Dr. Janáč. Aké máte skúsenosti?

lolith
2. nov 2006

Ahojte tehulky, chodim k Dr. Janacovi na Antolsku. Mate nejaka s nim skusenosti, uvazujem o uzatvoreni zmluvy o vybere lekara a velmi by mi vase prispevky pomohli. 😕

deniseee
2. nov 2006

No, tak tohto by som neodporucala, ani jeho ani Markovu, lebo s oboma mam skusenosti. Markova sa nestara, a clovek je jej suma fuk, a za celu dobu, co som bola u nich v nemocnici, ma neprisla kuknut ani na vizite ni raz, a to bola izbovou lekarkou. Co sa tyka Janaca, tak som sa stretla s mamickou co bola rovnako nespokojna s jeho drzostou ako ja. Ja som bola na izbe s primarovou znamou, a tej vynadal, ze ak sa ona mieni rozculovat, tak nech laskavo radsej vyskoci z okna a da mu pokoj, a co sa tyka mna, kedze som nedala pokoj s otazkami o svojom babatku, ktore som nemohla mat pri sebe, tak na mna nahucal, ze som precitlivela, a mojej rodine kazdy den klamal, ze za mnou bol a vsetko mi vysvetlil. Takze urcite u mna ma iba minusove body.

lolith
autor
2. nov 2006

Fuuuha, ja k nemu zatial chodim do poradne a posobil na mna celkom prijemne. V nemocnici sa mozno sprava inak 😖

siskatan
2. nov 2006

ja som mala dobru skusenosť, bol milý a všetko mi vysvetli, ešte aj zavtipkoval... robil mi UZV 😉

jj2202
2. nov 2006

ja mam tiez len taku kratku skusenost s nim, odporucil mi ho znamy....ze ma prednostne a bez karty skontroluje. NIKDY VIAC. je mi vrcholne nesympaticky a tiez sa k mojim krvnym vysledkom vyjadril len tak letmo, ani ich necital...ze vsetko OK, pritom som mala pri troch hodnotach + cize zvysenu hodnotu....
ja chodim na antolsku NIZNANSKEJ...je uzasna 😉

ena
2. nov 2006

Lolith: myslim, ze tato diskusia ti k tomu, aby si sa dozvedela, aky konkretny dr. je, ti nepomoze, lebo urcite si uz citala aj ine diskusie, napr. na www.porodnica.sk. Takze predpokladam ze vies, ze cca 50 % Ti napise, ze je dobry a cca 50 % sa bude stazovat. 😉

ena
2. nov 2006

No vidis, zatial mas NIE, ANO, NIE, plus tvoje ANO ----> 2:2 😉

lolith
autor
2. nov 2006

...ku mne sa v poradni sprava v pohode, zalezi mi hlavne aky je pri a po porode. Keby som si ho zaplatila, aby som nelutovala.

bubonic
2. nov 2006

pridávam svoje NIE. bola som u neho na UZV. do poradne chodím inde - do neštátneho zariadenia, načo sa ma drzo opýtal, či tam nemajú ultrazvuk. spochybnil výsledky od môjho lekára, lebo jemu UZV vykazovalo o tri dni menej ako mám ja napísanú dĺžku tehotnosti. v miestnosti sme boli dve, pani, ktorá tam bola so mnou odišla odtiaľ s plačom ako po nej navrieskal, že čo tam robí a to bola po operácii asi 24 hodín a ešte mala vývody. ani ju spoza tej plachty nevidel a už vrieskal. mamičke, kt. tam išla v 39. týždni vynadal, že veď má všetky výsledky ok, tak nech si jej lekár nevýmyšľa a nech sa tam viac neukazuje. Ale prišla tam ženská s dcérou, ktorá tvrdila že je s ním dohodnutá (teda známosť) a k tej sa tváril ináč. takže predpokladám, že ak si zaplatíš, tak by mohol byť ok.

peha
2. nov 2006

ty kokso, to su ine referencie.
myslim, ze jedna negativna, tak prudko negativna uplne staci. brrrrrr.

babulina
2. nov 2006

ja sa pridavam k negativnym ohlasom na neho,poslala ma k nemu moja lekarka na UZV s podozrenim ze som tehu, a on mi s ladovym ksichtom povedal,"... a vy chcete byt s vasimi vajecnikmi tehotna?" na otazku co je divne na mojich vajecnikoch mi povedal ze nema cas mi to tu vysvetlovat ze na to mam svoju lekarku, do karty mi napisal diagnozu PCO, co sa nakoniec ukazala ako dobra blbost

svetluska.p
2. nov 2006

Ja mam tiez negativnu skusenost ale s inym lekarom - Matis z KE. Nejdem to tu rozpisovat, ale nechapem, ze nesli studovat nieco ine, ked na ludi nemaju nervy. Do kelu, keby studoval umenie, nikomu by neublizil, no nie?

kaciatko81
2. nov 2006

juj, tak k takemuto by ma nedostali ani keby bol jediny na svete 😖

babulina
2. nov 2006

ja som tiez povedala ze keby robil patologa tak by som to brala ale nie porodnika 😠

svetluska.p
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaciatko81
2. nov 2006

inak, ja som mala s inym lekarom podobnu skusenost ako babulina. prisla som za nim s nepravidelnym cyklom a povedal mi, ze ked nebudem moct otehotniet, tak mame najprv skusat sexovat castejsie a dlhsie a ak to nepojde bude to riesit-doslovne. tiez mi urcil dg PCO, ktora sa nastastie neskor u ineho nepotvrdila...

pitik
2. nov 2006

Tiez neodporucam. je strasne naladovy, zazila som ho aj vcelku fajn, ale aj dost neprijemneho. Nehovoriac o tom, ako kamoske zvrzal dohodnuty porod. Takze dalsie NIE

lodia
2. nov 2006

je skutocne velmi naladovy...jedna sluzba bol mily zlaty, a druha sluzba nevrly az neprijemny..poslal ma po vysetreni na rizikovom na porod, ze rodim a tam ma na vsetko pripravili a nakoniec vratili naspat, ze este nerodim, viete si predstavit moje pocity...to ma ako vysetril?

katrin
3. nov 2006

včera som bola u neho na uzv.. Je to otrasný chlap 😖 snažil sa byť hrozne vtipný, akurát, že ten jeho "vtip" sa mi zdal trocha dehonestujúci... tak jeho by som teda nechcela mať pri pôrode.. Asi by dostal kopačku medzi oči... 😝 napríklad... keď videl moje obrovské brucho, zhrozil sa a hovorí, preboha, vy ale máte brucho... (v tom mi položil tú sondu na uzv na brucho), tak mu hovorím,že ale my čakáme dvojičky.. a on na to... čo si myslíte, že som slepý??? načo mi to hovoríte??? 😕 😕

tonicka
3. nov 2006

Ja osobne mám s ním skor normálne skúsenosti, ale je tu o nom vseobecne známe že odborník, ale hulvát a je zásadne za prírodné porody a epidurálku vraj nikdy nepichne. Ja chodím k dr.Rosembergovi, mozem vrelo doporučiť, mám len pozitívne ohlasy nan ho. Co ty na to katrin? 😕

lodia
3. nov 2006

myslim si, ze sam pan Janac by mal isto dobru naladu z tychto nazorov..to myslim doslovne,..myslite si, ze citaju tieto fora?Myslim si, ze ich nazory pacientov vobec nezaujimaju..

zrzulka
3. nov 2006

Lodia myslim ze lekari maju blaho a spokojnost pacientok na "haku". Tiez pridavam NIE pre Janaca. Ja som sice u neho nerodila ale zazila som ho v nemocnici ked som tam bola na kyretazi. Nebol mi sympaticky. Len stroho mi od dveri zakrical ze plod je odumrety a musi sa kyretovat a odpochodoval z izby. Nechal ma tam samu, nic mi nepovedal. ked som sa domahala toho aby mi nieco povedal o tom co sa stalo. tak mi povedal akurat to ze sa to stava a ze si mam dat predpisat antikoncepciu a pol roka neotehotniet. Bol ku mne priserne chladny. Mozno len nemal den a mozno beru zeny ktore potratili ako veci ale nemala som z neho dobry pocit a pri porode by som ho urcite nechcela mat. Stacilo raz v zivote aj tak mam z celej antolskej nocnu moru:(

lodia
3. nov 2006

zrzulka,
po takejto skusenosti sa ti ani nedivim. je to hrozne, ze clovek im da jedno z tych najcennejsim veci v zivote do ich ruk - myslim tym zdravie svoje a tych najblizsich a oni sa chovaju tak ..ani neviem akym privlastkom to mam pomenovat, aby som bola presna...a to ani asi nikdy nebudem..som zhrozena z lekarov...a z ich pristupu..ta nadradenost je deprimujuca...tiez som si na natilskej uzila, ale spominam dobre, lebo sa mi tam nakoniec narodila dcerka, i ked s komplikaciami...dopado to dobre a je zdrava..nakoniec, ale viem to az teraz..

zrzulka
3. nov 2006

Tiez som pocula ze na Antolskej su naj odbornici. Sama lekarka po kyrete prisla na izbu a povedala ze tam maju najlepsich odbornikov a asi tam raz pojdem aj rodit. Je mi smutno akurat z toho ze nas zeny beru ako svoju pracu a beru nas ako veci bez duse. Proste nemaju pre nas jedno mile slovo.
Nemozem povedat na lekarov krive slovo. Lekar co ma "robil" odviedol sqelu pracicku. Akurat to ze sa tam so mnou takmer nikto nebavil o mojom stave napriek tomu ze som sa stale pytala to ma vytacalo. Bola som vylakana ako maca a proste som to potrebovala. Potrebovala som nejake povzbudive slova ale tych som sa nedockala. Vsetko si lekari hovorili cez seba a ja som si pripadala akoby som tam duchom ani nebola. tazko sa to opisuje, som rada ze je to uz za mnou a pevne verim ze druhy krat sa to uz nezopakuje.

ajap78
4. nov 2006

moje NIE pre dr. janaca. je velmi naladovy, usmiateho som ho videla malokedy, skor je zamraceny, oduty a neprijemny. ma divny zmysel pre humor, ktory je maximalne nevhodny. pri UZV ma poznamky typu: uz nepriberajte, radsej schudnite, to brucho nech si riesi vas lekar sam a podobne. pocula som, ale neviem to na 100%, ze jediny nezoberie uplatok, ze nenavidi interupcie. zasadovy a odbornik je urcite, ale asi by mal trosku zmenit svoje spravanie, ktore je pri jeho praci a pri precitlivenych tehotnych zenach absolutne nevhodne. ja odporucam dr. oravca, dr. kutlaka, dr. rosenberga.

nevesta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pitik
4. nov 2006

Dr. Kutlaka URCITE NIE!!! 😠

johanna
4. nov 2006

Ahojte kočky,ja som u Dr.Janáča rodila dva krat.Bola som velmi spokojná,aj ked ma stale vytačal,že som vela pribrala,ale mal pravdu.Ako odbornik je špičkový,pri porode je genialny a citlivy a dokonca ma po porode aj pochvalil,že som bola perfektná.Takže ja pridavam ANO.

certica
4. nov 2006

Ahojte babule,som tu nová a chcela by som pridať svoje skúsenosti: Dr.Janáč je naozaj odborník, ale je pravda, že jeho prejav je trochu svojský a cholerický. Rodila som na Antolskej pred rokom a trištvrte a absolvovala som u neho okolo 10 UZV (keďže som ležala aj na rizikovom)- niekedy bol úplne super, všetko mi vysvetlil, ukázal, pochválil aké mám perfektné bruško bez strií 😀 a inokedy zas všetkým v okolí vynadal alebo mal blbý komentár. Ja som však tie poznámky brala s humorom a nadhľadom, lebo fakt je,že bol vždy mimoriadne vyťažený, cez vizitu, UZV, pôrody...Skrátka, nie každý sa dokáže stotožniť s tým jeho prejavom a spôsobom humoru. Mám kámošku, čo uňho rodila a chválila si, že sa perfektne staral a ďalšia známa sa na jeho narážky normálne rozplakala. takže ako si to ktorá pripúšťa, resp.nepripúšťa. Ešte musím spomenúť dr.Rozemberga, u ktorého som rodila - tiež veľmi dobrý odborník, pohoďák, a hlavne jeden úžasný empaťák, ktorý si nájde vždy čas čokoľvek vysvetliť, porozprávať sa na akúkoľvek tému - takže vrelo odporúčam, lebo taký človek sa dnes ťažko hľadá, zvlášť v zdravotníctve.

lolith
autor
5. nov 2006

Johanna,nevies mi prosim napisat,co je pravdy na tom, ze Dr.Janac nepristupi na epidural?

bubonic
6. nov 2006

ja už som povedala, že Janáča nikdy a dnes som zistila že mám o dôvod viac - bola som na poradni a môj lekár skonštatoval, že mi vážený pán doktor vôbec morfologický ultrazvuk nespravil a strávila som tam dve hodiny zbytočne! jeho sprosté narážky sú jedna vec, ale takéto veci sú už druhá. a môže byť odborník aký chce. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre