Gynekológ v Košiciach. S kým ste spokojné?

zuzu1111
7. júl 2009

Ahojte snažilky a mamičky 🙂
Ak ste tu nejaké z KE prosím vás o radu. Bývame s drahým už sedem mesiacov v KE a tak chcem zmeniť moju gynekologičku/gynekológa. S tou mojou doterajšou v mieste predchádzajúceho bydliska vôbec nie som spokojná a keďže sa troška začíname zaoberať myšlienkou mať bábo nechcem si len tak vybrať hocikoho, ale chcem nejaké referncie 😀 - s kým ste spokojné.
Ďakujem vám vopred za tipy.

zajacik...
13. júl 2009

Ale UZV ma tiez nie prave najmodernejsi, no ale zatial videl vsetko co bolo treba 🙂

flyangel
16. júl 2009

Zajacik a aky je jeho pristup k pacientkam?

vadelka
20. júl 2009

Ja som bola teraz pri Mudr.Dosedlovi v Saci a musim povedat,ze je to fakt odbornik s ludskym pristupom.Je fakt skoda,ze nema svoju vlastnu amb.,ale ved mozno aj to raz bude. 🙂

jancos
22. júl 2009

ahojte, ja som uz dlho u dr janovskeho, od predchadzajucej gyndosky som odisla velmi nespokojna, ale u neho, aj ked ma muchy, aspon viem, ze je odbornik. mam problem otehotniet, ale jedno babo aj vdaka nemu uz mame a teraz dalej snazilkujeme. ako odbornika ho odporucam.

mireag
24. júl 2009

Takisto vrelo odporucam MUDr. Janovskeho na Hlavnej. Tak jemne mi oznamil, ze budem mat problem s otehotnenim, ze mi to doslo az ked som vysla von...
S profesionalnym pristupom, bez roznych nevhodnych kecov mi vsetko pekne a jemne vysvetlil, urcil dalsi postup a povedal, ze vsetko bude dobre. 🙂
Pacientky objednava, takze som nikdy necakala dlhsie, ako 10min. a co je super, ordinuje aj poobede.
Ja musim chodit na sono - folikulometriu 3x do tyzdna, takze vzdy po praci si "odbehnem..." Stoji to 5e, ale nelutujeme ani cent na to, aby som mohla otehotniet!!!

sabiatko
24. júl 2009

ahojte 🙂
ja by som si tiez rada nasla nejakeho dobreho gynekologa v kosiciach, najlepsie nie sukromneho, ale nestatneho. nie som z kosic, tak neviem, ci tam aj taki su. na nete som nasla jedneho nestatneho - MUDr. Jozef Adam, tak sa chcem opytat, ci k nemu nahodou niektora z vas nechodi, alebo o nom nieco nevie, alebo nepoznate aj nejakeho ineho nestatneho, ale nie sukromneho. ak ziadneho nenajdem, tak si asi vyberiem Luptaka, ten tu ma najlepsie referencie 🙂

danka.chomka
29. máj 2010

som velmi prekvapena ake su tu zle reakcie na matyiho. Ja s nim mam len najlepsie skusenosti. Jedine za com som kedy u nho platila bolo to plastove jednorazove sklicko co pouziva pri vysetreni. Mala som podozrenie ze som tehotna, bez toho aby som o to poziadala mi okamzite urobil utz bez toho aby som za daco platila na obrazovke mi vysvetloval co by sme tam videli keby som tehotna bola- nakolko islo o falosny poplach. Potom mi povedal ze ked chceme babatko tak ze mi da nejake brozurky kde si vieme nastudovat co robit ako sa stravovat pocas tehotenstva ake vysetrenia absolvovat aj to zadarmo. My sme vtedy este nechceli babo. Mne o peniaze ani nejde lebo pokial ide o zdravie a tehotenstvo tak som ochotna zaplatit hocico len pisem pre tie ktore ne tie korunky musia pozerat. Stale mi vsetko vysvetlil trpezlivo bez toho aby som sa na nieco sama musela pytat. Presla k nemu aj moja sestra, ktorej gynekologicka pocas tehotenstva pichala vyvolavacku- lebo ved nema menzes tak s tym treba nieco robit, tehotenstvo na utz identifikovala ako cystu a ladovala ju liekmi. Bola to doktorka Ivanova z novej nemocnice. A to uz je riadne faux pas ked gyndoska nevie identifikovat tehotenstvo. Matyi dal sestru dokopy, pozorne sledoval cele tehotenstvo robil vsetky mozne vysettrenia a ultrazvuky pocas celeho tehotenstva. Dostavala aj fotky aj dvdcka pravidelne z maleho. Bol velmi mily, zlaty a hlavne dobre odviedol svoju pracu. A sestricka stale frfle ze uz nech prestanu k nim chodit nove pacientky ze nema kde uz davat karty, tak si myslim ze keby bol taky katastrofalny tak by mu pacientky ubudali a nie pribudali. Chodia k nemu aj dalsie 4 kamosky a su nadsene z jeho pristupu. Tolko moja skusenost. ahojte.

dezuli
20. aug 2010

Ahoj,
potrebovala by som poradit nejakeho dobreho gynekologa, viem, ze tem na podobnu notu tu uz asi bolo, uvitala by som vsak odporucania od niekoho, kto ma celkom vazne problemy. Zistili mi endometriozu, poklednut maternicu a varixy okolo maternice, a to mam len 22 rokov, sexualny zivot takmer ziaden, kedze je sprevadzany obrovskymi bolestami. Nikto z lekarov mi nevie dat poriadnu odpoved, stale neviem, ci sa tie varixy vlastne daju operovat, co moze byt ta bolest... Laparku uz mam za sebou, aj pol roka bez menzesu s Decapeptylom. Detralex na varixy...a ja neviem co este. A lepsie to nie je:( Tak budem stastna ako blska, ked sa ozve niekto, kto ma skusenost s trpezlivym lekarom, ktory vie viac, nez co som si sama nastudovala.
Vrela vdaka Vam za odpovede

lili_mia
20. okt 2010

Caute baby, je tu uz sice podobna tema, ale mna zaujima, ci niektora z vas vie porovnat pristup sukromneho a nesukromneho lekara. Ja chodim k MUDr Matisovej na Tahanovciach a akosi mam z nej pocit, ze stale ked pridem na preventivu, tak len zhikne, Vas nic nestipe? ale mate priznaky, ze mate ... uz neviem co, stale len lieky mi predpisuje, tak som nadobudla pocit, ze potrebuje splnit akysi limit na predpisane lieky. Pozerala som cennik sukromnych. Vazne chcu 10 eur za to, ze mi vezmu kartu a som ich pacientka? A ako to funguje, ked mam problem, napr ma pobolieva podbrusko a urcite nemam ani kramy ani ovulaciu, aj vtedy sa plati tych skoro 15 eur za vysetrenie s usg mimo preventivy??? Ake mate skusenosti? Pripadne ak poznate dobreho statneho lekara a ma usg, pripadne sondu u seba v ambulancii. Dakujem za reakcie.

zuziq8
21. okt 2010

ahoj lili_mia, ja chodim k dr. Melichovej, robi na gemerskej... ked som tam zacala chodit, za zaloznie karty pytala 33€, ale odvtedy som neplatila nic, robila mi aj usg, ale to bolo z jej strany ako preventivne, tak neviem ci sa za to plati ked si to vyziadas, za preventivne sa nic neplati a pokial mas problem a ides mimo preventivne tiez sa nic neplati a pokial bude mat ona pocit ze ti treba usg, tak neplatis nic... je to skvela lekarka, ma dobre vybavenie a je strasne zlata, takze ju mozem len odporucat 😉

jankah77
5. nov 2010

@lili_mia ....no ja som pred par rokmi chodila k MUDr. Sedliakovi (ked mal este ambulanciu na Furci) a mala som z neho rovnaky pocit...je pravda, ze bol mily, vzdy som mala pocit, ze aj fundovany, ale neustale zo mna tahal peniaze...a nemale...a uplne ma dorazil, ze pytal peniaze aj za prevenciu! tak vtedy som zbalila kartu a odisla.

saskja
14. dec 2010

Ahojte. ja som chodila k Mudr. Jozefovi Hlucháňovi na Gemerskú 3 , bol to naozaj úžasný doktor a taktiež človek, ale minulý rok zomrel ☹ ... odvtedy som tam nebola, pretože na jeho miesto nastúpila nejaká doktorka a mám obavy ... viete mi niekto povedať ako sa volá a aký ma prístup k pacientkám ??? Ďakujem

no_name_1
23. jan 2011

Zaujala ma tato tema,takze aj ja by som sa rada pripojila, k doktorovi Matyimu chodim aj ja. To,ze unho platim je v pohode, stale mi povie za co platim a kolko,a nikdy to neboli vysoke sumy,preto som to aj tak brala predsa len je sukromnik. Chcela som,aby mi predpisal antikoncepciu-povedal,ze to nie je problem a predpisal mi tabletky a povedal,ze tieto predpisuje vsetkym svojim pacientam-co ma troska prekvapilo,predsa len kazda zena je ina,a nieco ine jej sadne,ale brala som to tak,ze asi s tymi tabletkami ma najlepsie skusenosti. Mala som ale stale problemy s cyklom, preto som sa chcela poradit aj s inym gynekologom-len pre istotu a od kamaratky som dostala kontakt na ineho. Ten ma vysetril skontroloval a pri tej prilezitosti som sa ho spytala aj na antikoncepciu,co mi predpisal dr. Matyi, povedal,ze o niecom takom este v zivote nepocul, podotykam,ze je to starsi a skuseny doktor...Ked som mu povedala,ze mi Matyi povedal,ze to predpisuje vsetkym pacientkam,tak mi povedal,ze asi to z nejakeho dovodu robi- tj. asi ma nejake percenta z toho,ze pacientkam odporuca prave tuto antikoncepciu. To ma nastvalo, nevadi mi platit za vsetky vysetrenia a vytery atd. , ale nepaci sa mi,ze mam brat len antikoncepciu z ktorej ma on percenta, takze podla mna ani sam nie je presvedceny,ze je najlepsia... tolko moja skusenost.😠 😠 😠

luy
1. dec 2011

@danka.chomka mna dal Matyi dokopy,mala som strašne veľa problémov,a tot v 41 rokoch som porodila,a to som si niečo preskákala,bola som u neho ako ked sa chodí na klavír,všetko vysvetlil,poposielal ma na vyšetrenia,ochota,fakt som lepšieho gyndoša nemala,všetko doliečil,preliečil

barborka1446
26. dec 2011

@luy Ahojko, nevies prosim ta, ci Matyi ponuka nejake nadstandartne sluzby a za kolko ? Alebo kolko unho stoji sono mimo 12, 20 a 30 tt ? Dakujem 🙂

moncicip
26. dec 2011

Ahojte baby. Tak ja chodim k MUDr. Janovi Adamovi, ordinuje na poliklinike pri novej nemocnici a som s nim maximalne spokojna.

chochomurka
29. júl 2012

Ahojte baby. Ja chodim roky k Dr. Pacutovi na Tahanovciach a som spokojna. Jedine, co mi vadi je to, ze sa unho dlho caka, kedze robi aj kolpo. Diagnostikoval mi PCO, ale kedze sa na to nespecializuje, poslal ma so starej nemocnice k dr. Zborovjanovi. Ten mi spravil laparoskopiu a uz mame babo doma 🙂 Zborovjan mi najprv prisiel odmerany, ale ked sa pytate, odpovie a casom sa uz aj usmial, aj posrandoval 🙂 Takze ja som spokojna a odporucam.

sunny170
12. nov 2012

Ahojte baby, tak aj ja sa pridam k obhajobe dr. Matyiho, nakolko som k nemu usla od svojej povodnej gynekologicky Jelenekovej, ktora mi zacinajuce tehotenstvo preklasifikovala na konciaci sa potrat a poslala ma kyret do nemocnice. a to som bola este len v 6tt. Nastastie v nemocke ma dr. Trebunova uistila, ze je to plany poplach a ze je to ranne tehotenstvo a tkak po case nam zacalo byt aj srdiecko a ked ma pustili z nemocky, kamoska mi vybavila Matyiho. Od prvej navstevy mi robil USG kazdy krat, co som tam bola a nic nepytal. Jedna baba tu pisala, ze jej nekontroloval moc. Mne ho sestricka kontrolovala uz 2x a zajtra idem znova a zas mam priniest. platim akurat ked chcem ist prednostne, ze tam ma vela ludi, alebo 2 eura na to umelohmotne neviem co. ked som napr. chodila k jelenekovej, platila som aj za vypisanie receptu 2 eura. tuna na mna sestricka s vyplestenymi ocami pozrela, ze zaco chcem platit, ze budem platit v lekarni za lieky. Takze tolko moja skusenost.

sisa1989
27. nov 2012

Ahojte 🙂 spominali ste Mudr. Nagya, ktorý ma ordinaciu na poštovej, zvažujem si k nemu dať kartu, nahodou mi neviete poradiť , či si oni vyžiadaju kartu alebo si musim ist pre nu osobne a zaniest ju k nemu? diky za info 🙂 velmi by mi to pomohlo, lebo niesom z Košic a kartu mam na areali v Saci..

bayuska
30. jan 2013

Ahojte, náhodou meno MUDr. Miroslav Herman z Gyncare vám niečo hovorí ? . Známa mi ho poradila, mám 18 no ide o moju prvú prehliadku, ale mne ide hlavne o to, aby zistili, či môžem otehotnieť. Proste chcem počuť áno alebo nie a nie nejaké "vo vašom veku je to zbytočná otázka", "Ste ešte mladá na takéto myšlienky" , "Nemáte sa čoho báť" , "Treba len veriť" a podobné vyhýbavé odpovede... proste chcem nejaké testy, potvrdenie či môžem alebo nie... nebudem tu rozpisovať detaily to je na dlhšie... Vďaka 🙂

bettypo
30. jan 2013

@bayuska ten lekár pracuje v centre asistovanej reprodukcie na Štefánikovej ul. Chodia k nemu páry, za vstupné vyšetrenie sa platí 100 eur či tak nejako. Na 100 % Ti nikto nedá odpoveď. Lebo sú kadejaké problémy, aj imunologické, aj nevysvetliteľná neplodnosť. Základné vyšetrenia, t. j. hormonálny profil a folikulometriu Ti urobí hocijaký gyndo, na to nemusíš chodiť do takého centra

tanickam
31. jan 2013

ahojte baby. mno ja ku matyimu chodim dost dlho a pred 4 rokmi som otehotnela, tvaril sa ze akosi je mu to jedno,jednu krasnu noc som bola na pohotovosti s bolestami kde mi zistili ze nieje vsetko tak ako ma byt a ze dietatko je velmi nizko polozene. na dalsi den som prisla k nemu s tym papierom z pohotovosti a on sa na to pozrel a pri ultrazvuku sa tvaril a aj povedal ze vsetko je OK. No len akosi sa ukazalo ze nebolo a o 3 dni na to ma prijali do nemocnice a par dni na to som potratila. Rok som u neho nebola co ho ako gynekologa nesralo ci som porodila,potratila alebo co, po roku som prisla k nemu a jeho ani nehlo sa opytat ze co sa stalo ze som nebola az kym som mu ja nepovedala ze nebolo vsetko ok a ze som potratila.Stale ked tam pridem mam pocit nezaujmu a hlavne vobec mi nepripada ako odbornik. Teraz som zase tehotna a mam z toho dost velky stres ako to dopadne po tom vsetkom a preto som sa rozhodla ze berem od neho kartu a idem na KVP k Dr. Sestinovej, mam ohlasi ze je velmi dobra. Kazda z nas ma ine skusenosti,mozno to je tym ze ako sa vyspi taku ma naladu ale ja som za cely cas co som u neho nemala ani raz pocit zeby ho nieco zaujimalo a ze sa stara nakolko som mala dlhodobe problemy a stale tvrdil ze to je normalne pricom iny gynekolog povedal ze to normalne nieje...

d_anielik
12. mar 2013

Práve som našla túto tému, a tiež sa musím dr. Matyiho zastať... chodím k nemu od roku 2004 - to tam ešta mal tú starú doktorku a som s ním spokojná... nikdy som u neho neplatila iný poplatok ako tie 2 za plasty pri vyšetrení, za čo platím veľmi rada, lebo ten komfort oproti železným zrkadlám sa nedá porovnať... platila som za nadštandartné služby ako 4 eur za foto z USG, alebo 25 za LBC odber na cytologiu - nakoľko som mala neurčité výsledky, poslal ma na kolposkopiu a stále boli výsledky rôzne... nakoniec som musela na konizáciu, spýtal sa ma či mám niekoho v niektorej nemocnici, keď nie odporučí mi...mala som neriešil to vôbec, pochválil naopak... po operácii, dohodol kontrolu, keď som mu povedala, že pôjdem aj na kontrolu na VOU, tak nech mu donesiem kópie výsledkov... momentálne som v 33tt, a zakaždým mi robili usg bezplatne už od 5tt....
A čo som ešte nepočula, žeby robil nejaký iný gynekológ, každý rok mi v mesiaci keď mám absolvovať preventívnu prehliadku pošle info smskou!!! a keď som sa ho spýtala na dôvod prečo to robí /ja za to neplatím, ani zdravotná poisťovňa, ale ON!/ tak mi povedal, že mal v jednom roku viac pacientiek, ktoré preventívky zanedbávali a prišli neskoro už s rakovinou krčka maternice, dokonca dve prípady skončili úmrtím ☹ tak neviem, ako niekto môže napísať že tento človek nezájem o pacientky...
Je pravda, že má veľa pacientok aj svojskú sestričku, ale chápem že si nemôže pamätať každú pacientku a aj jej zdravotný stav, no mám ústa opýtam sa keď sa mi niečo nezdá, alebo nerozumiem, pripomeniem keď považujem za potrebné... určite by som ho nemenila....

sunny15
28. nov 2013

Kočky,možno Matyi bol predtym fajn lekar...ale teraz od neho odchadzaju hufne pacientky...ved kto by chcel mať gyndoša ktorý nadava ženam že su pi...a kolko pi...ešte dnes musí vyšetriť...a samozrejme chodí do prace opity...už sa o tom všade hovori...škoda....takto si zničiť karieru... 😖

niki928711
16. jan 2014

Dr.Rozprávka - maximálna spokojnosť. 🙂

14aisha14
6. feb 2014

Dr.Matyi...dnes som k nemu prestúpila...sestrička ma nechcela prijať,že už majú veľa pacientiek,no napriek tomu ma nakoniec prijala.Bola taká akú ju opisujete,nie veľmi milá ...no neriešila som to nečudujem sa jej pri toľkých pacientkach.Bola som k nej milá a nakoniec aj ona bola 🙂Zažila som oveľa horšiu ako je ona .Pán doktor je milý,má príjemné vystupovanie a všetko mi podrobne opísal čo robil ,aj kde ma posiela. Ja som spokojná, aj napriek zlým recenziám na nete. 😉

katy2
6. feb 2014

@14aisha14 no tak to neviem, ci nebola tvoja osudova chyba 😉

miriama11
6. feb 2014

@zuzu1111 ku olsavskemu som chodila pred porodom ,bola som spokojna,mal dobry pristup a na kazdu otazku odpovedal takze ja odporucam

jul11
6. feb 2014

Ja odporucam Dr.Linkesch v Starej nemocnici. Ma aj sukromnu prax v Leteckej nemocnici pri Dargove. Je mily,ustretovy,vysvetli a je aj sono odbornik a operater. Pride aj v noci,vikend a podobne k porodu. A hlavne vyzaruje z neho klud, cos om velmi ocenila,ked sa zhorsili malej ozvy pri porode. Aj sitie,ktoreho som sa velmi bala,ma kamaratky strasili, bolo uplne super 🙂

beruska1311
6. feb 2014

MuDr. Hoppan

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre