Brať dudlík do pôrodnice? Dostaneme ho tam? Ako to je?

nikollette
5. feb 2009

Dostanu babtka po porode dudlik v porodnici?? Ci si treba brat vlastny?? alebo sa to nesmie??? Staci v den odchodu??? Alebo ako to je???
Dakuuuujem 😉

monique02
6. feb 2009

nikollette ja som rodila v ruzinove pred rokom, dudlik som si doniesla aventacky silikonovy, mala veselo dudlovala a nikto(sestricky, lekari) ani len nenaznacil, ze by bol nejaky problem 😉 takze vezmi ho a ak nebude chciet tak nedas

titkovamiriam
6. feb 2009

deti boli pri mne 😀 ,a aj ked marek bol na kramaroch tak tam sa ma pytali ze ci maju davat cumlik a ja ze nie,ked je dieta najedene,prebalene nema dovod plakat

luciauk
6. feb 2009

miriam, ja som mala dve deti tiež pri sebe. ale niektoré deti plačú aj tak. ja stále tvrdím...len my čítame tie knižky o bábätkách, bábätká ich nečítajú, preto sa podľa nich nesprávajú 😉 😀 😝 môj bol napapaný, v teplúčku a suchu a aj tak mrnčal. dcéry vrieskali ako najaté a dala som im cumeľ, aj keď sestričky hundrali.

prostredná dcéra si vkuse cmúľala pästičku, asi 3 mesiace. okolo úst mala kožu úplne červenú, stále kvôli tomu plakala. vieš aká som bola rada, keď občas prijala cumeľ a bola ticho? 😉

satie je u detí dôležité.nejde o zlozvyk, ale potrebu.niektorému stačí 15 min. raz za 2 hodiny, inému treba sať vkuse 😖

quetka
6. feb 2009

petra: to co pises sa skor vztahuje na kojenecku flasu ako na samotny dudel, nemoze si dieta viac zvyknut na dudlik z ktoreho nic netesie ako na prsnik 😉 teda aspon moj maly bol taky, neoklamala som ho ziadnym dudlikom, ked raz bol hladny tak chopil mi prsnik tak, ze zo zaciatku mi az popraskali bradavky 😒

ja som tiez nebrala dudel pri prvom, po dvoch dnoch mi ho pozicala jedna sestricka, maly si uz cucal palcek 🙂 a na druhy den doniesom manzel
ani teraz nebudem brat, len ho nachystam doma ak by bolo treba

titkovamiriam
6. feb 2009

vsak dobre ked treba tak treba 😀

pepies
6. feb 2009

inac ja ked som videla, ako sestricky nechavaju vyplakat deticky,ked ich maju na oddeleni cez noc, tak som si maleho radsej nechala pri sebe, a vobec ma ani nenapadlo riesit, ze ci cumlik ano alebo nie.
nikolette uvidis, ake to je na psychiku, ked ti dieta spusti a nie a nie ho utisit, vtedy by si urobila cokolvek, len aby sa ukludnilo, cize z toho ti jednoznacne vyplyva, ze cumlik ano (ked bude treba) 😀
drzim palce.......... 🙂

petra1985
6. feb 2009

quetka ja som si to nevymyslela ja som o tom citala 😎 a myslim si, ze je to mozne

secret111
6. feb 2009

ja som brala cumlik ale som mu ho nedala, na slovensku som nerodila tak neviem ako to chodi, ale z vlastnej skusenosti ti poviem, ze babatko cumlik nepotrebuje, dokonca sa ti viac bude budit, lebo sa vysili cumlanim,
dokonca niektori odbornici tvrdia, ze babatku by sa vobec nema davat cumlik aspon prvy mesiac, ale je to na tebe je to tvoje babatko, ja som davala svojmu len ked uz velmi plackal, a bol nervozny lebo nemohol zaspinkat, a vzdy sa mi zobudil, ked nemal cumlik tak mi spinkal skoro celu noc, zobudil sa max. raz za noc, a od troch mesiacoch spinka celu noc.
Vela stastia 🙂

lucinda251
6. feb 2009

nikollette:
Dudlik si zober, a ked budes mat malinke pri sebe, kludne mu ho daj. A nenechaj sa odradit nicim.. My sme mali cely pobyt problemovy v porodnici.. Ja som nemala mlieko, a prosila som sestru nech mi da pre maleho flasu, ze z tej striekacky to nevie poriadne. Na to ma zahriakla, ze to nepripada v uvahu, ved to by ju primarka zabila. A ked som povedala ze doma ho tak ci tak budem krmit z flase, tak povedala, ze doma si mozem robit co chcem, ale tu nie som doma.. A bola som vybavena.. 😒
A moj nazor je tiez ze cumlik som ani povodne nechcela davat, lenze sestry ked sa babatko rozplace, aby mu s prepacenim zapachali ustocka, strcia mu dudel, a je to.. A ked si babatko zvykne, koniec.. Zalezi ako skoro budes mat babo pri sebe.. Ja som mala az na 3-ti den.. ☹

dominka11
11. feb 2009

ja som si zobrala, sestricka mi ho vysterilizovala, ale povedala, ze na vizitu ho mam schovat, pretoze primarka neschvalje cumliky kvoli dojčeniu. Dala som ho na treti den a odvtedy cumlikujeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre