Bandáž žalúdka

jarmila1977
4. nov 2015

Prosim vas,bol niekto z vas alebo z vasho okolia na tejto operacii?ako to prebieha a kolko si polezi clovek v nemocnici?

8291
4. nov 2015

Uz podľa nového sa to da urobiť aj gastrofibroskopicky a nemusí sa operovať,hoci operácie sa robia laparoskopicky.na žalúdok sa naloži tzv.krúžok ako obruč a tym sa žalúdok stiahne a zniži sa jeho kapacita.hospitalizacia je cca.týždeň.na druhy deň po op sa robi rtg.zaludka ci je bandaz priechod a a podľa rtg sa začína s tekutinami,potom s polievkami a pokial to pacient toleruje tak postupne, kaše ,až sa prejde na tuhú stravu.ale dlho sú najskôr len na polievkach

mrsbrown
13. nov 2015

@jarmila1977 ja som mala info,ze ta op sa uz nerobi...uz iba gastrobypass,-sleeve alebo plikacia...

8291
13. nov 2015

@mrsbrown ano po novom sú to sleevka.

mrsbrown
13. nov 2015

@8291 na SK sa nerobia zvysne dve operacie?...nemam prehlad...ja idem na bypass...

8291
14. nov 2015

Bybass sa robil a myslim si že sa aj robi a aleeve je novšia metóda.a ide ti budú robiť bybass?

8291
14. nov 2015

Pri bandaži sa nahodí na žalúdok krúžok a ten sa potom môže počas roka upravovať ambulante v zmysle zvýšiť kapacitu žalúdka alebo zmenšiť.pri sleeve sa časť žaludka odstrani a je to trvale a tým padom to ma väčšiu uspešnosť redukcie hmotnosti

sonatta
29. nov 2015

Mate aj niake typy na nemocnice na slovensku kde vykonavaju tieto zakroky?a kedy a ci vobec poistovna nieco preplaca?....velmi by mi pomohla plikacia

zuat
29. nov 2015

@sonatta napr V Trnave to robia, za asi 4000€,poisťovňa nič nepreplatila pokiaľ viem

sonatta
29. nov 2015

@zuat vdaka 🙂

mrsbrown
30. nov 2015

@sonatta
@zuat poistovna preplaca,ak sa to robi zo zdravotnych dovodov...morbidna a super obezita su zivot ohrozujuce...treba sa len informovat. Aj na slovensku je taka moznost,len sa o tom vela nehovori,lebo by mali naval 🙂 odporucam vyhladat obezitologicku ambulanciu a informovat sa.

ekimo
6. mar 2016

Ahojte , caka ma plikacia zaludka . Tesím sa na vysledok ale mam aj obavy aj strach. Rada by som s niekym pokecala kto uz to uz ma za sebou.

kikina84
2. dec 2017

@mrsbrown ahoj .môžem sa spýtať či si bola na Tom baypasse ..a ak áno ako to zvládaš.. ďakujem pekne za info 🙂

mrsbrown
3. dec 2017

@kikina84 ahoj..nebola...planujem ☺

zuzanka.zuzu
3. dec 2017

mám otázočku. zoperujú vám žalúdok a potom nastavia diétu = kaše, polievky, postupne asi tuhá ale ZDRAVA strava a určite povedia, že treba zmeniť štýl života - no a moja otázka, či z toho nemôžete vynechať tú operáciu, sami začať jesť zdravo a tak schudnete???

že na čo teda idete na tú operáciu? naozaj by ma to úprimne zaujímalo. preskočte tento level, stačí nežrať a časom pohyb - na začiatok denne prechádzky, po mesiaci orbitrack vlastným tempom, po roku beh.... akože 30 rokov alebo koľko ste sa prepchávali, tak výsledky sa nedostavia do 30 dní, treba aj vydržať, rok, dva, tri.... a aby ma tu niekto neobvinil z necitlivosti alebo z čoho sa to tu zvykne - tak toto nie je z príručky od anorektičiek, to je môj vyskúšaný návod zo 145kg 😨

silvia826215
14. jan 2018

@mrsbrown ahoj,chcela som ti napísať na fb ale nedá sa mi ta nájsť. Ty už jednu operaciu žalúdka máš? Nevieš čo je lepšie bypass alebo sleeve. Ďakujem

8291
14. jan 2018

Určite sleeve, tam sa odstraňuje časť žalúdka v ktorej sa tvoria enzými pocitu hladu. Čiže zmenší sa objem žalúdka a zároveň sa odstráni,, zásobáreň "pocitu hladu. Bypasdom sa žalúdok len priškrtí čo sa časom môže roztiahnuť samovoľne, npr u nás na klinike robíme len sleeve, od bypasov sme upustili cca pred 5-6 rokmi

kikina84
30. júl 2018

@ekimo ahoj mozem sa spytat ci si absolvovala tu operaciu? Dakujem

mrsbrown
30. júl 2018

@8291 bypass nie je priskrtenie zaludka... 🤔

8291
31. júl 2018

@mrsbrown nie,pri bypasse sa tzv obíde väčšia žalúdka a horná malá časť sa našíva priamo na črevo.pri bandáži sa nakladá sťahovací krúžok a pri sleeve sa odstraňuje časť žalúdka.😁

mrsbrown
1. aug 2018

@8291 hore si pisala ze bypassom sa priskrti zaludok...

8291
1. aug 2018

@mrsbrown jeeežiši fakt, kopla som sa to som si ani nevšimla, ospravedlnujem, myslela som bandáž nie bypass

silvia826215
31. okt 2018

Tak ja som mala omega loop bypass 23.10 a 26.10 som bola doma.a ako na potvoru už 27.10 večer naspäť na operačke. Žalúdok sa mi otvoril (rana)a všetko mi išlo do brucha.Tak museli na novo operáciu spraviť. Vraj som došla v hodine dvanástej. Ale neľutujem ze som do toho išla

mincorado
21. jan 2020

Sleve zaludka

luciaone
19. jan 2022

@mrsbrown ahoj, chcem sa spýtať či si bola na Tom bypase žalúdka a ako to dopadlo? Schudla sú?