Chcem mať manžela pri sebe predtým, než pôjdem na sálu. Kde rodiť?

vlastovicka
24. jún 2009

Čaute rodilky, rozčuľuje ma, keď stale počúvam, že partnera k vám pustia až keď už naozaj rodíte. A tie hodiny bolesti, keď by vám tak strašne pomohla jeho prítomnosť, musíte stráviť bez neho, pretože ho k vám nepustia. Je pôrodnica (najlepšie v rámci Záhoria 🙂 ), kde je to inak?

manika77
24. jún 2009

myslim ze v Galante sa to daa

berus222
24. jún 2009

ja som ho mala po cely cas pri sebe aj tie 2 hodiny po porode. rodila som v trnave

raona
24. jún 2009

vlastovicka, v Trnave sa to da...

zuzec
24. jún 2009

ano v trnave

petrzalkaa
24. jún 2009

ano v Galante ale platí sa tam "dobrovoľný príspevok" 20 eur 😖

sakura77
24. jún 2009

aj u nas v partizanskom moze byt kolko chce,ja som do porodnice prisla okolo osmej,doviezol ma manzel,isiel dat chlapom vo firme robotu a okolo 10-tej prisiel za mnou-navliekli ho do zeleneho a bol so mnou cely cas-ciste porod na porodnej sale prave naopak-pockal vedla-bal sa 😀 -ale hned ako maleho vybrali tak prisiel a bol so mnou aj tie dve hodky co som tam este lezala-a to bolo do 18-tej

pre mna bolo dolezite prave aby niekto so mnou bol cez vsetky tie bolesti ,neviem si predstavit ze by som to tam "predychavala" 8 hodin sama,a sem tam prisla sestricka alebo lekarka ci je vsetko ok,takze ja si to velmi pochvalujem,mne to strasne pomohlo,hlavne psyxhicky-a aspon som mala do koho zaryvat nechty ked prisla kontrakcia 😀

ivella
24. jún 2009

aj v Trencine ano

tilko
24. jún 2009

Banská Štiavnica je úplne super. Manžela máš pri sebe nielen pred a počas pôrodu, ale aj dni po poôrode. Pozri www.porodnicabstiavnica.sk

mausy21
24. jún 2009

v trnavetiež pokial teda nie je vela rodičiek my sme boli na izbe s mužikom sami tak to bolo super bo tam ho tá žena potrebuje najviac bo pri porode musiš počuvat čo ti hovoria sestri a mužaaspon ja som vnimala až ked bolo po všetkom 🙂

martinka13
25. jún 2009

Manžel bol so mnou cely pobyt v nemocnici t.j. dva dni pred porodom, pocas celeho porodu az do prepustenia domov Mali sme manzelsku izbu Dokonca sa nas pytali, ci mu maju zabezpecit aj stravu Rodila som v Handlovej

matuskovamamina
25. jún 2009

vo zvolene tam mohol byt cely cas, aj na vzdycharni...bol tam gauc a casopisy, ak by sa nahodou nudil🙂

nevesta
25. jún 2009

Ja som mala muza pri sebe iba na porodnom sale (Antolska) ale stravila som tam skoro 6 hodin...

ditka1
25. jún 2009

v BS od sameho zaciatku je s vami manzel 😉

mami.sk
25. jún 2009

ivella - v Trencine sice ano, ale niekedy to plati len teoreticky ☹ zalezi na tom, na ake PA natrafis 😒

mne porodna asistentka stale vravela aby som manzela nevolala lebo ak by prisla ina rodicka aj tak by musel odist ☹ a stale mi tvrdila ze tak skoro neporodim a keby som sa nespytala lekara tak by manzel nestihol ani tych 15 min uz na porodnej sale ☹

a pritom sme obidvaja chceli aby bol manzel pri mne na vzdycharni kvoli tym bolestiam. nakoniec som to vsetko pretrpela uplne sama, nerodila ani ina rodicka a ani PA za mnou nechodila, prisla len raz aby ma odviedla na vysetrenie k lekarovi .
no nastastie to trvalo len 3 hodiny 😉

mamutka
25. jún 2009

kramare - bol somnou cely cas - 4.5 hod a potom 2 hodky aj s malym, ale to mali kludny vecer, malo porodov, nikto sa do nas nestaral, chodili ma kontrolovat a on ma cele hodiny masiroval na krizoch, inak by som tam skapala, velmi mi to pomahalo! cely ten cas sme boli na sale, stastie ze tam vtedy bol klud. doktorku som si vtedy zaplatila, neviem ci toto by nieco ovplyvnilo, kebyze to nechavam na nahodu, ale myslim ze nie, proste mali tam klud tak nas nechali spolu. to bolo naozaj super. treba o to skusit ziadat. slusne, ale nedat sa odbit nejak lahko, ked clovek neziada a netrva na tom, oni na to kaslu. mali by to automaticky zariadit tak aby toto bolo umoznene, preco by mala zena tak hovadsky trpiet sama? 😒

katkah3
26. jún 2009

Ahojte ja som mala pri obidvoch pôrodoch manžela pri sebe v Topoľčanoch, tým pádom som ani na vzdychárni nebola ale hneď na sále 🙂

emily3
26. jún 2009

ahojte aj v Blave na Kramaroch, som mala manzela pri sebe, je to tak, ze ked sme sami na vzdycharni tak moze byt.

valka
26. jún 2009

kocky, ja som bola na kramaroch sama v celom porodnom trakte a aj tak ho nepustili ☹ ale je pravda, ze som bola malo asertivna...teraz budem viac...a ak ho nepustia, budem s nim na chodbe 😀

vlastovicka
autor
26. jún 2009

dakujem za odpovede. Este by som si rada ujasnila pojem "pôrodný box". To je vzdychárňová izba alebo pôrodná sála? Lebo som čitala, ze napr. na Antolskej v BA sa da zaplatit takyto nadštandardný box a možeš tam byť aj smanželom. Akurát sa vraj nedá objednať dopredu, čiže keď je zrovna obsadený, tak mám smolu 😅 .

dada78
28. jún 2009

aj na Myjave môžeš mať manžela už na vzdychárni, dokonca môjmu aj pôrodná sestra ukázala ako mi má masírovať chrbát

mmm30
29. jún 2009

Aj v bojniciach moze byt manzel s vami...

jankaw
1. júl 2009

Ja som bola na predporodnej priprave na Antolskej - Ba a nam tam vraveli ze manzel moze byt aj na vzdycharni co som bola prekvapena, lebo vsetky kamaratky co tam rodili tak manzela zavolali az k porodu...

parvitas
2. júl 2009

na tehu príprave do Banskej Bystrice nám povedali, že manžela môžeme mať. ale zvyčajne je to tak, len pokiaľ je rodička sama na izbe. že potom to už veľmi nie je vhodné, tie druhé mamičky sa cítia nepríjemne... tak si vyberte... 😒

ewelyne
2. júl 2009

Baby, vy ste mali stastie...Ja som bolana Kramaroch, mali kludny vecer, boli sme tam len dve, co sme rodili, a mala som zaplatenu lekarku a nemohol byt pri mne... ani baba co bol vedla, tam mala maminku, nemohla ju mat pri sebe... svagrina tam rodila min rok a nemohla mat sestru pri sebe, az na sale pri porode...

Boze, ja neznasam, ten dvojity meter na ludi, bud ano, alebo nie, a preto chcem teraz nemocnicu, kde sa to naozaj da a nie ze, podla toho, kto tam je a aku ma kto naladu. Dokelu- cele Kramare a BA, kde nie je normalna nemocnica... 😠 😖 ☹

miruska78
2. júl 2009

Ja som pôvodne chcela rodiť na Kramároch, ale som nakoniec odtiaľ radšej "ušla" a išla rodiť radšej do Handlovej, no a to sa teda nedá porovnať, nemala som nikoho vybaveného, prístup personálu 1*, na izbe som bola sama /pripláca sa jedine keď chce ocko ostať aj na noc, inak tam môže byť aj celý deň 🙂 / od začiatku ako na mňa prišli bolesti bol drahý pri mne na izbe, dali mi fitloptu a potom sme hneď šli aj spolu na sálu, takže bol celýýýý čas pri mne 😵 no neviem si predstaviť že by to bolo inak a do budúcna jedine handlovská pôrodnica 😵

ewelyne
2. júl 2009

jeeej Miruška a Handlová nie je veľmi ďaleko? Chodila si tam aj do poradne posledné mesiace, alebo prišla rovno odrodiť? Lebo tie papierovačky, okolo toho doprovodu k pôrodu a povinne sedenie u nemocničnej psychologičky a potom potvrdenie, že môže ten manžel ísť... no des.. aj tam to bolo potrebné? Také obštrukcie?

miruska78
2. júl 2009

Ewe, Handlová je asi okolo 200km od BA, tak 2 hodky a niečo cesty z BA. Práveže som tam nechodila pred pôrodom, lebo som chcela rodiť tu, keď tu už bývame. Žiadne sedenia tam, nič... naozaj môžem doporučiť 😵 je tam taká rodinná atmosféra, kuk do IP 😵

leniciatko
15. júl 2009

na myjave to ide na 100 % ,mamička pred porodom povie,že chce,aby bol pri nej partner a hotovo....

babullka1
15. júl 2009

Aj v Ilave sa to da 😉

leniciatko
15. júl 2009

mne môj manžel pekne liezol na nervy,ešte chvíľu a je po nom.... 😀 ,ale zvládal to,potom bol tri dni grogy-ani obraz ani zvuk...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre