Bojnice vs. Handlová. Kde je lepšie rodiť?

dobromila
23. jan 2007

Ahojte. Prosim o "recenzie" tychto dvoch porodnic, skusenosti, odporucania ...V jednej z nich sa totiz v juli chystam rodit. Dakujem

dobromila
autor
18. máj 2007

Zdravim vsetky maminy, bola som sa pozriet v oboch porodniciach a kedze mam bojnicku blizsie a celkom sa mi tam pacilo, zrejme pojdem rodit tam.

Chcela by som sa opytat na konkretnych porodnikov popripade sestricky, ktori tam robia, ze aki su...
Prosim o skusenosti, nazory. Hlavne maminy, ktore ste rodili tohto roku.

Dakujem

kika13
30. máj 2007

Pocula som, ze v Bojniciach su lekari v porodnici zvyknuti na to, ze ked nieco neprihodis, tak na teba zvysoka kaslu, samozrejme ak to nemas po znamosti, to sa mi protivi 😝 , v Handlovej je dokladna starostlivost samozrejmostou aj bez tohto

mirka25
4. máj 2008

ahojte mamicky nevie mi niekto poradit kolko sa plati za vyber porodnika /v Bojniciach/

tomzuzka
26. máj 2008

Ahoj mirka25.. ja som rodila pred dvoma týždňami v Bojniciach, nemala so sice zajednaného lekára, ale spolubývajca mala a hovorila, že sa platí 5 tisíc nemocnici, keď ten lekár nemá službu/jemu ide možno tisícka/ a keď mu akurát vtedy vyjde služba, neplatíš nemocnici nič a je na tebe ako sa vyrovnáš s lekárom...

tomzuzka
26. máj 2008

Ináč chcem ešte napísať niečo ohľadom bojnickej pôrodnice...dosť ma ešte pred pôrodom vystrašili niektoré príspevky tu na fóre ohľadom tejto pôrodnice..veru som mala strach aj z primára, o ktorom je tu popísané dosť negatívne..ALE!!!! musím sa podeliť so svojími skúsenosťami..mala som dosť ťažký pôrod(rodila sm otvorená len na 8 pretože sa malému strácali ozvy srdiečka, nayše mal obmotanú pupočnú šnúru okolo krku,bol veĺký3810g,ja som bola maximálne vyčerpaná, bolo to naozaj ťažké... ). No vôbec som nemala pocit,že by na mňa niekto kričal, alebo ma nejako ponižoval, aj keď som bola už dosť slabá a bolo nutné na mňa intenzivnejšie hovoriť a "navigovať" ma.. vo mne sa vystriedalo 7lekárov(zaučajú totiž troch nových), z toho aj p. primár(bol pri vedľajšom pôrode objednaný) odbehol sa z času na čas pozrieť na mňa, povzbudiť ma, skontrolovať a to sme ho vôbec nemali zazmluvneného, zdalo sa mi to fajn, urobil na ˇmna dobrý dojem..neskôr ma prišiel "došiť" lebo ma zašíval nováčik, toho vyrazil/doslova/ a došil ma on..potom keď odchadzal podal ruku manželovi aj mne a takisto pri veľkých vizitách bolo vidieť že je odborník a má snahu mi pmôcť/mala som zapálené rany a som anemická, hneď to riešil/.. no poste šla by som rodiť do Bojníc znova.. a aj kvôli milým dobrým vílam ako ja volám obetavé sestričky z novorodeneckého a oddelenia šestonedelia...bez týchto žien by som sa veru nezaobišla, a ich prístup k matkám a detičkám je vzorový, presne ako s to píše v múdych knihách ako by to malo vyzerať..

bubba
26. máj 2008

zuzka,
kazdy mava svoj den,tak jemu proste vysiel dobry na teba.akoze pravdu priznat si prva co si primara chvali a ja to beriem.u mna to bolo naopak,mala bola tiez pridusena,krcok nebol otvoreny a pocula som ako potom hovoril sestricke ze si nemozu dovolit robit cisarsky koli peniazom lebo ze poistovne frflu 😅 😅 spinavo predomnou ohovaral svojich kolegov a aj handlovsku nemocnicu a to sa mi teda nevidi absolutne profesionalne...
ja ti gatulujem k 2 tyzd.chrustikovi,nech je vam zdravy a rastie do krasy 😉

dobromila
autor
29. máj 2008

tomzuzka - srdecne gratulujem k syncekovi s nadhernym menom a tiez k spokojnosti s pobytom v porodnici.

Ako som Ti uz pisala cez IP, ja do Bojnic druhe urcite rodit nepojdem a mam na to dovodov viac ako dost.

Samozrejme, musia byt na Bojnice aj nejake pozitivne referencie, lebo inac by tam mali tak jeden porod za tyzden 😀

bubba
29. máj 2008

a vsimli ste si ti co sledujete ordinaciu v ruzovej zahrade,ze pan primar sa sprava ako riaditel v "ordinacii"Kramar???? 😀 😀 😀

martinka16
4. júl 2008

ahojte zienky mnohe co ste tu pisali ste uz asi aj porodili ...ja len na okraj....rodila som v Bojniciach_zeny,fantazia kldny porodni ustretove a velmi ludske sestricky , porod bez stresu vsetko vysvetlene , mali sme aj kameru ked sa maly narodil sestra odkamerovala nasim doma ko maleho umyvaju a pripravuju na prvu "ukazku"....no skratka jeden velky krasny celozivotny zazitok.....kdezto: kamaratka rodila v Handlovej jej syn mal 2 dni po porode vyzrate licko od vygrckanej glukozi a akosi nebolo sestricky ktora by si to vsimla, co viem urcite bez suhlasu prikrmuju BEBOU co je bordel , ,,, Svagrina tam rodila pred rorkom presne a ked sme ju prisli pozriet maleho je dali na chodbe len tak bez ciapocky kde bol neskutocny prievan a este k tomu mal v pusinke cumel ktory ani nebol jeho....taktiez prikrmovanie bebou a potom sa nevedel naucit na prsnik ked sa svagrinej vytvorili mlieko....to su skusenosti z blizkeho okolia....na zaklade nich si spravte obraz....a statisticky viac deti sa rodi v Bojniciach ako v handlovej....no vyber je na kazdej z vas

slnyecko
5. júl 2008

Ahojte,tak ja som rodila v bojniciach a taktiez si neviem vynachvalit.Celkovo pristup lekarov a aj sestriciek na jednotku,aj sestricky na novorodeneckom a aj na sestonedeli boli perfektne,velmi mi pomohli ked sa mi nechcelo spustit mlieko a mala som prsia plne ze som az plakala.Maly mi mal nejaky zapaltak sme tam pobudli dlhsie a ked sme odchadzali tak sestricky plakali za nim a my sme tiez vyronili slzicku vdaky a stastia.Takze ja som jednoznacne za bojnice 🙂

evuliki
7. júl 2008

Ahoj holky.Tak som sa rozhodla,ze vam prispejem aj ja mojou skusenostou..Ja som rodila v Handlovej a naozaj nelutujem.Vedela som,ze to bude planovany cisar,tak som sa mohla rozhodnut pre ktorukolvek nemocnicu-no jednoznacne vyhrala Handlova.Pre ich pristup,profesionalitu a dokonca aj strava mi chutila .Chodila som tam aj na predpod.kurzy,ktore ma na to vsetko pekne pripravili.Izbu som nemala nadstandard,ale bola som na "samotke" a mne to ohromne vyhovovalo,nakolko som tam mala navstevy od rana do vecera,tak som aspon neobtazovala spolubyvajucu...Sestricky boli velmi mile,rodila ma dr.Matuskova-neviem si ju vynachvalit.Dala si zalezat este aj na tom,aby jazva nebola zbytocne velka a vysoko Datum porodu mi dali na vyber-a kedze som si vybrala pekny - 10.10 - urobili mi ho aj napriek tomu,ze to nebol operacny den.
Jedna vec ma vsak aj nemilo prekvapila-kedze sme boli dohodnuty na datume,prisla som do nemocnice o den skor.Dali mi na vyber lokalnu al.celkovu anestezu-ja som si samozrejme vybrala lokalnu.No rano pred cisarom mi oznamili-"dnes robi lekar,ktory podava IBA celkovu anestezu,takze si nemozete vybrat..." Bolo mi to velmi luto,ze som prisla o prvy plac svojej dcerky iba preto,ze mal jeden doktor volno...

bezaz
8. júl 2008

ahojte, tak ja sa zatial len rozhodujem, kam pojdem rodit, ci v BA alebo do bojnic...
chcela som sa opytat, ci nemate niektora skusenost s dulou pani Benadikovou z bojnic, pripadne ci ste na nu aspon nepoculi referencie.. inak robi na novorodeneckom

bertuska
8. júl 2008

Ahoj bezaz,
ja som teraz v 21.tt. Moja kamaratka rodila v inom meste s dulou a na jej odprucanie o tom uvažujem aj ja. Kamaratka bola s tymto sposobom porodu velmi spokojna, pretoze mala pri sebe niekoho, kto sa tomu aj odborne rozumie a dula jej vedela poradit aj vela praktickych veci, ktore vyuzije aj v sestonedeli. Dula je pocas celeho porodu i pred nim s tebou, nezasahuje zdravotnikom do ich prace, pomaha tebe a stara sa o to, aby si sa citila co najpohodlnejsie. Ja som s Prievidze a s pani Benadikovou som sa uz kontaktovala. Sice sme sa osobne este nestretli, ale urcite k tomu dojde, pretoze uz po telefonickom rozhovore mam z toho celeho celkom dobry pocit. Je velmi ochotna a rada ti odpovie na kazdu otazku. A podla mna je tiez super, ze je vlastne z toho oboru, pretoze vie isto o tychto veciach viac ako my laici.

blau
8. júl 2008

Ja som tam nerodila ale pocula som aj z rodiny ze Handlova je skvela a keby rodim na sk tak si tiez vyberiem Handlovu.Prajem rychly a porod so stastnym koncom 😵

bezaz
8. júl 2008

bertuska dik.. manzel totiz moc nechce byt pri porode, aj ked ho uz kamarat provokuje, ze ked si "urobil" ma byt chlap, ale netrvam na tom, ved viem, ako zle znasa krv.. tak naco mu robit traumu na cely zivot.. a prave preto by som radsej mat tam osobu, co mi dokaze pomoct za kazdej situacie a este tam aj robi a pozna tam miestne tahy..
nebavili ste sa uz o cene? celkom by ma to zaujimalo 😅

bertuska
9. júl 2008

bezaz, moj manzel tiez nechce ist k porodu a ked mam pravdu povedat, ja takisto nechcem, aby tam bol... o cene sme sa presne nerozpravali. to zalezi od toho kolko stretnuti by si chcela mat, ako dlho a tak...

bubba
9. júl 2008

ani ja som nechcela manzela pri porode ale nakoniec ma prehovoril.rodila som v bojniciach a pan primar mi ho nakoniec ani nedovolil zavolat...osobne si myslim,ze ked budete mat manzela pri porode tak vas tam nebudu okrikovat a budu sa spravat uctivejsie 😉 ale do bojnic by som uz rodit nikdy nesla 😖

bezaz
13. aug 2008

bertuska uz ste sa stretli s pani Benadikovou? ja mam stretko s nou tento weekend, naozaj bola do telefonu velmi mila, tak som zvedava.. prerabali teraz porodne saly, ze mi ich poukazuje.. vybrala si si aj porodnika?

elefe
3. dec 2009

ahoj baby neite mi povedat kolko stoji pobyt v nadstandardje izbe v bojnickej porodnici?

celin
4. dec 2009

ahoj ja som rodila v auguste v bojniciach a nemozem sa stazovat. porod mi vyvolavali, takze som tam bola tyzden, prietoky nam robili kazdy den, kazde rano nas davali na ten pristroj co mera kontrakcie, nespomeniem si ako sa vola. na izbe sme boli po 2 ,je tam izba nadstandart , neviem kolko stoji, personal podla mna dobry.
hlavne sestricky na novorodeneckom boli uuuplne super. ja som mala problemy s kojenim a nebyt ich asi nekojim. v ktorukolvek hodinu mi ochotne pomohli.
na navstevu sa dalo prist pocas celeho dna, babatko sme mohli mat so sebou v miestnosti na navstevy.
strava nic moc.
handlovu nepoznam, ale zle som o nej este nepocula.
asi je dobre pozriet si obe porodnice.

imarikai
29. apr 2010

pri prvom porode DURčENKA a pri druhom HUDEC mala som možnosť porovnať toho na ktoreho najviac nadavaju a ktoreho najviac chvalia 😀

21
5. jún 2010

@imarikai , tak napis svoj nazor na oboch... Prosim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre