Čo si treba vziať do pôrodnice?

anjelik123
6. máj 2009

Ahojte chcela by som poprosit ci mi niekto moze poskytnut zoznam veci ktore mi bude treba do porodnice pre miminko a aj pre mna....dakujem

dosa
6. máj 2009

ja som dostala zoznam priamo v porodnici, ked som chodila posledny mesiac na kontroly. vypytaj si od sestricky a popripade skus ci v tvojom okoli niekto nerodil v porodnici, do ktorej sa chystas. kazda porodnica je na tom urcite inak. ja som napriklad dostala zoznam a nebol tam napisany pribor na jedenie - a ked prisiel cas obeda, nemala som sa cim najest 😒 a zase na druhej strane bolo v zozname kopec veciciek pre babatko a pritom nam ich tam obliekali len do ich kosielok a zavinovaciek 😉

froschka
4. feb 2011

babulky pridavam zoznam co som nasla co si pyta nemocnica v Skalici

Milé mamičky, do pôrodnice si so sebou zoberte:

1.dokumenty:
-tehotenský preukaz
-občianský preukaz
-preukaz poistenca (ak máte preukaz poistenca EU nutná aj fotokópia preukazu)

2.osobné potreby:
-nočná košeľa
-župan, papuče
-ponožky
-spodná bielizeň
-podprsenka pre kojace matky -2 ks
-príbor
-pohár na pitie
-nesýtená minerálna voda (nevhodné sú džúsy z exotického ovocia, špeciálne citrusové plody)

3.hygienické potreby:
-uterák
-osuška
-mydlo
-toaletný papier
-hygienické vložky (5 balíkov - tzv. pôrodnícke vložky, predávané v zdravotníckych potrebách)
-vložky do podprsenky
-masť na popraskané bradavky – calcium panthotenicum (kalciová masť)

Potreby pre novorodenca:
-bavlnené plienky 15 ks
-jednorazové plienky 40 ks
-vlhčené utierky na zadoček
-modrá indulona
-detská osuška a žinka na umývanie po 1 ks
-cumlík
-bavlnená košieľka, kabátik, čiapka.

Výbavička pre dieťatko pri odchode z pôrodnice:
-perinka
-deka, /fusak/ - podľa ročného obdobia
-košieľka, kabátik, čiapka /1 ks bavlnená, 1 ks teplejšia/ - podľa ročného obdobia
-ortopedické nohavičky „poštolky“
-dupačky

Osobne moj nazor toto povazujem za maximalne zdieranie!!!!! Je mi luto ze nemocnica na to nema, ale akoze pribor a oblecenie pre babatko?????vlozky atd??????

ja viem ze nemozem porovnavat s rakuskom, tam som rodila dvojicky a nepotrebovala som nic ani jedinu pampersku a nemala som vomec nadstandard!!! este aj nohavicky take obvazove-sietkove a vlozky mi dali! Ja som znechutenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Ale nastastie je vela inych x veci preco sme nezostali v rakusku a sme tu......to len keby ma dakto vyhanal spat 😀

blackberry
21. feb 2011

@froschka celkom fajn zoznam, lebo niekde to uz prehanaju, to aby som si chystala lodny kufor... a s tym rakuskom mas svatu pravdu bohuzial. Moja svagrina tam zije a nemocnicna kultura je tam neporovnatelna. Je naozaj trapne, ze si covek musi so sebou brat pribor, toaletny papier, vlozky, plienky a to nehovoriac ak niekto plati za nadstandard (a nie prave najmenej, vsak?) Dufam, ze nebude doba, kedy bude nutne brat so sebou aj svoje periny, obliecky a casom nebodaj aj lekara a osetrujucu sestru 😖

veve83
6. sep 2013

Ďakujem pekne za zoznam vecí, veľmi mi to pomohlo.

silvapokorna
8. jan 2014

Dievčatá, tak zoznamy sú všade rozne. Niekde ma ozaj udivuje, čo všetko porodnice vyžadujú mať so sebou. Ja možem doporučiť nezabudnúť vložky pre seba, radšej si ich čo najčastejšie meniť. Mne najviac vyhovovoali Molimed a mala som ich aj na doma kvoli úniku moču po porode. Našťastie pomohli cviky. Pre babátko som musela dávať prvé dni klasické látkové plienky, než sa prvý krát vycikala, až potom som mohla dať pampersku. Ale tie boli eratne. A ešte som využila nafukovacie koleso, lebo inak by som prvé dni nemohla sedieť ani náhodou. 😢

ukulela
30. júl 2014

baby, kedy ste uz mali zbalenu tasku do porodnice?

evittam
31. júl 2014

@ukulela Ahoj,cca 3 týždne pred termínom 🙂 . A išla som o týždeň skôr 🙂

maribell
31. júl 2014

@ukulela na konci 8meho mesiaca som sa balila 🙂 ..

ukulela
31. júl 2014

@evittam @maribell Vdaka, lebo uz zacinam robit paniku. Koncim 7 mesiac a este nemam vsetko nakupene - tak ste ma trocha upokojili 🙂 Zhanam vsetko po kusoch, pomaly, kde-co maju.

evittam
31. júl 2014

@ukulela Netreba sa stresovať, ale prípadne mať doma čo-to nachystané a keby to na teba prišlo aj skôr, tak to mať niekde pokope aby to ten tvoj vedel dať aspoň do tašky. Ja som mala nachystané všetko pre seba a pre malé ti stačí keď ti to donesie až keď pôjdeš domov z pôrodnice. Ja som to mala napr.nachystané v skrini a 3x som vravela a ukázala chlapovi, že toto presne mi donesieš a aj tak som mu to musela vysvetľovať keď mal prísť pre nás 😀 .

zana7
5. sep 2014

Ahojte :D Poradíte mi nejaký KOŠICKÝ veľkoobchod so zdravotníckymi potrebami...? Kde nakúpim najlacnejšie? ĎAKUJEM :D Pekný dník prajem!

milota164
1. mar 2016

Zakladne veci pre seba a pre babo takmer nic nepotrebujes, par plienok masticku na zadocek, pre seba na bradavky .
Od bepanthenu je dobra masticka pre deticky do jedneho roku ktore nemaju este dobre vyzretu pokozku .obsahuje olivovy olej na hydrataciu , vitamin B3 na regeneraciu pokozky.
Ked bude nieco chybat tak ti donesu navstevy 🙂

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre