Chcela by som cisársky rez

jasmin12
17. máj 2013

ahojte dievčata mam jednú otázku prve dva pôrody som mala dosť ťažke a teraz tretý by som si chcela dať cisarský rez dalo by sa to vybaviť či nie?dakujem 🙂

bluerose
17. máj 2013

Cisarsky rez pokial viem vzdy indikuje lekar podla toho, ci si v rizikovej skupine, alebo sa pocas porodu nieco "pokasle"...ale mozno v sukromnej porodnici by sa to dalo vybavit 🙂 alebo cez znamosti aj v statnej... 😎

alexanotbad
17. máj 2013

ahoj, to zavisi od konkretneho doktora. nie vsetci su nakloneni robit cisarsky rez, ak to nie je vylozene indikovane. a ani sa im necudujem. najlepsie je, ak mas nejakeho znameho ( alebo niekdo iny v rodine, kamarati... ) a dohodnes sa s nim/ s nou.

monyccka
17. máj 2013

@jasmin12 ked vidim takuto otazku, svrbia ma jazvy po cisarakoch.. 😉 Keby bola len minimalna sanca odrodit svoje deti prirodzene, ani by mA nehlo, nechat sa rezat. Radsej jeden-dva dni bolesti pred porodom a pocas neho, ako dva tyzdne po nom, ked sa uz treba starat nie len o seba ale aj o babatko. Je to VELKA a NAROCNA operacia brusnej dutiny, ktora obnasa dost rizik a moznych komplikacii. Je to obrovsky zasah do organizmu, a ak nie je nutny, je hlupost ho absolvovat. Odrodila si uz dve deti, toto bude brnkacka. 😉 (samozrejme s nadsazkou)

aristka
17. máj 2013

povedz svojmu ošetrujúcemu lekárovi ,že odmietaš rodiť normálne,väčšinou sa lekári takýchto rodičiek boja lebo pri pôrodoch nespolupracujú a radšej spravia sekciu...

kattrin5
17. máj 2013

Ak sa bojis skus epidural..ja som ho mala a pprod bol jedna pohodicka...odrodila by som takym stylom aj 10 deti

sandracs
17. máj 2013

Ahoj, u nás žiaľ cisársky na vlastnú žiadosť nevykonávajú, ale skús sa porozprávať s tvojím pôrodníkom. Závisí to aj od ostatných zdravotných problémov aké máš.

cuculiatko88
17. máj 2013

prirodzeny porod je vzdy lepsi pre telo ako cisarsky...ja som bohuzial musela ist cisarskym ale ak by som mohla radsej v bolestiach odrodim prirodzene ako ist este raz na cisarsky a to ma rana nebolela a rychlo som sa zotavila 🙂

jasmin12
autor
17. máj 2013

@cuculiatko88
@sandracs
@kattrin5
@aristka
@monyccka
@alexanotbad
@bluerose
obidva pôrody som mala skoro 18 hodinové a mala som aj epidurala a museli mi vitlačať obidve deti a bolo to strasne tak sa teraz uz bojim pocula som ze sa da aj zaplatiť tak neviem 😢

monyccka
17. máj 2013

@jasmin12 to, ze boli 18 hodinove je predsa prirodzeny priebeh porodu, ci? a nechcem zachadzat do detailov, ale pri "cisarskom" ti ich budu musiet vyrezat.

monyccka
17. máj 2013

@jasmin12 a stale mi vychadza, ze 18 hodin bolesti je menej ako 72 na silnych analgetikach vo vyzivach..

ketrinka17
17. máj 2013

@jasmin12 jasne, ze sa da vybavit 🙂 ak su peniaze a ochota doktora da sa vsetko 🙂 ja som rodila cisarakom a paraaaada,, bolesti skoro ziadne po porode ale ked som bola otvorena len na 2prsty som myslela ze rozkusem zelezo odpadla som od bolesti, ja mam velmi nizky prah bolesti ale po cisaraku nic, jazva ma bolela trosku par dni, ja cisarak odporucam 🙂

0550
17. máj 2013

no neviem baby ale ja som mala len jeden pôrod spontánny a druhý chcem teiž cisarákom Tiež som mala epidurál a 2 mesiace som sa spametávala z pôrodu.Chúda môj malý a to mal šnúru kolo krku proste to boli veľké komplikácie a trápenie. Kde vybaviť cisarák aj mna by zaujímalo 😖

soldi
17. máj 2013

@jasmin12 pokial povies gyn, ze mas z prirodzeneho porodu psychicky blok, tak vacsinou cisarsky schvalia na zaklade psychickeho stavu matky.

kattrin5
17. máj 2013

Myslim ze sa da v sukromnej nemocnici alebo ked sa dohodnes s lekarom..povies o co ide...ono ale niekdy si clovek taketoveci sam privola..tym ze uz teraz stresujes a bojis sa toho sa ti to mkze opat stat..mala by si sa uvolnit tesit sa z ttehotenstva a aky porod bude...taky bude...hlavne ze budes ty aj babo oukej nie?😉

monyccka
17. máj 2013

@ketrinka17 to preto, ze ti do zily liali analgetika, preto to nebolelo. a este aj kvantum stastia. Sekcia je rozrezanie 4 vrstiev brucha, hrozia zrasty, roztiahnuta jazva, zapaly atd.. je toho mnoho.. stale je to VELKA BRUSNA OPERACIA. Ako ju mozes niekomu ODPORUCAT? !

ketrinka17
17. máj 2013

@monyccka analgetika som mala len jednu infuzku! potom uz ziadne lebo som ich nepotrebovala... vsetko je riziko aj normalny porod a kazda operacia ma rizika.. cisarak je podla mna super, dieta sa vyberie nic mu pomalynehrozi a ak ma zena strach z porodu je to stokrat lepsia volba ako potom bojovat na porodnom stole a mat depky z porodu.. Odporucam lebo som ho mala kontrakcie som zazila a nikdy viac ! ked budem mat druhe dam si planovany cisarak aby som ani jednu kontrakciu nezazila...

sylarina15
17. máj 2013

@jasmin12 zalezi ci by si bola ochotna ist do sukromnej kliniky tam sa to da vzdy vybavit.

0550
17. máj 2013

však 95% doktorov sú proti tomu robiť sekciu to je pravda u nás by to nepovolili aj keby som ich na kolenách prosila ☹ Ale mohli by dáku vínimku spraviť nie? Ja osobne pochybujem že pôjdem cisarákom 😒

danjelca
17. máj 2013

@monyccka ja cisársky LEN TAK neodporúčam ale mám podobnú skúsenosť ako @ketrinka17 ja som po sc nemala vôbec žiadne bolesti...na druhý den mi dali 1 infúzku a že mám pýtať ked budem potrebovať-no a nepotrebovala som a druhý den som mala krpca takmer celý den u seba a fičali sme 🙂Stále som čakala že prídu bolesti no a neprišli.vôbec žiadne!

dorothy77
17. máj 2013

jasne že sa dá, mne lekár naznačil že by sa dalo odôvodniť dioptriami, ale neviem či nosíš okuliare
ale poznám aj baby čo si to vybavili cez známych

sammy
17. máj 2013

@jasmin12 Ja mam za sebou 3 prirodzene porody. Prvy som mala tiez tazky a zdlhavy, okolo tych 18 hodin a malu som nevladala vytlacit, skakali mi po bruchu, epiduralka nezabrala ako mala a potom to zvalili na nu, ze sa kvoli nej pomaly otvaram, tak mi ju uz ani nedopichavali. Druheho porodu som sa velmi bala a povedala som si, ze si uz epi nedam. No druhy bol ovela lepsi, asi 9-10 hodin bolesti a tlacenie som v pohode zvladla sama. No a treti bol s vyvolavackou, lebo malej sa nechcelo na svet ani tyzden po termine, bolesti 7 hodin, no take tie poriadne silne len hodinu a pol a tlacenie som opat zvladla sama, i ked ma potrapila vacsia hlavicka. Tymto ta chcem povzbudit, ze ten treti porod uz urcite pojde rychlejsie, nepoznam zenu, co by sa pri tretom porode otvarala tak dlho ako pri prvom. A to tlacenie - skus si nastudovat tuto temo o EPI-NO, taky balonik s ktorym sa trenuje. Ja s tym skusenost nemam, no podla mna to moze pomoct urychlit samotnu vypudzovaciu fazu a dodat ti sebavedomie, ze to zvladnes. Tak drzim palce a aby si sa rozhodla spravne pre seba aj pre dieta, nech to uz bude akokolvek 🙂

h2
17. máj 2013

Musím súhlasiť s Monycckou, nedokážem pochopiť, ako niekto môže dobrovoľne chcieť cisársky. Ja som od polovice tehotenstva chodila na prípravu na pôrod, tešila som sa, ako odrodím prirodzene, bola som perfektne pripravená. (Jasné, že som si dohodla epidurál, nie som žiadna masochistka). Na čo som nebola pripravená, bol HELLP syndróm, brali ma z pohotovosti rovno na operačku, mala som urgentný cisársky v narkóze, na druhý deň, keď som vstala, aby som konečne mohla vidieť maličkého, som dostala krvácanie do brucha, nasledovala ďalšia operácia, ani nie 24 hodím po cisárskom. Po pár dňoch mi lekár pri kontrole povedal "s humorom": "Tak sme Vás dostali hrobárovi z lopaty." A to nechci vidieť tú jazvu! Tisíckrát radšej by som rodila prirodzene. Aj keď zase musím priznať, že skutočný pôrod som nezažila, takže nemôžem porovnávať.

amouramour
17. máj 2013

jej to je asi tak ako povedat...jeden doboskovy rez prosim🙂)ach zenske

linda20111
17. máj 2013

@jasmin12 ahoj, ak sa na klasicky porod necitis otvorene to povedz lekarovi ktoreho si vyberies k porodu. ak ta zacne presviedcat, povedz svoj argument. rospravajte sa otvorene. ak odmietne, tak hladaj ineho. podla mna bude isto potrebne platit lekarovi, na rovinu sa ho spytaj kolko. oni su na peniaze zvyknuti a nebudes prva ani posledna co to takto chce. mas pravdu, ak si mala take hrozne bolestive a zdlhave porody tak nedaj sa presvedcit na nic. je to tvoje rozhodnutie a vzdy sa da vsetko vybavit ked su peniaze. drzim palce.

katkabalon
17. máj 2013

Ja som prvé dieťa rodila prirodzene a druhé cisárskym, keby som si mohla vybrať tak volím 10 - krát prirodzene ako jeden cisársky 🙂 Zotavovanie bolo neporovnateľne horšie po cisárskom reze mala som reakciu na spinálnu anestézu a 2 týždne som sa nemohla postaviť s postele zablokovalo mi krčnú chrbticu , bola som nadopovaná liekmi od bolesťi ešťe že malá bola nenáročné bábetko. A celkovo pocit s pôrodu bol zvlášny nemala som pocit že som porodila dieťa ale bola na operácii emočne na bode mrazu . Toľko moja skúsenosť ,ale každý pôrod je iný aj keď pri prirodzenom pôrode sú oveľa nižšie riziká ako pri cisárskom ( predsa je to operácia ) . A na Slovensku sa nedá vyžiadať cisársky rez musí Ti to indikovať lekár aj keď to sa dá stále obísť keď máš známosti 🙂 , prajem Ti správne rozhodnutie 🙂

saska.t
17. máj 2013

@ketrinka17 citala si si nieco o cisarskych? inak by si nemohla tvrdit,ze dietatu pomaly nic nehrozi 😕 je tam omnoho väcsie riziko pre dieta ako pri spontannom porode,precitaj si nieco a sama pochopis....
@jasmin12 rodila som 16 hod.bolo to dost strasne,kedze som sa neotvarala,zacali ho vyvolavat,takze stahy boli bez prestavky,po 12 h.mi dali epi a uz bolo fajn,ale: 2 hodiny po porode by som mohla aj s malou odcupitat domov, tak dobre mi bolo,na izbe som mala zenu po cisarskom a to co prezivala ona nikomu neprajem,sama povedala,ze nikdy viac,dalsia kamoska este 4 mes.po cis. sa nebola schopna zohnut k zemi,este stale ju to bolelo,takze ja cisarskym dobrovolne nikdy!!!

patkobo
17. máj 2013

samozrejme ze sa da vybavit aj cisarak .. vsetko sa da vybavit a hlavne zaplatit 🙂

stellamaris
17. máj 2013

@monyccka suhlasim s tebou,sekcia je velka brusna operacia,kde sa reze dokonca cez 7 vrstiev tkaniva a ma aj svoje rizika.......mam akutnu sekciu za sebou,mozem odporucat,ale myslim fakt iba zeny,ktore sekciou rodit musia,z akehokolvek lekarsky podlozeneho dovodu.....ja napriklad inak rodit nemozem,takze prirodzene rodit alebo porod do vody ostava iba mojim zelanim 😖 Ak si niektora praje sekciu z ineho dovodu,nech sa opyta doktora,mozno vyhovie.......zijem v nemecku a tu urobia sekciu aj zene,ktora ma panicky strach z porodu a plati to poistovna.

ketrinka17
17. máj 2013

@saska.t ano citala neboj sa, ja len z vlastnej skusenosti hovorim a su zeny co nieco znasaju lepsie ine horsie, pre mna boli kontrakcie muky nevytlacila by som maleho nemala by som sil! a kazdy mi opisoval ake je to strasne po cisaraku bolesti a prd makovy nemala som nic, a poznam zenu co si pol roka nemohla na rit sadnut lebo zle zasili pri nastrihavani a vsetko ju tam dole bolelo, takze asi tak vsetko ma svoje pre a proti...

aristka
17. máj 2013

@jasmin12 to ti nepíšem len tak ,normálne povedz svojmu gyn.že máš až paniku z pôrodu a ak nie je blbec,odporučí ti ho ,žiadny gyn.si ťa nezoberie na zodpovednosť,že im tam začneš vystrájať a nebudeš spolupracovať...nie vždy je to len zdravotná indikácia ,ale sa berie aj psychika pac. nikto nechce aby rodičky išli na predprípravu na pôrod psychiatrovi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre