Júlovky 2009. Ktoré rodíte v nemocnici v Trenčíne?

cumliatko
1. júl 2009

Ahojte maminy - cakatelky,
chcela som zalozit tuto temu, aby sme sa tu nasli, pretoze som hladala termin julovky, ale tam zasa nie su maminy z okolia TN, potom som hladala v Trencianskej nemocnici, ale tam zasa neboli v termine jul. A ja sa chcem porozpravat o aktualnych problemoch, pocitoch pred porodom a najst si tu kamosku, s ktorou sa aj mozno stretneme v nemocke v TN 🙂 . Tak dufam, ze sa sem nahrniete, to nie je mozne, aby som bola sama, ved ked vyrazim do ulic, vidim same velke bruska, tak cakam baby ze sa ozvete a pokecame.

cumliatko
autor
1. júl 2009

Kde ste vsetky???????????????????? 😠

mmonna
3. júl 2009

Ahoj Cumliatko...mozem sa pridat?Ja idem rodit do TN.....sme skoro v rovnakom termine a snad sa tam stretneme 😉
Vidim,ze si z NM...k akemu dr chodis?Ja chodim k Durdikovi

cumliatko
autor
4. júl 2009

ahoj mmonna,
aj ty si z mesta? Ja chodim k Irene Kourilovej 😖
a to mam teraz dva tyzdne pred terminom a ona ma zrovna dva tyzdne dovolenku, ide ma vykotit a ze zastupuje ujo Dr. Sulek 😠
No na toho sa brutalne tesim, dufam, ze nebude neprijemny. Ako si dopadla na prietokoch? Mne Dr. povedal, ze mala bude pri porode vazit okolo 2650 gramov, taky drobcek, tak som zvedava, ale zas pri porode mi ta vaha moc nevadi, aspon nebudem mat tolko roboty 😝 😀

nika251
4. júl 2009

cumliatko- pod do temy spolocny termin a tam najdi julovky- tam sme a je nas kopa. radi vas tam privitame 😉

mmonna
4. júl 2009

Cum,ja som od TN......prietoky prebehli asi za 2min,kde mi dr povedal,kde je chrbatik nozicky hlavicka,a ze prietoky su v poriadku...inak vobec nic neviem..ani kolko male vazi,proste nic.....
Sulek bude zastupovat aj Durdika,ale neviem,kedy ma Durdik dovolenku.....dufam,ze az po mojom porode....
ja to mam za tri tyzdne.....
Budes mat predplateneho doktora pri porode?

zuzujan
5. júl 2009

dobre ranko ja sa hlasim budem rodit v TN nemocnici, mam vsak termin zaciatkom augusta, takze sa asi nestretneme.........ale budem rada ked date info ako to tam prebiehalo 🙂

inak rada by som sa sla pozriet do porodnice, len neviem kedy sa da urobit nejaka exkurzia, alebo prehliadka.....vy ste uz boli kuknut????

tak pekne tehulkovanie 🙂

mmonna
5. júl 2009

Zuz,to nikdy nemozes vediet,ze sa tam nestretneme 😉
Na exkurzii som nebola,ale necham sa prekvapit...naco si tam ist robit stresy popredu.....viem,ake to bolo,ked som rodila prvu dceru,a terigali ma zo 4posch na sono na druhe,uz v porodnych bolestiach,a tie baby co,tam sedeli,tak boli so mna v soku,ked som na kazdom kroku mala kontrakcie....
Ako prebieha Tvoje tehulkovanie?

babullka1
6. júl 2009

Ahojte aj ja rozmyslam nad TN 😀

babullka1
6. júl 2009

cumliatko....my sa mozno aj stretneme 🙂

mmonna
6. júl 2009

Babulka,budes to mat o troska dalej 😉 pocula si nejake dobre referencie na TN nemocnicu?

zuzujan
7. júl 2009

ahojte, no ja idem do TN rodit kvoli tomu, ze je to urcite lepsia porodnica ako u nas v Povazskej. Tam som bola aj na exkurzii a porodna sala hroooznaa. Izby uz celkom fajn, prerobene - ale mne ide hlavne o babo, takze ja to mam este dalej ako babulka z Puchova.......ale ako som uz pisala, dufam ze dobehneme 🙂 🙂

este by som rada isla aj do TN na tu exkurziu, uvidime

a vy mate zazmluvneneho lekara? Ja nie, nechavam to na nahodu, vsak som pocula ze vsetci su dobry. Teraz chodim pred porodom kazdy tyzden k Dr. Jankovskemu, on je velmi dobry....

cumliatko
autor
7. júl 2009

babullka1, no neviem, ci ma pockas :o)
ja uz by som brala porod aj teraz, uz mi je straaaaaaaaaasne zle. Bude pri porode aj manzelik? Moj ano, ak stihne prist z BA, dufam, ze ano.

zuzujan: to mas pravdu ze dr. Jankovsky je super, len zrovna teraz od 6. 7. do 16. 7. ma dovolenku

mmonna: nemam zazmluvneneho dokiho, lebo ved viac menej casu je tam s tebou PA, takze tak, a dokinov z TN nemocnice aj tak nepoznam, len Jankovskeho, a ten ma zrovna teraz dovolenku.

mmonna
7. júl 2009

Ja tiez nemam nikoho predplateneho,tiez to necham na nahodu.....Ja ich poznam tam dost,po mojich peripetiach som mala tu cest..ale ano,su dobri....
No obavam sa sestriciek....snad to bude lepsie,ako pri prvom porode.....ta jedna sestricka bola desna...
Nebudem tam mat mangela,takze sa budem musiet sama o seba postarat,co je velmi tazke v tych bolestiach.....
A exkurzia po porodnici?V tych bolestiach je to si myslim uplne jedno,aj tak som nic nevnimala...ale vraj je to tam pekne,ale ide tam o ine veci...u mna prevazuje pristup personalu....

babullka1
7. júl 2009

no chcela by som aby bol pri porode,aj sme sa tak dohodli:D cumliatko...myslim ze ta pockam,nemam vobec pocit ze by sa somnou nieco dialo....uplny klud....ani len brusko netvrdne

cumliatko
autor
7. júl 2009

babullka - aj skusas "overene" recepty na urychlenie? :o)
ja mam asi dva dni tvrdnutie bruska pocas celeho dna, inac nic. brusko mi stale nespadlo 😠
No ja som dnes zacala pit tonic - no moc ho nemusim - iba ak je studeny
vcera som zacala hopkat na fit lopte
sexujeme len cez vikend, lebo ako som uz spominala, manzel je v BA
teply kupel, cervene vino, umyvanie okien a chodenie po schodoch som este neskusala, ale okna asi spravim tento stvrtok aj to chodenie poriesim - zajtra idem na namestie a potom nasim a to cervene vinko necham na piatok, dame si s manzelikom, co sa mi vazne nechce je ta tepla vana, lebo ja sa denne dva krat sprchujem v studenej vode, ale studenej 😀
kolko km je z Puchova do Trencina? Nebojis ze to nestihnes? Ale stihnes, mohli by sme sa tam stretnut, si mi sympaticka, kolko mas rokov?
No a to som este zabudla, ze dievcatka idu skor, tak som zvedava, zajtra (streda) to bude tyzden do terminu porodu :o)

cumliatko
autor
7. júl 2009

ozaj babullka kedy mas poradnu? ja mam teraz v piatok, tak som bohovsky zvedava co mi povie, dufam, ze uz to trosken pokroci tam dole, a to som si bola dnes este pre vysledky a zo sterov mi zistili ze mam streptokoka, tak mi musia dat pred porodom ATB. ale sa to chcem priamo opytat lekara co mi nato povie, toto mam zatial nastudovane z internetu z roznych fór.

lulu723
7. júl 2009

Ahojte baby trosku sa vam tu zamiesam sice uz mam babo uz skoro rocne.mne to tiez tak minuly rok vyslo,ze Durdik mal 2 tyzdne dovolenky a ja som mala o 3 tyzdne rodit a medzi tym som mala mat prehliadku tak ma poslal k Sulekovi,ale ja som isla ku Kovacovi do Cachtic.mozem povedat,ze je vyborny gynekolog vsetko mi pekne vysvetlil co sa bude diat to som mala mat uz davno aj interne vysetrenie za sebou kedze som mala mat pravdepodobne cisarsky a to mi Durdik o takomto vysetreni ani nehovoril.takze ho vrelo odporucam.aj by som sa dala k nemu prehlasit,ale uz nusim nikoho neberie tak tvrdnem u Durdika 😒

babullka1
7. júl 2009

cumliatko..okna som umyvala dneska..ale nepomaha a aj hnusny tonik som pila.....sex nehrozi to uz fakt nezvladam s mojimi 23kg naviac 😠 zajtra rano idem na poradnu..tak som zvedava co mi povie...bojim sa ci to do TN stihneme,je to asi pol,az tristvrte hodinky cesty....ja mam 21 rokov a co ty?..inak dievcatka sa fakt pytaju skor...no a mojmu malemu je tam asi dobre....

cumliatko
autor
9. júl 2009

ahoj lulu723: no tu v Novom Meste je to bieda s doktormi, ved su tu len traja, ci nie? Sulek, Durdik a Kourilova. Moc na vyber nemame. Mohla by prist nejaka posila 😀

babullka1: ja mam 23, a babatko ste planovali? alebo sa "postastilo" 😉 , lebo mne vsetci hovoria, ze naco este, sak mas cas a bla bla, ale my sme s manzelom uz chceli, ved sest rokov sme spolu chodili, z toho dva roky spolu byvali, a teraz v auguste uz budeme rok manzelia. Takze my uz sme babatecko chceli. Ale urcite to stihnes, pol hodinka nie je az tak vela. Da sa ist aj cez dialnicu? ci to je uz ten cas polhodina? ako si dopadla na poradni? a ked nestihas aku porodnicu mas blizsie?

cevorud
9. júl 2009

ahojte,
tak aj ja sa pridavam...ja som z PB a tiez planujem ist do Trencina...snad nevadi, ze som sa pripojila, hoci mam termin "az" 5.8. ...

babullka1
9. júl 2009

cumliatko..my sme tiez babo planovali,aj ked moc ludi tomu neveri 😠 sme spolu uz 6ty rok 🙂 ono je to polhodinka po dialnici uz...v poradni mi povedal ze som otvorena len na spicku prsta aze to vypada este na 4-5 dni a ze ak neporodim do 15.7. tak ma posle do nemocky....my mame najblizsie povazsku ,ale tam moc nechcem ist,ja som bola na rizikovaom a lezala som tam ale nepacilo sa mi to ani trocha......CEVORUD-vitaj 😉

zuzujan
9. júl 2009

ahoj cevorud tak sme uz dve, aj ja som z PB a idem rodit do TN - teoreticky by sme sa tam mohli stretnut....
a chodis teraz uz na kontrolu do TN, alebo stale do PB???

babulka to stihnes, u prvorodiciek to nejde tak rychlo - vsak mam kamosky co chodia rodit do handlovej alebo topolcian a stihli to.........TN je len kusok, akoby sme sli z jedneho konca blavy na druhy 🙂 🙂

babullka1
9. júl 2009

zuzujan...dufam ze to stihneme 😀

cumliatko
autor
10. júl 2009

ahoj cevorud, vitaj medzi nami, ako sa mas v tychto horucavach? to vas teda obdivujem, ze sa nechavate prekvapit pohlavim babatka, ja by som najradsej vedela, hned ako som zbadala dve ciarky 😀

babullka1: tak za tu pol hodku to urcite stihnete, manzel ked tak sliapne na plyn 😎 . No ja som bola dnes na KO a tam mi do knizky napisal, ze krcok je 2 - 2,5 cm pootvoreny, co to znamena?????? Ze uz mozem zachvilu rodit? Dufam, ze ano, dnes mi pride manzelik, tak nasadzujeme sexik, teplu vanu a cervene vinko, vcera som spravila tie okna, ale vysledok NIKDE!!!!!!!!!!!!!!!!! No co uz, aspon mame cisto 😝 . A stale pijem tonic, uz mi je z neho na grc. Babulka dufam, ze sa tam v tej nemocnici stretneme, teraz mi jedna baba z konika vypadla, tiez sme sa takto dohadovali a ona mi normalne vcera napisala, ze uz babulku maju na svete, isla CR. Jaaaaaaaj, aj ja uz to chcem mat za sebou a hlavne vidiet a mojkat moju malinku Nellynku.

babullka1
10. júl 2009

cumliatko....neviem co to znamena,ale niekto je pootvoreny aj tyzden a nic sa nedeje.... 😖 ..ja som tiez nad tym sexom rozmyslala a aj tonikom sa nadajam 😉 dneska som uz na nervy...zajtra termin a mne nic neni....uz od vcera sa citim az moc dobre,bola som aj v meste a az na opuchnute clenky nic....a tvrdne ti aj brusko ci nie?lebo mne ani to ...fakt len malicko.

cumliatko
autor
10. júl 2009

ahoj babullka, no mne to brusko tvrdne uz tri dni, a pobolieva ma v krizoch, ked mala kopne tak mi normalne skamenie brusko, ako beton alebo boxovaci mech naplneny pieskom 😀 , ale inac sa tiez citim fajn. Niekedy som taka odhodlana rodit, a niekedy ma ta odvaha velice rychlo prejde. No ja mam termin za 4 dni, a tiez nic vynimocne necitim, moznoze to pride, ked to nebudeme vobec cakat, coz je u mna dost tazke, lebo sa nato neda nemysliet 😠

martinano
10. júl 2009

babullka ahoj dlho sme sa nepoculi tonik nepi,ked si tehotna a sexik to mozes a tepla sprcha na podbrusko a krize a cumpliatko ty tiez a pred porodom par dni zostane dobre, t je taka faza,takze kocky nebojte za chvilku to mate za sebou 😉

babullka1
11. júl 2009

Ahoj martinano....no mne je dobre uz tri dni,fakt sa necitim vobec zle,praveze uplne super..aj dnes...mam termin a nic mi neni 😠 uz by som to vsak chcela mat za sebou lebo to cakanie je hrozne 😒 Cumliatko...my sa tam asi vazne stretneme....lebo ja ak neporodim do 15.7 tak idem na vyvolavanie 😒 Ja sa len bojim toho ze bude drobcek moc velky,ved v 37tt mu doktor odhadoval 3300g a to uz presli dalsi 3tt 😝

babullka1
12. júl 2009

cumliatko..a ty kde si???sak som ta tu uz dva dni nevidela 😒

cumliatko
autor
13. júl 2009

ahoj babullka, no to bol vikend zrovna, a to sa naplno venujeme manzelovi 😀 , lebo ho tu zase od dnes do piatku nemame, je v BA. No co? Este stale nic? Ja nie, v stredu (15. 7.) idem na KO do poradne, som zvedava co povie. No a v sobotu idem do nemocnice na kontrolne prietoky. Aj ti povedali, ze ti budu porod vyvolavat? Vies, ja sa bojim aby mi nerobili ten Hamiltonov hmat, ci ako sa to vola, zevraj to strasne boli! Babullka ty uvidis svoju princeznu asi skor ako ja tu svoju, ale mozno si spolu polezime v nemocke 😅 . Ozvi sa, ako ste natom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre