Cisársky rez v Trenčíne

zubrienka100
26. apr 2019

Ahojte, chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti so sekciou v Trenčíne. Prvú som mala sekciu kvoli priečnej polohe a teraz je bábo už otočene dobre a hovoria, že mozem rodit normalne, ale veľmi sa toho bojím. Chcela by som ísť radsej sekciou, lebo ani moj doktor mi klasicky porod moc neodporuca.

zubrienka100
autor
3. máj 2019

@zubrienka100 tak uz som po sekcii a nemozem povedat, ze by ma nutili rodit prirodzene, aj ked sa ma na to pytali. Bola som spokojna.

vendulka80
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vendulka80
3. máj 2019

Gratulujeeeeem😉😉😉

gloria31
23. máj 2019

Síce termín mam až 25.10. zatiaľ, ale uvažujem rodiť v Trenčíne. Mam 36r. zatiaľ len trochu zvýšený tlak ale moja váha je veľmi veľká. Už teraz mi okolie hovorí ze určite budem mat cisársky a z vašich správ vidím ze fakt sekciam sa vyhýbajú tak mam obavu aby aj mňa nehnali prirodzene a neohrozili mňa aj dieťa.

najk
29. júl 2020

@gloria31 ahoj, ako to dopadlo so sekciou v Trencine? Spravili Ti ju? Ja som mala pri prvom tehotenstve akutny cisarsky kvoli preeklampsii a odluceniu placenty v 33tt v Trencine. Teraz mi tlak pomaly stupa znova a predpokladam, ze v najblizsich dnoch skoncim zasa v nemocnici kde budem iba cakat kedy tlak stupne tak, ze to bude treba predcasne ukoncit. A bojim sa, ze ma budu chciet nechat rodit s tlakom 200/120 prirodzene :(

gloria31
30. júl 2020

@najk mne začali vyvolávať pôrod 24.10. najskôr foelovym katetrom to ma otvorilo o 1cm viac ako som bola a potom až do 28.10. čipky na vyvolanie ale ani potom to nepomohlo tak mi 28.10. dali oxytocin a mala som kontrakcie ale aj tak nič neotvarala som sa. Malému začali padať ozvy tak predsa len som mala cisársky. A co bolo po cisárskom ani nevravím. To by bolo na román ale viem ze z časti to bola moja vina ale aj doktorov.

zubrienka100
autor
30. júl 2020

@najk Ahoj. Išla som tam s veľkým strachom, ale nakoniec som bola veľmi spokojná. Vôbec ma neprehovarali. Len sa opýtali či chcem rodiť normálne a keď som povedala, že sa bojím tak ma nenútili. Išla som na sekciu podľa plánu. Naozaj asi záleži na koho natrafíš, ale pokiaľ si mala prvú sekciu a aj teraz máš vysoký tlak tak ťa určite nebudú do ničoho tlačiť. Ležala som tam s jednou mamičkou presne s tvojimi komplikáciami a obidve sme išli na sekciu. Netreba sa dať. Je to tvoje dieťa!

zubrienka100
autor
30. júl 2020

@gloria31 Podľa mňa je veľký rozdiel či je to prvý alebo druhý pôrod. Pri prvom veľmi sekciu robiť nechcú pokiaľ nemusia, ale pri druhom po sekcii už do ničoho nenútia.

denuss
30. júl 2020

ak mozem poradit..nie uplne k otazke..mam 3 deticky, dva prirodzene porody a jeden cisarsky, druhy v poradi... SC nikdy nikdy viac ak to neni zo zdravotnych dovod nevyhnutne..z mnohych dovodov , ci uz kvoli mamicke alebo babetku.. strach sa da prekonat, verim tomu, cely zivot sa musime predsa prekonavat...drzim palce, nech sa spravne rozhodnes. no ja myslim, ze zena bola stvore na tak, aby to zvladla. inak sekciu som mala kvoli komplikovanej KP

najk
30. júl 2020

@zubrienka100 dakujem za info, trosku si ma ukludnila. A v akom termine planovali cisarsky? V termine porodu, alebo o nieco skor?

najk
30. júl 2020

@denuss Keby to bolo o tom, ze zena bola stvorena aby to zvladla, tak by kedysi tolko zien pocas tehotenstva a pri porode neumieralo. Bohuzial uz pri prvom tehotenstve moje telo totalne zlyhavalo, skoro sme obidvaja zomreli, tlak 200/120, odchadzali mi oblicky, pecen, dochadzalo k rozkladu krvi, odtrhla sa mi placenta, valila zo mna krv, museli to ukoncit v 33tt, maly zaostaval v raste, nebol vyzivovany, moje telo proste celemu tomu stavu branilo. Takze ja zas tehotenstvo ako normalny a prirodzeny stav nevnimam.. Vdaka Bohu za dnesnu medicinu a moznost cisarskeho

orechskrupka
30. júl 2020

@zubrienka100 áno. Prijali ma s tým, že sú to poskokovia,že počkáme dve hodinky a po kontrole sa uvidí. To ma už brali na sálu, že som na 6cm otvorená 😂 keďže šlo všetko ukážkovo, nechceli robiť cisársky. Ale prízvukovali mi,že keď bude treba, do 10 minút vedia bábätko vybrať. Ale som rada, že mám skúsenosť aj s prirodzeným pôrodom. Je totiž úplne iný ako som si predstavovala. 🤣🤣🤣🤣🤣

zubrienka100
autor
2. aug 2020

@najk Termin cisarskeho mi dali v 39. tt a objednavali ma asi 2 tyzdne dopredu

lilka353
31. máj 2021

@kvietok228 prosim mohla by som sa nieco opýtať ďakujem

zubrienka100
autor
31. máj 2021

@lilka353 ano samozrejme

lilka353
31. máj 2021

@zubrienka100 ja čakám kam štvrde dieťa a všetky predošle deti som mala cisarskym prave preto sa bojim ist rodit do tn ze by ma nutili rodit prirodzene lebo aj pri tretom to tak bolo tak som sa rozhodla pre povazsku tak sa chcem opýtať ako sa vam to tam pacilo ako ste bola spokojná

ferihegy
31. máj 2021

@lilka353 Mne robili v TN vo februari tretiu sekciu bezproblemov. Prisla som a dali mi datum

lilka353
31. máj 2021

@ferihegy naozaj lebo ja po druhom cisarskom chceli aby som rodila normalne a chcem si dat urobit aj sterilizaciu na ktoru mam si myslim narok bezplatné

zubrienka100
autor
31. máj 2021

@lilka353 Nemyslim si, ze by Vas po troch sekciach nutili do prirodzeneho porodu. Mne aj primar povedal, ze mozem rodit prirodzene, ale nikto ma nenutil, ked som povedala, ze sa bojim a ze chcem radsej rodit sekciou. Naozaj, bola som velmi spokojna.

ferihegy
31. máj 2021

@lilka353 Vobec ziadny problem nebol, lekarka hned vzala knihu operacnych zakrokov a dala datum sekcie na 39tt. Na sterilku sa pytali, nechcela som ju, nikto viac nic neriesil.

lilka353
31. máj 2021

@zubrienka100 aha to som nevedela ja by som stvrty ani iny ako cisarsky mat nemohla tak preto sa pytam ci ma niekto taku skusenost s tn
@zubrienka100 a myslite ze v tn alebo v pb

lilka353
31. máj 2021

@ferihegy fuuu tak to rada pocujem lebo ozaj som sa bala ze by ma v tn nechali umrieť

ferihegy
31. máj 2021

@lilka353 Naozaj bezproblemov a bola som velmi spokojna.

etelkatelka
31. máj 2021

@lilka353 ja som mala 2 cisárske a vôbec ma nik v Tn neprehovaral.
Presne vzala knihu a objednala ma, ešte aj dátum som si mohla vybrať. 29.9 🤣
Žiaden problém nebol. 😊

pink_lady
31. máj 2021

@ferihegy takze si nakoniec mala aj druhe sekciou? lebo na zaciatku tejto diskusie si pisala, ze nechceli o druhej sekcii ani pocut ...

ferihegy
31. máj 2021

@pink_lady O druhej ani pocut, to.som bola vo Vsetine, skoncila som akutnou sekciou. Teraz mam tretie babatko. S tretou sekciou uz nerobili ziadny problem.

pink_lady
31. máj 2021

@ferihegy aha...tretiu ze uz automaticky...ja som cele tehotenstvo uvazovala nad vsetinom...lenze je situacia aka je, sme furt pre cr cerveny, take neiste to je...a termin o mesiac 🙉

ferihegy
31. máj 2021

@pink_lady Trencina sa nebojte, sekciu tretiu spravia bezproblemov.

stanka2020
15. aug 2021

@ferihegy Dobrý deň, neviete náhodou, ako to majú na Vsetíne s prirodzenym porodom po cisarskom? Nemaju problem urobit prirodzený porod a v pripade problemu urobit sekciu? Vdaka 🙂

ferihegy
16. aug 2021

@stanka2020 S nimi sa da dohodnut. Ja som isla prirodzene po predchadzajucej sekcii vo Vsetine. Ale po 28hod videli ze to nejde, ukrutne bolesti bez otvarania (maly zle rotoval). Spravili sekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre