Dobrý gynekológ v Košiciach. Poraďte

angelinicka
23. jan 2007

chcela by som poradit nejakeho naozaj dobreho gynekologa-porodnika, ktory sa vyzna v praci ktoru robi. dakujem

flamenga
15. apr 2010

janka ja som s ňou veľmi spokojná 🙂 poradne sa mi striedajú buď pri nej, alebo pri jej dcére Majke... a obe sú skvelé, nemala som žiaden problém. Je to pedant a to sa v tehotenstve cení 🙂

janka146
15. apr 2010

No flamenga som rada že si potvrdila môj názor. Chceli by sme s manželom aj druhé bábetko aj ked nie teraz 😀 a som rada že si spokojná v tom ako prebiehajú poradne. Je to dôležité. Prajem ti čo najmenej bolestný pôrod 🙂 🙂 a hlavne aby ste boli obaja zdravučký 😉

masina
14. máj 2010

Ahojte dievcata
citala som co ste vo fore napisali a vacsinou ste spominali rovnake mena. Mne sa zmenila pred casom gynekologicka Jurcova na gynekologa Jana Adama. Bola som u neho na kontrole po sestonedeli. Prve co ma zarazilo ze sa ma opytal ci chcem setrnejsi nastroj na pozretie zdola - plastovy za 2e. Spravu si neprecital z porodnice ale vsetko som mu hovorila ja. mysella som zze sa vyjadri kedy by sme mohli mat druhe babo kedze sa maly narodil cisarskym rezom. kamoska mi totiz hovorila ze druhe najskor o dva roky tka som si myslela ze ma na to upozorni alebo ze mi proste nieco povie. to vsetko by som prezila ale asi mi najviac vadi ze sa v podstatek nicomu nevyjadril nepytal sa a moja predosla bola zhovorcivejsia a vzdy sa k mojim subjektivnym tazkositam vyjadrila.
tak ma zaujima ake mate vy s nim skusenosti. bola som zvyknuta na predoslu lekarku. mozno si len na neho potrebujem zvyknut 🙂 dakujem

kremfi
27. máj 2010

Ahojte dievcatkaaaa 🙂
troska odveci otazka teraz ale neviete kedy teda ako ordinuje Mikulova Janka z Panelovej ulice?Nikde na internete to nema ..dakujem krasneeeee
vrelo ju odporucam 🙂

ssstanka
31. máj 2010

Ahojte, ja som dlho chodila k Dr.Matyimu. Ale minuli tyzden som od neho odysla a presla som k Sedliakovi na vela odporucani a som s nm spokojna. S Matyim som v poslednej dobe nebola vobec spokojna.Ked sa nam podarilo otehotniet boly sme veeelmi radi. Az dovtedy kym mi nezacaly rozne zapaly,vytoky a mikozy.... Matyi ma syce preliecoval,ale takou liecbou co mi vobec nezabrala a s komentarom ze u tehotnych zien je to normalne...Tak som cele tehotenstvo mala rozne liecby ktore zabraly tak zhruba na 4dni. A to nehovorim o mojej setre ktora kvoly nemu prisla skoro o krcok maternice a maternicu....
Kedze teraz cakame tretie babo tak som rychlo odysla...

danka.chomka
31. máj 2010

ahojte, ja mam s matyim len tie nejlepsie skusenosti. Nikdy som sa nestratla s lekarom , ktory by mal taky ludsky pristup k svojim pacientkam. Vzdy vsetko trpezlivo vysvetli bez toho aby som sa sama musela nieco pytat, je velmi mily, ochotny a zodpovedny. Moju sestru sledoval cele tehotenstvo a dal do poriadku po tom, co ju dobabrala jej predchadzajuca gyndoska. Kiez by vsetci lekari mali taky ohladuplny a zodpovedny pristup k svojim pacientkam.Ja som k nemu isla na odporucanie mojej kamosky, ktora ho vychvalovala, odporucila som ho aj ja asi 6 mojim kamaratkam a su maximalne spokojne. Sestru pocas tehotenstva neustale monitoroval, robil utz, rozne testy, maleho zakazdym meral, pravidelne sledoval krv, dostavala fotky, dvd z maleho pravidelne. Bola s nim maximalne spokojna, bol velmi svedomity a zodpovedny.

mravvcek
1. jún 2010

Dievcata ja som uplne zufala,hladam dobreho gynekologa v Ke.Neviem sa rozhodnut,viete mi povedat aka je Dr.Mikulova?Je ona v novej nemocnici?Je odbornicka?Aky ma pristup?Neviete,berie nove pacientky?Dakujem za kazdu odpoved.

katy2
1. jún 2010

@danka.chomka akoby si pisala o niekom uplne inom.-... ja som bola tehu a otras.... hned po porode som od neho odisla... dakujem, neprosim...

ssstanka
3. jún 2010

maminy,aky mate nazor na Dr.Sedliaka? Ja som presla k nemu od Dr.Matyiho a zatial som vcelku spokojna.....

titulienka
3. jún 2010

pocula som , ze dobry je aj doktor Luptak na hroncovej , je to porodnik zo sace 😉
http://www.gyneko.sk/galeria.htm 🙂

kondaska
19. júl 2010

ahojte,
chodí tu niekto k dr. Adamovi v Novej nemocnici? Predtým tam bola p. dr. Jurčová, pravdepodobne ju nahradil dr. Adam. Nemám o ňom žiadne informácie.

versace
1. aug 2010

Chcem reagovat na lekarov medicinske centrum.Neviem ake mate skusenosti a skym,ale zaregistrovala som negativnu ozvu,preto reagujem.Nesuhlasim s nou. Mam dlhoročne skusenosti s Mudr. Matisom,nebyt jeho dnes nemam na svete krasne a zdrave deti,za čo mu dakujem a taktiež za ludsky pristup a vobec za kopu dalšich pozitivnych skusenosti.

meusicka
5. aug 2010

@ssstanka ja k nemu chodim. som spokojna i ked niekedy mi pride kus spomaleny. pri prvom tehotenstve mi napr nedal papiere k nastupu na materksu, sama som mu musela pripomenut, v ktorom tyzdni som a ci uz nebude nacase dat i papiere. ale inac je v pohode. mily a stale taky vysmiaty, ze i ked k nemu prides nabrusena kvoli dlhemu cakaniu, nie si schopna mu nic povedat. 😝 rodit pri nom som nerodila. a nastastie som doteraz nemala nijake zavazne zdravotne problemy, takze to posudit neviem, aky ma pristup k tomu. 😕

forpuska
13. aug 2010

ahoj holky! Ja by som potrebovala fakt serioznu radu na dobreho gynekologa/icku. Najmä, ak sú problémy s otehotnením, resp.ak má niekto PCO... lekára, ktorý je ľudský a zodpovedne robí všetky vyšetrenia... dik

matakrok
15. aug 2010

ahojte. poznate gyenkologa Mudr. Benovskeho? sidli na Rastislavovej ul. Kamoska mi ho doporucila, no chcela by som poznat viacej nazorov. dakujem.

luciaanna
16. aug 2010

@kondaska, Mudr. Adama môžem iba odporúčať, šikovný gynekológ, ešte šikovnejší pôrodník 😉 🙂 .

ivo_1974
16. aug 2010

Dobrý den,
rád bych se s Vámi podělil se zkušeností s výsledky prenatální diagnostiky pana doktora Luptáka a z přístupu jeho kolegů v nemocnici v Šaci.
Prožívali jsme s manželkou šťastné těhotenství bez jakýchkoli problémů. Výsledky prenatální diagnostiky byly „vynikající“. Dvacátý týden ultrazvuk vykonaný v soukromé ambulanci pana doktora Luptáka - výsledek vynikající. 3D ultrazvuk pan doktor nepovažoval vzhledem k těmto výsledkům za potřebný. Třicátý druhý týden ultrazvuk vykonaný v soukromé ambulanci doktora Luptáka - výsledek vynikající. Cca třicátý šestý týden ultrazvuk vykonaný v nemocnici Šaca – pan doktor Lupták zaznamenává nějakou nesrovnalost v pozici žaludku a tlustého střeva miminka. Zavolal si tedy na pomoc pana doktora Otta Tomášu. Oba pak cca dvě hodiny po předchozím ultrazvuku shodně konstatovali, že miminko bylo asi špatně natočené a že tentokrát je již vše v pořádku. Druhý den ráno pan doktor Lupták ještě pro jistotu zkontroloval záznam z dvacátého týdne a telefonicky nás opět ujistil, že vše je v pořádku. OSM dní před plánovaným porodem zazvonil telefon. Ozval se pan doktor Lupták a poprosil manželku, aby dorazila do nemocnice v Šaci, kde ji vyšetří ještě pro jistotu pan doktor Dosedlo. Pan doktor Dosedlo při vyšetření manželce cca v 13:30 oznámil, že miminko má s největší pravděpodobností vrozenou srdeční vadu, ale ať je manželka v klidu a ať přijde příští den opět do nemocnice, že se s někým zatím poradí. Když mi manželka sdělila pravděpodobnou diagnózu, začali jsme hledat někoho, kdo by nám dal jasné stanovisko a ne nějaké možná, asi, pravděpodobně. Ještě týž den cca ve 20:00 hod. nás přijali na vyšetření v Košicích v nové nemocnici. Na ultrazvuku pan doktor viděl okamžitě, že srdíčko má vážný problém a viděl jsem to prosím i já jako laik. Na náš dotaz, co bude následovat, nám bylo panem doktorem sděleno, že v Šaci rozhodně rodit nebudeme, že to bude nejspíš nová nemocnice, ale že nejlepší by bylo zvolit nějakou nemocnici s komplexním zabezpečením, tedy buď Bratislavu nebo pražský Motol, protože pokud miminku nebude po porodu srdíčko zvládat dodávat do oběhu dostatek kyslíku, tak bude letecky transportováno do Bratislavy. Naše rozhodnutí bylo okamžité. Nečekali jsme ani minutu. Doma jsme naložili manželčinu připravenou tašku, doklady apod. a vyrazili autem směr Bratislava. Bratr manželky telefonicky oznámil panu doktorovi Luptákovi nález a žádal ho o radu, jak dále postupovat, na koho se obrátit atd. Pan doktor Lupták nám vzkázal, že on s tím nic nenadělá, že se musí domluvit primáři mezi sebou a že nemáme plašit!!! Je mi líto, ale už jsem seděl v autě a plašit se mi rozhodně chtělo. Na cestě u Sorošky jsem se rozhodl a cca v 22:00 hod. zavolal do Prahy do Motola. Přes informace jsem se dostal na gynekologické oddělení, kde jsem sestřičce oznámil, že jsem s těhotnou manželkou v autě u Košic, manželka je Slovenka a že za sedm dní čekáme miminko u kterého nám cca před dvěma hodinami diagnostikovali na srdíčku AV kanál. Než jsem se stačil optat, zda nás přijmou, odpověděla mi sestřička, že až dorazíme, že se máme ohlásit na cizineckém příjmu a pak hned na gynekologii, kde nás vyšetří jistý pan doktor, na kterého mi hned nadiktovala i telefonní číslo. V šest hodin ráno jsme byly v Praze. Sestřička se kterou jsem v noci telefonoval se nás hned ujala a na vyšetření nás vzali hned v sedm hodin ráno. Vyšetření potvrdila vážnou, komplexní srdeční vadu, ale navíc spojenou s otočením orgánů, což ještě později lékaři doplnily diagnostikovanou nepřítomností sleziny.
Nikdo z vyšetřujících lékařů nechápal, že jdeme s touto diagnózou k lékaři až teď. Nebylo lehké přijímat jeden hrozný výsledek vyšetření za druhým a smiřovat se sdělovanými fakty ohledně možností nekomfortnosti očekávaného života našeho potomka (pokud přežije) a zároveň vysvětlovat, že jsme až doposud byly přesvědčováni, že vše je v pořádku. Záznamy z ultrazvuku z 20. a 32. týdne jsme měli s sebou. Poprosil jsem pana doktora v Motole, aby se na záznamy podíval. Nechtěl, ale nakonec to udělal. Výsledek? Na záznamu z ultrazvuku z 20 týdne je patrné přetočení orgánů. Dobrá, nikdo nejsme neomylní. Na otázku, proč neudělal pan doktor Lupták detail srdce jsme ale odpovědět nedokázali. Své mladší kolegyni pak pan doktor řekl, že kdyby takto prováděla ultrazvuk ona, tak že by ji dal přes ruce. A to nešlo prosím o ten detail srdíčka, ale o měření vykonávaná při provádění ultrazvuku a o celkovou realizaci ultrazvuku jako takového. Proč opomněl MUDr. Lupták udělat detail srdíčka??? Nedbalost, chyba, neznalost? Výsledek posouzení ultrazvuku z 32 týdne? Na ultrazvuku z 32 týdne je vidět již i vada srdíčka. Pořád se sebe ptám. Proč to v Košicích neviděli ani v 36 týdnu. Navíc dva doktoři najednou? Proč byl postup doktorů takový liknavý, když již tušili, že je něco špatně? Manželka panu doktorovi Luptákovi v den, kdy nám dělali vyšetření v Praze volala a řekla mu o stavu věci. Na otázku jestli to věděl nebo ne jí neodpověděl. Od té doby se pan doktor Lupták o stav mé manželky nezajímal. Dnes, pár dní před koncem šestinedělí jsem se za panem doktorem Luptákem vypravil. Nesl jsem mu výsledky z porodnice a z vyšetření miminka. Po sestřičce jsem mu poslal svou vizitku s tím, že s ním chci 5 min. hovořit. Nechal mne čekat v čekárně mezi ostatními. Respektoval jsem pořadí pacientek. I těch co přišly do čekárny za mnou. Když už se přede mne do ordinace ale dostal i tatínek s lahví whisky, který dorazil cca hodinu po mě, má trpělivost dosáhla maxima. Sestřičce jsem jen oznámil, že po další pacientce vejdu do ordinace já. Pan doktor mne tedy přijal a omluvil se, že má moc pacientek. Chápu, ode mne láhev whisky neočekával. Byl jsem z přístupu pana doktora roztrpčen, takže jsem mu nakonec žádné výsledky ohledně porodu nepředal. Ani je nežádal, tak proč mu je vlastně nutit. Požádal jsem naopak já pana doktora Luptáka o to, aby napsal své stanovisko k celé záležitosti (proč to nezjistil, když už to zjistil proč nejednal atd.) a aby připravil manželčinu kartu pro odeslání jinému gynekologovi. Prý mi kartu hned dá jestli chci. Copak to může? Jsem moc zvědavý, jak se nakonec k celé záležitosti pan doktor Lupták postaví. Jak nám napíše do svého vyjádření, že ho vůbec nezajímalo, jak porod dopadl, jestli miminko přežilo a když, tak jakou má další šanci na život. V jakém stavu asi předá kartu a pacientku dalšímu lékaři? Neoptal se na manželku ani dnes. Vím jen to, že jeho dnešní obranná odpověď „Vím, že jsem udělal chybu, ale neviděl to ani pan doktor Tomášu“ mi nějak nestačí. Copak ho jako odborníka nezajímá, kde udělal chybu, aby se jí mohl příště vyvarovat? Copak ho nezajímá, jak by mohl řešit případný další problém? Chce snad spoléhat na to, že se mu další takový případ vyhne?

Přeji hodně štěstí při volbě lékaře.

ivo_1974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea0903
17. aug 2010

@ivo_1974 no vsetko som si to precitala a som zhrozena z tohoto pristupu sama som z Kosic v Saci som nebola nikdy ja chodim iba do Novej nemocnice a fakt nemam slov doktora Tomasa ani Luptaka nepoznam a o Dosedlovi ze je to odbornik.......karta pacienta sa vydat hned tiez nemoze a ja na Vasom mieste to rozhodne popozeniem co najdalej.............pretoze tito lekari zlozili Hypokratovu prisahu ale su od nej vzdialeni na tisice kilometrov ako vidim........ja Vam zelam aby ste boli v poriadku a rozhodne bojujte ved je este mnozstvo inych zien a babetiek ktore na takychto nezodpovednych lekarov(vreckarov) doplacaju.......prajem vam a celej rodinke vela stastia zdravia a sil

andrea0903
17. aug 2010

@ssstanka no ja som vdaka Sedliakovi mala otravu krvi a mrtvy 7mesacny plod v bruchu.........verim ze ty budes mat s nim len dobre skusenosti...ja tohto cloveka nechcem vidiet ani z dalekohladom

ssstanka
17. aug 2010

@andrea0903 uff,to je mi luto

mirinka7
17. aug 2010

@ivo_1974 Ahoj, je mi to velmi luto, co sa stalo, to snad ani nie je mozne!...Dufam, ze bude na tom vase babatko dobre, drzim mu strasne velmi prsty! Ja som si dala k tomu Luptakovi kartu, ale nestihla som k nemu ist ani raz, pretoze som sa potom prestahovala do ineho mesta a kartu som si zobrala hned so sebou...A pocula som, ze ten Tomasu v Saci je dobry odbornik, tak neviem, som z toho teraz zmatena...A urcite by ste mali podat na toho lekara staznost, nenechajte to iba tak...

forpuska
17. aug 2010

@ivo_1974 hotoví román 🙂)) až rozmýšľam kedy ho dočítam 😀

evulilik
17. aug 2010

@kondaska ja nechodím k Adamovi ale k Sedlákovi.. to je jeho ambulancia a Adam tam len tak zasupuje... aj unho som už bola.. ale nič moc.. na mojho Sedláka nedám dopustit ... je gynekolog aj pôrodník.. dosť velká kapacita tu v košiciach ...Pokial viem Adam je už na dôchodku a na neho som nepočula velmi dobré ohlasi ... ako všetko v poho mna vyšetril a tak... ale počula som že napr..on nerobí ultrazvuky ... no a ten moj Sedlák abo sedliak nikdy neviem či tak abo onak, ale on je dobrý aj v tom že jak ma zbadá ta už vydí že som čisto k.o. tak si ma najprv usadí ..pokeca a ked sa dakus ukludnim tak potom sa pusti do prehliadky... a to je pre mna dosť dôležite..bo premna gynekolog a zubár... najhorší ludia na zemi...

evulilik
17. aug 2010

@ssstanka ja chodím k Sedlákovi.. na mojho Sedláka nedám dopustit ... je gynekolog aj pôrodník.. dosť velká kapacita tu v košiciach ...Občas tam zastupuje doktor Adam . Pokial viem Adam je už na dôchodku a na neho som nepočula velmi dobré ohlasi ... ako všetko v poho mna vyšetril a tak... ale počula som že napr..on nerobí ultrazvuky ... no a ten moj Sedlák abo sedliak nikdy neviem či tak abo onak, ale on je dobrý aj v tom že jak ma zbadá ta už vydí že som čisto k.o. tak si ma najprv usadí ..pokeca a ked sa dakus ukludnim tak potom sa pusti do prehliadky... a to je pre mna dosť dôležite..bo premna gynekolog a zubár... najhorší ludia na zemi... 😉

luciaanna
17. aug 2010

@evulilik, v Košiciach sú traja lekári, gynekológovia, s menom Adam, Alojz (ten je už na dôchodku), Jožko (ten bol istý čas prímárom v Prešove, momentálne je späť v KE), no a @kondaska určite myslela Mudr. Jána Adama, ktorý si prednedávnom otvoril ambulanciu v Novej nemocnici.....

luciaanna
17. aug 2010

@ivo_1974, Držíme palce.....,nech všetko dopadne čo najlepšie....

smejkaa
17. aug 2010

@ivo_1974 Trebalo by skusit aj dohlad nad lekarskou starostlivostou. Dat podnet, nech presetria.

evulilik
17. aug 2010

@luciaanna juj prepácte teda....nevedela som... ja myslím na toho čo je priezvyskom Adam... a robí popri dôchodku v sedlákovej ambulancii... v starej nemocnici 😅

luciaanna
17. aug 2010

Tak to bude určite Mudr. Alojz Adam..... 😉 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre