Kam ísť rodiť v Bratislave?

ziza
26. jan 2006

Ahojte kočky,

rozhodujem sa kam ísť rodiť. Prikláňam sa skôr k Tužinovu, boli tam 2 moje kamošky...ale nepoznam tam pôrodníkov, viete o nejakom dobrom?
Ziza

snilko7
16. aug 2007

sonulik ty si bola už v poradni v Ružinove? Ja som bola dneska 😉

januliak
17. aug 2007

Ahojte,
ku komu chodite do poradne v ruzinove? Ja chodim skoro od zaciatku tehotenstva k Foltinovi. Je to v pohode, az na to, ked ma poslal na testy na cukrovku, nebol to prijemny zazitok... 😒

snilko7
18. aug 2007

no ja chodím do všeobecnej poradne od 36tt a teraz tam bol zrovna Foltin...no nič moc dojem na mňa neurobil, je to presne ten typ chlapov čo mi moc nesedia 😅

sonulik1
20. aug 2007

snilko - mne moja doktorka doporucila Dr. Hrabcaka tak som mu zavolala a isla som rovno k nemu, ma sukr. ambulanciu aj v starej ruzinovskej poliklinike tak ma zobral tam - bola som dnes. A ty ako? Dlho sa caka v tej vseobecnej poradni? Chces si nejakeho doktora aj zazmluvnit?

snilko7
21. aug 2007

sonulik, no čaká sa tam dosť dlho...je tam strašne veľa tehuliek, ale ja som tam už o pol siedmej, takže medzi prvými a doktora si nechystám zazmluvniť.

valy
21. aug 2007

ja antolsku z osobnej skusenosti vobec neodporucam, ako pise mia, tak iba rutinne postupy - co najskor odrod a chod prec, nastrih, nohy vyviazane dohora... ja som tam zazila uplne hororovy porod a poporodna starostlivost takisto nestala za nic

valy
21. aug 2007

a napr. manzela zavolali na poslednych 20 min porodu, nemohla som ist ani do sprchy ani si cvicit na fitlopte... tak som si hovorila potom ze na predporodnom kurze je vsetko ine ako v skutocnosti

emjee
27. sep 2007

anaba 32tt Dnes o 12:59
Dievcence, rozmyslam stale nad tym, ktoru porodnicu v BA si vybrat.
Vie niektora z Vas kam by urcite z nejakeho dovodu nesla rodit, alebo kam by naopak urcite isla rodit hoci kedy, lebo je to tam kvoli niecomu uplne super. Mate nejakych skutocne velmi osvedcenych a doporucovanych porodnikov?
Rada by som totiz zacala uz chodit na nejaku predporodnu pripravu a tiez by som si uz zhanala aj veci do porodnice, pripadne sa ohlasila k nejakemu porodnikovi, len stale neviem, ze kam by bolo dobre ist.
Co je pre Vas rozhodujuce pri vybere porodnice?
Dakujem, za kazdu popisanu skusenost. 😀

pipi1211 1d Dnes o 13:06
ahoj no ja ked pojdem nabuduce rodit tak na 1000000000% pojdem opat na Antolsku ku porodnicke Dubcakovej! fakt super pristup 😵

jahodka11 36tt Dnes o 13:09
ahoj, ja chodim na antolsku k Dr. Dubcakovej, ktoru som si aj zazmluvnila a zatial som velmi spokojna...🙂))

franziska
27. sep 2007

ahoj,

ja osobne som rodila na kramaroch u pani Dr. Kováčovej a nemozem povedat ani jedno krive slovo. Je sice pravda, ze fit loptu som tam nevidela, ale nepytala som sa, takze neviem, mozno ju tam maju. Alebo celkom srandista je aj dr. Mašura. Potom som bola na nadštandarte a tam boli uplne do pohody vsetci, takze ja by som kramare odporucala, ale istotne z nadstandartom, lebo o poschodie nizsie je viac rodiciek na izbe a spolocne kupelky a wc a to je dost na figu si myslim. Na nadstandarte si bud sama alebo vo dvojke, ak zaplatis 500/noc budete dve a ak 1000/noc tak budes sama, ale je lepsie byt vo dvojke, lebo ked ti napriklad babo prvych 24 hodin vracka a ides do sprchy alebo na wc tak ti spolubyvajuca urcite na neho dohliadne.

anaba
27. sep 2007

Dakujem za usmernenie,
tuto temu som si akosi pred tym nevsimla. Sorry. 😨
Asi preto, ze sem dlhsie nikto neprispel a bola kdesi nizsie.

egyptanka
5. jan 2009

... hm mam pocit, ze som precitala vsetky prispevky na webe aj na MK ohladom porodnic, ale stale sa neviem rozhodnut. 100 ludi 100 chuti a ja zacinam mat z toho taky gulas az som s toho zufala.
Ani v jednej porodnici nikoho nepoznam a preto neuvazujem nad zazmluvnenim porodnika.

etnicka
5. jan 2009

ja by som v BA nerodila ani v jednej porodnici, kedze su vsetky preplnene a o nejakom baby friendly pristupe sa im moze akurat snivat, ale kazdy ma ine priority 🙂

egyptanka
5. jan 2009

etnicka, ja zacinam mat tiez taky pocit, ze porodnice v BA su akesi "velkovyrobne" deti. Pozeram ze mame priblizne rovnaky termin. Uz mas teda porodnicu vybratu?

snehulienka
5. jan 2009

s ruzinovom som spokojna

dzuzu83
23. apr 2009

ahojte kocky...ja sa chcem spytat ci niektora z vas nema skusenosti s doktorom Divekym...???
a inak ja mam termin 7.7, je tu este niekto taky? 😉

kozicka
29. máj 2009

Ahoj dzudzu,
moja sestra rodila dve deti u Divekyho, bola spokojna, mozem sa popytat na podrobnosti, dam vediet.
Ja mam termin 24.jula a este netusim kde budem rodit, mozno ked mi ty napises svoje skusenosti tak tiez u neho. Este sa ozvem.

ikke
24. jan 2010

juvimail • 2d • 17. apr 2009 o 17:39
Ahojte, asi sa tu uz tato tema riesila, ale ja sa naozaj neviem rozhodnut pre porodnicu v BA 😨
Citala som uz rozne veci, ale naozaj naozaj neviem...
Cakam dvojcata (moje prve tehotenstvo) a rizikove je iste, kazda zena pise svoj pribeh, ale kazdy je iny...jeden pozitivny, iny zase negativny a to v pripade kazdej jednej nemocnice :(
Ako si mam vybrat? Na ake kriteria mam prihliadat? Vie mi niekto povedat aj ake poplatky su spojene s porodom? DAKUJEM!!! 😵

terezka044 • 1d • 17. apr 2009 o 18:45
juvimail, ked uz si citala vsetko mozne, tak najlepsie bude ist sa osobne pozriet. kazdy preferuje nieco ine, mozno sa ti niekde zapaci, inde menej... budes mat zazmluvneneho lekara, ci nie? ak ano, bolo by sa dobre s nim dohodnut. ak nie, tak sa skus stretnut s porodnikmi v jednotlivych nemocnicach, ked na tom tak velmi zalezi, aby si vedela, kto ta odrodi.
poplatky su rozne, sukromna izba stoji cca 1000sk, epidural 2500, osoba pri porode okolo 1tisic slovenskych korun.
ponukane sluzby a ceny najdes na www.zzz.sk

jahodka11 • 1d • 17. apr 2009 o 19:17
juvimail, ja som ako kriterium povazovala to, ze ak by sa malemu nieco stalo.....odvezu ho na antolsku....tak aj preto som si vybrala tuto porodnicu, aby som bola urcite s nim.... 🙂 ale ako pisala terezka, este mas cas, mozes si ich aj obehat a najst pre seba tu pravu a naj 😉

caruzo19 • 2d • 18. apr 2009 o 11:16 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
juvimail,oni tie porodnice v ba su v podstate rovnaka masovka,ja by som sa rozhodovala podla toho v akom stave su deticky/detske kardiocentrum je na kramaroch,najlepsiu starostlivost pre nedonosene deticky dostanes na antolskej
ja som rodila sice v ruzinove,ale na amniocenteze som bola na antolskej,sestricky super,izby aj standardne sa daju prezit,je tam kupelna pre 2 izby na rozdial od ruzinova,tam je jedno wc pre celu chodbu,na antolskej je na izbe aj skrinka,dokonca uzamykatelna 😉 nevyhoda je,ze na antolskej je na rozdiel od ruzinova nadstandard za 1000(ruzinov500),ale niekde som citala,vraj tam maju nizke postele,co ocenis po nastrihu 🙂

terezka044 • 1d • 18. apr 2009 o 11:37
no hlavne aby sadli lekari, lebo potom ani ten najvyssi nadstandart bude na nic, ked ta budu pri porode stresovat. najlepsie mat niekoho pri sebe, kto na nich nareve, ked bude najhorsie, lebo ty asi nebudes mat silu na to, a kto ta podrzi 😉
caruzo to si ma potesila ze na antolskej je to tak, ja idem tam rodit 😉

valka • 20. apr 2009 o 10:40
ja hovorim, ze porod je lepsi na antolskej - teda dovolia manzela, pristup a pod..(podla referencii)..no akonahle sa dietatko narodi, kramare su urcite lepsia volba - nechaju ti priestor byt s nim hned porode 2 hodiny ...potom babatko zoberu na prvotne osetrenie a znova ho mas rychlo pri sebe...podpora kojenia nema chybu, pristup na sestonedeli tiez...ocko moze prist kedykolvek pozriet a byt s detmi, moze chodit kupat...proste babyfriendly hospital 🙂
oplati sa priplatit nadstandard - ak mas moznost, tak potom 2postelovku s tym, ze ti niekto pomoze - bude byvat s tebou 🙂

kvietocekx • 2d • 21. apr 2009 o 15:26
No ja som prvu dcerku rodila na Antolskej a druheho synceka pred 3 tyzdnami na Kramaroch a bolo to sto a jedno.. Po velmi zlych skusenostiach na Antolskej som zmenila lekara aj porodnicu... na Kramaroch som si ten porod doslova uzila... ziadna poporodna depka ako pri prvom skoro tragickom porode... lezala som tam mesiac pred porodom na rizikovom... lezala som na nadstandardnej izbe s WC, TV a internetom (500sk/noc), takze sa to dalo vydrzat... lekari boli uzasni, sestricky tiez... mali sme zazmluvnenu porodnicku, p. primarku Bohacikovu, ktora bola jednoducho uzasna, mila, chapava a profesionalna... vo vsetkom nam vyhovela a velmi nam pomohla... po porode som bola tiez na nadstandarde, tentokrat sama na izbe (1000sk/noc) a bolo to uzasne... malickeho som videla hned, ked ho vybrali, nakolko som mala epidural a potom som ho mala pri sebe hned na druhy den, lebo som rodila cisarom... a aj na novorodeneckom boli len mile, zlate a ustretove lekarky a sestricky... kazdu chvilku chodila laktacka sestra, ktora stale vysvetlovala a ukazovala vsetko okolo kojenia... mne to nebolo treba lebo som uz vedela o com to je, ale nie preto, ze by mi to na Antolskej ukazali, ale preto, lebo som sa to sama musela nejako naucit... mozno aj preto som prvu dcerku kojila len 2 tyzdne, lebo mi to neukazali vobec a strasne moc som sa s tym trapila... nakoniec mi zo stresu odislo mliecko uplne... ani kupanie som tam neabsolvovala.. ale to mi nejako nechybalo... na kramaroch si babo kupete same... jedine v com ma podla mna Antolska navrch je to, ze maju WC a kupelnu na standarde spolocnu len pre 2 izby, narozdiel od KRamarov, kde je WC a sprcha spolocna pre celu chodbu... v kazdom pripade je asi jedno, kde rodite, podla mna je dolezite mat zazmluvneneho dobreho lekara, aspon sa Vam bude niekto venovat a pomoze Vam... je aj v jeho zaujme, aby to trvalo co najkratsie... prvy porod trval az 24 hodin a bola som uplne unavena a vycerpana...
takze drzim palce vsetkym, ktore porod este len caka... a prajem len a len prijemne a krasne zazitky a zdrave deticky

leishmania
4. feb 2010
kvetinka211
8. okt 2010

DOTAZNIK
Ahojte .. v tejto téme sú super informácie, len nie je v nikoho silách prečítať tisíce strán diskusií za posledné roky na to, aby si človek urobil základný prehľad o tom, ako to chodí v jednotlivých pôrodniciach. Pripravila som preto pre nás dotazník, ktorý by po nazbieraní väčšieho množstva dát mohol priniesť zaujímavé informácie v súhrnnej a prehľadnej podobe. Týka sa 3 BA pôrodníc a pôrodov od roku 2006 (aby to bolo aktuálne). Týmto by som Vás chcela poprosiť o jeho vyplnenie. Po vyplnení uvidíte aj súhrnné dáta. Keď sa ich nazbiera viac, dám sem k dispozícii daľšie závery. Viem, že už bolo pár pokusov o hodnotenie pôrodníc, našla som však len nie veľmi prehľadné stránky. Tuto bude všetko pekne pokope. Dotazník môžte vyplniť na adrese: https://spreadsheets.google.com/viewform?formke... Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre