Je lepšia pôrodnica Antolská či Kramáre?

elia
10. nov 2007

Poprosila by som o radu. Z pocutia viem ze v Bratislave je pristrojovo v pripade problemov babetka najlepsie vybavena Antolska - aj na najakej odbornej web stranke som citala ze Antolska patri medzi 4 najkvalitnejsie perinatologicke centra v SR s urovnou III+ - porody pred 28. tyzdnom(Kramare maju len uroven II. - porody po 29. tyzdni a Koch uroven I. - porody po 35.tyzdni). Ale logicky potom nechapem preco v spravach vzdy davaju ze problematicke babetka vozia vzdy na Kramare (siamske dvojcata,...) ked Antolska je najlepsie vybavena...

babulka
10. nov 2007

Elia, to bude tym, ze na Kramaroch je specializovana Detska fakultna nemocnica, kde sa liecia deticky, nielen novorodeniatka na vsetyk mozne ochorenia. Antolska ma dobre peri/neonatologicke centrum, ale v pripade, ze sa vyskytnu komplikacie, alebo je potrebne operovat, deticky idu na Kramare. Napr. sa narodi babatko v 32tt, na Antolskej sa o neho spickovo postaraju pokial ide vylucne o pediatricku stranku. Ak ale bude potrebne vysetrit alebo operovat srdiecko, ocka, budu tam neurologicke poruchy, a pod. prevezu ho na Kramare, lebo iba tam maju odbornikov na rozne medicinske odvetvia pokial ide o deticky. Taketo nemocnice su na Sloevnsku styri, okrem Kramarov este Bystrica, Martin a Kosice.

Ja som rodila na Kramaroch, hoci som byvala oproti Antolskej (pesi za 3 minuty), ale vedela som, ze u mojho synceka bude nevyhnutny operacny zakrok a isla som rodit na Kramare. Nech je blizko k odbornikom. A nelutujem, aj druhykrat pojdem tam.

elia
autor
10. nov 2007

Ved prave, aj ja byvam blizko Antolskej, ale uz mam jednu neprijemnu skusenost s hospitalizaciou, ked som minuly rok prisla o babo v 17. tyzdni. Bojim sa toho ze niektori lekari ktori mavaju aj nocne sluzby robia na druhy den rano v sukromnych klinikach, a popri tom aj v Centrach asist. reprodukcie a najnovsie aj v Kochu... a kvoli tomu sa obavam ci v pripade nocnych porodov nie su sklony o urychlovanie veci... Doteraz neviem ci som naozaj az tak silno krvacala (do zakroku som krvacala len 5 min.) ze bolo nutne vybrat plod chirurgicky od spodu a necakat na spontanne vypudenie (kedze aj interupcie po 12. tyzdni sa uz robia vyvolanim porodu), alebo len lekar co mal akurat nocnu to takto zmakol za 15 min. a nemusel byt celu noc pri mne, kedze viem ze na druhy den rano ordinoval v sukromnej klinike. Kvoli moznemu oslabeniu krcka pri tomto zakroku, musim teraz preventivne uz od 4. mesiaca lezat. O "empatickej" sestricke co mala potom dennu ani nehovorim... No ale ak by tam pre babo bola fakt najlepsia starostlivost, tak by som sa este nejako prekonala, a isla by som rodit tam.

Ak som to dobre pochopila, Antolska je nevyhnutna len do 28. tyzdna?

elize
11. nov 2007

elia, ja tiež bývam blízko Antolskej, ale rodiť chcem na Kramároch. Mám rizikové tehu z rovnakého dôvodu ako ty. Ja som od začiatku tehu ležala už 2x na Kramároch a tam mi robili aj serkláž (zašitie krčka maternice v 17tt).
Neviem, či postup lekára v tvojom prípade bol správny, ale podobnú skúsenosť s prístupom ako máš ty mala aj moja sestra. Ona potratila v 14tt. Ja som tiež najrpv rozmýšľala nad Antolskou kvôli tomu, že mi hrozí predčasný pôrod. Mám pocit, že na Kramároch sú na gynekologicko-pôrodnickom oddelení väčšie kapacity. A čím som bližšie k 40tt som viac rozhodnutá pre Kramáre. Pozri si vo fóre "Tehotenstvo" tému "Pôrodnica Kramáre" - tam diskutujú aj baby, ktoré na Kramároch rodili. Je tam aj téma "Antolská".
Ale rozhodnutie je na tebe.

babulka
11. nov 2007

Elia, to ja naozaj len na tebe, ako sa rozhodnes. Ked si zoberies napr. Palffyovu, tiez povodne chcela rodit u Kocha, ale pri tej ich cahbej starostlivosti o novorodnecov, kedze rodila predcasne, previezli ju na Antolsku. Pokial ide o starostlivost o novorodeniatko, su tam spickovi (ale to su aj na Kramaroch). Ale zas ked mala Palffyova potrébovala inu starostlivost, ako beznu pediatricku, isla na Kramare. Inac su tu aj baby, co rodili predcasne, na Antolskej, deticky mali tam, ale na vysetrenia a na operacie ich vozili na Kramare a potom zase spat na Antolsku.
To mi pride trosku odveci, prevazat chulostive babatko hore dole po Bratislave. A bohuzial, predcasne narodene babatka maju aj vela inych problemov, srdiecko, ocka, mozog, a prevazat ich tam a spat.... 😖 Na Kramaroch to mas pod jednou strechou.
My sme si tam na novorodeneckom na patologickych novorodencoch polezali dva tyzdne a bolo tam dobre (teda v ramci moznosti dobre, radsej by sme boli, samozrejme, doma). Ani na JISku sa tam maminky nestazovali.

elia
autor
11. nov 2007

Baby velmi pekne dakujem za vase nazory, v podstate som sa len utvrdila v tom ze na Antolsku pojdem len ak by bolo nieco akutne, inak tie Kramare.

objektiv
15. nov 2009

Osobne Antolskú neodporúčam...robia všetko na poslednú chvíľu,
radšej nechávajú ženy nech to príde samo...a potom hasia...CS.
Ale že vraj je to všade rovnaké.....človek si asi v BA nevyberie...a už ani známosti nepomáhajú...
Jedine iná lokalita..Brno...Hainburg...súkr. pôrodnícke centrá...

alexandrah
15. nov 2009

objektiv, ale z tych 3 co tu su, je este aj ta antolska najlepsia, kramare druhe, a ruzinov nikdy!!! tak co si clovek vyberie?? takto ako si to popisal nechavaju zeny vsade, vo vsetkych mestach, co tu citam uz mesiace, nevyvolaju porod ani v 43 tt, a to aj 3 dni ... bohuzial ... no a hainburg - nie kazdy ma 70 tisic volnych ... kamoske zase zachranili babo v 2. mesiaci, ked po zavolani pohotovosti bola na antolskej do pol hodiny uz na pristrojoch, a monitorovali ju, kdezto jej znama to iste v ruzinove, az po 4 hodinach, a medzitym potratila ... zalezi od stastia, na koho clovek narazi a podobne ...ja zase co citam, tak na antolskej su vraj vsetci super odbornici, mne su kramare nesympaticke, ale nemam skusenost, takze len pocitovo, osobnu skusenost mam len 2 krat z ruzinova, a nikdy, aj ked byvam cez cestu k nemocnici ...

nanika
15. nov 2009

Dobra tema, dakujem 🙂 Ja som rodila na Kramaroch, nemozem povedat kriveho slova. Prisla som tam s krvacanim, ze mi asi odisla zatka, vsetci okolo mna behali, volali dalsich lekarov na konzultaciu, skoncila som urgentnym cisarakom den pred terminom. Lekarom tam vdacim za to, ze aj ked mali celu noc divoku, sami cisarak, zachovali sa ku mne uplne profesionalne a Olinko, ktory sa narodil vyse stvor kilovy je uplne v poriadku 🙂 Pre uplnost, predcasne sa mi zacala odlucovat placenta a keby sa na to neprislo a poslali ma domov, ze kontrakcie ziadne, chodte si este pospat, tak rano uz na svete nie sme ani jeden.

Ale kedze uz jedno dietko mam, uvazovala som, kedze byvam 5 minut od Antolskej, ze tentoraz skocim tam.

filipka21
15. nov 2009

alexandrah:ja som rodila na kramaroch a bolo tam super od lekarov po sestričky.Mala som teh.cukrovku takze som nesmela prenášať ked som dosla na kontrolu lekar mi povedal ze bude lepsie ked dojdem na hospitalizaciu a budem pod kontrolou.Ani den ma nenechali cakat presne na termin mi vyvolali porod a po 12hod. som porodila.Takze som stastna a isla by som tam znova.No na antolskej mala kamaratka 25.10.09 termin prijali ju 1.11.09 lebo mala zle vysledky a malá nedostavala dostatok zivin,aj napriek tomu ju tak nehali.Vecer dostala velke bolesti a doktor ze to budu asi kontrakcie nech este caka no nakoniec zacala krvacat a malu a ju zachranili na poslednu chvilu malá je teraz na pristrojoch este a ona je cela nestasna.Takze mije poradie je kramare vnudzi ruzinov a antolska nikdy.

megi93
17. nov 2009

objektiv, tak ti poviem, ja som na kramáre chodila kvôli srdcu. Tam mi povedali, že dieťa nikdy mať nebudem, pretože ho nevynosím a ak náhodou áno, tak pôrod bude taká záťaž na to srdce, že to neprežijem. Keď som aj napriek tomu hlavato otehotnela, tak ma poslali na Antolskú, lebo vraj tam sú väčší odborníci na to a mali pravdu. Na Antolskej som bez problémov donosila a porodila. Dokonca na mňa lekári pozerali, že veď ja nie som nejaký mimoriadny prípad, všetko je ok a moja situácia je bežná. Dodávalo mi to pocit, že všetko je úplne v poriadku. Až keď som odchádzala mi povedali, že som im tam narobila poriadne prevetranie, nakoľko sa o mňa báli. A len sa tvárili, že je všetko normálne a ok aby som nepanikárila a zvládla to v pohode. Takže kramáre sú fajn, ale Antolská je trieda

matat
17. nov 2009

Ahoj megi93, mas aj kardiostimulator? lebo ja mam, a tiez ma posielaju porodit na Antolsku,,, Byvam v Leviciach, zatial vsetko prebieha o.k....len stale uvazujem, ci mi neurobia cisarsky.. ty si rodila normalne?

alena0707
15. feb 2010

ahojte,som buduca mamicka pomaly na konci 6mesiaca,bude to moje prve babatko,preto sa neviem rozhodnut,kam mam ist rodit.byvam necelu hodinu od ba,svagrina mi poradila nemocnicu antolsku,jej tam zachranili zivot,no predsa mam obavy,lebo stale o antolskej nieco pocut.poradil by mi niekto?a este som sa chcela spytat,co si myslite o zazmluvnenom lekarovi,radsej mat takeho lekara alebo nie je to potrebne??

certica
15. feb 2010

alena, v kazdej nemocnici najdes pozitiva aj negativa, obcas/velakrat je to aj o stasti. ja som napr. s antolskou bola spokojna a nemenila by som, i ked neviem osobne porovnat s kramarmi ani ruzinovom.

odporucam ti navstivit obidve porodnice, nech mas aj vizualnu predstavu a rozhodnut sa za seba, mozno trochu intuitivne, ktore prostredie ta viac oslovi...

samayka
20. feb 2010

tak ja vidím jediné pozitívum A oproti K až po pôrode, v tých izbách kde je sprcha a WC po ruke... inak by som tam neposlala rodiť ani najväčieho nepriatela...

len tak v skratke:

malá sa narodila kliešťovým pôrodom po 32 hodinách po odtečení plodovej vody...

laxity
20. feb 2010

samayka...to fakt? po 32 hodinách? neuveriteľnééé 🙄

alena0707
21. feb 2010

certica,dakujem za radu,inac od viacerych pocujem,ze by antolsku nevymenili,a ty si mala zaplatenu izbu a lekara,alebo vsetko klasika.

certica
21. feb 2010

alena, lekara svojho, ostatne klasika

jaaty
21. feb 2010

Ja sm rodila na Antolskej a potom som mala prerušenie tehotenstva (bohužiaľ ☹ ) na Kramároch a povedala som, že by som tam už nikdy viac nešla.
Zlatá Antolská -sprchy a WC na izbe je super a keď som videla návštevy na chodbe aj s novorodencami -bola som v šoku. Mamičky dieťatko držali na rukách a sedeli na chodbe pri výťahoch - také malé bábo je náchylné na choroby a na Antolskej muíte mať napr. dieťatko v postieľke- vozíku, keď ho idete ukázať ku dverám. ...aby mamičke pri nejakej náhlej bolesti nevypadlo.
Môj názor -Kramáre nikdy viac a kamarátka tam mala 36 hodín silné bolesti, už takmer v bezvedomí, keď malá nezostupovla a až potom jej urobili cisársky rez.
toľko môj názor 😉 .

alena0707
21. feb 2010

certica,lenze ja chodim ku sukromnej gynekologicke v DS,je velmi dobra,dobr vysetruje,poradi ale ona porody nerobi ,a do Ds rodit urcite ze nepojdem,tam ta skor zabiju ako pomozu,preto sa pytam,aki su tam lekari,sestricky..

certica
21. feb 2010

vramci antolskej si viem predstavit aj inych lekarov (-ky) pri porode (ak by nebolo mojho spominaneho) a sestricky ma takisto nesklamali, snad na jednu, maxi dve (novorod.+sestonedelie), ale aj to sa celkom dalo. a rodila som tam dvakrat + nejake 2-3 tyzdne stravene na rizikovom (tam boli sestricky uplne perfektne)

zuziq
21. feb 2010

moja kamoska zas rodila na antolskej, mali vela porodov a kedze ona sa neotvarala, tak ju nechali tak, ze sak pocka... aj napriek tomu ze uz mala odtecenu plodovu vodu, nedali jej nic na to aby sa otvorila a nakoniec ju napichavali penicilinom koli infekcii pretoze ani po 12 hodinach od odtecenia nebola otvorena a stale s nou nic nerobili... po neviem kolkych hodinach isla aj tak cisarom, pretoze bola totalne vysilena a to mala maleho este otoceneho dole zadockom... takze zle skusenosti su aj v jednej aj druhej, len ta antolska nejak viac prispieva zial do nie velmi milej statistiky...

jaroe
22. feb 2010

baby a co sa tyka vybavenia porodnych sal je to kde lepsie? Rodila som na Kramaroch, tam mali polohovatelne kreslo alebo kladicku porodnu postel. Mne sa usla ta postel, co uz by som druhy krat nechcela zazit. Takmer v lahu na chrbte s vylozenymi nohami. Ako je to na Antolskej?

quika
26. feb 2010

antolska je lepsia na samotny porod - krajsie prostredie, lepsie vybavenie, personal viac nakloneny individualnym poziadavkam. po porode ma uz ale iba jedinu vyhodu, a to sprchy na izbe uz na standardnom odd., na kramaroch si na to treba priplatit nadstandard a moze sa stat ze bude preplneny a nedostanete sa. ale novorodenecke odd. je na kramaroch stokrat lepsie nez na antolskej, skutocna podpora kojenia, ochotni ludia, so vsetkym poradia aj uprostred noci, vsetko vysvetlia aj 10x... takze si treba premysliet co je pre cloveka dolezitejsie - ak chcete radsej prijemnejsi porod a potom si uz verite ze to zvladnete, tak skor antolsku, ak chcete istotu ze sa o dietatko budu dobre starat a pomozu vam, tak skor kramare.

co sa tyka komplikacii - pre velmi predcasne porody je vybavena antolska, ale na ostatne problemy - vrodene vyvojove chyby, choroby a pod. su vybavene kramare (tam vam v takom pripade dieta okamzite prevezu do detskej nemocnice kde su na to odbornici).

a prusery maju bohuzial vsade, v poslednej dobe sa v tomto viac "dari" antolskej, ale to je vyslovene o stasti... 🙄

janzurka
26. feb 2010

Mozem odpovedat iba za Antolsku, bola som spokojna 🙂 . Pristup lekarov, sestriciek, podpora kojenia, vsetko fajn. Odporucam 😝

lucia268
2. aug 2010

@jaaty ak by to bolo také strašné, že držíš dieťa na rukách a panebože pri výťahoch, tak sa to nerobí... Ja by som nechcela to akvárium, ktoré je v Ružinove a duplom nie Antolskú. Takisto som sa dlho trápila na Kramároch, ale starostlivosť bola perfektná a neviem si vynachváliť to, že otec a vlastne aj babka mohli byť takmer okamžite s vnúčikom na rukách... Podľa mňa je na ... keď sa nato dieťa pozerá ocko za sklom a nemôže si ho hneď pomojkať.

diuska24
31. aug 2010

Absolutne kramare number one. Vynikajuce timy a kvalitne sluzby sestriciek, profesionalita doktorov, adekvatne a prijemne prostredie na nadstandarde, a najma ludskost, laska k detom a praci, wow, bravo kramare. Som spokojna, len pozitivne. Antolska pri prvom dietatku, nie najstastnejsi vyber nemocnice a mozno aj trochu smola pri stretnuti sa s frustrovanym doktorom, neochotou sestriciek, nehygienickym prostredim. Mozno som to vsetko pocitovala inac ako druhorodicka, ale razne hovorim s mojho pohladu antolska nie a kramare urcite ano.

romy31
9. sep 2010

@diuska24 a mala si niekoho zazmluvneného?

diuska24
11. sep 2010

@romy31 ahoj, mala, Dr. Valenta

diuska24
11. sep 2010

@romy31 na poradne som chodila aj k Dr. Obieromah, velmi dobry, odrodil aj kamaratku, velmi si ho chvali

romy31
11. sep 2010

@diuska24 ahoj...ja som bola vo štvrtok u rusnáka a veľmi sa mi zapáčil 🙂 ale neplánujem niekoho zazmluvňovať, je to dosť peňazí....je vlastne na kramároch niekto, u ktorého sa neoplatí rodiť? taký nejaký mäsiar? lebo ak tam sú všetci dobrí lekári, tak asi to nechám na náhodu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre