Gynekológ MUDr. Frko Dušan. Máte s ním skúsenosť?

bobulka34
4. apr 2008

nechodite niektora k nemu, ake mate skusenosti

ka3n
1. jún 2009

No ja som asi jedina, ktora ma s doktorom Frkom dobre skusenosti. Zatial som s nim spokojna.

lulu4
1. jún 2009

ahojte, ja som patrila tiez k MUDr. Podhorskej a ta mi plne vyhovovala, odkedy je tam Dr,Frko bola som u neho len raz aj to asi pred 3 rokmi, teraz si myslim ze som tehotna, pisala som do inej diskusie ale nechcem k nemu ist, neviem co mam robit? jedna kamoska ho chvali ale ja mam na neho taky isty nazor ako hala - tiez ma pocuval ze jednym uchom dnu, druhym von tie moje zenske problemy, dal mi klasicke cipky vtedy a bolo, vysetrenie dost necitlive tiez ma to bolelo... neviem
vie niekto odporucit dobru gynekoliogicku? dakujem

danka333
16. jún 2009

ahojte, ja mám tiež dobré skúsenosti s doktorom Frkom. Keď som mala nejaký problém vždy mi vedel pomôcť a odkedy som u neho, nemala som nijaké problémy a aj keď sa objavili tak mi dal správne lieky a bolo po problémoch. Ja sa na neho nemôžem stažovať a ani krivého slova povedať 🙂.

bubinda
21. jún 2009

Ahojte. Chcem sa spytat ci nahodou neviete, ako sa vola velmi sympaticky doktor, ktory Frka zastupoval ? Bolo to niekedy v Maji, v stredu poobede (mozno tam byva pravidelne neviem...) a bol vyborny. Hned by som k nemu prestupila, len som sa ho zabudla spytat, ako sa vola a ci ma svoju ordinaciu. Stretla som ho prvy krat a mal o 100% lepsi pristup, ako Frko.... mlady, vysoky, hnede kratke vlasy 🙂))) Dakujeeem za info ak viete o koho ide.

bobika07
25. jún 2009

ahojte "prispievateľky". dnes som práve bola na preventívnej prehliadke u mudr. frka a musím povedať, že jeho prístup bol úplne v poriadku....vzhľadom na moje predchádzajúce skúsenosti až nadštandardný. možno ste z tej malej skupinky žien, ktoré natrafili na naozaj výborného gynekológa a frko sa vám zdá ako "nedostatočný odborník", ale vymenila som už niekoľko gynekológov...a musím povedať, že niektorí z nich boli nie moc lacní....za každé sadnutie na stoličku si pýtali ďalšie a ďalšie peniaze a výsledky žiadne. potrebovala som súrne operáciu ale nebolo lekára, ktorý by začal v tejto veci niečo robiť a ani "tzv. ročné príspevky" neurobili zázrak.
ja chodím do ambulancie doktora frka síce asi len rok, ale vždy sa ma pýta na ťažkosti, kontroluje si posledné vyšetrenia (kultivácie) a vždy so mnou o problémoch DISKUTUJE!!!!! ...čo lekári väčšinou nerobia...stanovia diagnózu bez toho aby sa pacientky opýtali na všetky problémy alebo zisťovali anamnézu problému. tak vraví sa - veľa ľudí, veľa chutí...tak asi tak to platí aj tu. chcela som len odkázať všetkým, ktoré váhajú či k nemu ísť alebo nie - netreba sa riadiť radami druhých, ale utvoriť si vlastný názor podľa skúsenosti. v súčasnej dobe predsa máme nárok na voľbu lekára a keď nebude spĺňať vaše očakávania, môžete kedykoľvek odísť. 😉

anaxamon
26. jún 2009

ja od neho planujem odist, po mojej poslednej navsteve tento som mala neprijemne pocity nezaujmu. Nemal tam ani sestricku, veci si zapisoval na kancelarsky papier, musela som mu vsetko povedat akoby som tam bola prvy krat (vratane tel. cisla a zamestnania), chcela som aby sme zacali riesit neuspech pri snazilkovani. Jedine co ho vsak zaujalo bola moja vaha a nasledne to ze ma poslal na endokrinologiu dat si spravit HP, co mal spravit on (ale ako ked ani sestricku tam nemal, ze?) a dalej ma poslal ze za diabetologom a poznamka nakoniec bola ze kazdych 5 kg dole je +20% sanca na otehotnenie, takze ked schudnem 25kg tak na 100% otehotniem...no a ked som sa v ramci ineho vysetrenia niekde uplne odzvedela ze mam vraj polycysticke vajecniky tak do mam dalej uvazovat...zaroven co som sa informovala sono vajecnikov a prsnikov patri k preventivke a to on teda v mojom pripade nerobil 😠

cheerlady
16. aug 2009

ahojte,tiez pridam moju skusenost. Dr.Frka mi poradila este spoluziacka na gympli - ona k nemu chodila do SC,ja do PK. Prve vysetrenie bolo ok - vysetril mi hmatom aj prsniky.na preventivku som chodila raz za rok,cize som u neho bola dokopy 3x. na druhej preventivke vsak uz vysetrenie prsnikov nehrozilo,ale co je nahjorsie - ani raz mi nerobil UTZ - ani klasicky ani vaginalny - pritom kamaratky,ktore chodili k inym dr. to mali vzdy v ramci preventivky. a na poslednej preventivke som si musela vyziadat sama,aby mi spravil cytologiu,ktoru som si pritom musela zaplatit - 400skk a aj to sa tvaril otravene a snazil sa ma presvedcit,ze to nie je nutne 😠 teraz som na zaciatku tehotenstva a nechcem urcite u neho ostat,len neviem ku komu ist 😒 ked som u neho bola,ze som asi tehotna,tak mi spravil sono,kde ale este nic nevidel,tak mi nezabudol hovorit same pekne veci o tom,ze 25% zien potrati do 6tt a dalsie "povzbudive" reci 😠 😠 😠 ako keby to uz rovno uzavrel, ze nechcem povedat co... ☹ 😠 ak mate niektora tip na dobreho gynekologa v okoli PK,dakte prosim vediet 😉 pocula som dobre ohlasy na gynekologicku v Modre,ale ma straaaasne vela pacientiek a aj ked sa objednate,tak 2hodiny cakate 😒 ale ak by to za to stalo,tak to prekusnem 😖

ka3n
29. sep 2010

Mamičky ja som s Dr. Frkom spokokojna, vzdy sa pekne porozpravame, aj mi poradi, aj pocas tehu som s nim nemala problemy a nestudovala som ziadne odborne knizky ake testy mi ma a nema robit, nesnazila som sa byt mudrejsia ako on a nasa komunikacia bolo v poriadku. On je Dr. vie co robi a ja mu predsa nebudem kazat ake testy-netesty mi ma-nema robitr..

jajju
6. okt 2010

Ja som s pánom doktorom Frkom spokojná, mám 24 rokov a bol môj prvý gynekológ. Mala som problémy- cisty, ktoré už nemám aj vďaka pánovi Dr. (ziadna operacia) Vie človeka povzbudiť a nasmerovať na pozitívne myslenie, potom ludia ako ja nie su tak vystraseni a ak treba liecit vajecniky, ide to lahko a rýchlo. 🙂 Polovica mojich spoluziacok z VS k nemu chodi a dve uz odrodil 🙂

veronika8785
25. okt 2011

ja chodím tiež v stredu, moja sestra s doktorom Frkom má tiež zlé skúsenosti ona vedela že je tehotná a on to zistil až v treťom mesiaci 😉

dia6
3. nov 2011

ahojte. Ja aj moja sestra sme k nemu (frkovi) chodili niekoľko rokov. No ja som odišla po tom, čo mi nechcel odpovedať na úplne normálnu gynekologickú otázku... ohľadom bolesti vaječníka. Povedal mi, že si mám pozrieť odbornú literatúru, že tam to nájdem. Keď som prišla k novému ihneď mi vedel povedať čo mám s vaječníkom a to mu stačil jeden ultrazvuk. A tiež mi nariadil vyšetrenie prsníkov, vraj som ho už dávno mala mať. To ale Frko nikdy ani nespomínal.
Moja sestra od neho odišla, lebo jej nespravil všetky testy v tehotenstve a dozvedela sa to až v pôrodnici, keď jej to povedali sestričky.

kenvelka007
4. apr 2012

som nasrata ,bola som v pondelok u frka a robil mi ultrazvuk a ze na to ze som vraj v 11 tyzdni plod nezodpoveda tomu,ze je mensi ako by mal v 11tyzdni byt...tak mi zobral krv ze ked budu vysledky zle tak budem musiet ist na potrat,dnes mi volal ze je to presne tak ako hovoril,ze je to zle ze budem musiet ist na potrat
ale ja nepojdem na potrat pokial mi niaky druhy lekar nepovie to iste...tak som volala druhemu,ze zajtra sa mam zastavit v galante na 10tu a ze to pozreme
dufam,ze to bude oka
pointa je ta ze ja nemusim byt v 11tyzdni...on sa riadi podla toho kedy som mala naposledy kramy lenze ja som mohla aj neskor otehotniet a tak to nebude 11tyzden ale menej a tomu moze ten plod zodpovedat...takze asi tolko k frkovi,ktory si u mna titul doktor nezasluzi...drzte palceky nech je to zajtra oka🙂

kenvelka007
5. apr 2012

takze ,som tu zas,aby som sa s vami podelila o ten dnesok...dopadol velmi dobre,pan doktor mi urobil sono,a nase babatko zije a je v poriadku ma vsetko tak ako ma v 11tyzdni mat🙂 takze pan frko sa moze tesit ako mu moj priatel vytetuje fotku nasho babatka zo sona ,ked mi pojde po kartu🙂

pacietnka
30. máj 2012

@kenvelka007 Milá Kenvelka, vôbec sa ti nečudujem, že si .. nahnevaná.
Keď hovoríme o správaní doktora Frka, tak je veľmi obtiažne vyjadriť sa podľa pravidla "Nenadávaj", pretože potom tu nemôžem ani citovať pána doktora... Na slušnú otázku ohľadom postupu pri liečbe mi odpovedal tak arogantne a podráždene, že to bola tá povestná posledná kvapka a ODCHÁDZAM od neho. Keď totiž niekto pracuje s ľuďmi, špeciálne so ženami, mal by tomuto faktu prispôsobiť svoj slovník a celkové správanie.

bobulka34
autor
8. jún 2012

Dr Frko je velmi primitivny a to je slabe slovo. Som silnejsia a vyslovene utocil na moju vahu, ze mam hory tuku, ze sa nevie do mna dostat. Ze ked budem takato tucna, tak budem mat vysoky cholesterol. Nemam nic proti, ked niekto slusne upozorni , ale toto bol vrchol. Z tohoto sa budem dlho spamatavat. Neviem keby tam prisla nejaka 200 kilova pani, asi by ju vobec nevysetril.

boska79
8. jún 2012

@bobulka34 adi Ta chcel nastartovat na chudnutie 🙂)))

boska79
8. jún 2012

Asi

eleonora9911
16. dec 2012

Ahojte baby. Mám otázku, ešte stále zastupuje doktora Frka v stredu ten doktor z Antolskej nemocnici? Bohužial chodím k nemu ale nemám s ním tiež dobré skusenosti....obyčajný ženský problém a prešiel mesiac a stále som nebola poriadne vyšetrená. No chcem si nájsť v najbližšiu dobu niekoho iného.

lucka002
21. dec 2012

Aj ja som jeho pacientka a som na odchode. Je to bordelar bola som u neho na vysetreni a raz mi nevedel vobec nájsť kartu a druhý raz ju sice nasiel ale okrem prvej a poslednej strany tam nebolo nic . Dával mi antikoncepcne teliesko a až na třetí x to vyšlo ...prvé dve mi vypadli behom prvého mesiaca . Keď k nemu idem s problemom vždy nad tým mávne rukou ...naposledy som sa nastvala a z jeho ordinacie (kde mi tvrdil že mi nic nieje) som šla rovno k druhemu doktorovi ktorý si myslel úplně niečo iné a potvrdil moje podozrenie . Hneď po sviatkoch si beriem kartu teda ak ju najde

sarah7777
28. jan 2013

Ahojte, bol vam dr.frko ochotny sa pozriet a povedat pri ultrazvuku pohlavie dietata??? Mate od neho fotku z ultrazvuku???

wewe65
27. mar 2013

@sarah7777 ,ja idem 12.4. na sono k nemu,tak ho poprosim,aby mi spravil foto,a tiez chcem vediet pohlavie.... 🙂 ....ak nespravi foto,tak nevadi,chystam sa neskor do gynfiv na 3D sono a budu fotky paradne😉

angielka
27. mar 2013

Ja som mala tiež najprv pani Podhorskú a keď ona odišla tak potom p. Frka, ktorý prebral jej pacientov, ale odišla som od neho a tak radím aj ostatným.

kenvelka007
30. mar 2013

Nase vytuzene krasne vlasate babatko tu spokojne odfukuje vedla mna a mne sa az slzy tlacia do oci,ked si spomeniem na debila frka,,ze som nedala na neho a nesla na potrat! Nase vytuzene babatko a este k tomu aj dievcatko ,nasa krasna Lauruska🙂🙂🙂♡♥♡ narodila sa 16.10.2012 3650g a 52 cm ,pri porode sa jej omotala pupocna snura a tak nedychala,museli ju ozivovat,ale je tu s nami🙂 tak strasne chcela byt s nami🙂 a my s nou,preto sme za nu bojovali a zmenili lekara🙂.FRKOVI BY SOM ZOBRALA LICENCIU!!Aako tu uzniekto spomenul,ze mal sproste narazky na vahu,tak presne to iste som s nim zazila aj ja ked mi robil prvy a zaroven aj posledny ultrazvuk na bruchu v 11tyzdni tak ma s tym ultrazvukom tak tlacilazto bolelo na bruchu,a ked som mu povedala,ze to boli tak ma odfajcil,ze to lebo mam vela tuku...zaujimave druhy doktor ktoremu som presla hned na druhy den mi pekne urobil sono zospodu a na bruchu mi robil az ked som bola v niakom 6tom mesiaci a vobec ma tonebolelo ako ufrka

mirinka25
10. apr 2013

aj ja mam s nim skusenosti, jeho pristup nie je v poriadku, pripada mi surovy doktor, pise si porodnik a mam pocit, ze nechce odrodit deti na svet. Ked som bola tehotna surovo sa ma opytal, ci to dieta chcem alebo ideme na potrat, zamrazilo ma. To som mala ja skor navrhnut. Vela vysetreni mi dokladne neurobil. Ohladom informacii tehotenstva som sa musela pytat az byt otravna, vzdy odpovedal s nezaujmom. Bola som si unho dat zaviest DANU a musim ho pochvalit, dal mi ju na prvy krat a bezbolestne. Je pravda ma bordel vo vsetkom, nie je moc iniciativny. Mam z neho neprijemny pocit a strach, co na mna vyblafne aku urazku a prave preto som uneho nebola 4,5 roka, ale uz musim ist si vybrat DANU a potom beriem kartu a zhanam ineho doktora. Co sa tyka ultrazvuku v tehu, tak ziadne fotky ani 3D ultrazvuk a pohlavie dieta som vobec nevedela, asi to nevidel.

sarah7777
15. apr 2013

@wewe65 ahoj ako si nakoniec dopadla na sone? mas nejaku fotku? povedal ti pohlavie?

katarinakolnikova
19. aug 2013

Nechodte k nemu je to šlendirian. Nekona si ani zakladne povinnosti pri preventivke. Nerobí ani sono a uz ani palpačne nevysetruje. Zato si vsetko na poistivnu uctuje. Mate moznost si to na poistovni skontrolovat, co vam robil a co si vyučtoival. Ked sa Vam niečo po vysetreni stane on vyhlási suverejne ze pri kontrole urobil vsetky vysetrenia tie si aj vyučtoval a to že sa vam nieco stalo za to nemoze kedze vsetky vysetrenia boli v poriadku (on ich ale len vyuctoval ale nespravil) ale vy viete ze sa s vami len chvilu porozpraval. Je to svina

katarinakolnikova
19. aug 2013

Naco k nemu Frkovi chodite ved mate spustu inych lepsich a prijemnejsich zodpovednejsich lekarov gynekologov.
Nik Vas nenuti mate slobodny vyber a naviac gynekologovia nemaju pracu je ich spusta.

s pozdravom

katarinakolnikova
19. aug 2013

Je to svina

lubackova
13. jan 2014

Ahojte, ja k nemu nechodim, ale sestra ma tam poslala dnes po nejaky nalez. Čistý zabitý čas: 2 hodiny aj s cestou k nemu a od neho, aby som nebola zlá ... A čo sme robili ? Najprv sme sa cez telefón dohadovali so sestrou, potom mi vysvetľoval ako debilovi jej zdravotný problém, o čo som ho mimochodom neprosila. Potom sme opravovali tlačiareň a potom desať minút opisoval ručne nález z papiera, ktorý jej nechcel dať! Mám pokračovať 🙂 .......

skajusa
27. jan 2014

Ahojte dievčence. plne musím s Vami (niektorími) súhlasit. Doktor Frko sa nielenže nevie správat k svojmu pacientovi ako tu už bolo spomínané! tiež mal na mna narážky ked som bola tehotna že ci si neviem davat pozor na vahu. Co je to za lekara,ked mu pacientka musi hovorit že či by ju nemal nahodou poslat na vysetrenie tehotenskej cukrovky?! TENTO MENOVANY LEKAR JE NEDOSLEDNY! No je normalne aby sa ma sestričky v porodnici pýtali na príjme prečo som isla k tomuto lekarovi?! nepochopitelne.. zajtra si idem po kartu a s velkou radostou pojdem k Mudr. Nižnanskej. Je to obrovsky rozdiel ..nieje lekar akolekar ci uz muz alebo zena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre