Júlovky 2009. Ktoré rodíte v nemocnici v Trenčíne?

cumliatko
1. júl 2009

Ahojte maminy - cakatelky,
chcela som zalozit tuto temu, aby sme sa tu nasli, pretoze som hladala termin julovky, ale tam zasa nie su maminy z okolia TN, potom som hladala v Trencianskej nemocnici, ale tam zasa neboli v termine jul. A ja sa chcem porozpravat o aktualnych problemoch, pocitoch pred porodom a najst si tu kamosku, s ktorou sa aj mozno stretneme v nemocke v TN 🙂 . Tak dufam, ze sa sem nahrniete, to nie je mozne, aby som bola sama, ved ked vyrazim do ulic, vidim same velke bruska, tak cakam baby ze sa ozvete a pokecame.

cumliatko
autor
13. júl 2009

ahoj martinano, chcem sa ta opytat, ci musim podstupit vysetrenie (Hamiltonov hmat) - tusim tak sa to vola 🤐 ak si to nezelam a ci ma doktor musi o tom oboznamit, lebo uz som si nieco zistovala, a tusim este ani jednej zene to nepovedali, predtym ako jej tento ukon spravili ! Myslim, ze mam pravo o takej veci vediet a rozhodovat. Ved ked zena prenasa, da sa porod vyvolat aj liekmi v nemocnici, nie? dakujem za odpoved, a dakujem za radu o tonicu - aj tak bol hnusny 🤐 .

cevorud
13. júl 2009

ahoj zuzujan,
no tak ja chodim stale na kontroly ku svojej doktorke (mam ju v PU), ale bola som na prietokoch v trencine...

babullka1
13. júl 2009

Ahoj cumliatko 🙂 ja uz som myslela ze si porodila 😀 ja este stale nic...som z toho na nervy....v stredu mam ist do poradne ak neporodime....myslim ze potom ma uz strci do nemocky,tak mi to povedal 😝 ale radsej by som bola keby to ide same od seba........inak podla mna je to na tebe ci budes s tym hamiltonovim hmatom suhlasit...a aj ja som pocula ze to boli 😒

cumliatko
autor
14. júl 2009

Ahoj babullka, tak teda zajtra ak stihnes, napis ako si dopadla v poradni, ja idem zajtra na desiatu do poradne, tak som zvedava, kedy sa vybavime, lebo to nie je moj doki, moja ma dovolenku. Ja osobne si tiez myslim, ze by mi to nemal robit bez mojho vedomia (hamiltona), pretoze este oficialne neprenasam a su aj ine moznosti, no nie? Ja by som tiez chcela, aby sa malinka "uvedomila" a isla sama 😀 . A to este akoby nestacilo ja mam problemy so zilami, vzdy sa mi da napichnut len lava ruka, aj to musi byt sikovna "sestricka pichacka". Takze to bude zaujimave, ked mi budu porod vyvolavat. 😝 Inac uz si pripadam akoby som bola od narodenia tehotna. Mozno to vyznie sprosto, ale uz mi to brusisko lezie na nervy! Mam taky pocit akoby sa to nemalo nikdy skoncit! Tak teda zajtra sa ozvi babullka, ci pojdes do TN lezkat, aby som mohla malej este dohovorit 😀

babullka1
14. júl 2009

cumliatko..tak zajtra ti dam este vedet jo?ale aj ty napis ak sa bude dat:D

cumliatko
autor
14. júl 2009

okej babullka, tak zajtra

cumliatko
autor
15. júl 2009

ahoj babullka, tak ako si dopadla? ja nic moc 😠 , to iste co na minulej poradni, krcok 2 - 2,5 cm no a perlicka, minule bol pootvoreny, dnes je ZATVORENY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doki povedal, ze nic nenasvedcuje porodu, malicka je v poriadku, ale nechce sa jej ist von! Ak to do dnes nestihne, zajtra by mala byt teoreticky bezdomovcom. 😀 V sobotu, este neviem cas, to si musim zavolat v piatok doobeda, idem do TN do nemocnice na tie kontrolne prietoky k Dr. Jankovskemu. Mozno si ma tam aj nechaju. Neviem, ale este nikdy som nebola takato nervozna a podrazdena. Neviem ci si to iba namyslam, ale na vymennom listku od dokiho sa mi zda, ze tam mam napisane hamiltonov hmat. 😠 Nedam si ho spravit ani bohovi. Tak babullka moznoze sa tam v sobotu stretneme, ak uz nebudes mat odrodene 😀 Inac v takomto teple ten porod, nic moc 😝

zuzujan
15. júl 2009

ahoj cumliatko, citam ze tvojej Nelke sa nechce ist von. Ja dufam, ze nebudem nasu Nelku prenasat a porodim skor, ja by som to brala aj zajtra - tieto tepla ma zabijaju. 🙂
Zajtra mam ist na poradnu do TN, ale v tom horku sa mi tak nechce.
Chcem ta poprosit o info, v sobotu bude robit v nemocnici Dr. Jankovsky? Lebo ja na neho cakam, kvoli poradni je na dovolenke. Nevies ci uz bude ordinovat stvrtok, alebo piatok?? Volala som k nemu do ordinacie, ale nikto to tam neberie. Najradsej by som sla k nemu.......

Uff prisla som z obchodu a skoro som sa uvarila, dnes von nepojdem.............

babullka1
15. júl 2009

Cumliatko...ja som na tom rovnako ako pred tyzdnom 😠 do nemocnice ma vypisal az na pondelok,ze dovtedy mam byt este doma 😒 ...ak neporodim hlasit sa az v pondelok o 7:00hod na prijem....vcera v noci som mala bolesti...boli asi po 10min,ale trvalo to len 4hodky a potom to ustalo....ja uz fakt nevladzem,neviem si to do pondelka ani predstavit ☹

momo0703
15. júl 2009

Ahojte, pridám sa k Vám, termín mám síce 2.8., ale v pondelok som bola u dr., ktorá má teraz tiež 2 týždne dovolenku a povedala mi, že už sa asi nestretneme, vraj mi to tam už mäkkne, tak neviem..uvidíme, ale teda viac ako po 40tt, by som rodiť nechcela, už aj tak nespím, čo ma náš malý tak tlačí dolu. Čo sa týka tých pôrodných sál v TN, /čítala som, že niektoré by ste sa chceli ísť pozrieť/, tak ja som sa bola, chodila som na cvičenie pre tehotné, ktoré robila sestrička z pôrodnice, p. Duncová, tak nás tam zobrala, ale v júli cvičenie nie je, aj ona má dovolenku, tak neviem či sa tam dá inak dostať, ale skúste si tam zavolať, uvidíte. Môžem Vám povedať, že to tam vyzerá super, je tam žltá sála, ktorá bola práve obsadená, ale vraj tam sa najčastejšie rodí, je najbližšie ku sestričkám, má spoločnú kúpelku a WC s modrou izbou, na ktorej je aj postel, potom je tam oranžová, tam je vaňa, samostatné WC a kúpelka a nové polohovatelné kreslo, ale vraj sa lepšie rodí na tých klasických, ukázala nám aj miestnosť, kde si oteckovia môžu odfotiť bábo, tam ho odvážia, premerajú...všade sú fit lopty. Ale aj tak nám to už bude vtedy asi všetko jedno, hlavne nech porodíme 🙂 🙂 🙂

zuzujan
15. júl 2009

ahoj momo, no ja som sa chcela ist porzriet do porodnice, aby som vedela do coho idem - len pre taky vnutorny pokoj 🙂 🙂 ale uz viem ze sa tam nedostanem, tak nevadi
videla som na internete zopar fotiek z porodnych sal a vyzera to fakt dobre, aj ked v tych bolestiach to mozno nebudem tak vnimat, ale urcite aj pekne prostredie dokaze rodiacu zenu ukludnit....

a ako vyzeraju izby? aj tie su opravene? tu v PB je porodna sala priseernaaa, ale su zas trochu upravene izby, plavajuca podlaha, plastove okna, postele som si nevsimla ci su nove

a ukazali ti aj tu nadstandardnu izbu? ma vlastnu sprchu a wc alebo ako to tam vlastne je......

inak cumliatko a babullka drzim vam palce, uz mate take vysoke terminy to uz budete mat za chvilku - aj ja by som uz chcela...........

babullka1
15. júl 2009

zuzujan..dakujem 😉

momo0703
15. júl 2009

zuzujan, "prehliadka" bola len na pôrodných sálach, ktoré vyzerajú naozaj super, všetko je tam nové, vraj toto oddelenie je najkrajšie v celej Trenčianskej nemocnici, 🙂 akurát tzv. vzdycháreň 😀 je úplne obyčajná biela izba, na ktorej sú 2 postele a to je všetko. Na izbách pre tzv. šestonedelie, kde mamičky idú po pôrode sme neboli, takže som nevidela ani nadštandardnú izbu, ale tie ostatné sú vraj hroznééé. 😒 😒 😒

cumliatko
autor
16. júl 2009

ahoj zuzujan - no pokial mi moja chaba tehotenska pamat sluzi, dr. Jankovsky ma dovolenku do stvrtku. Ja som s nim bola dohodnuta, ze mu v piatok doobeda zavolam a dohodneme termin kontroly na sobotu doobeda. cize asi ani v piatok este neordinuje 😒 ale v sobotu doobeda bude v nemocnici urcite, tak mu zavolaj a dohodni sa, moznoze sa tam aj stretneme 😀 . Vies, to je lahko si povedat, aj ja som si hovorila, ze Nelly pojde skor, ako jej maminka, ale hold, ona sa rozhodla ze si to pretiahne.

momo - dakujeme za infosky, ja som sa tam aj chcela ist pozriet, ale potom ma to akosik preslo, ja som z nemocnic a ordinacii priam chora. Neznasam ten pocit, ked sedim u dokiho, tak by som najradsej vsetkych popustala 😀 . Ale inac som odvazna, len zubar a gynekolog mi robia bohovske problemy. 😔 Ani nevies ako ti zavidim, ja uz som z toho chora, kazdy den mi niekto vola ze este to neni? ako keby som bola meteorologicka stanica! 😠 Mne uz tyzden fajnovo tvrdne brusko a bolia krize, inaaac nist. A este aj tie horka, no uchvatne, uz nikdy v zivote si nenaplanujem porod na leto, najvacsia kravina na svete.

babullka - no tak to si dopadla, ja uz som si bola na 100 pro ista, ze si ta nechaju v nemocnici uz vcera. No ja uvidim tu sobotu, co nam povedia, napisem v sobotu, ak si ma tam nenechaju, ak nechaju, tak budes vediet. Ale tak aspon jedna pozitivna sprava - vies ze to urcite stihnes do TN, ked vies cas na aky sa mas dostavit. Keby volaco, hned sa ozvi! Uz to musime volajako vydrzat, caka nas sladka odmena. zatial papa

babullka1
16. júl 2009

veru cumliatko,.,,niako to uz vydrzime 😉 ,ja som tiez dufala ze ma posle hned v stredu 😠 ...tie horucavy mi nerobia dobre...dufam ze si ta tam este v sobotu nenechaju aby si sa este mohla ozvat 😉

cumliatko
autor
16. júl 2009

Babullka som na vazkach, aj by som chcela aby ma tam nechali aj by som nechcela. Boooooze, nemozu sa tie nase deticky uvedomit a ist same od seba? Ja mam zapnuty ventilator ale aj tak to nie je ono, hned by som sa isla niekde okupat, jaaaaaj, to by bola krasa. No uvidime ako sa tie nase uzlicky rozhodnu, ale dala by som aj cely svet zato, aby to uz bolo za mnou, niekedy sa trosken bojim. Vies co som sa ta chcela opytat? Ze ci si vies predstavit ako bude vyzerat tvoje babatko? Lebo ja si to neviem vobec predstavit, iba viem, ze bude pekne 😀
A este jedna dolezita vec, ze keby sme sa tam mali stretnut, tak neviem babullka ako sa volas, aspon menom. Ja som Dasa Janegova 😎 Asi by bolo blbe, keby som sa sestriciek pytala, kde lezi babullka1 😀 , mohli by sme to odrodit v nedelu, hlasia ochladenie a v nedelu sa rodia stastne deticky, co ty nato?

mmonna
16. júl 2009

Ahojte...Cumliatko,pisala si o dr.Jankovskom,ze by mal byt v sobotu doobeda..kedze moj mudros ma dovolenku,tak by som rada skocila na prijem,lebo mi dnes riadne tvrdne brucho,a to uz v 15min intervaloch...pokial sa nic do soboty neudeje,tak by som rada pocut jeho nazor....tieto tepla nas vsetky zda sa zabijaju.....mam sice este tyzden do terminu,ale myslim,zeby sa uz nic mimiskovi nestalo,keby siel uz hned aj teraz.....aj dcera by ma tam uz rada videla 🙂
Dakujem za infosky...

babullka1
16. júl 2009

Ja si cumliatko tiez neviem predstavit ako bude vyzerat,ale rozmyslam nad tym casto..proste je to zazrak ze to malicke stvorenie je nase...a z bruska vide ako cloviecik 😵 taky maly a nevinny 😵 a pravdaze krasny 😉 Ja by som tiez chcela odrodit v nedelu...sobotu chcem ist este na jednu zabavu 😝 dufam ze mi dopomoze k porodu 😉 ..Inak ja som Monika Čmelova 😀 ...starsne by som chcela rodit bez vyvolavania.....

cumliatko
autor
18. júl 2009

Tak ahojte vsetky, sa hlasim zo sobotnajsej "navstevy" trencianskej nemocnice. Prisli sme na deviatu, ale dokiho Jankovskeho nebolo 🙂 , musel si odskocit na necakany cisarsky, prisiel ako vzdy vysmiaty 😀 . Spravil prietoky, tie boli v poriadku, potom vysetrenie, ale zasa nic 😠 , krcok 2 cm a ledva na 1 prst. Takze k porodu to vobec nevyzera. Poslal ma potom hore na porodnu salu na CTG. Bola som vo vzdycharni, kde boli akurat dve rodicky, tak tam funeli, skoro som zacala aj ja 😀 . CTG v poriadku - zevraj ukazkove, malej sa tam asi strasne paci, moc v poriadku a tlak tiez usiel. Noooo, takze bambullka ja idem este v pondelok rano na toto iste "kolecko" ktore som tu opisala, a ked to dopadne dobre, tak som este doma a v stredu nastupujem na vyvolavanie porodu 🤐 . Ak budu vysledky zle, nechavaju si ma tam uz v pondelok. Manzel si zobral dovolenku, aby mohol byt so mnou, je riadne nervozny, mozno viac ako ja. Ja sa inac bojim ako howado, chcela som aby to islo prirodzene, a nie vyvolavanim, neviem co ma caka 😝 . Tak Monika mozno budeme spolu lezat na izbe! 😀 Uz nech je to za nami. Tak v nemocnici, papa 😎

zuzujan
18. júl 2009

ahojte babule, prave som sa vratila z nemocnice.......cely den sa mi mala v brusku nepohla, tak som to nevydrzala a s manzelikom sme utekali na kontrolu. V nemocnici vela ludi a zranenych z pohody, hroza......
Takze spravili mi monitor, sono, prietoky ......nastastie vsetko OK.....mala je asi z toho pocasia taka otapena, neviem.....ale aspon budem kludne spat.
Inak chceli ma nechat v nemocnici pre istotu, ze vraj aj tak coskoro porodim tak tam mozem rovno aj lezat, ale podpisala som revers, ze chcem ist domov.....doktor ma nechcel pustit, volal aj primarovi .....ale ja som tolko prosila a prosila, ze ma poslali home, ale zajtra musim prist znova na monitor a na kontrolu.

tak som stastna ze je malicka v poriadku a ja mozem byt doma........uffff

inak cumliatko ja mam najvacsiu obavu z toho, ze budem prenasat v tychto horkach.....ja dufam ze coskoro uz porodim......tak ti drzim palce, pekne malej dohovaraj v brusku, nech uz ide von 🙂
ja sa tiez v pondelok chystam do nemocnice v TN na poradnu okolo 9.00 - bude tam prosim dr. jankovsky?? Mal by mat v pondelok sluzbu, len v piatok mi to este nevedeli povedat, aky bude rozpis....najradsej by som sla k nemu........inak ja chodim na poradnu normalne na prijmovu ambulanciu, ty asi uz budes na porodnickom, ze?

cumliatko
autor
20. júl 2009

Ahoj zuzujan,
no dnes (pondelok) sme boli na priijme aj s manzelom, lenze ty mas taku malu fotku, ze nevidim ako vyzeras, tak mozno sme sa tam aj stretli 😀 Ja som mala oblecene cierne teplaky a biele tricko a manzel mal kriklavozelene tricko Puma. No hlasim, ze CTG a prietoky dopadli na vybornu, takze v stredu nastupujem na 09:00 do nemocky a vo stvrtok mi zacnu vyvolavat porod. Som poriadne nervozna, este nikdy som sa tak nebala, a to nie som ziadny posera 😠 . tak mi teda drzte palce a cakam vas julovky v nemocnici, papa 😀

zuzujan
20. júl 2009

cumliatko ahoj, ja som tam bola rano okolo 09:00, viem ze tam sedela kocka v hnedych satach s manzelom, vedla nej ja a tak sa mi zda ze potom si asi prisla ty s manzelom a sestricka ta poslala hore na porodnicu na CTG........ja som uz bola vo vnutri.......tak sme sa mozno stretli 🙂 🙂

no veru neviem co je lepsie, porod mat presne naplanovany a vediet presne kedy, alebo sa nechat prekvapit a cakat kedy to pride samo.... 🙂 🙂 verim ti ze sa bojis, ale ja som teraz uz akasi kludna, nebojim sa porodu, mam taky nazor, ze nase male babo to bude urcite boliet a nebude to mat lahke, takze tych par bolesti co budem mat ja musim len riadne predychat a brat ich pozitivne, lebo kazda kontrakcia znemana ze babo bude cim skor vonku a budeme to mat obaja za sebou 🙂 🙂 mozno som hrdinka a pri porode este len uvidim aky to je masaker...... 😀 😀 ale myslim pozitivne a hrozne sa tesim

tak ti drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a si to vasa Nelka este rozmysli a do stredy sa vypyta sama na svet.....

cumliatko
autor
21. júl 2009

Ahoj zuzujan, nie si blondinka? Tak v rohu si sedela, ci nie? 😒 Ak ano, tak si ta pamatam. Ale akurat mi manzel hovori, ze to bolo az potom ako sme sa vratili z CTG, hod volajaku poriadnu fotku do albumiku, nech si ta mozem pripomenut 😀 . Uz aj ja sa trosku ukludnujem, hlavne mi pomohla moja maminka, mam ju strasne rada, ale az teraz ked to caka aj mna, jej dakujem za vsetko. Dufam, ze budem taka super mama akou je ona pre mna.

momo0703
22. júl 2009

Ahoj Zuzujan, malá sa Ti vôbec nepohla, ani raz? Mne sa malý dnes tiež akosi málo hýbe, moja dr. má dovolenku, tak rozmýšľam, že tiež radšej pôjdem do nemocnice, nech ho skontrolujú, len ma zarazilo, že si Ťa tam chceli nechať v 38 týždni, veď máš ešte 2 týždne čas, načo by si tam zbytočne ležala, keď výsledky si mala ok?

zuzujan
22. júl 2009

cumliatko ano som blond, dlhsie vlasy, takze si ma asi zaregistrovala......
ale vidim ze uz prenasas skoro 5 dni, takze by si asi mala byt uz v nemocnici, nie??? tak sa drz, uz to mas fakt za par.....

momo presne tak cely den som ju vobec necitila, tak okolo pol siedmej vecer sme sli do nemocnice, na sone som videla ako hybe rucickami a nozickami ale nic som necitila, asi bola inak otocena ako zvycajne.......
chceli ma tam nechat len na pozorovanie, pre istotu....neviem ci maju malo pacientov alebo co sa deje......ale musela som slubit ze na druhy den pridem na kontrolu......bol to taky mlady, ustrachany doktor.... 🙂 🙂

a urcite je lepsie ist do nemocnice ak mas pochybnosti, vsetko skontroluju a mozes aspon kludne spat, ze je vsetko OK

cumliatko
autor
23. júl 2009

ahoj zuzujan, no tak ja som opat doma! 😠 Nacvicili sme si s manzelom prijazd a prijem do nemocky. V stredu som mala nastupit a dnes mi mali vyvolavat porod. Muz ma odprevadil az po vytah a odisiel naspat domov. Vsetky papiere podpisane, moc odovzdany 2 krat, teplota zmerana, sestricky ma privitali, vyfasovala som teplomer a pribor a potom nasledovalo vysetrenie u dokiho. No ten ma tak zarazil, ze sak ale vy mate termin 18 a nie 15 ! To by sme tu s vami 4 dni nic nerobili, chcete ist domov? 😀 No jasne ze ano, co by som tam v tychto horucavach asi tak robila? 🙄 . Natocili CTG - O.K. tak som volala muzovi, nech pride naspat po mna. Uz sa zlakol, ze rodime. Tak som sa zas pekne rozlucila a isli sme domov. Takze zajtra (piatok) idem na kontrolu do nemocky, keby nieco si ma tam nechaju, ak je vsetko O.K., nastupujem v sobotu a v nedelu vyvolavaju - dufam, ze uz naozaj, ma to aspon jednu vyhodu, cez vikend hlasia ochladenie a dazde. Ale od vcera mam taky ako keby vytok a bol aj trosku krvavy - myslela som ze je to ta hlienova zatka, tak som cakala nejake kontry, ale nic. Ja uz tomu nerozumiem!

zuzujan
24. júl 2009

no teda cumliatko, dobre si dava ta vasa Nelka nacas... 🙂 je to take neprijemne, ked uz si prijata v nemocnici a pripravena, ze ides rodit a nic - vratis sa domov.......no ale doktori hadam vedia co robia....

tak ti drzim cez vikend palce, uz to budes mat za sebou.....nech vsetko dobre dopadne, pocasie budes mat dobre na porod.....tak cakam potom tvoje spravy z porodu...

inak aj babulka uz to musi mat za sebou, tak som tu ostala len ja a momo, trochu sa potrapime v tychto teplach a uz len vydrzat... 🙂

momo0703
25. júl 2009

zuzujan, aj ja som tu ešte zostala ☹ budeme sa trápiť spolu 🙂 🙂 🙂

zuzujan
25. júl 2009

ahoj momo, ty mas aspon o 5 dni skorsi termin, takze asi budes skor
ja som tiez nasej malej dohovarala, ze je teraz pekny sviezi vikend, nebolo by nam horko pri porode, ale asi nic z toho nebude.....musi si sama povedat kedy chce, co uz 🙂

v pondelok idem na poradnu do nemocnice, som zvedava ci som uz aspon trosku otvorena a ako to vyzera
ale bola by stranda keby sme sa stretli obe naraz v porodnici.......inak planujes si zaplatit nadstandard izbu? ja by som chcela, len neviem kolko ich tam maju 1 alebo 2 - ty mi nevies povedat???

momo0703
26. júl 2009

Ahoj zuzujan, tu mi to píše, že mám termín 5.8., ale v materskej knižke mám 2.8. tak som zvedavá, ja idem na kontrolu v stredu ku svojej lekárke, tak som tiež zvedavá, lebo už pred dvoma týždňami mi povedala, že sa už asi nestretneme /mala dovolenku/, že mi to tam mäkkne a ja stále nič... Tiež som rozmýšlala nad tou nadštandardnou izbou, alebo potom mi niektoré mamičky povedali, že nie je dobré byť na izbe sama, idokonca jedna mala z toho aj depresiu, že bola stále sama, len keby sme vedeli na aké spolubývajúce natrafíme 😀 izba je len 1 a platí sa 16,60 na deň /500,-SK/.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre