Čo si sľubujete od lekára, ktorého si sama pri pôrode vyberiete?

ani3012
4. mar 2009

chcela by som vedieť, prečo si ženy vyberajú lekára a či to splnilo vaše očakávania.
😕

barny
4. mar 2009

ja som chcela aby bol pri porode moj gynekolog, ale u nas sa nedalo zazmluvnit, lepsie povedane on nechodil pri porod, ked nemal sluzbu, nakoniec bol primar, ved ten tam bol skoro stale a bolo to v pohode, spravali sa vsetci super, v pohode, mozno aj preto, ze manzel bol pri mne, keby mam rodit u toho isteho dr, tak to beriem, ale zial nam porodnica u nas v meste uz nie je

ani3012
autor
4. mar 2009

aj ja som mala manžela pri pôrode a myslím si,že keby tam nebol, tak sestrička by bola ošklivá. Dozvedela som sa totiž, že to bola najhoršia sestra v nemocnici. Zo začiatku tam nebol môj manžel a sestrička na mňa neprehovorila. A to som tam bola sama. Až keď prišla polovička, tak začala byť ochotná aj potom, čo manžel odišiel.
Na druhej strane, čo som písala za toho primára, tak na druhý deň som dostala silne krče do brucha a on bol pri mne behom minúty. Chvála bohu to boli len zastavené vetry 😅

karotky
4. mar 2009

Já si k porodu lékaře nevybrala,...........vybral si mě sám. 😀
Nic jsem si od toho neslibovala,ale je pravda,že jsem byla pak klidnější,když jsem ho znala z ordinace.I PA se ke mě chovala lépe,než by se chovala normálně.Měla takové poznámky typu:"Pan doktor má dneska nějak dobrou náladu,že Vás nechá chodit.........apd." 😅
Hrozně jí vytočilo,že mi musí dát kapačku na stojánek,ale udržela se. 😅
K mé smůle dr. s porody skončil,takže příště už budu odkázaná jen sama na sebe. 😔

mamidani
5. mar 2009

Ani:já měla u porodu svého doktora,kterému plně důvěřuji,můžu mu říct cokoliv,vždy poradí,povzbudí....díky němu se nám povedlo otěhotnět.Rok jsme se snažili,prý je vše v pořádku.Přešla jsem k tomuto dr,prohlídl mě a řekl,že mám vrozenou vadu(Obrácenou dělohu),takže se budeme muset snažit jinak(jak se říká dělat stojky=o),ty jsem nedělala,ale lehala si po sexu na břicho a za dva měsíce bylomimi v bříšku 😀 .Dr mě provázel celým těhu,znal mě i malou,nakonec mi porod vyvoval den potermínu a sám si mě odrodil!Myslím,nebo spíš vím,žre právě proto,že tam byl se mnou on a moje PA jsem byla klidná a uvolněná,věděla jsem,že se o mě postarají jak nejlépe dovedou.Teď porodnici kde sloužil zrušily a primář přešel donemocnice ve vedleší městě.Můj dr.je s ním domluvenáý,že pokud tam bude rodit jeho pacientka bude chtít u porodu jeho,že ho zavolají.Takže jsem v klidu a už jsme se začali snažit o druhé mimi(dcerce je 14.měsíců =o) ).
Přeji všem maminkám,které teprve porod čeká,ať je co nejlehčí a mimísci nejhodnější 😉

mamidani
5. mar 2009

Holky a ještě jedna věc,já svému dr.nedala ani korunu 😉 .Já mu celou dobu těhotenství říkala,že byc byla ráda,kdyby mě rodil on,že mu věřím a on mi řekl,že by byl taky rád,kdyby to vyšlo a mohl si mě odrodit a pohlídat...no a taky se podle toh zařídil 😀 .A ještě něco,na začátku těhu jsem byla 2x hospitalizovaná kvůli krvácení.I když neměl službu,tak mu sestřičky z nem.volali,že v noci přijali jeho pacientku a hned jak mu skončila ambulance,tak byl nem.u mě a dodával mi odvahy a síly.Nakonec jsme spolu vše zvládli bez problémů i ten porod na který mám díky němu,PA,primáři a mému chlapovi ty nejhezčí vzpomínky 😉
Všem vám přeju takovou pohodu a hodné mimísky 😉

kannah
5. mar 2009

tu je taky tiez hodne polemicky clanok na temu kolko stoji porod
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=kolk...

ja by som sa len bala ze ma doki v den d necha v stichu a nezdvihne mobil...

etnicka
5. mar 2009

Ja by som si od Dr. zelala, nech ma hlavne necha na pokoji a zasahuje, az to bude nutne. A nech ma podporuje a povzbudzuje.

nika22
5. mar 2009

ten clanok uplne vystihuje situaciu v porodniciach a moj nazor na platenie. ked lekarovi rodia tri zmluvne pacientky, u ktorej bude? Nestiha robia sa sc. +
niektory gyn. ani zmluvy nechcu lebo do vrecka dostane viac ako zo zmluvy .
mamidani bohuzial na slovensku to funguje inak ako v cechach.

alias313
5. mar 2009

neviem co dodat na ten clanok...ze kolko stoji porod..vsak tolko nemusi stáť-pripada mi to ako keby kazdy porod tolko stal, je to na každej žene, či si to priplatí.nikto nemusi ist do sukromneho centra, ani na 3d(vsak sa robi normalny ultrazvuk), nemusi sa ani pichat epidural, mat nadstandardny box, nadstandardnu izbu, ani zazmluvneneho doktora. "Tak som začala počítať, koľko stojí tehotenstvo a pôrod v Bratislave."-a tato veta je uplny skvost, neviem kde autorka clanku zabudla vyratat kolko v tehotenstve stoja aj ine veci, ako je nadstandard-tehotenske oblecenie, vybava pre miminko (komplet-kocik, oblecenie, kozmetika, postielka....), tehotenske vitaminy a proste kopa, kopa inych veci...

zatial som nepocula o pripade, kedy by si doktor tak zazmluvnil pacientky, ze by rodili v ten isty den, takze toto ani neriesim. a ked si niekto kupi kocik za 30 000tis?ja som si povedala, naco tak draho?mam 3komb.za 6500, zazmluvneneho doktora a muza pri porode. A som rada, ze je to tak. Sesternica pred mesiacom rodila, nemala doktora a bola spokojna 😉 kazdy si vyberie hlavne to, aby bol spokojny a ja len dufam, ze to nebudem lutovat 🙂

sirinka
5. mar 2009

alias 😉
mna by zaujimalo, kto je podla autorky clanku ten vychyreny bratislavksy porodnik??? neviete nahodou?
podla mna je to skutocne iba na tej ktorej zene, kolko je ochotna investovat, ved inac by asi socialne slabsie rodiny nemali tolko deti...

ani3012
autor
5. mar 2009

je pravda, že lekár, ktorý sa stará o tehulku, najlepšie vie čo potrebuje a tak by bolo najlepšie , aby si ju aj odrodili.
Ale prečo treba za to platiť? Ale prečo si niekto vybavuje lekára, ku ktorému ide len pár krát pred pôrodom? Ak si niekto myslí, že lekári sú na tom finančne zle, tak sa míli. Máme známych v zdravotníctve, ale ani jeden sa nesťažuje za peniaze. Skôr je to o tých odpracovaných hodinách, že niekedy treba aby ťahali aj 36 hodín v kusy.
Keď si jedna mamina vybaví lekára a druha nie, nemyslím si, že by mal mať aj rozdielny prístup k nim. Láskavý prístup nemá byť o peniazoch. ☹

alias313
5. mar 2009

sirinka:heh, to by zaujimalo aj mna, ale asi to radsej nenapisali 😀 😀 😀 😀 😀 clanok-kedze vyznieva ako nieco, co sa pri porode platit musi by sa mal vytlacit a poslat do "takych mnohodetnych rodin"-a niektore by mozno tolko prestali rodit 😀 😀 😀 😀

sirinka
5. mar 2009

ani, lebo ked si predstavis, kolko tehu pacientiek kazdy gyn-porodnik ma, co myslis, kedy by asi bol doma s rodinou, ked by chcel kazdu jednu aj odrodit a este tak, ako si to niekto predstavuje, ze tam bude sediet od zaciatku kotrakcii a este dve hodiny po porode s nou? hm...
ja v zdravotnicve pracujem a ver mi, ze len malo doktorov zaraba skutocne adekvatne k odpracovanemu casu a psychickemu vytazeniu. ked si ich platy porovnam s platmi nejakych manazerov, je to na zaplakanie, ked si porovnas narocnost ich prace...

to ze zarabaju viac, ako priemerna vzorka slov. naroda neznamena, ze ich praca je aj skutocne ohodnotena, mnohi by si zasluzili ovela viac...ale samozrejme sa najde aj dost lekarov, ktorym by mali licenciu okamzite zobrat.

sirinka
5. mar 2009

este k tomu, ze pReco by sa zato malo platit...aj ked si zavolas kadernicku k sebe domov mimo jej pracovneho casu, priplatis si...alebo myslis, ze niekto otvori banku kvoli tebe mimo prac. hodin, len preto, ze si jej klientom?
tak preco by to malo v zdravotnictve fungovat inac?

bertica.h
5. mar 2009

nuž..ja si neslubujem nič.
Lekárku,ktroá mi odrodila dcéru som videla v ten den prvý a posledný krát.Nemám sa na čo stažovať..
druhý porod budem rodiť tiež u neznámo koho 😀

ale:chápem že situácia na SR je naozaj asi iná a som z toho veľmi sklamaná.
Viem ale,že jediné,čo možete od toho dr.žiadať je vačšia ustretovosť,vačší záujem..ale čo sa týka profesionatlity odvedenej pred počas a po porode je to jedno.Myslím si.
embolia je bohužiaľ tiež komplikácia
Miriam☹

lienocka235
5. mar 2009

no ja suhlasim s alias.. kazdy ench si vyberie tak ako mu vyhovuje.. kto chce tak si prilati kto nie nie..

ono ked napr. rodis v Ba v porodnici.. tak na gyn. oddeleni je xy lekarov.. a ked chodis na poradne.. tie predporodne.. tak proste ides vzdy inemu lekarovi.. ten podla mna ani poraidne nevie kto si.. lebo v cakrni je xy dalsich zien.. kdezto ked mas zazmluvneneho gyn. a porodnika tak proste k nemu chodis bud cele tehu alebo len pred porodom a mozes s nim prekonzultovat aj take veci ako je porodny plan a pod.. pretoze ja si enviem rpedstavit ze taketo veci sa riesia.. uz po prijme ked su kontrakcie a pod...
zaroven je to aj akasi ochrana pre mna ze lekar, ktory ma odrodi sa o mna stara ako moj gyn. uz isty cas a pozna ma a aj moje zdrav. problemy.. a pod..
to ci lekari su alebo nie su dostatocne finnacne ohodnoteni neriesim.. pretoze toto je povazovane za nadstandart a proste sa to priplaca. tiez by my lepsie vyhovovalo keby za odvedene odvody do ZP a to este nehovorim kolko doplacam pri rocnom zuctovani by som dostala adekvatnu liecbu. prip. by cast z toho isla na nejake pripoistenie ako je to napr. v UK anglicku a pod... /kde mate tiez diferencovanu zdrav. starostlivost/

no a o tom pristupe.. zazmluvneny lekar ide k tvojmu porodu mimo jeho pracovneho casu.. /ak nahodou ma sluzbu tak sa tusim peniaze vracaju/ a teda sa venuje len a len tebe a nie dalsim rodickam...

ja som si priplacala uz ine sumy v nasom zdravotnictve a isli do mnohych desatisicov kvoli otehotneniu.. /a tak su na tom aj ine kocky/ a tiez som si mnoho krat hovorila ze narkomani a alkoholici maju liecbu zadarmo a pary co enmozu mat deti musia platit.. ale co narobime...

ani3012 je to na tebe ci si rozhodnes zazmluvnit lekara alebo nie.. neviem haldas arguemnty preco si zazmluvnit.. ci argumenty na obhajobu toho ze preco nie..

bertica.h
5. mar 2009

dovolím si tvrdiť,že lekári su PODHODNOTENÍ(Vidím na manžeovej výplatnej páske 😖 ),ale to neznamená,že svoju prácu nebudu odvádzať dobre.
aj tak enchápem ako je to s tým zajednaním lekára..nestáva sa,že proste je pri inej rodičke,ktorá mu tiež zaplatila?možno mu zaplati 10žien a 2rodia naraz.malá pravdepodobnosť..bála by som sa spoliehať na to,že tam bude a nakoniec nebude..

sirinka
5. mar 2009

bertica vtedy asi beha medzi dvoma rodickami...a ja si dovolim vyslovit pochybnost, ze by ta vypudzovacia faza nastala skutocne uplne narovnako u oboch....takze...ked si to ti lekari zajednavaju asi vedia, co robia... 🙂
ja som sa mojho pytala, ze ako to robi, kd bude mat porod a zaroven sukromnu amb. do ktorej si pacientky objednava presne na cas a tiez to nie je lacne...tak povedal, ze ani sam nevie, ze este sa mu to nestalo... 😅
nuz, pri zajednavani si lekara je vyssie riziko planovaneho ukoncenia porodu...vyvolanie este pred terminom, aby sa "vsetko stihlo" 😉

sirinka
5. mar 2009

to je pre mna asi jedine minus pri zajednani si konkretneho lekara....

bertica.h
5. mar 2009

ja ale enchápem..vy si zajednávate lekára len aby bol s vami počas napr.20minut?
ja to popravde nechápem ako to funguje 😅

bertica.h
5. mar 2009

to je hrozné.zasiahnut do niečo ho prirodzeného,akoby vytisknut dieta zbytočne z miesta,kde je mu ešte fajn.. 😒
asi som staromodna

lante
5. mar 2009

bertica, ja som si ho zajednávala a to som mala CS a teraz to urobím o5 😉

alias313
5. mar 2009

ani3012: no ja neviem, ale podla mna doktori nie su ohodnoteni dostatocne.. a je dost takych profesií, ktore tiez nie...a mam tiez rodinu v zdravotnictve-1 je doktor na koznom oddeleni a druhy je obvodny lekar. a poviem Ti, že z tych penazi by som velmi nevyskakovala...pises len o laskavom pristupe-ale zase si nemyslim, ze ked si nezazmluvnis doktora a prides na prijem-tak bude k tebe neprijemny, alebo nieco take...jasne, je to jeho povinnost sa o teba postarat. my sa tu hlavne bavime o tom, ze chceme doktora, ktoreho pozname, ktory pozna nas, pre náš vnútorný pokoj 😉 mne by bolo jedno na aku operaciu by som isla-ale ked raz mam nejakeho doktora ku ktoremu stale chodim, tiez by som chcela aby ma operoval a kedze su v nemocnici sluzby, neda sa, aby tam stale na mna cakal-kedy to uz na mna pride a preto sa to plati...sirinka to vystihla 🙂 banka sa neotvori len tak 😀

bertica.h
5. mar 2009

cisársky na požiadanie?? 😒

lante
5. mar 2009

bertica, nie na požiadanie to nie je 😉 Je to zdravotný dôvod 😉

sirinka
5. mar 2009

bertica nie, ide o to, ze ten dr. tam, je, vysetruje ta on, ked chces nieco riesit, je tam, ak si mala pred porodom nejake priania na ktorych ste sa dohodli, nemusis to nikomu vysvtelovat, on sa toho drzi, pokial nie su komplikacie a odvedie samotny porod, napr. tych 20min. po porode pride kazdy den za tebou a skontroluje ta a takisto urobi kontrolu po siestich tyzdnoch...podotykam, ze mam na mysli doktora, ktory sa o mna staral cele tehu.

ja by som osobne nechcela, aby ten dr. bol pri mne v kuse...napr, ked budem mat kontrakcie 8 hodin do finalnej fazy...ved o tom to nie je.
pre mna ide o psychicku podporu, klud, ked viem, ze je t clovek, ktoreho poznam, ktory pozna mna a respektuje moje zelania a ze toho cloveka poznam aj ako lekara, ze viem, ze je to odbornik, ktory nic nezanedba...

ja osobne nechapem zazmluvnenie lekara na "poslednu chvilu" teda ze sa s nim rodicka nestretla bud vobec, iba na niekoho odporucenie, alebo ho videla 2-3x v poradni tesne pred porodom...to sa mi zda fakt zbytocne...

bertica.h
5. mar 2009

ešteže tak...
ja som bola spokojná s mojou porodníčkou.Dala by som 1***,keby som mala ísť rodiť sama..inak by som uvažovala,ale kedže bol pri mne manžel,ktorý sa tomu rozumie tiež(aj ked nieje zrovna gynekolog)..nebála som sa..neprišlo mi to..

neviem..

teraz tiež nebudem vedieť u koho budem rodiť.ale všetko si ešte prlúskam,od personálu.vyberiem si z tých dvoch porodku,ktroá mi bude vyhovvoať.a nejde mi o to,aby bola izba pekná..atd..ale o niečo iné.

Moja gynekologička nieje porodníčka,ale od 35tt budem chodiť do vybratej porodnice do poradne a uvidím tam..

Okrem toho..nebudete mať pri sebe náhodou porodnu asistentku?
Ja som rodila a ona z času na čas prišla,vymenila CD,spýtala sa..lekárku som viddela priprijatí,predstavila sa ast..a potom až ked pomáhala drobcovi na svet.

lante
5. mar 2009

Sirinka, asi tak ako píšeš to myslím aj ja.

Ja mám lekára, ktorý je aj pôrodník v nemocnici, takže ma má celé tehotenstvo a vie moje diagnózy.....pozná ma. A preto, že mu dôverujem, lebo mám pocit, že môžem, tak si ho zazmluvním. Ako som to mala aj pri Vilkovi. Už keď ma prijali ma prišiel pozrieť a v deň CS ma po prevezení na izbu bol pozrieť asi 4x a potom každý deň, až kým som neodišla. A potom mi vyberal svorky po CS a pokračujem v navštevovaní jeho ambulancie......a takto nejak som to chcela, takže ho zazmluvňujem o5....už sme sa o tom bavili, dokonca sa ma opýtal, čo by som teraz chcela urobiť inak ako to bolo pri Vilkovi.

sirinka
5. mar 2009

bertica aj podla mna je t zbytocny zasah, vyvolavat porod pred terminom, ked je vsetko ok...

inac da sa cisarsky rez aj dohodnut... 😉 ked som bola na prehliadke porodnice este pri klarke, bola tam jedna, ktora tvrdila, ze sa tak boji klasickeho porodu, ze sa dohodla s dr. na cisarskom 🤐

bertica.h
5. mar 2009

stále si myslím,že na slovensku to je inak..ako v Čr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre