Čo darovať ako poďakovanie doktorom?

kili
10. aug 2007

Prosím poraďte. Darčekové koše sú dosť zúfalý krok, ktorému by som sa chcela vyhnúť, no už sme fakt bezradní.

quinny
25. júl 2008

nguyen opravdu normálně neběhám za každým dr. který mě kdy vyšetřil s pugétem a bomboškou. Ale věř že tady v čechách se většinou v nemocnici s moc milým přístupem nesetkáš - takže ani není odměňovat za co. O to víc je pak rozdíl, když jsou někde milí a dělají tu práci s láskou. Koupím pár chlebíčků nebo zákusky...a věř že je to velmi potěší 😉
ve francii řekla bych jsou asi zaplacení mnohem lépe, ale to je taky mimo diskusi
a máš pravdu hodně lidí zachraňuje životy, ale nejhůř z těch všech co jsi vyjmenovala je placený ten dr 😉
ale opět se snažím vysvětlit, že to udělal pro mě, ve svém volnu, nejde o jeho náplň práce 😉

nobody
25. júl 2008

quinny ... pokud tam šel z vlastní vůle, tak to bylo z jinýho než "odměňovacího-pěněžního" účelu, třeba hledal dobrou duši nebo v tu chvíli chtěl pomoci ...

nekaž pak ten pocit blbýma papírkama

a ty pistácie si vemu 😀 🙂

quinny
25. júl 2008

zuzi asi jsem divná, ale úplatek je podle mě něco jiného. Pokud nesu obálku- a pane primáři já bych chtěla na tu operaci teď a ne čekat v pořadníku další 2 měsíce-...to je podle mě úplatek.
To co chci dělat já- normální platba za službu kompenzace platu, jiných nákladů.
Možná jsem hloupá, kamenujte... 😅

quinny
25. júl 2008

nobody
je otázkou co je to z vlastní vůle že? No nikdo nešel za ním a nestrkal ho před sebou hlavní pistole, alespoň jsem to mezi kontrakcema teda nestihla sledovat 😀

nobody
25. júl 2008

nebyl jsem tam, ale vím to
tak si to nech proběhnout hlavou, ahoj

zuzkaprofant
25. júl 2008

quinny ale ja cokolada alebo nieco ine sa moze brat ako uplatok tym sa to zacina a potom ze sa nikdy nic neda vybavit bez malej pozornosti mne to je jedno ale potom sa necudujme a nenadavajme ako to je v nasom state, zacneme cokoladou a potom sa to skonci obalkou, preco by som mala niekomu nieco davat ty davas aj ked ti v obchode predavacka dobre poradi a da ti daku zlavu, hned jej nieco davas 😉 ale je to na cloveku
jasne cokolada mna nestoji vela ale podla mna je to zaciatok uplatku , pekne je sa podakovat a doki neboj ked je normal tak to zoberie a nabuduce si ta bude pamatat 😉

quinny
25. júl 2008

zuzi no já nedávám nikomu nic z jednoho prostého důvodu nemám na to 😉
tohle je můj osobní lékař a dělal něco co opravdu nemusel, a pro mě to znamená hrozně moc. Možná není správné co chci udělat, to neobhajuji, ale je to pro mě způsob poděkování, snad to pochopí jak to bylo myšleno 😉

zuzkaprofant
25. júl 2008

no to ano 😉 😉 quinny

aponchie
25. júl 2008

no pro me lekari jsou polobozi a i za mnou na recepci obcas nekdo prisel a donesl kytku nebo krabicku luxusnich bonbonu nebo proste krabku silene draheho caje a nikdy sem nepohrdla nebo si nepripadala trapne ..a obdarovat nekoho protoze chces je hezke a slusne je to prijmout..normalni clovek se nad tim ani nepozastavi.. 🙂

xena22
25. júl 2008

Ja to zas beriem,ze nie je uplatok ako uplatok...uvediem priklad...zlomil sa mi brutalne zub(podotykam ze nie zadny 😀 ) ,,,,zrovna pred mojou vysnivanou dovolenkou...no zakon schvalnosti -zufalo som bezala k zubarovi a on len pokrutil hlavou,ze to do toho casu kedy to potrebujem je to technicky nemozne,ale ked videl moje psie oci,tak zacal konat,nic nam neslo tak ako sme chceli,vsetko sa komplikovalo,zubna technicka uz nebola tam ,tak mi sam vyrabal tie odtlacky,s tym som musela sama ist do dalsieho mesta cca 50km,lebo u nas mali dovolenku,denne sme tam volali,ci to uz je,alebo nie je,ked to prislo konecne,tak uz mal moj zubar dovolenku,ale prisiel z chalupy koli mne,otvoril ordinaciu a zub mi osadil,velmi tazko sa mu aj pracovalo bez sestricky - nakoniec mi za to vyrubil smiesnu sumu podla cennika a nechcel zobrat ani korunu,tak mu moj muz chytro priniesol flasu whisky - viem neoriginalne,ale potesil sa,vraj dobru whisky nemoze odmietnut.Za ten cas sme sa s tym zubarom doslova skamaratili aj ked som si cele roky co k nemu chodim myslela,ze je stary suchar 😀 ,teraz ked sa stretneme,mame si co povedat.

A pritom mohol mi povedat - "pani nie ste objednana a ani nie ste akutny pripad,mimochodom zubna technika ma dovolenku a ja o par dni tiez...skuste niekoho ineho,alebo sa objednajte u sestricky,da vam volny termin".... ale nepovedal to a zachoval sa ako sa zachoval...

aponchie
25. júl 2008

jj presne tak...normalni lidska ochota ..a neberu to tak,ze za to patim..proste chci nejak podekovat a je na kazdem jak a to ,ze nekdo neco dela jinak nez druhej neznamena,ze to dela spatne 😉

btw ja jsem taky kdysi se zubem litala po celem meste v sobotu odpoledne a je to zazitek az ne jednoho moooc hodneho pana zubare a pak jednu laborantku ve svem volnu a za zadne vyssi sazby mi zoubek opravili a mohli me poslat papapipi jed nekam jinam 😀

johanda
25. júl 2008

No já doktorům kromě úsměvu a poděkování nedávám nic, že mě nepošlou jinam, páč mají jinou práci nebo nejsem objednaná je jejich rozhodutí, já, když mě někdo vyruší v práci a něco akutně potřebuje, většinou taky vyhovím, pokud mi za zády zrovna nehoří vzorky.
Quinny - pokud je bez porodnické praxe, "zaplatila" už jsi mu tím, že byl u tvého porodu, určitě mu to bude ku prospěchu 🙂. Pokud mu chceš něco dát, peníze asi ne, upeč mu třeba dort ve tvaru mimina 😀

aponchie
25. júl 2008

btw ja penize nedavam nikdy prijde mi to hodne komisni...

caira
25. júl 2008

muj doktor by si zaslouzil siticko a jehly aby si to doma mohl poradne natrenovat, potom by me mozna nesesil jako prase a stehy by mi vydrzely dele jak 4 dny 😠

ma_se
25. júl 2008

caira... 😀

aponchie
25. júl 2008

caira tak mu to zkus poslat 😀

johanda
25. júl 2008

caira 😀 + doporučení učit se na vlastním pinďourovi

nobody
25. júl 2008

johanda, nezblázniii

noangel
25. júl 2008

pokud sem spokojena v restauraci dam dysko (obsluha je za obsluhovani taky placena), pokud sem spokojena u kadernice dam ji dysko tak proc bych nemohla dat neco doktorovi jako podekovani?

libi se mi tu navrh rychlovarne konvice nebo mikrovlnky na dane oddeleni.

jinak ja doktorce podekovala osobne a sestram dala kazde balicek sprchovej gel a krem na ruce to snad kazda zenska vypotrebuje. dle meho nazoru sestry delaj vic nez doktori 😉 tim myslim fyzicky

aponchie
25. júl 2008

ja si taky myslim..ja sestram na odd kam dochazim dala poukaz na jednu lahudku co je v nasem meste(jidlo) 😝 lekari taky a podekovala sem jim plus pisu dekovani na ofic.stranky nemocnice ..pokud by to byla zena ta lekarka tak kytkou neurazis zadnou zenu o tom jsem presvedcena 😝

quinny
25. júl 2008

xeni super příběh, zubaře nejde než závidět 😉

aponchie možná nejsou peníze to pravé ořechové, ale zase si může udělat radost jak bude chtít. Neznám ho natolik abych mu mohla věnovat např relax pobyt, výbornou večeři v luxusním podniku nebo adrenalinový zážitek jak jsem původně chtěla, tak snad si udělá radost sám a vybere si podle vkusu 🙂

johando on je starší, bez praxe rozhodně není, spíše už to nedělá, že nemá potřebu se dohadovat v nemocce, ve vlastní ordinaci je svým pánem 😉 dort nevím nevím, nevypadá že je na sladké 😅

caira 😀 to by asi koukal až bys mu to dala 😝 😀

noangel souhlas 🙂

aponchie to je jasný, škoda že není ženská bych mu nechala uvázat pugét 😵 😵

bambusko
25. júl 2008

tiez si myslim, ze je rozdiel dat uplatok a podakovat sa s nejakym darcekom. uplatok sa dava vopred a podakovanie az po, ak je za co. a mozete sa smiat, ale ja som predavala mobily a viete kolko darcekov ako podakovanie som dostala? firemne tricka, cdcka, kvety, cokolady, kavy, flase, caje, proste som nechapala. clovek si nieco kupil, poctivo zacvakal a este mi podakoval a doniesol darcek, castokrat aj dodatocne. to bolo cudne... preco sa pozastavovat, ak niekomu, kto ma v rukach nas zivot a zdravie a robi to dobre a s ludskym pristupom nepodakovat? ved sme ludia, nie automaty - urobil si, mas vyplatu. nie je to vynutene, ale dobrovolne

quinny
25. júl 2008

bambusko díky ýza podporu, myslím že jsi to vystihla

aponchie
26. júl 2008

hm to podekovani lekari se da brat obdobne jako kdyz dostanu premii za to jak dobre delam od sefa ne? 😝

binki
26. júl 2008

úplatek je, když něco čekám ne? poděkování je prostě podle mne něco jiného

emjee
1. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

darina77
1. apr 2009

Môj známy mi vravel, že raz začiatkom decembra popíjal doma rannú kávu, niekto zazvonil, otvoril dvere a tam chlapík, ktorého operoval niekedy v lete stál s obrovskou borovicou a s piatimi kolekciami. Doktore deti výskali od radosti a on sa tiež spamätával ešte dva dni. Ale bol príjemne prekvapený.

gabuci
23. mar 2011

@mysurka Bomboniera a káva...fakt toho dostávaju veľa.mám len kamarátku sestričku u alergologa,ona tiež hovorí,toľko kávy dostanú s pani doktorkou,fakt nevedia čo s tým.No peniaze zas neviem.Dopredu určite nie..potom ako podakovanie?Ja som tiež svojej gynekologičke dala obrovskú kyticu.Aspon sa tak tvárila že sa jej to páči,do dneška je so mnou zlatá,ochotná...dopredu som nikdy nedávala nič.Peniažky som ani neriskovala lebo som počula od iných že to neberie.Bombonieru,však ked som chodila s druhým bábätkom na poradnu a staršia bola so monu ešte ju aj ponukla s čokoládkou/.

julca15
12. okt 2015

My sme pani doktorke priamo do nemocnice poslali malý darčekový kôš s osobným venovaním. Bola to taká malá pozornosť, bola veľmi potešená. Páči sa Vám? http://skvelydar.sk/male-potesenie/p986649c35680

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre