Čo si mám zbaliť do pôrodnice v Košiciach?

iwanka222
5. nov 2017

Ahojte chcela by som sa spytat mamiciek co rodili tento rok v nemocnici na Triede SNP Kosice co vsetko si treba zbalit do porodnice. Jasne ze hygienicke potreby a uteraky a pyzama a tieto veci viem ale okrem tychto veci co treba? A co pre babatko? Pocula som ze kosielky davaju v porodnici a ze akurat plienky a veci na domov pre babatko? Este by ma zaujimal pristup personalu aky je? Dakujem za odpovede 😉

sapetka
5. nov 2017

Pre teba to co si pisala aj vlozky a jednor nohavicky pribor pohar toaletak pre maleho veci daju ale ak chces svoje si dones, plienky a vlhcene utierky treba, vezmi si pre istotu aj odsavacku na mlieko. Sestricky na novorodeneckom su velmi ustretove 😉

iwanka222
autor
5. nov 2017

@sapetka Dakujeem 🙂

deti95060810
5. nov 2017

pozri na nete nemocnicu do ktorej chceš ísť rodiť - zvyknú tam písať čo všetko treba zobrať na hospitalizáciu resp. maminky do pôrodnice...🙂

pininka
5. nov 2017

Zober si radsej aj deti pre babo, lebo mne malu nosili v mokrej kosielke ktoru ogrckala,tak som jej dala vlastnu,akurat ked okakala perinku, tak som isla za nimi nech mi daju cistu. Jasne zakladne hygienicke veci, pribor, plienky a mokre utierky. Po novom ozaj tie plienky co donesies babu pouziju pre tvoje babo, predtym som ja doniesla pampersky a maleho mi nosili v obycajnych tesco plienkach. Ja odporucam este aby ti doniesli aj do termosky caj na kojenie, mne sa aj pomocou neho krasne rozbehlo rychlo mlieko a kedy sa naliali velmi prsia alpu a pansky kapesnik. Po kazdom kojeni si prikladat. Je to stary recept v nasej rodine,ale zapalene prsniky sme nemali.

pininka
5. nov 2017

Som chcela napisat veci pre babo.

iwanka222
autor
5. nov 2017

@pininka Dakujem Ti 🙂

pininka
5. nov 2017

@iwanka222 nieje zaco

kallanchoe
5. nov 2017

mast na bradavky, mast na zapareniny pre babatko mne sa osvedcil bepanten😉, latkovu plienku, po kojeny si niektore vedia poriadne odgrcnut🙂

marlenka222
5. nov 2017

Ja som sice rodila v inej nemo,ale Pribal si pre istotu pre seba aj nieco proti bolesti-paralen,panadol. Mne seklo v krizoch a nechali ma trapit sa 4 dni a 5.som isla domov v omnoho horsom stave ako som tam prisla. 5noci som od bolesti nespala a nikoho to nezaujimalo. Po gyn.stranke vsetko ok,zvysok doriesi obvod.lekar. Inak.mozno este sobasny list. Po mne ho chceli a pre babo mozno deku. Ja som pytala na noc lebo malej bolo chladno a uz aj z pocitu ze ty mas a ono je iba v perinke a nedali nam lebo nemali. Navyse napr.na vyplachy ialuna,rosalgin a take vecicky.

pininka
5. nov 2017

@marlenka222 toto vsetko co si spomenula nastastie v tejto nemocnici maju a som v soku ze inde nie. Od bolesti bola uplna samozrejmost,aj ked som odmietla tak sa ma este vecer prisla opytat ci ozaj nechcem. To iste vyplachy, ja som sice rodila cisarskym a tam automaticky chodili robit sestricky a dali aj jednorazove podlozky. Sobasny list bude treba na matriku ktora je v nemocke a tam moze ist manzel,aspon u nas to vzdy ocko vybavoval.

marlenka222
5. nov 2017

@pininka u nas dali 1 tabletku od bolesti a to odradzali ze ved budem kojit a ze podlozky a vsetko ostatne snivajte...
Dalsi dodatocny rychly nakup cez sms smerom k manzelovi (iba liekov,pop.vloziek,podloziek a ineho zdrav.materialu) v hodnote 50€. Ja som este chytila.nejaku alergiu,vyhadzali sa mi ruky,vsetko som pisala domov, aby mi priniesli. Najlepsie bolo ze ked sme.nemali ciste podlozky tak nas pred vizitou prisli sestry zdrbat ze sa.o seba nestarame a cely den lezime (ako prasce) a ak sa.zaspinila plachta,to bolo na odstrel. Ano aj takto sa rodi zial este. Pritom baby friendly nemo nehovoriac o popisanych veciach ako info o porodoch a oddelenia sestonedeli.

pininka
6. nov 2017

@marlenka222 je to fakt strasne, ja som nieco podobne zazila,ale pred desiatimi rokmi a myslela som,ze uz je to davno minulost. Otras

marlenka222
6. nov 2017

@pininka pred 3 rokmi. Som zvedava kedze na Vianoce idem opat,ako sa to "zmenilo" k lepsiemu.

pininka
6. nov 2017

@marlenka222 drzim ti palce

iwanka222
autor
6. nov 2017

@marlenka222 Aj ja Ti drzim palce 🙂 A kolkeho Ti presne vychadza termin? Mne 8.12. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre