Dobrý gynekológ v Banskej Bystrici. Poradíte mi?

lucka0122
15. mar 2007

poradte mi niekto dobreho gynekologa v BB.poterbujem to surne vediet lebo ja nemam bohvieakeho ked som potratila a bol asi slepy...dakujem

lucinkaaa
15. mar 2007

ku komu si chodila?

bihan
15. mar 2007

Ja som chodila k Fulmekovej v Sásovej.. niektoré babenky nie sú spokojné s jej prístupom, ale ja som voči nej nemala nikdy výhrady, práve naopak...navyše má ambulanciu so sonom.

veva1
15. mar 2007

luci skus zvolen tam je vela dobrych doktorov a aj porodnikov,co maju sono u seba v ambulancii.Ak chces dam kontakt.

mzmg
16. mar 2007

Ahojte, ja chodim k Mudr. Jendrušákovi. Je perfektný a veľmi precízny. V ambulancii má aj sono, takže nemusíte behať po viacerých doktoroch.

lucka0122
autor
16. mar 2007

ahoj bihan. a uz k nej nechodis?ja som na nu tiez pocula ze je taka drastacka...tak neviem..teraz chodis kam?

bihan
16. mar 2007

už k nej nechodím, lebo som sa presťahovala do Francúzska, ale ja som u nej bola asi 7 rokov až do posledného vyšetrenie pred plánovaným otehotnením. Fakt nechápem, v akom zmysle by mohla byť drastická (pretože vyšetrovanie to rozhodne nie je) Možno niektoré babenky ťažko znášajú, že ti rovno povie, čo si myslí(ja som chcela vnútromaternicové teliesko v 21r 😅).
Možno niekto má zlé skúsenosti, ja nie, vždy bola profesionálna. Ja som v BB mala iba dvoch gynekológov a ten prvý bol starý ujo, tak som asi po roku prešla k nej.

tinockaaa
16. mar 2007

lucka, skús Novamed a pána doktora Fruhwalda. ten je celkom dobrý ako som počula.

bihan
16. mar 2007

Inak rozhodne sa mi zdá, že v BB je dosť dobrých gynekológov, kôli gynekológovi by som sa neterigala do vedľajšieho mesta... A v tehotenstve sú tie návšety dosť časté 😉 Skôr si nájdi dokiho blízko bydliska a zisti si, či má sono...

lucinkaaa
17. mar 2007

bihan prepac ak to vyznie ako rypanie 😔 , ale mozes mi prosim povedat, preco je dolezite aby mal gynekolog sono? podla toho sa predsa neposudzuje kvalita lekara. sono je samo o sebe skodlive a dobry lekar dokaze spravne diagnostikovat aj bez sona, naopak zly lekar moze mat aj tri sona a zanedba, to co by nemal.

bihan
17. mar 2007

Stačí sa mrknúť do témy o zamlknutých potratoch a to tom, ako niektorým babenám išlo o život len kôli tomu, že dotkor ju poslal na sono v 12tt a mimčo už skoro mesiac nežilo... Mne by vyjadrenie po prehmataní typu: "Maternicu máte zväčšenú, asi je všetko v poriadku" asi poriadne vytočilo a k tomu lekárovi by som už nešla.

bihan
17. mar 2007

Inak o tom, či je sono škodlivé alebo nie sa mi teraz fakt polemizovať nechce (niekde tu už také diskusie bežia). Ja potrebujem vedieť, že je všetko ok a mimču tých 10 minút, kým ho doktor zmeria a popozerá určite neublíži.

lucinkaaa
17. mar 2007

aha, no prave preto si myslim, ze je dolezite vybrat si dobreho skuseneho gynekologa, ktory po prehmatani a takomto konstatovani zvazi pozretie sonom. Totizto pytala som sa preto, lebo mnoho lekarov prezera baby sonom dost casto a pritom sa vie o skodlivosti sona, navyse poznam gynekologa, ktory ma sono, pozera sa "do toho monitora" a aj tak ide casto pacientkam o zivot. ja by som skor pri vybere dbala na dobre meno lekara, na jeho skusenosti a to ci ma alebo nema v ambulancii sono by bolo premna asi az tretorade. 🙂

bihan
17. mar 2007

No, ja som pri výbere lekára zvažovala, či s ním niekto má skúsenosti - v novom meste sa lekár hľadá ťažko hlavne keď už máš na teste 2 // a potom sono.. ale je fakt, že by som si zrejme skvelého lekára bez sona nevybrala.. ale zase teraz už väčšina sono v ambulancii má 😉 A októbrovkách je kopec dievčat, ktorých doki sono nemá a niektoré ani nevedia, či tam majú jedno alebo dve a sú z toho dosť smutné 😔 navyše mimčo budú vidiť iby 2x za celé tehotenstvo a niektorým to fakt vadí...

lucinkaaa
17. mar 2007

hmm... to je vec vkusu a nazoru. ja som mala dost problemy zo zaciatku a musela som ist na sono skor ako to bolo planovane v 12 tt a ked som mala ist o tri dni znova, lekar ma prezrel a zvazil, ze situacia sa zlepsila a ze mi to teda nebude drazdit! sonom zbytocne, nakolko sono je skodlive. takze v situacii ked dievcatu hrozi potrat zvedavost bokom a sono pouzivat prave vtedy ked ho treba. ale to je asi v nasej nature, ja som sa tiez nesla dockat, ci je jedno alebo dve babatka a tiez som ho chcela uz cim skor vidiet, az kym mi nezacali ine starosti...

lucy81
17. mar 2007

Ahojte, ja chodím k dr. Fruhwaldovi a som spokojná. Keď som objednaná na 8.30 tak nečakám ani minútu dlhšie a to sa mi veľmi páči. A to že má v ambulancii sono je veľké +, pretože v 20tt sa robí ten morfologický uzv a práve vtedy mal niečo pokazené na tom prístroji a poslal ma na polikliniku. Tam robia sono len poobede od 15.30. Prišla som tam o 15.00 a bola som 63 v poradí. Bolo skoro 22.00 keď som prišla na rad. Takže je fakt výhoda, keď má sono v ambulancii. Ja som ho už absolvovala asi 7x, týždeń som ležala v nemocnici v 11tt a len tam mi ho robili 4x.
Jediné čo ma trápi je to, že v novamede ešte nefunguje pôrodnica. Čiže celé tehu chodím k tomuto dr. a potom asi mesiac pred pôrodom ma pošle už na prehliadky do nemocnice. Zase iní lekári, ktorých vôbec nepoznám ☹ Baby neviete o niekom dobrom v roosveltke? A neviete či o plánovanom cisárskom rozhoduje obvodný gynekológ, alebo až gynekológ v pôrodnici? Dík

bihan
17. mar 2007

Pokiaľ si dobre pamätám, kamoška mala plánovaný cisársky od začiatku tehotenstva, takže zrejme obvodný gynekológ.

lucka0122
autor
17. mar 2007

ahoj lucy mna prijimal do nemocnici dr.vodecky on je aj porodnik a bol velmi citlivy dobreze sa nerozplakal ked mi povedal ze co ten moj hlupy doktor robil ked som vten den bola unho a poobede uz na urgente a ze mam mrtve babatko...tak je poriadny idiot ked si to nevsimol ani grom ani drzik.....a vrtali sa vomne stale aj so sonom aj bez islo ma porazit...a prvy krat nevedel ani povedat ze ci som....tak to asi dr. neni ale uz to robi len ze musi mi to tak pripada...ten fruhwald je ozaj dobry?hadam aj knemu by som isla...ak by ma vzal.

alysea
17. mar 2007

Ahojte. Ja vam jednoznacne co sa Roosweltky tyka odporucam MUDr. Vodeckeho, ludsky pristup, perfektna starostlivost, pri porode ja uplne genialny, je to ten najlepsi lekar a clovek v jednej osobe akeho som ja kedy stretla. Drzkajte sa.

bihan
17. mar 2007

Moja zlatá, ty si chodila ku Gromovi ☹ Väčší idiot medzi bystrickými gynelológmi snáď ani nie je...

loren
17. mar 2007

ak mozem poradit skoro kazdy doktor v rooseveltovej nemocnici je ok Vodecky,Bielik aj jeden aj druhy atd atd.O gromovi idu fakt zle chyry

lucka0122
autor
18. mar 2007

tak asi najlepsie spravim ked pojdem k vodeckemu vsak?mala som to aj v plane tak to asi aj uskutocnim...dakujem ozaj je hrozne mily ludsky nie ako ostatny...na groma nadava strasne vela zien dievcat tak je to dost hrozne ked mame takeho doktora.,....no nie?

lucy81
18. mar 2007

V 11tt som začala slabo špiniť, trvalo to asi 2 dni, volala som môjmu dr a povedal, že ak by to zosilnelo, alebo ak by to bola čerstvá krv, mám prísť. Celý ďaľší deň som nemala nič, až večer to znova začalo, tak som išla radšej na pohotovosť a mal akurát službu Vodecký. Keď som mu povedala, že už 3 deň špiním, skoro mi vynadal, že kde som tak dlho bola a že to bude asi mŕtvy plod. Keď ma pozrel uzv tak len skonštatoval,že je "to" živé a nechal ma v nemocnici. Neviem, možno mal len blbý deň / to má občas každý/. Ale na mňa vtedy veľmi nezapôsobil 😒
A neviete ako je to s epidurálkou v roosveltke?
Na ten cisársky som sa pýtala preto, lebo už jeden za sebou mám, nebol dopredu plánovaný, bol akútny počas pôrodu. Tak teraz neviem, či druhý pôrod je automaticky tiež cisár, alebo môžem rodiť aj spontánne.

maca793
30. mar 2007

ja chodím ku gynčiarovi Zvarovi do Slovenky a som s ním spokojná. "Odrodila" som pri všetky 3 deti + aj to nenarodené.
posledný mesiac pred pôrodom som chódila do rizikovej poradne do nemocnice ku Molitorisovi, je fakt dobrý a čo čert nechcel, robil mi aj cisársky a dokonca mal službu v deň, keď som rodila, takže ma odrodil 2x.
Fruhvald je tiež dobrý, mala som ho pri rizikovom tehotenstve pri dvojičkách pred 6 rokmi a aj pri potrate.
na vodeckého nemám dobré spomienky. ten ma chcel s dvojičkami odrodiť normálne s tým, že jedno vytlačím a to druhé mi v bruchu obráti a vyberie. ja som nesúhlasila, pretože dvojičky boli v brušku uložené priečne.
pri vodeckom rodila dvojičky aj moja kamoška a skončilo to tým, že jedno dvojča bolo prakticky 4 mesiace mŕtve na prístrojoch vďaka vodeckému.
lucy81
druhý pôrod nemusí byť hneď automaticky cisársky. ja som rodila prvo cisárskym a potom druhý krát normálne. keby som si mala vybrať, tak rodím radšej normálne.
😉

palculienka4
24. sep 2009

Ja chodim ku Fruhwaldovi.Viac krat tu padlo jeho meno.Skus jeho ja som s nim spokojna.drzim palceky 🙂

sue
24. sep 2009

Určite Fruhwald 😉

marcelkaal
26. sep 2009

Ahojte, prosim Vas viete mi niekto poradit kto robi v BB 3D alebo 4D sono? Potrebovala by som aj kontakt, pretoze sa na nete neviem nicoho dopatrat. Som v zahranici a chcem prist koli tomu domov, takze potrebujem mat dopredu dohodnute stretnutie. Budete zlate ak mi poradite. Dakujem

ada73
26. sep 2009

Ahoj. V BB má 4D sono MUDr. Fruhwald. Robí v Medikline v Radvani.
Je super. Ja k nemu idem na sono o dva týždne.

nikush4
27. sep 2009

ahoj ja tiez chodim k Fruhwaldovi a zatial som s nim velmi spokojna 😅

ikkuska
28. sep 2009

Ahojte 🙂 , ja som bola tiez u Fruhwalda bola som s nim maximalne spokojna 😀 ... Aj fotky zo 4D sona mam velmi pekne i napriek tomu, ze som tam bola az v 30-tom tyzdni tehotenstva... Po porode sa chcem aj ja k nemu prehlasit od mojho obvodneho gynekologa...

marjoz
10. mar 2010

No ja som sa sem prisťahovala a tiež hľadam dobrého gynekológa. poslali ma ku Gromovi, že vraj je to odborník, ale prihral ma hneď svojemu kolegovi a viac sa so mnou nebavil. Ma totiž ordináciu s dalšími lekármi. Minule som myslela, že puknem od jedu. nebol tam ten moj lekár a mala som problém tak ma vyšetril Grom, presnejšie zobral mi krv a že nech si zavolam o výsledky.
Tak som volala, ale kedže pán Doktor sa zabával počas telefonátu tak mi povedal, že mám zlé výsledky. Lenže medzitým mu sestrička ukazala že to číta staré výsledky a on namiesto toho aby povedal jednoducho prepáčte pozrel som sa omylom na staré výsledky tak ma v tom nechal a že na kontrolu mam prist až o mesiac ako to bolo plánované. Bola som zmatená. Nedalo mi to a vybrala som sa za svojim lekárom, ktorý ked videl moju kartu a že výsledky su ok, tak somnou jednal asi štýlom: a vy pani..... ste načo prišli? NO coment. Takže mi môže niekto hovoriť o tom aký je Grom odborník.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre