Cysty na vaječníkoch - nedá sa mi otehotnieť

djura
2. dec 2017

Ahojte, názov trochu obšírny ale neviem čo skôr hľadať.

môj gynekológ riešil neustále vracajúcu sa cystu HAK ... napriek tomu že sme manželia ktorý sa snažia o dieťa. Teda aby som to upresnila 6rokov máme nechránený sex. Povedal mi že vzhľadom na zvýšený HPV mám otehotnieť čo najskôr a poslal ma do centra reprodukcie, Celá jeho snaha. Nedovolím si ho súdiť či to bol správny postup a či mal urobiť viac neviem.
Preto som tu a prosím vás nie o názor ale o reálnu skúsenosť s dg cysty na vaječníku či sa vám podarilo otehotnieť a meno lekára ktorý vám pomohol.
VOPRED KRÁSNE ĎAKUJEEEEM 🙂
* (neustále sa vracajúca znamená pravidelne sa vytvorí každý mesiac a aj odíde s cyklom... a asi tak raz do roka sa mi stane že nemám MS 3 mesiace kôli tej cyste a preto mi dá HAK na 3 mesiace a potom to znovu ide)

rhiannon
2. dec 2017

@djura mne sa cysty tiez tvorili kazdy mesiac. Niekedy odisli, niekedy rastli a praskli (strasna...neskutocna bolest) moj gynekolog to riesil duphastonom a tiez navrhoval HAK, co som odmietla. Potom jedna cysta neodchadzala 3 mesiace, gynekolog neroesil. tak som sa nastvala a dohodla si so znamym (doktor/chirurg) vyoperovanie laparoskopicky. Odvtedy bol pokoj a 2 mesiace po operacii som otehotnela. Aj u teba ide zjavne o folikularne cysty, takze takto neotehotnies, lebo sa nevyplavi vajicko na oplodnenie. Ono vraj ak ked sa to deje len na jednom vajecniku, tak ten hormonalne ovplynuje druhy, ktory tympadom tiez nefunguje...

djura
autor
2. dec 2017

@rhiannon jeejda supeer ..ehm teda že sa našiel niekto stakým to riešenám... takže si obišla gynekológa ano ? laparoskopicky len tu cystu? a potom užn sa ti nerobili?

petra9517
2. dec 2017

Ahoj, ja som tiež po vybrati cysty laparoskopiou, vytvorila sa mi dobrati HAK, brala som ju pol roka kvôli môjmu zbytočnému rozmaru, cystu vybrali a všetko ok, nevracaju sa mi, ale tiež máme problém otehotnieť 😢

rhiannon
2. dec 2017

@djura ano, obisla som ho. Mala som 34 rokov, uz som nechcela cakat. Odstranili tu jednu cystu a uz sa mi viac netvorili. Plus este urobili prefuk vajecnikov, ked uz som bola na operacke. Mozno aj to pomohlo, ze som potom skoro na prvy sup otehotnela...

djura
autor
2. dec 2017

@petra9517 jeejda ano? a ako dlho si po op?

djura
autor
2. dec 2017

@rhiannon aha ano super dakujeeeem za infooooo :-* skutočne ma to podporilo a vim počom mám ísť

smesmesmejko
2. dec 2017

Ja mam diagnozu polycysticke vajecniky,pri synovi sme sa snazili 2roky,pomohol mi prave gynekolog zacal s duphastonom,potom ked videl ze nezabera,tak mi dal clostylbeghyt,pri dcere som otehotnela ani som nevedela ako....sestra s rovnakou diagnozou,hormonalna stimulacia brz uspechu,prefuky bez uspechu,nakoniec si nasadila brutalnu dietu,a to poznam este jednu znamu,ktora to riesila prave takto a obe maju krasnych chlapcov. Ide vlastne o "vyhladovanie" cyst a ak ma zena aj nadvahu,tak pri nej nepracuju spravne hormony,ubytkom vahy sa normalizuje hormonalny system organizmu,ale chce to velmi silne vnutorne presvedcenie,lebo pri diete sa nesmie konzumovat ovocia,muka,ani samozrejme vyrobky z nej,cukor,mlieko a mliecne vyrobky,maso....cize ostava zelenina a strukoviny,aj z toho treba vylucit tie s vysokym obsahom sacharidov 😘

admulienka
2. dec 2017

Ahoj, ja som mala tiez problemy s nepravidelnym cyklom a podla usg usudili,ze je to PCO. Neviem ci aj u teba je to nieco podobne. A otehotnela som. Drzala som specialnu dietu, napis mi spravu ak chces a vysvetlim. Ale potom spatne som si uvedomila, ze to bolo mozno aj vdaka Wobenzymu, ktory som vtedy brala. Lebo teraz som otehotnela 2.krat (neplanovane) a zasa som brala wobenzym kvoli inym problemom. A co som si vsimla upravilo mi to cyklus. Lebo opat som mala po porode nepravidelny. Cize ja si myslim, ze mne tam urcite zaucinkoval ten wobenzym. Brala som ho asi mesiac aj nieco po cca 15 tbl za den.

rhiannon
2. dec 2017

Baby, folikularne cysty a PCO (polycysticke vajecniky) je nieco uplne ine...

carmenuska
2. dec 2017

@djura ahoj,ja ti napisem nas pribeh....Ja som nemohla otehotniet 7 rokov.Stale som mala cysty jednak take ako popisujes ty (folikularne) a jednak hemoragicke ,ktore boli dosledkom endometriozy.Mimo toho mam 2 mutacie trombofilie a syndrom lepivych dosticiek.Absolvovala som asi po 2 rokoch snahy laparku,kde mi odstranili tu endomet. cystu ,urobili driling vajecnikov,odstranili zrasty.Po dalsich 2 rokoch to iste.Mne sa tie cysty robili nastriedacku a medzitym mi odisiel lavy vajecnik.Tiez ma dopovali duphastonom,antikoncepciou,liecbou na endometriozu...Moj gyn je aj nas dobry kamos,navstevujeme sa rodiny navzajom,chodime na dovolenku,velmi sa snazil,ale neslo to.Raz v lete sme navstivili bylinkarku Kopacovu.Brala som jej liecbu rok a nic.Potom som jej zavolala znova,lebo mi dovysvetloval pricinu tvorby cyst.A aked som jej vysvetlila,kde je asi problem,nasadila mi caj navyse a ja som za 2 mesiace bola tehotna!!! Ano,po 7 rokoch.Mali sme podanu ziadost o adopciu,chceli sme sa na to vykaslat,vziat uver,kuoit chatu a ja robit doktorat...a v tkm to prislo,prirodzene,necakane.Tehotenstva som mala obe velmi rizikove a doteraz mam problemy,akurat ma caka operacia a mozno aj vybratie maternice,ale stalo to za to.Nase deti su zazrak.Neboj sa.Problem v tom ,ze ss ti robia cysty folikularne je v hormonoch.Nedopuj sa liekmi,antikou stracas cas...Hypofyza to vsetko riadi a potrebujes,aby si mala ovulaciu,folikul praskol....na to som pila caj vitex jahnaci.Pozri si aj twmu bykinkarka anna kopacova,pisala a povzbudila som tam.baby.Ta bylina obsahuje ten hormon,pripadne navstiv pani Anku.Ja som jej poslala fotky oboch dcer z vdaky.Mozno by som vo vasom pripade skusila diagnosticku laparoskopiu,daj si urobit drilling,prefuk,hormonamny profil,vsetko co sa da,folikulometriu.A ked budes vediet na com si a nepodari sa,chodte tam.Lebo k nej musis vedoet komplet diagnozu,bo niektore bylinky a kury by ti mohki aj uskodit.

djura
autor
2. dec 2017

@carmenuska no teda... kedže môj gynekológ zomrel som nútená si nájsť nového tak uvidím ako naň dotlačím alebo čo ponúkne zatiaľ ti veľľľľmi ďakujeeeeeeem

djura
autor
2. dec 2017

Baby ste super... jeden príbeh neuveriteľnejší ako druhý... tak jedinečné... teším sa s vami... a ostátné musíme makať ďalej

mravvcek
2. dec 2017

Jednoznacne podstupit driling vajecnikov. Laparoskopicky sa akiby z ich povrchu zosupu cysty co su tam tym sa uvolni priestor na to aby vajicko mohlo vyjst. Tiez sa dohodnut na prefuku vajcovodov ked uz budes uspata. A po operacii vysadit mlieko muku cukor teda aspon obmedzit a zacat sa hybat. Ked len behat,alebo doma drepovat....
A ked po pol roku tohto neotehotnies tak ist na stimulaciu clostyblegitom prioadne inseminaciu. Drzim palce silno. Chapem co prezivas. 6rokov sme sa trapili,hormonmi som sa znicila....

petra9517
2. dec 2017

@carmenuska ahoj, mohla by si prosím ťa napísať viac o tej pani bylinkarke? Veľmi ma to zaujalo.

petra9517
2. dec 2017

@djura po operácii som už rok a pol, bola som upozornena že nesmiem pol roka po operácii otehotnieť. Zatiaľ to nechávam ešte na Boha a prírodu, ale po svadobných stresoch, ešte mesiac, absolvujeme všetko čo existuje...

mlil77
2. dec 2017

@djura ahoj ja mam cysty, polycystycke vaječníky, mam jedno dieta, podarilo sa hneď, asi zazrak o druhe sa snažíme 18 mes zatial nic, začala som brat inofolic a mala som uz konečne par krát ovulku, minulý mesiac som otehotnela ale žiaľ pred dvoma týždňami doslo k spontánnemu potratu ☹ ....ja si myslím ze ten inofolic mi pomáha na ovulku ale beriem ho uz viac ako 5 mes a 2 krát z toho doslo k ovulke, predtým žiadna od porodu

carmenuska
2. dec 2017

@petra9517 byva vo Vrbovom,pozri si o nej tu na koni.Alebo rozne clanky,pribehy na nete.Byva casto aj v telke na stv1. To by som tu pisala cely den.Neviem uz kedy presne robi,tam.maju baby na ni kontakt.Kedysi roba myslim 2 dni v tyzdni poobede.Prisli sme tam,cakali sme v rade aut,potom ma vzala dnu.Porozpravala sa o vsetkom,dala liecbu,poradila...neberie za to nic,teda nepyta.Ja som jej dala myslim 5 alebo 10 eur a bombonieru,vzala iba bombonieru.Potom som jej tie peniaze strcila do vrecka a poveda,ze ked budem este potrebovat ,jej budem volat.Ved ona sa tkmu venuje vo volnom case.Je to taka starsia pani,uplne obycajna a zlata.Ona pomaha aj tehotnym donosit babatko.Mne povedala,ze ked otehotniem,aby sme k nej nesli,ze by som potratila v aute.Vie prehmatat maternicu.A vie poradit aj chlapom,ak.je problem v nich.Dokaze pomoct aj s inymi chorobami,nielen tieto veci.

petra9517
3. dec 2017

@carmenuska no waaaw...idem hľadať viac info, a určite za ňou pôjdeme....Ďakujem ti veľmi

sivypegas
3. dec 2017

@djura neviem,ja som mavsla take cysty a otehotnela som bez problemov,mozno neboli tie cysty kazdy mesiac ale hned na prvu suou sa vzdy zadarilo.

sivypegas
3. dec 2017

@smesmesmejko polycydticke vajecniky a folikularne cysty su dve rozlicne diagnozy.

smesmesmejko
3. dec 2017

@sivypegas vacsinou folikularne cysty prejdu do pco 😘

sivypegas
3. dec 2017

@smesmesmejko no to asi tazko.

valeria1920
7. mar 2018

Ja som mala cystu na vajecnikoch dokonca do operacie az dve cize bola som na laparoskopii a po mi povedali ze mam endometriozu tam je riziko ze sa budu cysty vytvarat vzdy a ze bud podstupim hormonalnu liecbu s konskymi davkami hormonov ktore mi budu pichat a moje telo sa dostane do prechodu a kozem to zle znasat alebo potom otehotniet ihned bola som v strasnom strese nakoniec sme prisli na riesenie bolo to HAK ktore som brala len preto aby sa vajecniky obalili a viac sa netborili cysty.. aj pomohlo dryali ma a cysty nikde.. mala som ich prestat brat ked sa rozhodneme s manzelom o babatko a tak sa aj stalo a do 3mesiacoch som ostala tehu takze spokojnost aj ked nikto mi nezaruci ze po porode sa mi cysty nevratia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre