Kam ísť rodiť v Bratislave?

ziza
26. jan 2006

Ahojte kočky,

rozhodujem sa kam ísť rodiť. Prikláňam sa skôr k Tužinovu, boli tam 2 moje kamošky...ale nepoznam tam pôrodníkov, viete o nejakom dobrom?
Ziza

bibula
19. dec 2006

🙂 ano,myslim,ze maju nieco take,bude to asi lepsie a hlavne rychlejsie cez pohotovost.dik

lenus
19. dec 2006

Bibula, no nam to dost na Kramaroch vtlkali do hlavy, ze urgentny prijem, urgentny prijem, nikam inam 🙂

bibula
19. dec 2006

😀 zeby sa predsa o nas bali,ked to na nas pride? 😀 🙂

lenus
19. dec 2006

🙂 skor to vidim tak, ze sa nechcu s nami otravovat. Nech nas vtedy vidi co najmenej ludi a aby nas nemuseli posielat od dveri k dveram 🙂

bibula
19. dec 2006

😀 hlavne nech je to uz za nami,ich problemy sa nas predsa vobec nemusia dotykat.vieme,ze to bude boliet,vieme,ze si dost vytrpime a to ostatne nam moze byt fuc. 😉

lenus
19. dec 2006

presne tak 😉

zelly
23. jan 2007

ahojte, ma niektora z vas skusenost s MUDr.Ďuračkom z ruzinovsej nemocnice??

4a
23. jan 2007

holky,
ehm, nevím jak to říct. Dáváte doktorům před nebo po nějaké .... všimné?

adetka
23. jan 2007

4a... odpovedala som ti na porodnica - Antolska.

sonulik1
19. júl 2007

babulky - aj ja som sa rozhodla pre ruzinov lebo to mam kusok z domu ale nikoho tam nepoznam - viete poradit nejakeho doktora? Moja doktorka ku ktorej chodim /zial ale nie je porodnik/ tam tiez nema ziadneho znameho. Ako je to potom v tom pripade? Ku komu ist do poradne prvykrat a kedy?

snilko7
19. júl 2007

sonulik aj ja som sa rozhodla rodiť v Ružinove a nie som z Bratislavy, informovala som sa e-mailom a odpísali mi že ak mám záujem rodiť v nemocnici Ružinov je potrebné aby som došla od 36.týždňa vždy vo štvrtok na gynekologickú ambulanciu č.d. 41 alebo 53 v poliklinickej časti nemocnice na prízemí. So sebou si treba priniesť tehotenský preukaz-knižku, kartu poistenca,ranný moč a taktiež už výsledok- výteru z pošvy na streptokoka.

snilko7
19. júl 2007

sonulik a možno sa aj stretneme, tuším máme rovnaké termíny 😀

megie
20. júl 2007

ááá super téma! ani ja sa neviem rozhodnúť.. počula som, že antolská je dobre vybavená, že sú tam dobrí doktori, že nie su tam sprchy spoločné pre celú chodbu a tak, ale zas, svokra ma prehovára,ž e Ružinov je bližšie... tak nevieeem! 😅

lula5
20. júl 2007

ja som tiez ruzinov, dufam, ze ma nesklame, lebo zatial mam pocit, ze by mi bolo aj jedno u koho tam rodit (2x hospitalizovana pocas tehu) a ziadna negativna reakcia. Ak ste z mimo a idete tam az v 36tt tak vas asi k niekomu priradia, nie? Dvere 53 su brutalne vytazene....

snilko7
20. júl 2007

lula to myslíš vážne, že je tam tak veľa tehuliek? To aby som tam už o ôsmej stála ... sestra tam rodila minulý rok a vraví, že tú poradňu robí nejaká dr. Petríková, vraj je fajn...no však uvidíme za 4 týždne tam naklusám 😀

sonulik1
20. júl 2007

ano snilko - myslim ze sme si uz aj pisali ze mame rovnaky termin, mozem sa spytat preco si sa rozhodla pre ruzinov ked nie si odtialto? mas pozitivne referencie? povzbud trosku. u mna vyhralo to ze to mam kusok od domu a rovnako blizko o ma manzel z prace - inac tu nemocnicu nenavidim - lezala som tam /sice na inom odd./ asi mesiac a odvtedy mam traumu len co tam vojdem - ale musim vydrzat. Inac som tam tiez este nebola - pojdem az v 36tom tyzdni, len som vobec nevedela kam tak dik za radu - stretneme sa pri dverach 41 al. 53 😀

snilko7
21. júl 2007

sonulik, možno na seba aj natrafíme, mala by si si dať fotku, aby som ťa spoznala 😀 inak ja mám podobnú traumu z našej galantskej nemocnice, preto idem radšej tentoraz do Bratislavy

betka1
31. júl 2007

Kolko dopredu sa treba nahlasit do porodnice, ktoru si vyberiem? Nehrozi, ze v bratislavskej porodnici, ktoru budem chciet uz nebude miesto?
Neviem ako to chodi, ale pred par tyzdnami hovorili v TV, ze Praha ma preplnene porodnice a niekedy sa treba hlasit aj pol roka do predu. Bratislavske porodnice su urcite v tomto obdobi plne, ale neviem, ci ma v pohode prijmu, kam si ja vyberiem.

lula5
31. júl 2007

v 36tt staci

betka1
31. júl 2007

OK, dik. Tak to mam este dost casu.

katmi
2. aug 2007

mna by to tiez zaujimalo,ci si mozem vybrat porodnicu aku ja chcem alebo ci musim ist do porodnice len v mieste svojho TP.. lebo ja mam TP vo 4.BA obvode a teda na Kramare ma nikto nedostane 😀

certica
2. aug 2007

katmi, mozes rodit, kde len chces...

katmi
2. aug 2007

certica - oki.. 😉 dakujem

betka1
2. aug 2007

katmi, preco nechces ist na Kramare? Pocula si o nic nieco negativne? Ja chcem ist prave tam, lebo ich mam najblizsie a najlepsie to tam poznam.

katmi
2. aug 2007

jeejda ja nemam na kramare dobre spomienky..vzdy som tam mala len problemy ako s lekarmi a vobec s personalom.. neochota az! a kamoska co tam rodila tiez nie..ale asi to zalezi od vela skutocnosti..ale je to na tebe..

barunka
2. aug 2007

snilko, tebe som už spomínala, že ak tam budeš stáť o ôsmej, tak tam vystojíš aj dieru. Ja som chodila na siedmu a skončila som vždy až o dvanástej. Ale to bolo minulý rok, takže ktovie...

katmi, ja som na kramároch bola teraz (nebola som síce rodiť) ale strašne sa to tam zmenilo. A kočky, čo čakali na pôrod si to pochvaľovali, takže ktovie.

katmi
2. aug 2007

barunka - kamoska mi tam rodila pred necelym rokom a to,co mi hovorila ma znova len odstrasilo od toho mat cokolvek s touto nemocnicou..

sonulik1
6. aug 2007

snilko kedy ides prvykrat do poradne do ruzinova? buduci stvrtok?

snilko7
6. aug 2007

sonulik, zajtra ti dám vedieť podľa toho čo mi odporučí doktor v poradni - buď už teraz vo štvrtok alebo až ten budúci...ja mám totiž stále chaos v tých mojích tehu týždňoch 😝 môj doktor tvrdí iné a na ultrazvukoch v Galante zasa iné...ale ja už Galante moc neverím, takže zajtra dám iste vedieť 😉

mia21
16. aug 2007

ahojte som tu kratko, ale ako to tu citam tak je naozaj tazke si vybrat. ci ist cestou - vybrat si a zaplatit si lekara a spoliehat na to ze jemu doverujes a dobre to dopadne - ja ked je tu podla mna riziko ze prave v termine nebude moct a potom o to vacsi stres ze s niecom pocitas a neistota ked je to uplne inak. alebo si vyberat podla porodnice, ktoru povazujes za najlepsiu a tam to "nechat na nahodu", no do toho sa mi velmi nechce, prave kvoli tomu, zo vo vsetkych bratislavskych nemocniciach ma hrozne vela zien zle skusenosti, tak to vyzera, že tam je to dost o "nahode" u koho a s akym personalom prave rodis. ja som mala taku predstavu najst si taku porodnicu, kde su zenam priatelsky nakloneny", ja mam zaujem o prirodzeny porod a o tom sa tu vobec nepise kto ma s tymto aku skusenost. podla toho co som pocula ja to vo viacmenej vo vsetkych bratislavskych nemocniciach narocna cesta" presadit si porod taky aky si ho predstavujes, tlacia ta do rutinneho postupu na ktory su zvyknuty a nepovazuju nazor matky za podstatny, co sa mi zda na tom vsetkom najhorsie. tak uvazujem uz aj nad porodnicami mimo bratislavu, aj ked stale vidim možnosť najst si tu dobreho porodnika ktory moj nazor bude respektovat, pripadne mat pri sebe dobru porodnu asistentku alebo si este zobrat k porodu dulu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre