Dá sa vybaviť cisársky rez?

tvks
8. mar 2013

ahojte mamicky strasne mi puchnu zili zo spoodu,v nemocnici v ziline mi povedali ze aak mi pri porode prasknu tak bude zle,bojim sa toho je mozne si vybavit cisarsky?Kolko by ma to asi vyslo?akuje za vsetky odpovede

xlucia
8. mar 2013

@tvks no ved chod na odborne vysetrnie, nech ti zily pozru a daju ti papier na cisarak a nemusis nic vybavovat

sissy27
8. mar 2013

@tvks za peníze v Praze dům, ako sa hovorí... poznám aj baby, čo si vybavili cisársky bez akýchkoľvek opodstatnených dôvodov, takže áno, dá sa...len musíš natrafiť na ochotného doktora a dohodnúť sa... neviem, či je tvoj problém naozaj taký vážny, aby bol indikáciou na cisársky, viem, že často sa ženám s kŕčovými žilami sťahujú obväzmi, najlepšie bude informovať sa u dr. ... a veľmi by som zvážila na tvojom mieste cisársky (ak na to nebude naozaj dôvod),je to predsa len operácia, zákrok, ktorý so sebou nesie isté riziká, takže v podstate by si len vymenila jeden problém za iný...

horana
8. mar 2013

Nedavno vysli v serioznych mediach vysledky vyskumov ze cisarsky prekazatelne moze mat zdravotne nevyhody pre dieta.
Malo sa to zatial verejne hovori, nakolko trend farma lobby, kde financne toky pri cisarskom su ryzovanie na rodickach kde sa nabuluju nemocnice aj poistovne, samozrjeme cim viac ukonov a cim viac materialu sa minie, tym viac si kazdy "uleje", potom na to nadvazujuci trend celebritiek, ktore si nechcu nicit postavicku a nechcu pocut tieto veci, alebo ustrasenych zien, ktore sa boja porodu a chcu ho prezit radsej v nevedomi.
A k tomu sa pridruzi ohladuplnost k rodickam ktore tak rodit museli a ktorych svedomie aby bolo chranene - aj ked samozrejme v takej situacii je vzdy vacsie riziko tam a je tu to jedine opravnene. Napriek tomu vycitky maju a nechcu to pocut.
Ale uprimne ti radim, ak je riziko prilis, lekari ti ho doporucia aj bez vybavovania, ked je to vsak len tvoj dojem, zvaz este ci to naozaj neskusis normalne.

effkaa
8. mar 2013

@tvks ako pise @horana, ak by to bolo vazne cisarsky ti navrhnu sami. U mna to tak bolo, prirodzene to proste neslo, tak som skoncila na cisaraku. Nebolo to nic hrozne, ale urcite je lepsi prirodzeny porod. No vsetko ma svoje plusy a minusy...

martinkatinka
8. mar 2013

NO neviem, či pri krčových žilách nie je CR rizikovejší.... veď po operácii hrozí trombóza... nie? Neviem, je to len môj názor...

cerez
8. mar 2013

@tvks Ak ženský lekár povie dopredu, že by mohla byť nejaká komplikácia pri spontánnom pôrode, určite nepôjde do rizika. Bol by blázon! Pred pôrodom ťa lekár pošle k anesteziológovi a na interné. Na internom pozrú či má mamička opuchnuté nohy, kŕčové žily, poprípade sa zmieň o tvojom probléme a určite dá odporúčanie. Držím ti palce, nech je pôrod bez komplikácií.

hradnapani
8. mar 2013

@tvks moja kolegyna s tym mala problem pri vsetkych troch detoch, pri kazdom tehotenstve to bolo horsie a horsie a vsetky porodila prirodzene, na cisarsky ju nikto nenahovaral. Radsej to nechaj na lekarov... alebo sa chod poradit aj do inej nemocnice, za inymi lekarmi a az potom si urob vlastny usudok.

hajajanka
8. mar 2013

Ak mas zdravotne indikacie pre cisarsky rez, tak nemusi nic vybavovat (myslim tym financne 🙂 ). Ale porad sa s lekarmi, oni musia vediet, ci je tvoj problem indikaciou k CR alebo nie. CR je velka operacia ako kazda ina a teda nesie so sebou aj rizika. Urcite ti ho nebudu robit na zelanie len tak (ak nie si celebrita, teda).

madlei
8. mar 2013

no mna by dobrovolne na cisarsky nikto nenahovoril, radsej by som volila odborne vysetrenie krcovych zil, stahovala pancuchami az do porodu...a zmenila prisne zivotospravu. cisarsky rez je vazna operacia a komplikacie na cely zivot, predsa len maternica rozrezana, brucho, jazva atd.

slimkaaaaaa
8. mar 2013

@xlucia ahoj aky mas nazor na to ze ak som prvy raz rodila cisarskym a mala som zdravotne problemy myslim vysoky tlak,preeklampsiu a nieco s oblickami a teraz cakam druhe a asi budem mat take iste problemy ako aj pri prvom ci je pravdepodobne ze mi budu robit cisarsky?a da sa vobec konzultovat aj s primarom nemocnice o mojom priebehu tehotenstva a o porode? dakujem

zuzana76
8. mar 2013

@slimkaaaaaa ak si mala prvy cisarsky, tak bude aj druhy a konzultovat mozes vsetko, ak aj chces rodit prirodzene druhy krat, ak podpises papier,ze na vlastne riziko, tak ta nechaju rodit aj prirodzene, inak prva sekcia je indikacia aj na dalsiu sekciu.

slimkaaaaaa
8. mar 2013

@zuzana76 no praveze sa bojim rodit normalne lebo neviem co sa moze stat stale sa mi zvysuje tlak hore dole beha to a nechcela by som ak budem normalne rodit ze by mi pri tlaku mohlo nieco prasknut neviem no mam takeho gynka ktory mi povedal ze preeklampsia nic nieje to som mala pri prvom tehotenstve a to tiez s tlaku tak mozno sa to zopakuje aj pri druhom neviem lenze som sa docitala ze je to zivotu ohrozujuce pre matku i dieta a neviem ci to mam konzultovat s nim alebo s primarom tej nemocnice kde chcem rodit.

aristka
8. mar 2013

@slimkaaaaaa ak ti gyn.povie ,že preeklampsia je nič v momente by som ho vymenila a myslím si ak ti to takto moc skáče tlak,že by si mala byť sledovaná u internisti

aristka
8. mar 2013

@tvks myslím,že hovoríš o hemoroidoch,odporúčam ti precvičovať panvové dno aj v tehotenstve,nech sa ti stiahnu,pretože aj po cisaráku ti to bude robiť problémy,je to preto ,že bábetko ti tlačí na konečník a je to veľký tlak na cievy,ak sa bojíš norm.rodiť nech ti gyn.napíše indikáciu.

slimkaaaaaa
8. mar 2013

@aristka no ved ja som sa tiez cudovala ze mi to povedal lebo mala som to pri prvom tehotenstve ,a teraz som po 2rokoch tehotna a mavam vysoky tlak a on mi povie ze sa preeklampsia nemusi zopakovat aj pri druhom tehotenstve no neviem ci to bude pravda ak priznakom preklampsie je aj vysoky tlak

alla24
8. mar 2013

@tvks ak mas nabeh na "zlatu zilu" isto sa snaz tlacit na sekciu. Moja mamina to tiez "schytala" pri porode a ma s tym neskutocne problemy doteraz... 4 ci 5 operacie ma uz za sebou a stale ma problemy... Raz dokonca marodovala vyse roka. Ja som rodila sekciou /akutna lebo ani vyvolavacka nepomahala/ a vdaka bohu za nu. Ono velmi lahko sa sudi ale kto nezazije nepochopi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre