralo a prerevala som asi prvé tri dni, ale dnes v tom vidím výhodu - aspoň som sa trošku viac vyspala v noci a bola som nútená "rozchodiť" jazvu, keďže som každé tri hodiny letela na šieste. Nemyslím, že je malá iná, mám pocit, že je v pohode, šikovná a zdravá. A čo hodnotím tiež pozitívne, tým že bola tam a viac ju sledovali, odhalili nielen tú chybu na srdiečku, ale poslali nás aj na genetické vyšetrenie, lebo sa im niečo nezdalo a včas sme zistili, že máme aj menšie genetické ochorenie - už som o nom písala v inej téme, tak sa nechcem opakovať. Takže určite pozitívne hodnotím všetko a rada by som tam niekedy zabehla aj osobne, sa ešte raz poďakovať. Máte iné skúsenosti?

diddi
31. máj 2009

ja som po porode lezala tyzden na 5.posch. a potom mi dali izbu na 6.p. takze som mala obe deti na izbe.....ja som bola max.spokojna a dakujem vsetkym sestrickam a lekarkam....vzdy ked mame velku poradnu na Antolskej,raz za 6-8m., tak donesiem na 6.posch. detickam malinke dupacky,bodycka,tielka,ponozky,deky.....maju toho tam malo a taketo malinke deticky,co maju okolo 44cm,nosia velike 52-62.....casto aj zozltnute a derave.....je mi ich velmi luto,tak aspon takto sa zavdacim- nasla som,ze v Nexte a mothercare predavaju taketo malilinke velkosti,tak tam vzdy nieco donesiem....

egyptanka
autor
31. máj 2009

aj aj som bola spokojna s pristupom sestriciek, len mi doslo luto, ze som malu nemala pri sebe a nevedela som sa naladit v nemocke na nocny rezim, ale zasa na druhej strane ako megi pise tak tym ze som chodila kazde tri hodiny na kojenie som sa dostala rychlo do formy a v noci som si mohla pospat.
vycitku vidim v tom, ze informacie o dojceni boli minimalne a niekedy jedna setricka povedala jedno a druha druhe.
Chcem sa vas spytat, kedy ste boli prvykrat po porode na kontrole v tej ambulanice pre patologickych novorodencov? Mne povedali, ze si ma predvolaju a zatial sa nic nedeje.
diddi, ja tiez ked budem mat cestu okolo tak prinesiem nejake vecicky, plienky a pod. ... fakt to tam potrebuju ovela viac ako keby som to skladovala u seba v krabici.

diddi
31. máj 2009

nas predvolali...postou sme dostali pozvanku....asi ked mali 3mesiace...ja som si cez stanicnu vybavovala izbu na 6.p.....inac by som sa tam nedostala,lebo som o tom nevedela....tiez som chodila kazde 3hod. z 5.p.za nimi.....zacala som o 6.00 rano a potom kazde 3h. cez noc od polnoci a 03.00 som nebola

megi93
31. máj 2009

Fu Didi, tak to ťa obdivujem. Ja som nebola schopna až tolko chodiť, ja som chodievala do 10 večer, pototm som padla mrtva do postele a potom ráno o 9, lebo o 6 som sa ledva prebrala na meranie teploty. Ja som tam bola dosť unavená, ale tak prežili sme.
S tými vecičkami je to pravda, ja som tiež rozmýšlala, tak uvidíme, či sa nám podarí sa tam zastaviť. V ambulancii patologických novorodencov sme neboli ani nám o tom nič nehovorili, keď sme odchádzali, ale tu v Nr chodievame neurologičke, ale tam sme si volali a objednávali sa. Tak to je asi niečo podobné...neviem. Čo vám v tej ambulancii vyšetruju?

evea80
31. máj 2009

Aj my sme boli na siestom, nikolka sa narodila 9.11.2008 v 35 tyzdni, mala len 1760g. Ale zatial vsetko ok, az na alergie ktore zdedila po mne chudatko. Inak je sikovna, v nicom nezaostava. Aj mne vadilo ze som ju nemala pri sebe, a navyse bola tam 3 tyzdne a mna po tyzdni pustili domov takze tiez som sa dlho spamatavala z toho ze mam babo a nemam ho doma ☹ Ale prezili sme 🙂)) Inak sestricky ako ktore - tiez som dostala rozne info ohladom kojenia takze som bola trochu zmatena ako zaciatocnicka 🙂. Tie kontroly v ambulancii su tusim kazde tri mesiace, my sme boli zatial raz

egyptanka
autor
31. máj 2009

didi, fiiiha ja som ako megi chodievala prvykrat rano na 9,00 a koncila som vecer o 10,00 a asi dva krat som to potiahla do polnoci.
evea, tak mne vzdy prislo luto, ked tam mamicky dochadzali, ked oni boli doma a deticky museli ostat v nemocnici, nas nastastie prepustali naraz na 6 den po porode, lebo malinka bola donosena a dobre prospievala. Ale aj som mala strach, ze tam musela ostat.
Inac fakt s tymi izbami, ze je tam problem sa dostat a dokonca si ma platit stravu. ☹ Keby mi hrozilo, ze si tam malu nechaju tak by som izbu neriesila, lebo moji rodicia byvaju 3 minuty od nemocky a ja 15 minut od nej a urcite tu postel by potrebovala niektora ina mamicka, ktora byva dalej alebo ako ty megi mimo BA.

tanitta
31. máj 2009

ahojky.. tak my sme stravili na antolskej 3t po porode...1tyzden na 5tom odkial som chodila kazde 3hodiny na krmenie okrem noci.. a dalsie 2tyzdne som priamo bola na izbe na 6tom... je pravda ze ked je mamicka uz na 6-ke robi si vsteko sama pohybuje sa v civile..preto je tam.. pripravuje si krmenie.. prebaluje.. kupe...ale sesticky su ochotne ked nieco clovek potreboval 😵 ....strava sa plati...+ cca 200,-(v skk)....a chodi sa stravovat dole na rizikove odd....na rizikovu sme boli prvy krat v 4mes.(resp. v 3mes korig. veku) na predvolanie.. v nasom pripade.. kedze sme o 5t skor narodeny...dalsia kontrola by mala byt v 6mes korigovanom(teda v 7m) ...takze kazde 3mesiace 😉 ... naozaj pristup a presonal velmi mily.. dakujem 😉 ...ak si nas obcas precitaju 😵

diddi
31. máj 2009

ja som asi mala stastie,ze mi tu izbu ponukli...obe som mala na izbe...kojit som nemohla,lebo som si musela este mesiac po porode pichat injekcie ☹ kazde 3hod. som male prebalovala krmila,cely proces trval asi hodinu,takze o 2hod.zas krmenie,prebalovanie......a este som si odskocila do skoly na statnice z filozofie 😝 ....ale vsetko sme vpoho zvladli 😎

anelehka
1. jún 2009

Dobre ranko,nas maly bol najprv na 4 poschodi po tyzdni ho dali na 6 poschodie,kazdy den vecer 5 tyzdnov sme s manzelom chodili za nim,nosila som mlieko,vzdy som plakala,ked som isla domov,az ten posledny tyzden som tam mohla ostat s nim.Sestricky tam su zlate,vsetky,spominam na sestricku Anku,zlaty clovek,teraz chodime podla predvolania do rizikovej poradne,zatial je vsetko v poriadku. 😉

megi93
1. jún 2009

Analehka chapem ťa. Keď sme tam boli my, teda naša malá, tak tiež tam chodievali za jedným malinkým z domu, lebo sa narodil skôr a poviem ti, obdivujem tieto mamičky a teba samozrejme tiež, lebo teda ja by som sa asi zbláznila nechať tam malú. Ale samozrejme je to asi preto, lebo si neviem predstaviť, že by som bola až v Nitre a ona v Blave. To by asi nebolo praktické chodievať za nou každé tri hodiny 😝 Som sa strašne bála aj toho, že ako nás prepustia. Pôvodne mi ponúkli izbu, ale kým som ja bola schopná na prepustenie, tak sa im to obsadilo, ale našťastie bola malá v poriadku, tak mi ju pustili tiež v ten deň. Too boli iné behačky, stihnúť svoju vizitu, malej vizitu, ešte jej robili nejaké vyšetrenia, ktoré rozhodovali o tom, či ju pustia, takže som bola v strese, do toho som neustále naháňala nejakú lekárku, aby mi dali dole stehy, kedže mali rušný deň a nikto nemal čas. Do toho mi nemal kto napísať prepúšťaciu správu, ale už ma obliekli a musela som čakať mimo oddelenia. Ale k malej som nemohla ísť, lebo bola na tých vyšetreniach a proste hruuuza. Ale najkrajší stres na svete...po pravde. Lebo sme šli domov.
A sestričky mi dokonca dali aj číslo na oddelenie, že sú tam nonstop, takže ak by som niečo potrebovala alebo si nevedela s niečim rady aj o polnoci, tak mám zavolať. Vyrazili mi dych 🙂

egyptanka
autor
1. jún 2009

anel, a preco ho presunuli zo 4 na 6?
megi, hej to prepustanie je ina sranda, zosuladit seba a dietatko. Stale v stehu ci mozem ist pre nu, ci mam ja svoju prepustaciu spravu, zobrat svoje veci a ist s nimi na 6. a tam cakat na dietatko. Clovek nevie presne casy a tak som mala problem zaukolovat manzela, kedy ma prist.

lusilia
1. jún 2009

Ahojte, aj ja sa pridavam, tiez sme tam stravili asi oklo 10 dni, uz ani presne neviem, po pravde bola som rada, ked sme sli domov. Nemozem sa stazovat, sestricky super, starali sa a pomohli, ale osobne pre mna stresujuce miesto, dietatko krmit kazde tri hodiny a dodrziavat to, dost nemozne, aspon teda u nasho a nehovorim este aj o davkach, ze par dni 50ml a postupne sa to zvysovalo, no raz maly jedol tak a raz tak...
A dost bolo teda blbe, ze po porode bol maly hned tam na siestom, prisli sme ho pozriet v ten den raz a nejak nikto nic nehovoril, ze ci si mozme inkubator otvorit, maleho pohladkat, alebo podobne, ako casto za nim chodit a tak. Nikto mi neoznamil, ze mam odsavat kazde tri hodiny, osobne som naozaj o tom nevedlea a netusila som, ze sa jedine tak udrzi laktacia, az nastastie jedna mila babenka co bola so mnou na siestom mi poradila, takze nastastie odsavam doteraz. Maleho mi prikladat prvy tyzden nedali, ale to im nemozem vycitat, ma chore srdiecko, takze nedalo sa.
A teda nehovorim o tom, ze sa nam aj stalo, ze priatela pomali vyhodila jedna sestricka, ze uz je neskoro a ani fotit ho nemohol, pri tom ani blesk nepouzil, pracoval, skor prist nemohol, tak nam to prislo dost blbe a ako tie diagnozi, co mal maly, tak sme z toho boli este viac nestastny, ked sme s nim nemohli byt, mna poslali po piatich dnoch domov a za malym som chodila dva krat za den, nastastie potom dosla stanicna za mnou a povedala, ze ma pre mna miesto, tak som bola velmi stastna...
No mohla by som tu toho este popisat...

anelehka
2. jún 2009

Ahoj,maly bol narodeny v 32 tyzdni,bol napojeny na dychanie,na 4 bol,kym nezacal sam dychat asi tyzden,tam tieto skorej narodene deticky idu najskorej.Jedno babo bolo s nasim na izbe.malo 500gramov.Bolo take drobulinke,malinke.

egyptanka
autor
2. jún 2009

lusilia, hej s tymi pociatocnymi informaciami je to ubohe, mne len povedali, ze si mam vydezinfikovat ruky a tot vsjo a o odsavani ani nevravim, jedna ma tam pomaly zvozila (asi mala zly den), ze kde mam odsate mliecko. A niekedy, ked som chcela ostat s malou dlhsie tak ma uz pomaly vyhadzoval, ze uz mam ist, ved uz je najedena a prebalena a mam prist na dalsiu sichtu.
anel, a ja som myslela, ze oni idu hned na 6. Fiiiha zasa nova informacia.

lusilia
2. jún 2009

No Egyptanka, presne, zo zaciatku mali naozaj dist blby pristup, uz ked som tam bola, tak v pohode, ale v podstate som s malym vsetko robila sama, nikto my nevysvetloval ako ho mam prebalit, obliect a podobne, neze by som bola blba, ale nikdy som nebola s takym malym babom v kontakte...ale tak je to za nami a dufam, ze sa tam uz nikdy nedostanem...bolo to deprimujuce, vydiet vsetky tie deticky v inkubatoroch a proste vsetky okolnosti, no moc dobre mi to nepadlo, mozno keby som mala zdrave dieta, tak by to bolo ine, ale kazdy den som sa dozvedela nieco dalsie a to samozrejme, ze som sa musela informacii dozadovat...ale nic v zlom 😉

evea80
2. jún 2009

lusilia - aj ja mam podobnu skusenost, tiez som bola zmatena na zaciatku, a tiez mi nikto nic poriadne nevysvetlil, a ked so sa na nieco spytala, obvykle som dostala odpoved ze tam maju este dalsich 20 deti nielen tu moju ☹ Na druhej strane to zas chapem ze maju toho vela, ale to predsa nieje chyba mamiciek, ktore su vo velkom strese uz len z toho predcasneho porodu a treba k nim mat mozno citlivejsi pristup

egyptanka
autor
2. jún 2009

lusilia, eve presne ste to vystihli ... niezeby sme sa dozadovali ineho pristupu, ale mali by zvolit trocha ine postupy, aby vynahradili to ze nemame rooming in. Ked som videla tie mamicky co su na 4. s babatkami tak som si oproti nim pripadala strasne unavena. Ved oni ked potrebovali nakojit babatko nemuseli nikam ist, ale mali ho pekne pri sebe a takto usetrili koooopec casu. Ja som lezala s kockami, ktore mali tiez babatka na 6. uuuuuplne na konci a tak kym sme presli celu chodbu pockali na vytah, cakali kym nam na 6 otvorili tak to trvalo cele asi 15 minut ... tych 15 minut sa v pripade ak by som rooming in mala dalo vyuzit nejak inak. A takto niekolko krat denne ☹

megi93
2. jún 2009

S tým súhlasím Egyptanka, ja som tiež bývala na konci chodby, ale si zober, že v čase, keď si bola dole a nie pri malej si si oddýchla ale mamičky, čo boli s detičkami zase kmitali jedna radosť. Aspoň ja som mala taký pocit, že neustále niečo narábali s tými deťmi, čo je síce fajn, ale viaceré tam už boli z toho frustrované a unavené a "odkladali" si deti k laktačným, lebo už boli zúfalé. Ja osobne som revala vždy keď som šla od malej. Väčšinou ma tam sestričky nechali kolko som chcela, takže som väčšinou prišla dole, zbehla na wc, prípadne nahadzala do seba obed a išla zase hore 😝 Ale jedna sestrička bola fakt dosť nepríjemná, keď som kojila, tak na mna začala hučať, že ako to kojím, že to je zle a popritom ma to učila jedna zo sestričiek odtial. Mne to popravde celkom fajn vysvetlili, ukázali mi aj ako prebalovať a kúpať, ale je pravda, že som ich o to musela poprosiť.
Najviac sa mi ale nepáčilo to, ako sa tam moja malá dostala. Ono to bolo tak, že sa síce narodila skôr cisárskym ale dali ju normálne na 4 ku mne. A keď mi ju prvýkrát priniesli, tak som sa pýtala laktačnej, či už malej prešla aritmia srdiečka, čo jej zistili pred pôrodom. Laktačná o ničom nevedela a tvrdila, že malá je v poriadku a nič nemá. Asi pol hodinu po tom, čo ju odniesla prišiel lekár a povedal mi, že malá má aritmiu a musí byť sledovaná v inkubátore. Ale že na 4 nie je až také dobré vybavenie, či by mi nevadilo, že ju dajú na 6. A ja, kedže som netušila, čo je na 6, ani ma nenapadlo sa na to spýtať, lebo ten lekár mi iba povedal, že tam je viac sestričiek a lepšia starostlivosť, tak som súhlasila. No a až na 6 mi povedali, že malú mi už späť nedajú a že možno ju ani nepustia vtedy,kedy mna. Takže som revala asi 20x denne. Viac stresov som nezažila ani pri štátniciach 🙂

Apropo štátnice - Diddi, klobúk dole, že si pri starostlivosti o dvojčatá ešte aj zoštátnicovala. To si fakt trieda 🙂

jujka
2. jún 2009

ahojte aj môj malí bol najprv na 4tom a potom na 6tom. v stredu ho tam dali chodila som každé 3hodky iba o polnoci a o 3ráno nie, ale naštastie v piatok mali volnú izbu a mohla som ísť aj ja a tak sme tam boli spolu. ináč klobú dole pred sestričkami okrem jednej neviem už ako sa volala. Áron sa narodil 18.9.2007 v 34.tt

jujka
2. jún 2009

to 4té poschodie som myslela JIRSku nie novorodenecké.tam bol malí 8dní a + ešte 10dní na šiestom, ale je to naštastie zanami.

lusilia
2. jún 2009

No, tak a viete co mi este vadilo?, ze praveze ja som bola s babami, co mali deticky pri sebe a to bolo pre mna hrozne, oni si ich mohli objat kedy chceli a vsetko co k tomu patri a ja tam sama, to bolo fakt, ze zle...ale inak som od nich co to odkukala...som bola aspon ako tak pripravena...
A baby, ako sa vam pozdavaju deticky, co sa tyka motoriky a podobne, ked predpokladam, ze su povacsinou nase deti vsetky predcasne narodene?

megi93
2. jún 2009

Lisilia ja som zo začiatku bola tiež s mamičkou čo mala pri sebe bábo a tiež som stále plakala. Že som tam sama...a ona zase plakala, lebo už bola vyčerpaná a unavená.
Čo sa týkla motoriky, myslím, že malá je na tom celkom fajn. Má 5,5 mesiaca a už si chyt do ručičky všetko, čo chce alebo čo jej podávame, vie si natiahnuť hračku naťahovaciu aby hrala, trafí si s čímkoľvek do úst (resp. so všetkým). otočí sa aj na bruško aj z bruška na chrbátik a dvíha sa do sedu. Nemám s kým porovnať ale čo čítam tu na koníku občas, tak myslím že je na tom celkom dobre.

lusilia
2. jún 2009

Megi, tak to mas siulku, my sa este neobraciame, zatial len z chrbatika na bok a hrasky zatial moc nemusi, najradsej sa hra s rucikami a tie dava samozrejme najradsej do pusy...do sadu sa sice tiez taha, ale inak musime chodit na rehabilitacie a myslim, ze mu ti celkom pomaha. A o kolko ste skor narodeny?

diddi
2. jún 2009

megi,bol to jediny termin...musela som 😒 ...odisla som na priepustku s mamou,4 dni po porode 😝 .....nase sa narodili 34+4....mali 2080,2100g. a 44cm...co sa tyka motoriky su ok...nemuseli sme cvicit vojtovku...stvornozkovat zacali az v roku a chodit v 16m...dost neskoro....zato teraz nestiham za nimi 😝

lusilia
3. jún 2009

Diddi, tak tvoje babulky boli presne ako nas, Alnko mal tiez 2100g a 44cm, ale narodil sa tusim 35+3, uz ani presne neviem...a vsak hadam to vsetko dobehne 🙂 priberat inak pribera pekne, takze to som rada.

evea80
3. jún 2009

lusilia- moja je narodena v 35 tyzdni, ale je zatial v pohode, cvicit nemusime, otaca sa mi od 5 mesiaca aj z bruska aj z chrbatika, najnovsie si cuca palceky na nohach 🙂 a zacala blabotat "bebe" a "meme" a obcas to aj spoji ze "mebe" 😀

lusilia
3. jún 2009

Evea no su to sikovne deturence vsetko 😉 , myslim, ze ked budu starsie, tak na nich nikto nebude poznat, ze boli skor narodene 🙂

evea80
3. jún 2009

lusilia - a to sa im este maju odpocitavat tie tyzdne o ktore sa skor narodili 🙂 veru sikovnici mali su to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre