Brať dudlík do pôrodnice? Dostaneme ho tam? Ako to je?

nikollette
5. feb 2009

Dostanu babtka po porode dudlik v porodnici?? Ci si treba brat vlastny?? alebo sa to nesmie??? Staci v den odchodu??? Alebo ako to je???
Dakuuuujem 😉

nikollette
autor
5. feb 2009

Budem rodit v Ba ruzinov, tak ak mate aj konkretne odtial nejake skusenosti, este lespie 😀

monkula
5. feb 2009

nikolette, aj som síce rodila na Antolskej, ale ja som dudlík nebrala, ale kamoška tam dudlík zobrala a nikt ojej nič nepovedal..
pri odchode mojej spolubývajúcej sme sa sestričky pýtali, aký má názor na používanie cumlíkov ,tak povedala ,že si nemyslí ,že je nieč ozlé na tom, ak má bábo cumlík, pretože každé dieťa má iný sací reflex, niektoré potrebujú "cickať" stále, niektroé niekedy, takže lepšie ,ako keby malo byť pricicnuté celý deň na prsníku, tak je lepší ten cumlík..
Veď si ho zober, a sama uvidíš, či bude maličký chcieť.. Moaj malá ho napr. odmietala a starší dudloval do troch rokov.. 😉

nikollette
autor
5. feb 2009

NO tak vezmem, len ci ma tam potom nesprdnú, tie sestricky, co som pocula ze nie su velmi mile.. 😅

beboo
5. feb 2009

nikolette ja som rodila v Ruzinove pred 15 mesiacmi, dudlik som nebrala lebo som nevedela ci ho mozem pouzivat (teda nie ja ale moje male) 🙂 ale nakoniec mi ho jedna sestricka priniesla kedze maly bol aj napapany aj vsetko a stale uplakany a zazracne sa upokojil ale na druhy den mi uz manzel priniesol nas vlastny novy vysterilizovany. takze zapoziciavaju ale radsej by som zobrala z domu vlastny (ved ak nepouzijes prinesies spat domov) 🙂

elise
5. feb 2009

ja som ho nebrala ale na intenzívke ho môjmu malému dali bez môjho vedomia a ked som ho dostala na izbu tak mi museli doniesť ale už sa mesiac držíme bez dudlíka 😉

nikollette
autor
5. feb 2009

Vidím že lepsie je zobrat.. asi na to nepovie nic personal..

danulik
5. feb 2009

nikollette - ved to bude tvoje dieta, preco by sa ti mali do toho sestricky starat? 😉

lucinda251
5. feb 2009

Ahohjky, tak ja som rodila v Ruzinove, a dudlik tam malemu dali.. Ale len pokial bol na novorodeneckom.. Ale pozor,lebo ja som sa na to pytala, a robili z toho strasne horory, ze dudlik uz v porodnici, a co ked to uvidi detska lekarka a podobne.. Ziadne vysvetlenie ze preco..

nikollette
autor
5. feb 2009

Takze v podstate ten dudlik nemohol byt??? 😒

otrivinkajanka
5. feb 2009

ja ked som rodila na Antolskej tak nebol problem mamicky tam dudliky mali pre deticky ja som musela nakupit viacero druhov pokym som trafila ten co Simonke sadol 😉

ejusa
5. feb 2009

Ja som si zobrala dudlik,to nedaju,a ajtak je lepsie,ked ma babo svoj,zober si silikonovy,zrezany,najmensi 🙂

lante
5. feb 2009

Nikolette, kľudne si dudlík zober. Je na tebe aký si vyberieš, uvidíš či bude vyhovovať tvojmu drobcovi. Ja napríklad nepoznám maminku, ktorej by bábo malo rado zrezaný dudlík ako píše Ejusa. Ale asi ho niektoré detičky znesú, lebo by ich inak asi nepredávali.

lante
5. feb 2009

Nášho zo zrezaného napínalo. Ale zato silikónový od Aventu má na spanie doteraz 😀

rinuska
5. feb 2009

my sme cumlík dostali v pôrodnici , nikto sa ma nič nepýtal a malého mi priniesli s cumlíkom , že je nervačina 😒

lante
5. feb 2009

Rinuška to hovorili aj o našom, ale s dudlom mi ho nedoniesli nikdy 😖 No či mu ho dávali keď bol na novorodeneckom netuším. Bola som po cisárskom, takže som ho k sebe dostala na stálo až na tretí deň.

zuzana17
5. feb 2009

Ja som dudlík nebrala, myslela som, že ho nebude treba a bála som sa , či to nebude problém, ale určite si ho vezmi, pretože sa malému môže zísť. Ja som dostala mlieko až na piaty deň po CS a malého som nevedela utíšiť keď mi ho priniesli, prikladala som si ho, ale mala som strašnú bolesť bradaviek zo začiatku 😒 Takže malý plakal od hladu ☹ Môj taktiež nemá rád zrezané dudlíky, vyhovuje mu okrúhly kaučukový 😵

zuzka1.
6. feb 2009

ja som si zala svoj dudlik pre maleho, silikonovy, najmensi.
Dr je proti dudlikom, lebo si vravi, ze dieta potom nechce papat mliecko z prs a kazi to techniku dojcenia. Ja som dala malemu dudlik asi na 4 den, ked nam zacali koliky. Doteraz ho mame, ale pouzivame ho len na poobednajsie spanie, inak psime bez neho a cez den ho vobec nema.
Ale viem, ze ta dr, ked videla niekomu dudlik alebo vlhcene obrusky, tak ich vyhodila. Je za umyvanie ritky pod vodou.

stvura
6. feb 2009

Ja som dudlik brala, no maleho mi priniesli uz s dudlikom {co som vtedy kategoricky odmietla, lebo dojcene dieta nemam mat dudlik}. Teraz by som v niektorych momentoch bola rada ak by mal dudlik, lebo byt stale na mojom prse nie je sranda....
U nas v NZ dudliky lekari nemaju radi, sestricky ti ho dietatu daju a nevadi im.

caruzo19
6. feb 2009

nikollette a preco vlastne chces aby dieta uz v porodnici malo dudlik?ved take male babo ked sa zobudi,malo by papat a nie si dudkat cumel,sa tym unavi a zaspi a tym padom nedostava tolko potravy ako by malo

pepies
6. feb 2009

dudlik som nebrala, ani ma to nenapadlo, ale nabuduce 🙂 zoberiem ...... maly sa narodil velky, takze bol stale hladny, ja som mala este len kolostrum a on plackal, lebo mu to nestacilo. po 2 dnoch sa ma sestricka opytala, ci mu nedame cumlik a ja ze to ma ani nenapadlo, tak sme mu skusili dat a on mi ho doslova vytrhol z ruky, tak silno ho vcucol 🙂 spokojne si dudlal a hned sa ukludnil sa zaspinkal......... velmi nam to pomohlo a uz potom neplackal, dudlal ako o zivot 🙂 🙂 🙂
takze rozhodne dudlik odporucam, lebo ked ti dieta zacne plakat, uvidis, ze vyskusas vsetky alternativy, len aby prestalo 🙂 ved dudlik nezaberie vela miesta, tak si ho sikovne pribal do tasky, no nie?????? 😉
podotknem, ze teraz mame 5 mesiacov, vazime 8 kg a maly vobec nechce cumlik, ked ho dam do kocika a place, tak mu ho strkam, no to zacne este viac zurit a napokon zaspi aj bez neho 🙂 takze dudlik teraz pouzivame dudlik len minimalne 😀
a rodila som v MT, tam nikto ziadne horory z toho nerobil, sestricky sa ma vzdy opytali na vsetko, ci mozu alebo nie ........ mozem povedat, ze martinska nemocnica je jedna z naj na slovensku !!!! 🙂

luciauk
6. feb 2009

nikollette, ja odporúčam zobrať, ale dá sa v každej nemocnici kúpiť v nejakom obchodíku...ale neponáhľať sa s ponúkaním...možno sa zaobídeš bez neho. moji dudlovali o 106 či boli kojení alebo nie. dudlík je lepší ako dieťa na prsníku non-stop alebo palček v puse 😉

luciauk
6. feb 2009

a ešte som chcela...čo sa starieš o sestričky, je to tvoje dieťa 😉

titkovamiriam
6. feb 2009

ja som dudlik zakazala davat ako aj pri starsich detoch 😠

pepies
6. feb 2009

nevidim dovod, preco zakazat dudlik......... ked vam dieta reve v kuse niekolko hodin v nemocnici a ked mu date cumlik, sa ukludni..........
suhlasim s tym, ze lepsie je mat dudlik, ako si cmulkat palcek alebo mat dieta non-stop na prsniku !!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Miriam, tak to Tvoje deticky v porodnici asi neplakali, ked si zakazala dat cumlik 😉

akejka
6. feb 2009

nikollette:
určite si dudlík vezmi do pôrodnice. Ja som ho pri 2. dcére potrebovala. A bola som tam jediná na odd. s dudlíkom, ale mne ho schválila aj laktačná sestra, lebo moja malá používala prsník celý deň na dudlanie...
Najprv jeje stále vypadávala z pusy, ale kamoška s 3 deťmi poradila, aby som jej ho pridržiavala...a potom už pekne dudkovala...aj ju to ukľudnilo

akejka
6. feb 2009

pepies:
ja mám mimi ako ty...v pôrodnici bola najväčší krikľúň a dudlík ju pekne ukľudnil. Iné detičky tam celý deň spali, budili sa len na jedlo raz za 3-4 hodinky, ale tá moja až toľko nespala (max. 16 hodín denne)...a revala jak pavián. tak je mi jasné, že iné dudlík nepotrebovali, keď im deti stále spali...

luciauk
6. feb 2009

miriam, keby mojim deťom niekto dal cumel, napr. sesra v pôrodnici, tak by ma to tiež naštvalo. najstaršiu som pozorovala 4 dni a potom som poprosila mamu, aby nám cumel kúpila a doniesla. mladšiu dva dni, ale z jej revu bol aj personál na nervy, volali ju Indiánka 😠 no a najmenšiemu som ho dala už pár hodín po pôrode, načo ho stresovať, aj tak som vedela, že bude dudlíkový ako sestry 🙂

cumel nie je prirodzený, ale nie sme v afrike, aby som nosila dieťa pod pazuchou a ono sa mohlo prisať kedy chce. 😀 pri niektorých to bez cumla nejde. poznám aj nekojené deti, ktoré cumel nechcú. ja som si to vždy priala, ale čo narobím 🙂
pred rokmi som cumeľ brala ako môj výchovný neúspech, ale nedávno som čítala o satí, že je dokázané, že satie podporuje mozgovú činnosť a dokonca rečové a pohybové centrum v mozgu, preto ho netreba deťom odopierať. takže si musíme vybrať, prsník, palček alebo cumeľ... dokonca ten článok napísala uznávaná poradkyňa v dojčení. cumeľ u väčšiny detí neovplyvňuje dojčenie. mne sa to potvrdilo.

pepies
6. feb 2009

akejka aj ja si myslim, ze ked dieta neplace, tak naco mu ho davat? to je jasne, nie? ale ak v kuse reve, no neporadim si, ked mozem????? 🙂 vobec to neovplyvnuje kojenie a ako som uz pisala, maly ma 5 mesiacov a cumlik vobec nechce 🙂

petra1985
6. feb 2009

ja som pocula, ze dudlik vraj by sa nemal davat este ked sa zo zaciatku koji aby si nezvykol viac na dudlik ako na prsnik matky.... takze asi by som nebrala aj keby si si nedoniesla neverim, ze v porodnici nemaju jeden dudlik po pripade by ti ho manzel doniesol...

akejka
6. feb 2009

pepies, luciauk:
presne tak,ako píšete. U niektorých to bez cumľa nejde. A na dojčenie to u mňa nevplývalo, keby to nebolo dobré, tak by mi to asi neradila laktačná poradkyňa v "baby friendly hospital", kde majú mimochodom na každej izbe vyvesené "desatoro úspešného dojčenia" a jeden z bodov je: nedávať cumeľ dojčenému dieťaťu. Ale čo mi má visieť celý deň na bradavke ako opica ? A rozhrýzť mi ju do krvi ? Nikto iný v pôrodnici nemal také uplakané mimi ako ja...tak na mňa vyvaľovali oči, keď som po chodbe chodila s postieľkou, v ktorej bolo mimi s dudlíkom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre