Čo darovať ako poďakovanie doktorom?

kili
10. aug 2007

Prosím poraďte. Darčekové koše sú dosť zúfalý krok, ktorému by som sa chcela vyhnúť, no už sme fakt bezradní.

slunycko
12. aug 2007

Já mám rozštěp patra a rtu. Chodila jsem 18 let na stomatologická vyšetření do Prahy Vinohrad. Po svých 18-nách jsem tam chodit přestala a doktorce jsem předala vázu a na ní vyryté poděkování s mým jménem. Měla velkou radost a dojetím se jí leskly oči 🙂

hanka274
13. aug 2007

uz spominane: listky na kulturu (osobne si myslim, ze na komediu-na ostatne vo vacsine musia byt fajnsmejkri), husacinu, podakovanie vo verejnej tlaci je tiez velmi dobry napad-snad si to vsimne 😅
ja som darovala jednemu dokimu, co mi natacal obycajny UZV na disk dala drahsie kvalitne cervene vino, je to mozno klasika, ale pred nami si to pozrel lepsie co to je zac a uprimne podakoval, bo precital, ze to bolo ozaj lepsie vino...takze sa vyznal a snad aj vypil.... 😀 😀

tomaslavka3
20. okt 2007

kili-tak,ako si urobila?S cim,okrem pekneho podakovania si potesila personal?Ak to nechces tajit,porad dalsim bezradnym v takejto situacii.

roasha
21. okt 2007

zeny,tlase su taka klasika/vela krat som rozmyslala,co s tolkymi flasami robia-paneboze?/,kavicka,bomboniera/peniaze/.muz,aj otec je rybar,tak velmi potesi aj ryba z mrazaku/overeneeee/ 🙂 🙂 🙂

certica
21. okt 2007

ono je tazke zvolit nieco ine, ako klasiku, pokial nepoznas zaujmy a ine specificke zaluby dotycneho, blbo sa triafa do spravneho 😀

roasha
21. okt 2007

no tak co sa potom trapime rozmyslanim,prachy-sak nech si daco kupi na seba. 😀 😀 😀 😀

certica
21. okt 2007

ved hej, len niekomu je mozno neprijemna takato forma, ale potom je pravda,ze origos napad (spravne vystihnuty) sa ceni ovela viac. chce to potom nasadit sherlocka holmesa 😎

maree
21. okt 2007

Holky, alkoholu bych se vyhnula. Z vl. zkušenosti - můj otec je doktor, dostává většinou flašky, myslím, že namá radost ani z těch dražších, vypít by je stačil tak alkoholik,vždy jsme většinu dávali dál, asi kromě vína. Myslím, že podobně na tom budou i jiní doktoři.

roasha
21. okt 2007

maree,ved to hovorim, co uz ma robit z tolkymi flasami?-je to uplna blbost,mna by to tiez uz hnevalo,lebo je to zbytocnost.ak je niekto s lekarom spokoj.,nerobi problem ta obalka/ale aj tam musi byt urcita dovera,ved co ak niekto lekara skusa,a potom ho uda,../no v kazdom pripade to maju dr.tazke...ale aj my,ked vymyslame,co im dat/ryba isti/ 🙂 🙂 🙂 ja nemam problem vyjadrit spokojnost,po dobre vykonanej praci. 🙂 🙂 🙂

dendisa
22. okt 2007

my jsme nakoupili asi deset různých vín (žádná archivní, všechno tak do stovky), nechala jsem to na sesterně u svojí nejoblíbenější sestry (ta dostala ještě kytku, stejně jako lékařka, která mě rodila, hlavně za tu předporodní péči). Sestřička byla evidentně potěšená (nejdřív se zdráhala, že jsem se zbláznila), ale pak že si to nechají na společný mejdan. Samozřejmě to bylo určeno jak sestrám, které se staraly o mě, tak dětským. Nikoho jsem tím snad neurazila a co jsem si všimla, tady to zvykem není. Maminky mizely z porodnice bez podání ruky a poděkování, natož snad něco dávat personálu. O tom, že si ty sestry sakra něco navíc zaslouží, jsem přemýšlela už po prvním dni ja JIPce. Podle mě to nemůže dělat někdo jenom jako práci, ale jako poslání. Všechny tam měly ten dar denně se na nás smát, povzbuzovat a dokonce i utírat slzy. Když si představím sebe, kolikrát jsem přišla do práce nasr. a vzteklá... Jo, a jestli najdu chvilku času, napíšu ještě poděkování do místních novin.

Nevím, co bych dala lékaři, který by mi například zachránil život. Možná jenom kytku, ale hlavně bych za ním osobně zašla, právě podala ruku a poděkovala. Myslím, že to může jenom potěšit.

emjee
24. júl 2008

quinny • 1d • Dnes o 19:23
...kolik jste daly, nebo byste byly ochotné dát za přítomnost konkrétního lékaře u svého porodu??
Případně jak se jinak odvděčit - ocením jakýkoliv nápad na dárek, poděkování. Díky 🙂

certica • 2d • Dnes o 19:24
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 49k -

quinny • 1d • Dnes o 19:29
certica díky, kdysi jsem tohle téma četla, a je tam jistě i pár dobrých typů na dárek. Ale přeci jen si myslím, že je o trošku něčem jiném. Jde tam o poděkování za nezištnou péči, předem nedomluvenou, tam nemůžeš urazit, jen potěšit si myslím

quinny
24. júl 2008

díky moc 😖
sice si stále myslím, že jde o zcela jiné téma, ale bránit se jaksi nelze, takže nic,
budu doufat, že snad i tak někdo zareaguje 😒

Odměna lékaři za porod......kolik jste daly, nebo byste byly ochotné dát za přítomnost konkrétního lékaře u svého porodu??
Případně jak se jinak odvděčit - ocením jakýkoliv nápad na dárek, poděkování. Díky

sirinka
24. júl 2008

tiez by som sa priklonila skor k oficialnemu podakovaniu, pripadne nejake domace kolaciky...tiez nas ako sestricky netesili flase a bonbosky a doktori ich casto posuvali nam...za to slovenku, v ktorej bol o nasom odd clanok mam odlozenu dodnes 😉

quinny
24. júl 2008

sirinka ofisiální poděkování jistě, ale měla jsem na mysli i finanční odměnu. Nejsme zrovna bohatí, ale něco bysme rádi...tak jsem myslela,kolik tak, aby to neurazilo, lae potěšilo 😅 ale zase abych si na to nemusela vzít půjčku 😅

johanda
24. júl 2008

quinny - moje dr. má stanovenou taxu za přítomnost u porodu (6000 Kč), takže máš určité vodítko. Záleží jak jsi měla těžký a dlouhý porod. Já byla za 20 minut hotová u obou holek, takže by mě to vyšlo dost draho

nobody
24. júl 2008

no předně pro doktora je radost, když může pomoci..takže on už dárek dostane v podobě úspěšné operace, záchrany

já bych chtěl pistácie 😀

johanda
24. júl 2008

nobody 😀
doktorům jsem dosud nedala ani kafe a hodlám v tom pokračovat 🙂

quinny
24. júl 2008

johando díky moc 😉 jsem ráda, že jsme zatím uvažovali o dost podobné částce 😉 Dlouhé to nebylo, ale těžké ano (víc ale pro mě než pro něho 😅 ) - tak snad bude spokojen 😉

quinny
24. júl 2008

nobody no to doufám, že je to pro něj radost, když si to povolání vybral, já ho nenutila že, klidně mohl jít i zametat ulice 😀
díky za tip, jen aby neměl na pistácie alergii 😀

mysurka
24. júl 2008

Ahojky , ja myslím že káva ani bonboniera nejsou to pravé. Toho každý den dostávají mraky. A pak neví komu to mají podarovat dál. Dnešní doba je taková že jedině peníze jsou poděkováním. Všichni chodíme do práce protože jsme si ji vybrali a protože nás baví, jenže za nadšení ze zaměstnání si nic nekoupíme.

quinny
24. júl 2008

mysurko díky a kolik by ti přišlo přiměřené věci? 😉

nobody
24. júl 2008

od roku 2000 doktoři nejen že dávají slib, ale hlavně nesmí být alergičtí na pistácie
to je základ všeho 😀 😀 😀

quinny
24. júl 2008

nobody díky za info hned zítra letím do obchodu pro megabalení 😀 😀

maruschka
24. júl 2008

quinny,mám tetu doktorku a tá nenávidí bonboniéry a kávy..Hovorí,že ich má plnú skriňu 😀 Určite by teda potešili vlastnoručne upečné zákusky,aby si ich mohli dať ku káve,alebo fakt nejaký pekne zabalený darčekový potravinový kôš-sú v normálnej hodnote-od 500,- a vyššie podľa obsahu..
U nás je tiež stanovená taxa za lekára pri pôrode-ak si ho rodička zvolí sama-tuším je to 7 tis...a z toho nejaká čiastka zostáva pôrodnici a zostatok ide lekárovi..

Takže,môj názor je:je to jeho povolanie,berie za to mzdu,ako každý iný zamestnaný človek a teda nejaké poďakovanie formou toho potravinového koša by bolo maximum,čo by som dala.. 😉 😉

quinny
24. júl 2008

maruschko díky, je to jeho práce, ale přijel mimo pracovní dobu, ve svém volnu, tak je potřeba se odvděčit 😉

nobody
24. júl 2008

quinny ... neznáš termín "druhá pistáciová atestace"?
ty peníze se mi zdají divný

maruschka
24. júl 2008

a čo chceš vedieť-akú vec ako poďakovanie,alebo koľko peňazí ako poďakovanie? lebo to je rozdiel 😉

quinny
24. júl 2008

nobody nn neznám mám mezery ve vzdělání 😀
no já ty finance myslela jako kompenzaci platu (když to bylo v jeho volnu a nedostane za to plat 😉 )

maruschko spíše finance, ale kdyby byl super dárek, tak dáme třeba obojí 😉

maruschka
24. júl 2008

quinny,tak ako kompenzáciu platu-určite max. 3 tis+nejaká pekná fľaša/domáce pálené v nejakej super originálnej fľaši vždy poteší/ 😉 😉

lukin
24. júl 2008

quinny: Myslíš, že si to v práci nenapsal jako přesčas nebo tak něco? Neznám skoro nikoho, kdo by pracoval zadarmo. Navíc nevím, zda to není trestné. Ale já bych mu víc jak tisíc nedala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre