Identifikácia bábätka. Ako je to na Antolskej?

marrrka
11. nov 2008

Ako sa teraz oznacuju babatka v porodniciach? Fixkou? Stitkom? Vsade je to rovnako? Ako na Antolskej?
dakujem

bambusko
11. nov 2008

marrrka, aj ja som sa na to pytala pred porodom, vsetci ma ubezpecovali, ze zamena nehrozi, lebo dieta popisuju a davaju nesnimatelny naramok. meno malemu ozaj napisali hned po narodeni na zadok, ale videla som to az doma na fotke, lebo to zrejme zliezlo dole s mazom pri prvom kupani. a nesnimatelny naramok som malemu 3x davala nazad na rucku, mam ho vcelku aj doma. sestricky som vzdy upozornovala, ked ho brali na nejake vysetrenie, ze mu vypadava naramok. takze u nas tak 😒 najistejsie je hned po narodeni si vsimnut nejaky typicky znak, nas marek ma dierku pri lavom usku a prve ucho mal cele pokrutene. cize, zabezpecene to je, snazia sa, ale 100% to nie je 🤐

sirinka
11. nov 2008

v ruzinove nam dali hned na ruku naramok s cislom a pred odchodom prestrihli...ci ju aj popisali ani neviem, musim sa opytat mm
u nas tie naramky drzali perfektne.

dula_renka
11. nov 2008

ak je pri pôrode tatino, tak sa ide hned na babatko pozrieť, keď ho merajú a vážia, môže ho pofotiť, kvôli identifikácii, ale aj kvôli radosti 🙂

gucz
11. nov 2008

moja malinká mala napísané priezvisko na stehne. Náramok nemala, ale bola v inkubátore a vo vedľajšom bol chlapec, takže sa to pomýliť ani nedalo. Náramok mala pri sebe. Tiež ho mám odložený

liaah
11. nov 2008

ked som porodila malu, tak jej napisali takou fialovou farbou na chrbatik priezvisko a cislo ktore mala na rucke, no a zmyvali sme to asi tri tyzdne, teraz neviem ako to funguje a ako dlho to vydrzi 😉 ale spolieham sa na tata, ze si neda zamenit bejby 😉

miskinadamko
11. nov 2008

my sme mali na ruke cislo + na perinke meno ,ale najviac sa nam osvedcilo to ze ocko bol pri porode a hned isiel s nim tak si ho okukal a vedel ze je nas 😀 , takze najlepsia identifikacia je ocko pri porode 😅

katinka0000
11. nov 2008

my sme mali tiez taky naramok s menom na rucicke. ale ja by som si ho urcite s nikym nezmylila, lebo take cierne dieta tam ani nebolo.

dadulik
11. nov 2008

my sme mali spolocne cislo - taky plastovy kruzok uviazany na ruke, mala aj ja, potom mala mala aj ruzovy naramok s celym menom, dalej na perinke bolo znovu cislo z kruzku+cele meno, a napokon ocko pri porode, ktory ju videl prvy, ja som ju videla az po 6 hodinach ☹

katinka0000
11. nov 2008

ozaj aj my sme mali este na perinke meno.

marrrka
autor
12. nov 2008

dakujem 🙂 poverim tatina nech ju poriadne pofoti 🙂 a mozeme jej dat nejaku vlastnu vec na oblecenie? ci sa to nesmie? napriklad ciapocku alebo rukavicky

zuzpolka
12. nov 2008

ahojte 😀
ja som rodila v Ružinove, malinka mala 2 naramky a ja tiež...na jednom čislo, na druhom meno....ešte mala cez chrbatik napisane priezvisko, a na perinke tiež meno aj čislo 😀
ale ja som si ju dobre zapamatala ako vyzera, že by mi ju zamenit určite nemohli 😀 😀 😀

veronikahel
12. nov 2008

my sme boli v žiline, malý mal fixkou na brušku napísané pôr.číslo a priezvisko, na ruke mal krúžok-prívesok s číslom a náramok, kde mal napísané meno, vahu, dlžku, dátum a číslo. ja som mala na stehne fixkou číslo a na ruke som mala tiež prívesok s číslom. a ešte sme mali na perinke nalepené, meno, vahu, dlžku, čislo, datum a číslo izby.
muž bol pri pôrode, takže sme ho natočili, nafotili 🙂
oblečenie sme mali nemocničné, ale katastrofa, jedno tričko až po nohy, pri krku rozťahané, balili mu ruky vedla tela do plienky... ďalší raz si donesiem svoje oblečko...
malý mal akurát svoju čiapku aj tu nam zašpinili od krvi, ked mu brali z hlavičky... ☹

anka77
12. nov 2008

No ja som mala na ruke náramok s číslom, malý tiež a cez celý bok a nôžku mal napísané meno, ktoré sme zmývali doma ešte tak 2 týždne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre