Čo si sľubujete od lekára, ktorého si sama pri pôrode vyberiete?

ani3012
4. mar 2009

chcela by som vedieť, prečo si ženy vyberajú lekára a či to splnilo vaše očakávania.
😕

sirinka
10. mar 2009

😀 no teda...zase som sa docitala, aka sme cela generacia postihnuta porodnymi praktikami poslednych 30 ci viac? rokov. nechapem, ako moze byt niekto z nas spokojna a vyrovnana osobnost.
ja tiez nesuhlasim uplne so vsetkym, co sa v porodniciach deje...ale tak tragicky by som tiez nebrala a vratit sa ku klasickym porodom doma, ako to bolo zvykom za onych cias...bez monitorvania, nastrihov, odborneho dohladu a pod...kto za tym stoji, musi si uvedomit, ze bojuje aj za zvysenie mortalility novorodencov a matiek na poporodne komplikacie...ktore v minulosti boli ovela castejsie, ako je to v dnesnej dobe.

a co sa tyka gyn-porodnik muz alebo zena...zena gynekologicka bola velmi necitliva, ked ma vysetrovala, co som u mojho gyn. nezazila. ale to je myslim si skor o ludskom pristupe, nez pohlavim.
ale preco preboha taka diskriminacia, ze muzi nemaju co hladat v tomto povolani? my zeny sa pchame vsade a kricime, ze sme utlacane a znevyhodnovane oproti muzom a teraz by sme mali bojovat za zakaz vykonavat niektore povolania muzom? hm... to je ten empaticky pristup k zivotu, ktory bojuje za lepsie porodne podmienky...

certica
10. mar 2009

sashka,
ja som skor nepochopila, ze ak je podla teba porod cisto zenska zalezitost, co tam potom ma co robit otec/brat dietata? lebo teda bud alebo 😉 a tiez mi trosku pride prehnane feministicke "zakazat" muzom studovat a vykonavat gyn.-porodnictvo...
prirodzenost je super vec, ale tiez nie vzdy a za kazdych okolnosti a podmienok to je idealne.

a teda este osobna skusenost gynekolog - zena a muz - tiez som mala to stastie, ze muz je/bol v mojom pripade ovela citlivejsi. uz tu niekde kedysi taka tema bola, ci porodnik muz alebo zena.... a v tomto zdielam nazor sirinky, ze je to hlavne o cloveku a jeho pristupe, nez o pohlavi 😉

ani3012
autor
10. mar 2009

keď sa to tak vezme, tak voľakedy boli len lekári (okrem pôrodov, kde to vykonávali zásadne ženy), tak asi začnem bojovať proti našej detskej lekárke!!! Je síce veľmi dobrá odborníčka, ale keď voľakedy to mali pod palcom muži tak prečo sa ich snažíme vytlačiť? Chlapi nedajte sa!!! 😀 😀 😀

wsmoulinkaa
12. mar 2009

panebože to jsou zas kraviny co se tady řeší...... 🤐

ivuska027
12. mar 2009

fíha, tak sashka nemoze byt "čistá"... bez urazky... 😕

saxana1111
21. sep 2011

dobry den zaujimalo by ma kolko dostava lekar zo zazmluvneni a citala som vselijake verzie ale nie som si ista ci nieco dostavaju alebo len minimum a ci sa im to priratava ako nejake body alebo nieco dakujem ak niekto vie ze ci sa im neoplati vziat do vacku skor ako zazmluvnenie

kristi
21. sep 2011

@saxana1111 v Praze cca 15-20tis.

ketrinka29
29. sep 2011

@saxana1111 ahoj. Ja mám gynekológa pôrodníka z neštátnej ambulancie( tam a za poradňu platí 35eur a keď robí ultrazvuk 50eur) , prišla som k nemu na odporúčenie kamošky počas tehotenstva a chodím k nemu do poradne a všetko s ním konzultujem.
Bude ma rodiť v nemocnici, s ktorou má on zmluvu- Ružinov. Za zazmluvnenie v nemocnici sa platí 232,36eur a jemu ide z toho možno len 65eur, neviem isto, ale jemu treba zaplatiť 350eur za to, že ti dá svoje tel.č. a je ti non stop k dispozícii 2-3týž. pred pôrodom a odrodí ťa. Ono to nie je zas až také drahé, ak ide o dieťa a pôrodník je fakt profesionál a postará sa ako má a najlepšie podľa predstáv rodičky. Pre mňa je dôležité, že ma pozná,ja jeho a nebude sa pri mne počas pôrodu striedať xy ľudí a čumieť do mňa počas bolestí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre