Čo darovať ako poďakovanie doktorom?

kili
10. aug 2007

Prosím poraďte. Darčekové koše sú dosť zúfalý krok, ktorému by som sa chcela vyhnúť, no už sme fakt bezradní.

bambusko
24. júl 2008

mne sa zda dobry napad ako podakovanie drevena cajova krabicka - plna 😀 robia sa krasne a rozne druhy. a este je mile spomenut si aj po case, napr. na vianoce a poslat vlastnorucne vyrobenu pohladnicu s fotkou dietatka, ak vam ho napr. vypiplali na nedonoseneckom alebo ma dr. zvlast zasluhu na vyrieseni zdravotnych problemov. z vlastnej skusenosti viem, ze z toho mali velku radost 🙂

eraserhead
24. júl 2008

třicetikorunový poplatek? 🙂

babalala
24. júl 2008

Tuto vymoženost snad na Slovensku nemají, nebo jo? 😕

eraserhead
24. júl 2008

Tak ať to tam zavedou, doktory to určitě potěší 🙂

bambusko
24. júl 2008

joj, my sme vas uz predbehli 😀 mali sme "zajacovky" - 20-korunove poplatky vymyslel minister zajac, som ich dost minula, ale uz su zrusene

quinny
24. júl 2008

lukin to asi nenapsal, protože je soukromý a v porodce je jen externista, tak to by mu asi neklaplo 😅 Trestné by to být nemělo, úplatek to není, jen poděkování a dobrovolné, nijak to na mě nevymáhá 😉
Narozdíl např. od některých pražských dr. kteří např. za péči v těhotenství vybírají horentní sumy 😠

babalala
24. júl 2008

Tož leda po Novém roce Eurojovku??? 😎

quinny
24. júl 2008

eraserhead 😀 😀 😀 no ten mě asi nemine, počítám, že kontrola po šestinedělí už není péče v těhotenství takže budu pěkně cálovat 😀 😝 ale zrovna tady mi to neva 😉 to mi víc vadilo placení v porodce za pobyt novorozence, který se co nevidět stejně zruší že 😝

bambusko
24. júl 2008

teraz je minister raši, zeby "raši-euro"? aby nam vyrašilo, len aby nam z toho neharašilo 😎

binki
25. júl 2008

třeba něco jako jsme dali my - doktorům kvalitní víno, vrchní sestře a několika dalším nápomocným osobám šperk (pro každou jiný, kamenový) a na novorozenecké oblečení pro mimišky...

audreyd
25. júl 2008

my sme na novorodeneckom nechali kopec košieľok ešte po mne! ste mali vidieť, aké boli sestričky šťastné 😀 mne boli na nič a oni ich ešte zužitkujú 😉 na pôrodnicu sme poslali big darčekový kôš s poďakovaním, primárovi pochvalu za jeho kolektív s veľkým poďakovaním 🙂 páči sa mi aj dar v podobe mikrovlnky alebo tak nejak, poďakovanie v novinách...

certica
25. júl 2008

na novorodenecke sa aj ja chystam odniest oblecko po krpcovi, su to prakticky nove veci a viem, ze sa to tam najlepsie zuzitkuje

gucz
25. júl 2008

ja som sestričkám sem tam dala kávičku a sušienky, čokoládu ešte keď sme boli na oddelení ( v nemocke sme boli 3 týždne) a keď sme odchádzali, nechala som im tam dve velikánske bomboniery, kávičky (aj nesku aj zrnkovú) a nejaké sušienky. Kamarátky odniesli na oddelenie balíky plienok, ktorým sa sestričkám uľahčila robota pri opustených detičkách, a aj pri detičkách neprispôsobivých občanov

orinka
25. júl 2008

Čo darovať doktorovi? Nič, je to jeho povinnosť... potom sa nesťažujme, že lekári berú úplatky... my sme si ich tak vychovali... 🙄

certica
25. júl 2008

gucz, balik novych bavl. plienok som davala novorod.odd. po prvom porode

gucz
25. júl 2008

orinka ale veď aj ja si to myslím, ja by som nedala peniaze alebo niečo podobné, malú pozornosť som dala vždy len sestričkám, ktoré boli milé a príjemné. Ja viem že starostlivosť o pacientov je ich povinnosťou, ale oni sú tiež len ľudia so svojimi starosťami a problémami, a je to na uvážení každého z nás, či niekoho obdaruje. A či poďakuje

titkovamiriam
25. júl 2008

tak doktorom ani sestrickam som nedala nic,ale vecicky co sme nespotrebovali na pat.novorodencoch-plienky,utierky a niake vecicky na oblecko som tam nehala 😉

xena22
25. júl 2008

Mne sa pacilo ked kamoska po porode chcela dat doktorovi peniaze "za porod" ,tak nevzal obalku,ale priniesol jej sek na ucet porodnickeho oddelenia - to bolo pekne gesto,lekar videl,ze rodicia nezabudli a chceli sa revansovat,ale svedomie zobrat si to nemal 😉

quinny
25. júl 2008

orinka...ale tohle nebyl dr. ve službě, ale domluvený lékař, jen jsme si tu cenu nějak nedohodli- byla to práce navíc v jeho volnu 😉

xeni to je moc pěkný 😉

johanda
25. júl 2008

Holky a proč něco dávat doktorům? To nechápu. Přítomnost u porodu je přece pracovní pracovní úkon, který může být nehrazený nebo částečně hrazený pojišťovnou, dr. má snadá snad zveřejněný ceník, ne? Chápu sponzorský dar porodnici, ale lékaři? Ani bych nevěděla, jak ho bez trapnosti předat.
Quinny - docela pochybuju, že to tvůj doktor dělal zdarma ve svém volnu - vždycky se to dá nějak rozepsat, ale může to být lidumil, a pak by neměl chtít nic 😉.Férový soukromý lékař by opravdu měl mít zveřejněný ceník.

johanda
25. júl 2008

Píšu jak hotentot, to to děcko na klíně 🙂

nguyen
25. júl 2008

ja len malu otazku, preco by ste im mali nieco davat? Ved predsa robia svoju pracu za ktoru su plateni, osobne nemam nic proti doktorom, ale mne nikto do prace nenosi kavicku ani darcekove kose a to robim aj nadcasy😝

aponchie
25. júl 2008

nj,ale treba ja neskonale obdivuji lekare..uprimne spise ty neurochirurgy,chirurgy,ortopedy,jip,aro atd ale v podstate mam velkou uctu k lidem co zachranuji zivoty..btw uplne zasnu jak RZ jezdi k nehodam atd to me omejva pokazde..proste ja osobne mam take pocit,ze si sem tam zaslouzi od nekoho kdo je jim vdecen za neco malou pozornost proc ne..ja treba na recepci nezachranila ani jeden zivot a spusty nocnich jsem se pronudila,ale lekar na zachrance treba to je jine kafe..takze proto... 😉

nobody
25. júl 2008

johanda...tak

guinny... už máš to megabalení?

quinny
25. júl 2008

jjj teď jsem to dotáhla domů - to má až do důchodu vystaráno 😀 😀 😀 😀 😀

ma_se
25. júl 2008

nguyen...presne mas pravdu,ale aj ja som mala jeden cas taky pocit,ked mi nejaky lekar pomohol,lebo viac ich bolo ,co poskodili,tak chapem aj tych ,co by chceli nieco podarovat...ked im zachranili zivot atd.ale ja som mala taky pocit aj v praci ked mi pomohol,aspon som si myslela veduci....a ani som mu nestacila poriadne podakovat a sklamal ma... 😢 a to som rozmyslala,ze mu dam podakovanie pred celym Slovenskom.... 😢

quinny
25. júl 2008

johando no není to tak jednoduché, on už běžně k porodům nechodí, takže proto na to ceník nemá. To udělal z dobrýho srdce pro moje krásný oči, že jsem ho ukecala, takže chápej že se chci odvděčit. A byl naprosto skvělej, i po porodu se několikrát zajímal jak se daří. Sám si říct nechce, z toho je myslím vidět, že to špatný člověk není 😉

nguyen protože chci?? 😉 Přesčas není všechno, ono jde v tom našem zdravotnictví občas o přátelské slovo navíc- ocenit ty lidi pro které je to poslání, protože to tak zdaleka není u všech i když by být mělo, ale se současnými platy ve zdravotnictví se není čemu divit...Rodinu je potřeba uživit poslání neposlání že 😅

nguyen
25. júl 2008

ja neviem, ja zijem vo francuzsku a mala som prednedavnom dost vazne zdravotne problemy, nakoniec z toho nebolo nic vazne ale moj obvodny lekar a radiolog sa o mna skvele starali snazili sa mi dodat odvahu aby som sa neopustala, a bolo na nich na oboch vidno ze sa im ulavilo ked sme sa dozvedeli vysledky a moja mama mi telefonovala ze aby som im daco zaniesla, ale ja by som sa prepadla od hanby, oni predsa robili svoju pracu, robia ju preto lebo ich zrejme naplna a tesi ich kazdy uspech a samozrejme maju za nu zaplatene, ci uz je to malo ci dost to neriesim, nie je to moj problem ani to neviem nijako ovplyvnit. Ja to vidim na sebe, aj ked nezachranujem zivoty, ked mam v praci uspech naplna ma to, samozerejme ze odmeny alebo pripadna pochvala zo strany vedenia ma potesi ale keby mi klienti nosili cokoladu asi by som sa citila dost trapne. A ked sa na to pozries z ineho uhla pohladu my sme vlastne ich klienti, ty vlastne priamo ci nepriamo doktora platis za vykonanu sluzbu, tu vo fr ho platim ja priamo a na slovensku myslim poistovna ale v konecnom dosledku do tej poistovne platis tie prachy aj tak ty tak z nich nerobme polobohov, nie su sami, aj hacici zachranuju zivoty, aj policajti ci vojaci pricom riskuju tie vlastne a za nimi nikto nebeha s par svesticakmi ze sve zahradky. Smutne je ale ale to, ze na slovensku je to uz tak zauzivane ze ked si nahodou dovolis nieco nedoniest tak sa pomaly s tebou ani nebavia. Ale uz som uplne mimo temu takze s ospravedlnujem

zuzkaprofant
25. júl 2008

a potom mozme bojovat proti uplatkom 😀 😀 😀 ja som nikdy nedala nic doktom a nikdy ani nedam som proti tomu je to ich praca , jedine co som ponukla na vizite s dezertom ked som mala narodky ale a dufam ze nikdy ani nic nedam , podla mna staci podakovanie a mily pristup knim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre