Bude epidurálka zadarmo?

dkethe
12. jan 2018

Ženy, započuli ste túto správu, že bude Epidurálka zadarmo? Je to už azda odklepnuté. Tešíte sa? Ja dosť. Len sa obávam či ju budú doktori tak ochotne pichať keď na tom už nebude nemocnica zarábať. Tá košická nová mala cenu 150e. A vieme ako to je u nás, keď sa doktor pre niečo rozhodne, rodiaca žena nemá šancu.

martina7905
12. jan 2018

Ja keby som aj chcela tak nemozem skoda

pieksamaki
12. jan 2018

ano,mne to manzel vcera spominal,ze pobyt manzela pri porode,epidarulka a este nieco budu bez poplatkov,ze sa pripravuje zakon....ale neviem,ci je to odklepnute.....

pieksamaki
12. jan 2018

tusim este 3D ultrazvuk planuju zrusit asi ako spoplatneny.....nie som si ista

katuli3nocka
12. jan 2018

Aj keď by bola epidurálka zadarmo, tak by som si ju nikdy nedala

zooeynka
12. jan 2018

...a ma sa to tykat iba zien, ktore otehotneju v r.2018 a neskor.

meggyinka
12. jan 2018

@katuli3nocka mozem sa opytat preco nie? Ja som.prvy porod mala bez epi a velmi som sa vytrapila tak teraz zvazujem uz dat

denka194
12. jan 2018

Statne nemocnice pokiaľ som dobre pochopila to maju mat bezplatné.

warholette
12. jan 2018

Epiduralka bolo najlepsie rozhodnutie, ake som kedy spravila. Tiez som bola blba, ze prirodzeny porod a tak, no prvorodicka, haha. Potom prisla ta neskutocna bolest, ja som bleskovo podpisala papiere na suhlas a uz to islo. Aj keby bola stale za poplatok tak by som si ju zabezpecila v buducnosti znova.

m.i.r.i
12. jan 2018

Platit to bude uz od 1.2.2018. Rusi sa poplatok za epidural a za otca pri porode. Este sa mal zrusit aj za vyber porodnika, ale to este odlozili. Epidural maju preplacat poistovne. Asi to hned od zaciatku nebude tak, vraj ked to nepreplati poistovna, tak musi hradit nemocnica, co asi samotna nemocnica neuvita, ale vraj to ma byt z dlhodobeho hladiska hradene poistovnami.

diana20
12. jan 2018

@katuli3nocka ja som si to tiež hovorila, ale keď som pri druhom pôrode odpadávala od bolestí a stále som sa moc rýchlo neotvarala, tak som si rozmyslela, či odpadnem a pôjde malý von cisárskym, alebo si dám epi, oddýchnem si a porodim normálne.. Epi mi tak pomohla, že som si aj pospala pred tlacenim pol hodinu.. Nikdy nehovor nikdy 😉

lenakiss
12. jan 2018

@m.i.r.i hej ale bolo tam spomenuté aj to že to bude platiť len pre ženy čo otehotneju od roku 2018

oskvarka
12. jan 2018

@katuli3nocka
ako ja by som si z viacerych dovodov tiez epi nedala ale zase uplne chapem ze kazdy ma inu psychiku a iny prah bolesti
@meggyinka no ja som sa prvy krat dost vytrapila ale az po porode :D kedze som slabo tlacila tak mi pomahali tlacenim na rebra a potlacene rebra su vecia bolest ako zlomene aj ako porod a mala som ich v takom stave asi 2 mesiace... au... ale zase druhy porod som akosi mala pocit ze uz viem ako na to a ze to bude ok a bola to pravda... ale tak mozno to bola nahoda ale mala som super rychli porod ako nie bezbolestny ale nic dramaticke...

basska_b
12. jan 2018

Ja zatiaľ čakám a ticho nechápem, všetky media píšu, že od 1.2. zadarmo (ja mám termín 15.2.), preto zatiaľ nič neplatím a čakám, ale zneistuje ma tá info, že pre ženy, čo otehotneli 2018. To je aká blbosť... ak to chcú tak, tak nech to dajú od 1.7. alebo 1.8. pre všetky ženy. Kto má vedieť, kedy otehotneli :D no chaos

tinaa64
12. jan 2018

@katuli3nocka ja tak isto..dve deti som odrodila bez..prvu som rodila den aj nieco a druhu 5 hodin s ovela väcsimi bolestami....ale dala som to..a keby naaaahodou bolo aj tretie tak aj to by som odrodila bez...moj dr.pozrleral na mna cudne ked som mu povedala ze nic take nechcem a ze ked som porodila prvy krat porodim aj druhy krat

petrahanka
12. jan 2018

Ja som zatiaľ nikde necitala ani nepočula o vyjadrení že sa to bude týkať žien čo otehotnejú až v tomto roku... nech tu niekto hodí link na článok alebo dôkaz je to tak lebo toto je len zavádzanie mamičiek pokial nemáte dôkaz tak radšej o tom nepíšte

lenakiss
12. jan 2018

@petrahanka nemám rada takéto vyryvanie...A keby som to nečítala a nemala dôkaz tak to asi nenapisem! http://m.topky.sk/cl/10/1682191/Od-februara-kon...

petrahanka
12. jan 2018

@lenakiss nevyryvam ale oficiálne to z vyšších kruhov nikto verejne nepovedal aj v článku sa píše že len nejaká vratnicka

lenakiss
12. jan 2018

@petrahanka ja nevravím že to tak bude....ale že sa to spomínali už....A.v tomto štáte je možné všetko

misinka0611
12. jan 2018

Ešte ani s poisťovňami niesu dohodnutý ako čítam. Topky ako médium, tiež nič moc.

Ináč ja porod s epiduralom neľutujem. Síce na konci ked vyprchal to bol brutál, ale vďaka nemu som načerpala sily na finále, aj ked priateľova mama mi ho doslova zakazovala, mam vlastnú hlavu 🙂 Poplatok za otca pri pôrode nemal ani nikdy vzniknúť. Je to trápny poplatok 🙂

petrahanka
12. jan 2018

@lenakiss ani Nehovor podľa mna sa smeraci chcú držať každej slamky lebo už vedia že idu ku dnu... ináč môj svokor bol dávnejšie riaditeľom nemocnice a vravel že EPI bývala kedysi zadarmo

lenakiss
12. jan 2018

@petrahanka ja som rodila v trnave ....18.5.2015. A od 1.6 bola zadarmo...do konca roka 2017...A mne ju nechceli dať kým im nedám v kontrakciach peniaze ...A pri mojom šťastí aj keď ma byt zadarmo tak to bude tak ako vravela " vratnicka" ...možno sa prekecla lebo to počula od niekadial z "vyssia"

aduska121
12. jan 2018

@dkethe ahoj tesim sa ze taketo veci prestanu byt spoplatnovane ..podla mna to mali urobit uz davno...aj ked ja osobne by som si epi nedala ( asi som blba ale porod chcem cely vychutnat ) a to mam jeden neprijemny za sebou...som rada ze nebudu spoplatnovane epiduralky aj partner pri porode a podobne ...nech to ide takto dalej ved naše zdravotnictvo nas len zdiera o peniaze

tinaa64
13. jan 2018

@aduska121 noe si blba...jja som tiez nemala epi..a to druhy porod bol ovela bolestivejsi ako prvy...a ak by nahodou mal byt treti pood tak tiez nechcem....

deginko
13. jan 2018

@warholette mozem sa spytat ako vlastne EPI funguje?zena nic neciti?alebo ano?a ako potom vie kedy treba tlacit?dakujem za info

lenakiss
13. jan 2018

@deginko epi sa dáva led je žena na 4 cm ...nedopichava sa keď uz sa blíži k pôrodu vacsinou aby žena vedela kedy tlačiť ...A zoslabnu dosť kontrakcie iba tlaky citit...

diana20
13. jan 2018

@deginko
@lenakiss ja som rodila v zahraničí a epi mi dali keď som bola na 6 cm, neviem ako je to možné ale asi mu to pomohlo aj aby sa krcok uvoľnil a zrazu som sa začala otvárať.. Dve hodiny po tom som porodila a cítila som tlaky aj všetko.. Len nie bolesti kontrakcii.. Ale oni to tu vedia inak pichať lebo také, že zle pichnuta epi keď som sa pýtala tak sa na mňa dívali, že čo?? To sa vôbec nestáva, oni to vedia pichať, tak mi povedali.. Ale to pichanie tej epi ma riadne bolelo.. 😛 ak budem mat tretie dúfam, že zvládnem bez ako aj prvý.. ☺️

pieksamaki
13. jan 2018

@deginko
V 2010,ked som mala prvy porod,ma nenapadlo sa zamysliet, ze ako funguje epi,ale je to otazka k veci. vlastne som uvazovala ,prezili ini,prezijem aj ja.....teraz novembri 2017 som mala piaty porod,kedze prvy bez epi,prezila som,tak naco dalsie s epi.....A to som mala aj porod s koncom panvovym(KP)....
kazdy porod je iny, ako to mame aj kazda inak, kazda inak vnimame bolest.....Ten 3. porod (KP) bol najbolestivejsi, ten piaty bol pre mna najlahsi,lebo trval od prvej nejakej bolesti,ze budem rodit iba dve hodiny,cize tam nemala kedy prist unava z kontrakcii pri otvarani , pri prvom som myslim,ze 17 hodin stravila v nemocnici,sa telo pripravuje.....Pri stvrtom mi to prislo ako hrozna nuda 12 hodin v nemocnici,nemala som extra velke kontrakcie...ale musela om tam byt,lebo plodova voda odtiekla.....atd
Ale chcem napisat,ze porod nemusi byt najbolestivejsi zazitok, niekedy po porode ako som mala ja komplikaciu....nebudem rozpisovat,bolo omnoho bolestivejsie ako porody,co som mala....ale teda vtedy musela prebehnut operacia....lebo dvakrat lokalne nepomohlo...
Ja len ze vsetko preboli,na bolest sa zabudne,ci s epi,alebo bez....niektore maminky ti uz odpisali odpoved,ze aky je asi rozdiel.....ja neviem porovnat....je to aj tak individualne,ale az po porode som chapala,preco sa ta bolest nejako nespomina zo slusnosti v rozhovoroch🙂 ...zbytocne netreba zatazovat tie maminky,ktore to caka....asi by ma vtedy tiez nahovorili,myslim pri prvom,keby som mala info a zaujimala sa o to.......

katuli3nocka
13. jan 2018

@meggyinka
@diana20
@oskvarka
@tinaa64

Veď každý sa rozhodne ako chce. Prvého syna som rodila 20 hodín, bolesti boli také, že som tiež videla čierno pred očami a tlak som mala neskutočne vysoký a dávali mi infúzie, no i tak som odmietla epidurál. To bábätko sa trápi oveľa viac než my a tá radosť, že som to celé dala bez a zvládli sme to bola neopísateľná. V ten moment, keď som ho držala, tak som na celú bolesť zabudla. Nikoho nesúdim ani nič podobné, je to čisto len Môj názor 🙂

aristka
13. jan 2018

@petrahanka ano epidutal bol pred nejakymi 15stimi rokmi zadarmo .

lenakiss
13. jan 2018

@diana20 myslela som to tak že žena musi byt minimálne na 4 cm aby jej to pichli...menej nie....ale viac samozrejme že áno .....
A mňa pichnutie nebolelo...respektíve o ňom ani neviem lebo mi ju pichali pri kontrakcii veľmi silnej ....A keď som potom pozerala videá že akú ihlu pouzivaju nebolo mi všetko jedno :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre