Gynekológ v Košiciach. S kým ste spokojné?

zuzu1111
7. júl 2009

Ahojte snažilky a mamičky 🙂
Ak ste tu nejaké z KE prosím vás o radu. Bývame s drahým už sedem mesiacov v KE a tak chcem zmeniť moju gynekologičku/gynekológa. S tou mojou doterajšou v mieste predchádzajúceho bydliska vôbec nie som spokojná a keďže sa troška začíname zaoberať myšlienkou mať bábo nechcem si len tak vybrať hocikoho, ale chcem nejaké referncie 😀 - s kým ste spokojné.
Ďakujem vám vopred za tipy.

martina08
10. aug 2014

mate niektora skusenosti s dr. Hezelovou?

suggar
26. aug 2014

ahojte Dr Jozef Adam aj chodi ku porodom?

flora_
2. dec 2014

Mam otazku k dr. de Furia - ako to chodi v jej ambulancii, je tam sama alebo s dr. Skladanou? Prepacte, ze sa takto pytam, citala som v historii, ze su tam 2 dr, dokonca 3 (Cislak), mozete mi to ozrejmit? 🙂

melanka21
2. dec 2014

@suggar adam je prednosta gynekologie v presove, ku porodom choodi

suggar
3. dec 2014

@melanka21 dakujem 🙂

tjaden
3. dec 2014

@zuzu1111 ahoj prosím ťa spomínaš že Olšavského si "zažila", to myslíš ako v zlom či v dobrom? vieš chodím k nemu tak aby som vedela čo ma čaká 😉 mňa v 32tt poslal ležať ked som mu vravela že sem tam mi tvrdne bruško a dobre spravil rodila som predčasne

zuzu1111
autor
3. dec 2014

@tjaden ahojky, zažila len tak, že prvýkrát som rodila pri mladej doktorke a on jej tam stál za chrbtom, že keby niečo 😉 ....v tom stave, ako som bola ani neviem, či jej v niečom radil alebo nie 😀
A na vizite si raz robil srandu....lebo doktorka mi odporúčala striekať si na šitie Dermochlorophyl, že to urýchľuje hojenie.....a jeho názor bol, že to je dobré akurát tak na maskovanie sa do trávy 😀
A ty k nemu kde chodíš? Má niekde ambulanciu teraz?

tjaden
4. dec 2014

@zuzu1111 jejo no super :D no ja k nemu chodim do Rožňavy do nemocnici sv.Barbory, prišiel tam v máji namiesto Poradovskej viem, že bol predtým v Šaci a neviem ako je to teraz či chodí aj tam..., a mám s ním fakt dobré skúsenosti, keď som bola tehotná stále sa ma na všetko pýtal, všetko mi vysvetlil, na monitore sa tak snažil ukázať mi čo je čo no ja som nevidela nič :D a vravel že do konca tohto roka chce zohnať 3D ultrazvuk, no a keď som prišla po pôrode jeho prvá otázka bola: no akú antikoncepciu by ste chceli? :D tak som sa ho pýtalana jeho názor čo si myslí čo by bolo naj a on tak si to spočítajte kolko dáte do roka na lieky a kolko by ste dali na danu, povedal mi cenu a že si to mám rozmyslieť a prísť ako zlatý chlap

zuzu1111
autor
4. dec 2014

@tjaden keď sa dáš na Danu, tak daj info, že čo a ako....ja tiež rozmýšľam, že by bolo potrebné nejakú ATK, len na tú Danu som čítala aj veľa negatívneho 😝

david93
4. dec 2014

hocikam, len nie na KVP ku Šestinovej, des a hrúza

tjaden
4. dec 2014

@zuzu1111 hej ja som na to tiež čítala samé negatíva tak si tiež nie som istá či si to dať alebo nie ale uprimne ja na lieky proste nemám takže bud toto alebo žiaden sex :D

zuzu1111
autor
4. dec 2014

@tjaden veď my tiež len kvôli tomu odkladáme HAK, že sme kalkulovali, koľko peňazí na to pôjde 🙂 Že teliesko len lacnejšia alternatíva, ale keď som čítala tie negatíva, tak ma to prešlo....Tak zatiaľ fungujeme len na "dávame si pozor" 😀

tjaden
4. dec 2014

@zuzu1111 my sa rozchádzame hah 😒 najlepšia antikoncepcia 😀

fiona42
4. dec 2014

@flora_ ahoj, u Dr. De Furie to chodi tak, ze v pondelky je tam Dr. Skladana a zvysok tyzdna Dr. De Furia 😉 Ten dalsi doktor je mozno na zastup, netusim. Ordinačné hodiny nájdeš na nete. A je to naozaj vyborna pani doktorka aj sestričku tam ma milu 🙂

laracroft2
8. dec 2014

@flora_
@fiona42
Presne ako napisala fiona. Iba ze o odbornosti de furia mam obrovské pochybnosti. Cislak detto. Mojou dr.je Skladana je to vynikajuca lekarka ale nerobí usg. Kym tam nebola furia tak usg robil Cislak. Stary slepy doktor furt tvrdil ze som v poriadku ale kedze sa nám nedarilo otehotnieť tak sme sli do CAR a tam mi oznamili ze mam 6cm myom. Myslela som ze odpadnem. Pytam sa robil a kde pozeral ten stary debil?
A o odbornosti de furia. Isla som k nej lebo mi vynachala menstruacia jeden mesiac kvoli duphastonu a chcela som vedieť ci uz si telo oddychlo a ci mi uz dojde. V pohode mi zrobila utz a hovorila ze menstryacia je na spadnutie (to bolo v piatok a menstruacia mi prisla v pondelok). Pozrela do karty a vravi ze ked som uz tam tak mi spravi preventivku. Bolo mi to divné a ked som si sadala na kozu som sa jej pytala ci nebudu skreslené vyskedky ved mam dostar menštruáciu. Ona ze určite nie. Nedalo mi to a este raz som pytala ved po dvoch mesiacoch mi to malo prist. Uistila ma ze nie. A co sa stalo? Samozrejme vyskedky zle CN1. Myslela som ze znova odpadnem ale potom som si spomenula ze vlastne kedy mi robila vyter. Tak som googlila a nakoniec som sa dopracovala k informacii ze tieto stery sa maju robit na 10-11 den cyklu ked uz nie je pritomna krv. Pred menštruáciou je to preto nevhodné lebo sa aj zdrave bunky mozu javiť ako patologicke. No a vrcholom jej neodbornisti este bolo ze dva mesiace pred sterom som bola vysetrena na HPV co bolo negativne. Uz len z toho jej mohlo dopnut ze tie vysledky su skreslene. Zasla som radsej za Skladanou nech sa este raz pozrie nejaky iny lekar na vysledky a ta ma hned ukludnila a potvrdila to com som vygooglila. O tri mesiace som sla na stery a vsetko bolo ok. Pani de furia by si mala nejake veci dostudovat. Teraz som tehu a chcem odist. Urcite sa jej nezverim do ruk. Mohla mi usetrit tie stresy -dakujem jej velmi pekne.Dr. Skladana je uzasna len je tam 1den v týždni a niekedy ani tam nie je. Takze si hladam noveho gynekológa.

pocahontas1
2. jan 2015

ahojte, ma niekto skusenost s dr. Dzurom na Kvp?chodim k nemu roky, ale nikdy som nemala ziaden problem, teraz som v 7tt a zvazujem ci ostat alebo si najst niekoho ineho, strasne dlho sa u neho caka , ale to asi vsade ☹

nikus_123
2. jan 2015

Ahoj.... Ja k nemu chodím. Je trochu divný ale v pohode 😅 nemýlil sa a hneď mi nasadil liečbu. Takže som s ním vcelku spokojná až na to ako vravíš, že sa tam dlho čaká

luciacv
7. jan 2015

@pocahontas1 Ahoj, ja chodím k MUDr. Dzúrovi už takmer 12 rokov. Dala som si záležať, aby zostal mojím lekárom aj počas pobytov v zahraničí a nezmenila som ho ani v čase, keď som žila v Banskej Bystrici a chodím k nemu dodnes, hoci bývam v Rožňave. A ak sa tesne pred dôchodkom "nepokazí", tak si nového ani nemienim hľadať. Medzitým som absolvovala pár vyšetrení u iných gynekológov (predchádzajúca lekárka, zastupovanie, tehu), ale stále som spokojná. Páči sa mi, že má nadhľad (asi nielen z titulu vzdelania, ale aj skúsenosti), nemá problém odpovedať mi na otázky, nie je upätý na učebnicové formulky a nerobí paniku... no a napokon, určite mi sadol aj ľudsky, vyhovuje mi jeho humor. A teším sa, že má opäť svoju sestričku, keď bola dlhší čas PN, to bolo na nervy. Prvé som rodila v Šaci, aj druhé dietko by som tam chcela (ak počasie a Soroška nerozhodnú inak ;)) a je to, akoby som zostala v opatere toho istého človeka. Len tam sa mi zdajú úzkostlivejší trošku. Možno preto, že sú tam väčšinou omnoho mladší lekári. No a chodia k nemu aj moje sestry, smejeme sa, že sme dobrá výskumná vzorka na rodinné anamnézy :D.

pocahontas1
13. jan 2015

@nikus_123 ďakujem za odpoved

pocahontas1
13. jan 2015

@luciacv vďaka za názor, asi tam ostanem ,veď ak sa mi niečo nebude pozdavat vždy môžem odísť, a v šaci si rodila u koho? Teraz si druhý krát tehu?

zuzandela
4. máj 2015

@s0nicka ja som dnes bola pozriet ambulanciu,bohuzial,nik tam uz nebol,tak skusim nabrat odvahu a zajdem este raz o den alebo dva,odfotila som ordinacky,tak snad sa dozviem viac,ked sa tam dostanem,rada by som spravila karu(preniesla ked sa bude dat),nevie o tomto nahodou niekto viac,ako to chodi u pani doktorky?

moniq1988
19. jún 2015

ja naopak Dr. Matyiho odporucam. Predtym som mala doktorku na Zeleznikoch. bola uplne hrozna. brala ludi len na objednavky, samozrejme, ked mal clovek nejaky problem a chcel sa telefonicky objednat, väcsinou to nik nedvihal a bolo jedno v aku dennu dobu volate. Ked mi to konecne po niekolkych tyzdnoch zdvihli a objednali ma, este ma Dr. sprdla preco som s problemom tak dlho cakala, co ma maximalne nastvalo a nestalo sa to raz. jednu dobu som tam chodila ako na klavir a ked som sa roizhodla konecne od nej odist a vypytala si moje zdravotne zaznamy, ledva tam bolo cosi poznacene mozno z troch navstev (realne ich bolo omnoho viac). Kamaratka mi odporucila Dr. Matyiho a strasne si ho pochvalujem. Robotu neodflakne, ma mily pristup, dba na pravidelne preventivne kontroly a to vratane usg prsnika, odberov krvi a dalsie veci (co moja predchadzajuca lekarka prudko odignoirovala, aj ked som na to mala zo zákona nárok). co sa tyka dalsich vydavkov, ktore iste damy spominaju.. sama som lekarka... a vpripade PCR diagnostiky alebo stanovenia hcg, to vsetko su specificke vysetrenia, ktore sa vysetruju v specializovanych laboratoriach. tie laboratoria maju svoje ceny za vysetrenie. ten lekar to nemoze platit z vlastneho vrecka, nie su to male sumy a nie je to sucast bezneho osetrenia. Lekarovi to nejde do vrecka. Pokial Vam navrhne taketo extra platene vysetrenie, tak urcite len v indikovanych pripadoch a nie len tak z brucha, aby na Vas zarobil. nie je tomu tak. Ja osobne som rada, ze som nasla konecne kvalitneho gynekologa a myslim si, ze si svoju pracu robi dobre. takze vrelo odporucam ;)

sunny15
8. júl 2015

@moniq1988 Ak nemas ziadny zavazny problem,potrebujes len antikoncepciu,ci prevenciu,tak Matyi je fajn,ale akonahle potrebujes odbornu pomoc,tak je koniec...ak mas bolest podbruska tak odpovie ze ci to nebude ovulaciou,ci nie si tehotna-mimomat,tehotenstvo...max.to isti zapal moč.cies...ostatne diagnozy su tabu...

zuzandela
8. júl 2015

@sunny15 ja sa tam chystam uz mesiace ale...neviem ze co macaka,menzes mi vynechava,neviem ci to je ty euthyroxom co beriem alebo cim...a zas neviem ci aj keby mi antiku predpisal je jedno uz aky doktor,ci by mi to viac neuskodilo ako pomohlo,skratka zvazujem co mam robit,ci ist a nechat to na osud,alebo este pockat a mozno,MOZNO sa objavi mrcha...neista som si...

kvila
9. júl 2015

Ja som chodila k Mudr. Luptakovi, az do vcera kedy z nicoho nic vo svojej ambulancii nebol a tak uprostred tehotenstva som prisla o svojho oblubeneho gynekologa (odisiel robit inde - nie vsak do ambulancie). Takze ktore ste sa nahodou chystali k nemu, tak uz je tam MUDr. Andrea Hajdu, ale vyzera byt fajn, tak uvidim 😉

nikenzi
9. júl 2015

Dr. Danka Nevická na Poliklinike Vychod - Furca. Mladá, šikovná, starostliva.

zuzandela
9. júl 2015

@nikenzi a berie aj nove pripady? myslim karty atd =)

sunny15
10. júl 2015

@zuzandela na vysetrenie chod,ak nebudes spokojna,ber kartu a odid...

zuzandela
13. júl 2015

@nikenzi co ordinačne hodiny,alebo branie nových pacientov? vytvaranie kariet u pani doktorky?

nikenzi
13. júl 2015

@zuzandela prepac som si nevsimla predoslu otazku. ano berie novych, a kazdy den od 7:30 do 13:00. sa mi zda ze stredu az do 17:00. prides tam, sestricka zalozi kartu a na vstupnu prehliadku k doktorke. predtym zavolaj ci nemaju dovču nahodou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre