Gynekológ MUDr. Frko Dušan. Máte s ním skúsenosť?

bobulka34
4. apr 2008

nechodite niektora k nemu, ake mate skusenosti

pelikan
24. feb 2014

Chodim k Mudr. Frkovi uz par rokov a snazim sa odtial dostat prec. Pred par rokmi v cakarni este sedavali nejake zeny, teraz tam nemusim cakat, nikde nikoho, to uz tiez o niecom svedci...obidve tehotenstva som absolvovala u neho, pri prvom /pred styrmi rokmi/ ma neposlal na test na tehotensku cukrovku, ze naco a pri druhom ma poslala sestricka na moje naliehanie mi vypisala papier a co sa nestalo, akurát mi tu cukrovku zistili. po tom ako som prisla s výsledkami z diabetologie sa pomaly bil do prs, ze ako dobre urobil, ze ma poslal na tie testy, pritom nemal ani sajnu, ze tam idem a sam by ma tam neposlal. viackrát som sa pytala na vysetrenie prs, ultrazvukom, zasa odpoved, ze naco to chcem, ked nemam ziadny problem. V podstate kazda otazka, problem skonci odpovedou, ze je vsetko ok. Ja dufam, ze je vsetko ok a svoju pracu si odviedol zodpovedne. Co sa tyka preventívnych prehliadok, podla mna sa vzdy snazil urobit si svoju robotu. uvidim, ked prejdem k druhému gynekologovi. Konecne som sa dokopala k tomu, aby som odtial odisla, kartu mi totizto vydat nechce, musela som poziadat nového lekara, aby si kartu vyziadal od Frka, som zvedava ako to dopadne.

martulikg
14. júl 2014

Pridam aj ja svoju skusenost... k doktorovi Frkovi som prisla po tom ako mi meskala menstruacia. Urobil mi ultrazvuk a odhadol to na 5 tyzden. Nasadil mi duphaston lebo som slabo krvacala a nezabudol mi povedat, ze kazda druha zena v 3 trimestri potrati... V sobotu na pohotovosti v Ruzinove skonstatovali ze som mala spontanny potrat. Nasla som si novu gynekologicku a v utorok som navstivila pana Frka v ambulancii...
V cakarni ani zivej duse a pan doktor cital noviny... pri nasej debate mal vylozenu nohu na supliku od stolika a obleceny bol v cervenom, pripominal mi automechanika. V cakarni som dala sestricke papier o ukonceni zmluvy kde bolo napisane aj kam maju poslat kartu a odisla som prec... Pan doktor mi o par minut volal a ked som ho odignorovala poslal mi takuto sms: tak teraz mi dala sestricka do ruky ten zdrap. To nemate ani stipku odvahy a etiky? Robim svoju pracu uz 38 rokov no s niecim takym som sa este nestretol. Prajem vam aby vam to pri pani kolegyni vyslo o com som vonkoncom nie presvedceny... Tato skusenost hovori za vsetko...

jana121212
14. júl 2014

@martulikg musela si mu nieco platit za kartu ked si odchadzala? lebo pred asi tromi rokmi som zazila hadku sestricky a jednej pacientky v cakarni. pacientka chcela odist, ale sestricka s tym mala nejaky problem a zdalo sa mi, ze chcela po tej pacientke 10e za vydanie karty. ale mozno si to zle pamatam. ja som k nemu tiez chodila, ale uz mam novu lekarku. ta si aj od neho vyziadala kartu, presli dva mesiace a on jej ju stale neposlal. takze za nim budem musiet ist osobne... a na tu sms od neho ani neviem ako mam reagovat...kasli na neho a tes sa, ze uz si u novej lekarky. on pred cca 8 rokmi prebral pacientky po nejakej inej doktorke, k nej chodilo 5 mojich kamaratok a tak sa dostali k frkovi. presli dva roky a vsetky od neho odisli. ked som k nemu chodila na preventivky, tak preventivka spocivala v tom, ze mi zmackol brucho a pohladom ma vysetril. ziadna cytologia, ziadne vaginalne sono, ziadne vysetrenie prsnikov...

jana121212
14. júl 2014

@pelikan ako si dopadla s tou kartou? vydal ju novemu lekarovi? lebo moja nova lekarka mu tiez poslala ziadost o kartu, dokonca 2x, presli dva mesiace a zatial jej ju neposlal. takze sa tam chystam osobne, pripadne ak bude potreba, tak to budem riesit s poistovnou

pelikan
15. júl 2014

@jana121212 ano, vydal mi ju, prisla som tam osobne s písomnou ziadostou od nového lekara a sestricka mi kartu nastastie dala, dufam, ze aj tebe sa to podari bez nejakých problemov!!!!

martulikg
15. júl 2014

@jana121212 neplatila som nic za kartu a ani by som mu nezaplatila... Dnes rano mi prisla od pana doktora takato sms: Konzultovali sme Vas pripad ako podklad pre kazuistiku pre mladych kolegov...jeden zo zaverov je, aby ste si vzhladom ku fertilizacnemu indexu a uspesnosti donosit tarchavost v termine nasli aj kvalitneho psychiatra. Gyn-Sen sro. Vela stastia! Pan doktor asi nepochopil, ze je nahraditelny... ja som po precitanych skusenostiach s nim nemala naladu vysvetlovat preco si beriem kartu... A ked najdem dobreho psychiatra tak k nemu pojdem, ale az po panovi Frkovi...

jana121212
16. júl 2014

@martulikg toto je uz za hranicou zdraveho rozumu... neviem co si chce takymi spravami dokazat a ze mu nie je trapne pisat taketo veci a hlavne preco ti to vobec pise, ved mas pravo na zmenu lekara, nemusis mu nic vysvetlovat. kasli na neho, tes sa, ze mas konecne normalneho lekara a sms od neho by som na tvojom mieste ani necitala.

monicue123
25. aug 2014

Žasnem ja tam mám kartu taktiež niečo cez 5 rokov určite, síce som začala pôvodne chodiť k pánovi Sysákovi ale keďže ordinuje len tú poslednú stredu v mesiaci tak bolo obtiažne chodiť tam v ten deň a po otehotnení ma pozerá vždy len pán Frko ale nemala som s ním nikdy žiadny problém, vyšetrenia vždy robí dôsledne, posiela ma na každé potrebné vyšetrenia a nemal problém mi ochotne pomôcť vo veci, ktorú som akútne potrebovala a na ktorú on sa mohol z vysoka vykašľať lebo to nebol jeho problém. Síce dva roky dozadu som z neho mala nepríjemný pocit, keď som si pýtala potrebné veci na umelé prerušenie tehotenstva, pozrel na mňa ako na vraha a tak sa so mnou aj bavil (čo bolo nepríjemné a nieslo sa to ťažko samo o sebe lebo som naozaj bola mladá a sama som vtedy bola psychicky na dne z toho) ale teraz nemôžem sa sťažovať...ako som povedala dôsledná kontrola, žartuje keď vidí že som napätá a skutočne aspoň mne veľmi pomohol keď som to potrebovala.

zusanka08
6. mar 2015

No je zaujimave na to aky sa robi odbornik, kolko je tu o nom napisane 🙂 teraz idem aj ja po kartu uz vidim ten preslov ale sms si neodpustil ani u mna s trochou ironie ale kaslat na to. Sak ked je taky skvely tak ma urcite neurekom pacientiek 🙂

24martinka9
10. jún 2016

Dievčatá, ktoré ste ešte stále u tohto pána doktora prosím choďte hneď preč 😠 Je to psychiatrický prípad. Včera som u neho bola na kontrole povedal mi, že nevidí akciu srdiečka a že ide o missed abortion a že musím ísť na kyretáž.Darmo som mu vravela, že ako je možné, že mám stále tehotenské príznaky. To akým spôsobom mi to povedal sa radšej rozpisovať nebudem. Každopádne mi to nedalo a včera som išla aj inému lekárovi, ktorý mi spravil ultrazvuk tak ako sa má robiť a videli sme krásnu fazuľku s bijúcim srdiečkom 😅 Doktor mi povedal, že som v 6 týždni a zatiaľ je všetko v poriadku a len krútil hlavu nad tým, čo mi pán doktor Frko povedal. Nakoľko pán doktor pán Frka pozná povedal mi, že ten človek by mal byť na psychiatrii. Takže od pán MUDr. Frka rýchlo utekám a vám radím to isté 😉

zara92
10. jún 2016

Dámy určite nechodte k Frkovi, je nezodovedný, nedôsledný, nevyrovnaný. Katastrofa! Ani vo svojom odbore nie je profesionál a ani nevie ako sa má správať. Práve dnes som mu bola oznamíť že oddchadzam od neho a začal kríčať po mne aj po sestričke. Taký primitivný je!

lienka444
19. júl 2016

Prave som odisla od tohoto gynekologa a tiez by som mohla toho dost popisat. Iste by to nebolo pozitivne...

jankafa
22. júl 2016

Vidím, že ani po rokoch sa nic nezmenilo...

lenooocka1984
24. okt 2016

Co sa tyka pana doktorka,sprvoti sa snazil a zdal sa mi jeho pristup ludsky.Ale raz na mna dost zvysil hlas,ale som si povedala,asi sa pan doktor zle vyspal...takze uvidi sa,co bude dalej.Kedze nerobim unahlene usudky na ludi...Druhykrat sa snazil,nemozem povedat nic zle,ale co sa tyka sestricky,starsia pani- milo som ju pozdravila a neodzdravila,co ja pokladam za velmi neprofesionalne...ale v poriadku,uvidi sa,co bude dalej...kedze nerobim unahlene usudky na ludi...

lenooocka1984
24. okt 2016

Co sa tyka pana doktora,sprvoti sa mi zdal,ze ma ludsky a mily pristup...až pokial na mna dost nezvysil hlas,ale som si povedala,ze pan doktor sa asi zle vyspal...nakolko nerobim unahlene usudky na ludi.O 2tyz.som bola u neho,snazil sa,nemozem povedat nic zle.Ale co sa tyka pani sestricky-starsia pani,ked som odchadzala milo som ju pozdravila a vobec ma neodzdravila-co ja pokladam za velmi neprofesionalne.Ale ako som uz vravela,nerada robim na ludi unahlene usudky,takze pockam,ako sa to bude dalej vyvijat...

lenooocka1984
24. okt 2016

Osobne si myslim,ze pan doktor je dobry a ludsky clovek,ale ocividne je frustrovany,nieco ho vnutorne serie...ja do jeho sukromneho zivota nevidim,co sa tyka vysetrenia,musim pochvalit,vysetrenie neboli...ak aj zvolim ineho lekara,panovi doktorovi prajem len vsetko dobre...

lenooocka1984
3. nov 2016

Uz som sa rozhodla,od pana Frka beriem okamzite kartu...nakolko na mna zhukol a spytal sa,ci mam problem so sluchom jeho pristup je vysoko neprofesionalny...mam vybavenu inu lekarku...pan,doktor,ak toto citate,vstupte si prosim do svedomia a naucte sa prosim jednat s ludmi a svoje nepristupne poznamky si nechajte pre seba,pravdepodobne mate problemy so sluchom Vy.Prajem Vam napriek tomu vsetko dobre,ale zmente pristup k pacientkam.Majte sa fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre