Brno gynekologie na Orli 10

adulkababulka
11. júl 2008

ahojky, chodite nektera na tuto gynekologii? Jake mate zkusenosti a postrehy?

Ja jsem tam nova pacientka, za tyden me ceka NT vysetreni tak by me zajimalo, jak to probiha - a zda muze jit k uzv i manzel?

anaji
19. mar 2009

Ahoj holky. Taky chodím na Orlí k doktorce Dvořákové. Mám z ní taky zvláštní pocit. Na co se vyloženě nezeptám, to neřekne. Je opravdu "studenej čumák". Příjde mi, že ji vždycky svýma dotazama zdržuju a obtěžuju. 😒 Teď jsem měla horší stěr z čípku, tak jsem byla párkrát u doktora Dvořáka. Ten mi přišel o něco příjemnější, ale taky toho moc nenamluvil. Spíš teda šeptal. 🙂 No a teď už tak nějak pomalu plánujeme těhotnět a to bych radši chodila asi k někomu jinýmu. Nezkoušely jste se v rámci Orlí přehlásit k jinýmu doktorovi? Nejradši bych k Jančovi. Už jsem o něm taky slyšela samou chválu.

smudlinky
19. mar 2009

ahoj, já jsem se přihlásila k Dr. Unzeitigovi. Byla jsem u něj jen jednou, proto ho nemohu moc posoudit. první dojem nebyl špatný. Řekl mi to co jsem věděla- že jsem těhotná, ukázal mi mimi na monitoru- bylo to super ale asi mám slabé brýle či co, tudíž jsem toho moc neviděla !-) Když jsem se na něco zeptala, odpověděl. Dostala jsem papíry týkající se " těhotenství", vyšetření NT a porodní přípravy. U NT mi řekl termín, kdy je možné se objednat.... Myslím že je celkem fajn.

sacvi
19. mar 2009

Holky já chodím na Lesnou k doktorovi a jsem maximálně spokojená.. 😉

minonka24
26. mar 2009

Ahoj,
chodím taky na gynekologii na Orlí a jsem v 8 tt. Jsem objednaná na utz ve 12. týdnu k Dr. Jančovi na zjišťování vývojových vad a projasnění šíje a chtěla jsem se zeptat, jak to probíhá? Provádí se to vnitřním (vaginálním) utz nebo přes břicho??? Díky za odpovědi.

marrei
26. mar 2009

Ahoj Minon, já chodím na Orlí k Dr. Kutějové. Na NT UTZ ve 12tt jsem byla u Dr. Janči - ultrazvuk se dělá přes břicho, a řeknu ti, že všech fotek ze 4 ultrazvuků, na kterých jsem doteď byla, je fotka z 12 tt nejkrásnější 😵 Později je už miminko dost velký... Pamatuju že jsem byla hrozně překvapená, že předtím jsem viděla mimi jenom jako tečku v černé bublince, a ve 12tt už to bylo nádherný miminko, navíc sebou pořád mrskalo 😀 Byl to super zážitek 😉

naty
2. nov 2009

Holky, nepřecházely ste některá na Orlí od jednoho doktora k druhýmu?? Já chodím už 3 roky k Dvořákový...když sem nebyla těhu a neměla problémy, tak v poho, trošku chladnější, ale neřešila sem to...ale po dnešní kontrole jako absolutně nemám chuť jít tam znovu ☹ ...chtěla bych jít k Jančovi, byla sem u něj na 2 utz a bylo to nebe a dudy... 😵

misicka455
7. nov 2009

Holky tak co přecházel někdo v rámci těchto ordinací k někomu jinému?

leopolda
11. nov 2009

Ahoj holky,

tak chtě,nechtě se musím k vám přidat a napsat svůj názor.
Chodím na Orlí k MUDr.Dvořákové.
Vždycky jsem byla spokojená,asi proto,že jsem nic nepotřebovala.
I první těhotenství bylo OK,možná proto že jsem o tom nic nevěděla a všemu slepě věřila.
Druhé těhotenství taky OK,ovšem ouha,naše dcera po porodu zemřela na srdeční vadu.
Viníka nehledám,ale na UTZ to muselo být vidět ,opradvu šlo o vážnou vadu,ne jen nějakou drobnost.
Myslím si,že není uplně dobře ,že neposílaji na prenatální diagnostiku do Prenatalu,tam je zcela jiný přístup,lékaři se zabívají pouze touto problematikou,mají lepší UTZ přístroje.
Při třetím těhotenství,jsem si všechna vyšetření domluvila sama,ale k Mudr.Jančovi už bych nikdy nešla.
Např.MUDr.Vlašín,když jsem k němu vstupovala do ordinace,tak měl nastudovanou moji domumentaci a to je podle mě profesionální přístup...
Ke konci těhotenství jsem sama začala chodit do porodnice a ten přístup bych vám přála vidět.
S moji doktorkou se to nedá srovnat.Změřit tlak ,moč a ven.Hlavně žádné jiné dotazy a problémy.Otoky nohou,nikdy se mě neptala,ale psala ,že nejsou.
Je pravda,že na tuto instituci v poslední době slyším dost rozpoluplné názory,ale bohužel ne kladné.

marika.s
12. nov 2009

Ahoj holky,
na Orli na gyndu chodim uz asi 13 let. Nejdriv k Dr.Dvorakovi, parkrat u Dr. Kutejove, kdyz tam nebyl a posledni roky k Doc. Unzeitigovi. Co se tykalo antikoncepce a tak, v klidu. Ale ted jsem v 18. tydnu tehotenstvi a taky se mi par veci moc nelibi, ale tezko srovnavat, jak je to jinde, navic jsem tehotna poprve. Ale sama pracuju jako zdravotni sestra na ARO a nektery veci me teda mirne prekvapily. Napr. jak tu nekdo zminoval, nastudovani dokumentace - to by myslim mela byt dnes uz samozrejmost, ale do prukazky mi napsali udaje z doby pred temi 13 lety a ono se to docela zmenilo, to mi bylo 17 let, ted je mi 30. A prodelala jsem mezi timi nejaky zdravotni problemy, ktery by dle myho nazoru mohly mit na tehot. eventualni vliv, ale nikdo se me na nic nezeptal! Neschopenku mi navrhl az ve tretim mesici, zadost o prerazeni na jinou praci (na ARO je rentgen a hodne infekci, dychaci pristroje a tak) mi dali hned. Dalsi vec co se mi moc nelibila - NT vysetreni. Ackoliv zdravotnik, nevedela jsem, ze se to dela, rekl mi, ze si to muzu doplatit, ale ze Janca ma dva tydny dovolenou a vys.musi byt hotovo do konce tydne. Vzhledem k tomu, ze to je soukroma ordinace, cekala bych jiny pristup, nez ze mi sestra pomalu vynadala, ze je obtezuju, kdyz jsem se chtela s tim Jancou domluvit a i kdyz to stoji tech 1500, tak me proste poslala do haje, ze ma plno a pak dovolenou a pak uz je na vys. pozde a bylo. Penize asi nepotrebuji... Takze jsem sla na Veveri do Prenatalu a spokojenost, az na tu frontu, kdyz se tedy objednava na cas🙂

Misicka455: muzes se objednat ke komu chces, to zalezi na Tobe, k dokumentaci tam maji pristup z PC vsichni

lucasaerik
12. nov 2009

Já také chodím na Orlí a spokojenost obrovká, prvně k panu doktorvoi Dvořákovi ale těhulky si nebere odkázal nás na Mudr Kubíčkovou (z prvnu jsem nechtěla se ženami jsem neměla moc dobré zkušenosti) ale klobouk dolů toto je paní doktorka...mé těhu bylo hodně rizikové a zvládla to na 1*. Takže jsem se ani po porodu nevracela ke Dvořákovi a zůstala u Kubíčkové. Neměl jsem zatím žádné špatné zkušenosti, kromě jednoho lékaře, ale ten už tam více jak rok není, stěžovala jsem si jak já i jiné pacientky na jeho přístup přímo u p. doktora Dvořáka, řeklmi že nejsem první a že se stím musí něco dělat. Z jeho závěrem sjem pak ještě chodila asi měsíc do nemocnice, předpokládal že těhu je zamklé a posílal mne na revizi, bral to dle MS a absolutně neposlouchal že jsem asi otěhotněla jinak, že jsem mmusela mít posunutou ovu,byla jsem skoro celý měsíc mimo domov pracovně a byla doma jen v jednom týdnu tudíž jsem musela otěhotnět tehdy a na to se mě zeptala a jste si jistá že jste těhotná z manželem? Závěr byl zamkllé či mimoděložní těhu, odeslána do špitálu n arevizi, tam naštěstí tak unáhlení nebyly a vše si pohlídali...a malá má už přes 10 měsíců
😉

sovicka_
19. nov 2010

Holky, neporadíte, za jak dlouho jsou na Orlí známé výsledky z krevních testů v 16tt a jak se je dozvím? Mám čekat na poradnu (tu mám za 12 dní, ale výsledky budou dříve), nebo si můžu někam zavolat a případně kam? Telefon je totiž jen na recepci.

madelen
20. nov 2010

@sovicka_ zavoláš si na recepci a řekneš, že voláš ohledně výsledků a oni Tě přepojí k Tvému dr. nebo na sestru.

sovicka_
4. dec 2010

tak mám zase dotázek na Orlí 😀

Jdu na velký utz a mám vzít s sebou manžela, bude to dělat dr. Janča. Všimla jsem si, že Janča ordinuje v té první laboratoři napravo od recepce. Tam chodím i za Unzeitigem, je tam v rohu lehátko, kde mi vždy dělal vnitřní utz. Nějak si neumím představit, co z toho bude ten manžel mít, vždyť tam pro něj v podstatě není místo, když vedle mě bude doktor? Nebo se ten utz dělá někde jinde?

madelen
4. dec 2010

@sovicka_ Ne ne, dělá se tam, jak píšeš. Manžel se tam vejde, neboj. Ty se díváš na obrazovku před sebou a manžel se dívá přes rameno na doktorův UZ. Ale Janča je hodně rychlej, tak se dívejte pozorně hned od začátku 🙂

sovicka_
5. dec 2010

@madelen díky 🙂 no, snad by to díky dvojčatům nemuselo trvat tak krátce 😀 Nt v prenatalu trval asi 20 minut, tohle bude asi méně, co ? Hlavně aby se snažil zjistit pohlaví 🙂

madelen
5. dec 2010

@sovicka_ Tak to bude trvat dýl, když čekáš dvojčátka 🙂 . Ale s Prenatalem se to srovnat nedá. JInak JAnča je celkem dobrý ultrazvukař a pohlaví Ti určo řekne, když se prcci ukážou. Mě se snažil ukázat prckovo pohlaví na obrazovce ale já toho camprdlíka neviděla 😀 . Janča se snažil dlouho ale pak mi to musel říct 😀 , bylo to už ve 13tt. A ptej se ho, na otázky odpovídá a je to celkem příjemný doktor, už k němu chodím léta. Jen prostě někdy moc rychlík 🙂 Pak dej vědět, jak jsi byla spokojená a co čekáš.

sovicka_
13. dec 2010

dík moc za info, už to mám jen za dva dny, moc se těšíme. Manžela už jsem varovala, že se tam nevejde a kde bude stát 🙂 Jinak prý mi bude měřit i čípek, předpokládám, že manžela na vyšetření pak vykáže na chodbu? 😀 a taky si mu mám říct o změření tlaku. NO a plánuju si mu postěžovat, že mi tvrdne občas břicho, když už tam budu 😀

Já jsem se k Jančovi chtěla původně dokonce i registrovat, ale Unzeitig zrovna přibíral, tak jsem šla k němu. Janča byl druhý v pořadí, tak věřím, že bude dobrej. Manžel si rád občas i zavtipkuje, tak třeba s Jančou najdou společnou notu 😀

sovicka_
13. dec 2010

@madelen btw. koukám na tvé fotky z těhotenského plavání, kam jsi na něj chodila? 🙂 A taky koukám, že jsi v 40.tt - tak nevím, jestli zrovna nerodíš 😉

madelen
14. dec 2010

@sovicka_ Ahoj, chodila jsem do Řečkovic a bylo to super, škoda, že jsem nezačala dříve.Teď už jsem to vzdala, dcera byla marod a já to tak různě chytala od ní ale stejně už bych asi teď nechodila. Termín mám v pátek, tak aby se malej ještě nenarodil v bazénu 😀 Voda tam moc teplá nebyla.

lena328
14. feb 2019

Ahoj holky,
nevíte kde teď ordinuje Dr. Kubíčková.
Chtěla jsem se k ní objednat a řekli mi že ne ordinuje ale na dveřích a nikde není kde jinde by byla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre