Čo darovať ako poďakovanie doktorom?

kili
10. aug 2007

Prosím poraďte. Darčekové koše sú dosť zúfalý krok, ktorému by som sa chcela vyhnúť, no už sme fakt bezradní.

frufrunka
10. aug 2007

Ahoj Kili! Tady je každá rada těžká... ☹ Kafe, alkohol a dárkové koše asi opravdu dostávají dost často... Co takhle třeba lístky na nějaký muzikál nebo tak? I když to nevyužijí sami, tak udělají radost někomu jinému a to se taky počítá. U nás jsme jednou dali i krabici dřevěných hraček a mělo to obrovský úspěch - dotyčný doktor obdaroval celé příbuzenstvo... Jinak je asi těžké trefit se do vkusu - každý jsme jiný, takže obrazy asi fakt nee 😀 Občas jsou taky rádi za naturálie - např. borůvky, maliny, košík hub a tak, zkrátka to, co dá jinak dost velké úsilí získat vlastními silami! 🙂 Ale vážně nevím co dál, snad se tu sejde víc nápadů...

mikca
10. aug 2007

ahoj kill, asi hlavně záleží jestli to chceš dát je pánům doktorům, nebo celému oddělení.a hlavně kolik chceš investovat.
já vím že lékaři si potrpí na kvalitu, takže bud kvalitní víno nebo alkohol.
nám dali jednou na oddělení mikrovlnku s rychlovarkou ale to už je poněkud větší investice, hlavně to ale bylo pro celé naše odd.
co třeba zaplatit jim někde večeri, s vámi to je jasné 🙂

pavlinka3
10. aug 2007

jednoznačně jsem pro ty lístky na nějaké představení, nebo na vílet parníkem či tak něco podobného - darovat někomu zážitek je lepší než něco materiálního 😀

pavlinka3
10. aug 2007

teda fuj chtěla jsem napsat VÝLET parníkem a ne vílet parníkem - to je teda ostuda, omlouvám se 😅

gedren
10. aug 2007

My jsme do porodnice odnesli bednu silene dobrejch (a drahejch 🙂) pralinek, tim myslim clovek nic nezkazi...ale na Tvem miste bych si taky lamala hlavu, aby to fakt bylo neco, co jim udela radost, kdyz se o detatka starali tak dlouho...

milhaus
10. aug 2007

ja by som prispela na vybavenie nemocnice, najmä toho oddelenia kde boli tvoji maličky, im by to určite urobilo radost ak maju svoju pracu radi, darčekovych košov a vin maju určite dost od inych

vavka33
10. aug 2007

Kili,ja som dala doktorovi flasku kvalitnej slivky,bonbonieru a kavicku-taka klasika,ale pekne zabalene v darcekovej taske potesi.Ja neviem kolkym lekarom chces podakovat,ale myslim,ze flaska niecoho dobreho celkom postaci,ved nemas peniazky nazvys.Alebo daj vytlacit na salky fotky malych a podaruj im to.budu ich mat navzdy na pamiatku,malych drobcekov o ktorych sa starali 😀

myschka
10. aug 2007

Ahojky, já jsem napsala přání na Adelčinu fotku a koupila velkou bonbonieru. spíš jde o to gesto.

drago
10. aug 2007

Taky jsem dala velké bonboniéry sestřičkám co se starali o nás a o mimi.. 🙂

mikca
10. aug 2007

z vlastní skušenosti můžu říct že když nám někdo přinesl bonbošku, tak jsme moc nadšené nebyly..když už jídlo tak jsme ocenili např chlebíčky nebo obložené mísi, bonbošky aspon unás fakt dávalo 90% pacientů.

jejke
10. aug 2007

Teda mne pripadalo doniest flasku alebo dezert ako podakovanie ze mi zachranil zivot ako urazka....zverejnila som svoj pribeh a menovite podakovala jemu.
Jeden dobry skutok v kariere doktora by mal byt popri vsetkych tych potratoch co robi...fu ...asi som nakopla silnu temu 😉

maca793
10. aug 2007

síce ja som nič nikdy nedarovala ale keby ste ich pozvali na nejakú dobrú večeru do reštaurácie? alebo pozvali domov a tam poďakovanie Oslávili? 😵

musko
11. aug 2007

Ahojte!
Tiež z vlastnej skúsenosti - najviac ma potešilo, keď sme dostali lístky do opery SND. Bolo to úžasné. Ale súhlasím aj s jejke - menovité poďakovanie v tlači je tiež pekné.
Som rada, kili, že ste všetci spolu doma! držím palce!

bubulik
11. aug 2007

Ahoj Kili, ja som dala doktorovi velku orchideu v kvetinaci velmi originalne zabalenu a k tomu nas domaci med. Bol velmi milo prekvapeny, bolo to na nom vidiet. A vsetkym tu orchideu ukazoval.

certica
11. aug 2007

ja som tiez za nejake tie listky na kulturu 😉

certica
11. aug 2007

alebo taka dobra husacina 😎 , v sept. zacina sezona...

loren
11. aug 2007

peniaze aj ked sme nemuseli bola som mu vdacna zavolala som ho mobilom a on prisiel .

winnie
11. aug 2007

Myslím si, že jde opravdu hlavně o to gesto. U nás v nemocnici jsme rádi, když jsou pacienti spokojení a řeknou nám to. A když to chtějí vyjádřit i jinak než slovy, tak nás potěší cokoli -ať už je to bonboniéra nebo něco jiného 😉 🙂

maaja
11. aug 2007

fiiiha, tie listky su fakt dobry napad 🙂

ja som darovala bonsaj a myslim ze som urobila dobre - bolo vidno ze sa Dr tesila 🙂

tiez si myslim, ze kava, bonboniera a atd su blee ☹ toho maju urcite kopu ☹

kili
autor
11. aug 2007

moc dík za rady 🙂 , tie lístky sú fakt dobrý nápad. Orchideu dostali minule od niekoho, takže to padá. Bonsai- te je ako darovať zvieratko, treba sa o neho strašne starať 😀 (viem to z vlastnej skúsenosti, ten môj mi neprežil 😅 )
Aj sme rozmýšľali niečo pre kolektív, ale fakt neviem, čo by potrebovali. Na šiestom by sa zišiel jedálenský stôl zo stoličkami, ale to je skôr pre pacientov. Sedeli sme totiž za stolíkom vysokým asi pól metra a na taburetkách rovnako vysokých, jedlo sa tam vážne zle. No neviem, že či by ich to naozaj potešilo. A tiež ja strašne neviem dávať darčeky 😔

tomaslavka3
11. aug 2007

kili v prvom rade som velmi rada,ze ste uz spolu doma.Ja som dala klasiku flasu,kavu dezerty o peniazoch sa tu nespomina,tak ani ja.Nic ma do toho,co das.Ale urob nieco rozumne,nezacnime rozmaznavat lekarov-ved to,co urobili pre tvoje dvojicky je jeho robota.Ved mozno v tejto chvili zachranuje ten isty lekar dietatko mamicke,ktorej nevystavaju peniazky mozno ani na tu flasu,ci kavu.

burina111
11. aug 2007

slavka, ty si porodila 4 deti naraz? bože, klobúk dole, čo na to staršia sestrička, ked zistila že potrebujete dalšie 4 postieľky? uff

tomaslavka3
11. aug 2007

nie,len tri .Stersie dcery maju 9 a 16rokov.A co povedali na tri postielky?Najprv bol plac,ale teraz by ich nik nedal za nic na svete.

petusko
11. aug 2007

slavka, klobuk dolu, ze "len" tri. ja idem niekedy zosaliet z toho mojho jedineho 😅

a k teme, neviem, kolko chcete "investovat", ale podla mna nejaka drobnost na pamiatku, trebars naozaj nieco s fotkami drobcekov a k tomu fin. dar, na vybavenie oddelenia, resp. na vylepsenie.

eleanor911
11. aug 2007

Ahoj kili jsem moc ráda,že už jste všichni spolu doma 🙂 já to teda taky beru tak,že to je jejich práce,takže bych dala spíše symbolický dárek,třeba jim donesla tác chlebíčků a třeba pro oddělení nějaké věcičky pro nezralce,kterých je určitě vždy potřeba 😉

katarinas
11. aug 2007

Dnes je celkom moderne dat spravit bilbord (napr.s podakovanim, alebo napr. s textom "viete, kto sa o vase miminko najlepsie postará? ... dr. ... atd a kolektiv...atd), ale to je asi dost nakladna zalezitost... 😖

eleanor911
11. aug 2007

ještě jak tu někdo psal poděkování do novin,tak to určitě potěší 😉 aspoň se o jejich dobré práci dozví víc lidí než když sní bonbonieru 😀 😉

musko
12. aug 2007

Už som tu písala, ale nedá mi - úplne súhlasím s winnie a slávkou - je to naša práca, robíme ju ( až na výnimky, ktoré sú ale všade) radi, s láskou a hlavne bez očakávania nejakých prézentov - som rada, keď pacient príde, poďakuje, povie, že bol spokojný..... Dnes je ťažká doba a ľudia nemajú na rozdávanie.... Ešte ma napadlo, každá nemocnica má už internet. stránky, tak čo tak napísať pochvalu a poďakovanie vedeniu nemocnice a oni to tam vačšinou dávajú - nech ľudia vedia. Ten bilbord - neviem - strašne nákladné....

mirka414
12. aug 2007

ahoj kili ja som sestrickam teda moja maminka dala domace upecene kolaciky-vazne sa cele oddelenie potesilo a panu doktorovi,kedze spomenul ze jeho zena je naoperacii kolena a vedeli sme ze maju jarmok dali domacu pecenu hus a lokse-to ste mali vidiet tu radost jeho zeny a deti...hus s dediny a lokse.ale nas pan doktor sa vazne ukazkovo staral! 🙂

sylvie
12. aug 2007

ahoj kili, bud by som darovala nieco co by si doktori mohli dat alebo vyuzit v doktorskej izbe.. nejaky obraz,sosku,vazu, sadu salok, poharov, televizor, radio, zrkadlo, izbovy kvet, stolnu lampu, aromalampu s olejcekmi.. teraz ma uz viac nenapada, co by sa este hodilo do takej izby..
alebo by som darovala nieco pre to oddelnie.. tiez moze ist o sadu poharov, salok, tanierov, priborov, ohrievac detskych flias, mikrovlnka, hracky, oblecenie, plienky, stolik ako pises, cokolvek co tam chyba, alebo by sa hodilo..
pozdavaju sa mi aj tie listky na nejake podujatie, do kina, divadla, sportove podujatie..
alebo co tak nejaku knihu, napr. nejaku peknu encyklopediu.. alebo cd-cko, dvd-cko, pero..
tak dufam, ze nieco pekne vymyslis.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre