Kde rodiť v Bratislave?

aduskah
16. sep 2008

Ahojte, mam termin v novembri a stale si neviem vybrat porodnicu. Kedze som z Bratislavy, chcela by som rodit tu. Velmi by som chcela, aby mohol byt moj priatel po celu dobu pri mne, teda aj v prvej dobe porodnej. Mame totizto v rodine dlhe porody a strasne sa bojim, ze ked tam so mnou nikto nebude, tak to nezvladnem. Inac by som chcela rodit co mozno najpriridzenejsie, bez klystyru, nastrihu a menit polohy. Je to vobec mozne? Alebo to zavisi od konkretneho lekara? Viete takeho doporucit? Dakujem.

caruzo19
16. sep 2008

no v ba tie polohy moc teda nepomenis.jedine ze by sa dalo vo vojenskej,vraj sa tam da aj do vody,ale nic viac neviem.skus si pocitat diskusie k porodniciam v ba kraji:
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
snad si nieco vyberies.ak nie,doporucujem bansku stiavnicu,aj ked,keby sa tam nieco skomplikovalo,dieta ti prevezu inde,preto som ja zvolila ruzinov,vysla mi ako najmensie zlo.klystyr nedavaju,len glycerinove cipky,nastrihnu ta skoro urcite,ale vobec to nepocitis a polohu nezmenis,kedze budes mat priviazane nohy... co uz,slovenska realita.ale da sa to prezit

aduskah
autor
16. sep 2008

No, nejake diskusie som uz citala a teda mam pocit, ze tu v BA to bude problem. Takze preto som otvorila tuto temu. Tak nejako som dufala, ze su mozno nejaky mladsi lekari, s ktorymi sa da dohodnut. 😒 A ako je to v Ruzinove s partnerom pri porode? Pustia ho tam na celu dobu alebo len na druhu dobu porodnu?

caruzo19
16. sep 2008

pustia aj na prvu,ale musi to byt postupujuci porod-tj tusim na 3cm a keby sa ti zastavil,tak lezis na cakacke a muza poslu prec.mne sa zastavil,lebo mi ho vyvolavali,muz spal v aute a potom som ho zavolala ked sa rozbehlo.lekarov mas v ip

etnicka
16. sep 2008

aduskah riesime uplne ten isty problem a asi pojdeme do Dunajskej Stredy - mame to z Vrakune kusok a pripada mi to ako najlepsi kompromis. Tento vikend sa tam pojdeme pozriet, tak potom napisem, co sme zistili. Zatial viem akurat to, ze sa tam da rodit do vody a maju tam peknu nadstandardnu izbu s vanou, mamicka sa nemusi nikam presuvat pocas porodu a otecko moze byt s nou po cely cas. Stoji to 5000 korun - to sa da 😉 Akurat vraj nemas iste, ci tam prave bude doktor, ktory porody do vody robi 😖 Ak mas zaujem o epidural (my nemame), tak ten stoji 4000. Ozaj, kedy mas termin? My koncom marca. Maj sa krasne 🙂

aduskah
autor
16. sep 2008

Aha, takze ak to spravne chapem, pokial budem na porodnej sale tak tam moze byt, na cakacke nie. 😖 To je dost blbe, ja sa totiz prave obavam toho, ze na tej cakacke stvrdnem dost dlho. 😠 Dik za doporucenie na lekarov. Ved sa lekara mozem spytat na jeho nazor - urcite chcem niekoho zazmluvnit. Tak aby som vedela co mozem cakat.

aduskah
autor
16. sep 2008

Potesil by my nazor aj na Kramare a Antolsku. 🙂

aduskah
autor
16. sep 2008

Etnicka, ta Dunajska Streda, no ja neviem. Ani nie su baby friedly. A ja madarsky neviem, nechcem sa tam citit blbo. Ja by som rada nemocnicu, ktora je uz byby friendly. Tak musia splnat aspon niektore z mojich poziadaviek.

etnicka
16. sep 2008

aduskah to baby friendly je len papier, moc by som sa na to nespoliehala. Dunajska Streda je kandidat, takze sa budu snazit a snazit, ked to nejaka porodnica uz dostane, moze sa stat, ze trochu povolia. 😉 A ani ja neviem po madarsky, neboj, oni sa urcite budu snazit hovorit s Tebou po slovensky. Ale rozhodne je najlepsie ist sa tam vsade pozriet a vsetko si okukat, popytat sa a podla toho sa rozhodnut.

caruzo19
17. sep 2008

aduskah,cakacka je taka miestnost s postelami kde maminy spia ked sa zastavi porod.vzdycharen je ta chodba kde predychavas kontrakcie v 1.dobe porodnej,tam s tebou byt moze cely cas,aj na sale.takze ak sa ti nezastavi porod(co ked zacne spontanne,nema preco),tak tam bude s tebou.

ja som tiez chcela ist do ds,ale odradila ma ta cesta.jedna buracka a stoji to po podunajske.

etnicka
17. sep 2008

No hej, zase od nas z Dolnych Honov byva rano smerom do mesta taka zapcha, ze v tej Dunajskej Strede budem mozno rychlejsie ako v Ruzinove 🙂 Inak si myslim, ze pri prvom babatku by porod nemal ist rychlo, mali by sme to autom stihnut do hodiny aj keby sme sli veeeelmi pomaly...

caruzo19
18. sep 2008

etnicka,rano z dh do mesta,poobede opacne smer samorin.nevyberies si 🙂
ja som tiez z dh.este sa da ist starou cestou na kosariska,ale potom sa to aj tak musi v samorine napojit.mne najviac vadilo ze tam jazdia jak cvoci,sa tam obiehaju a vobec im neprekaza ze maju v protismere auto

etnicka
18. sep 2008

caruzo no hej, ale to mas vsade. Ja autom ani nejazdim, aj ked mam vodicak, jazdila som v CR, ale tu sa bojim, asi davaju vodicaky v loterii alebo co 😠

kacenqa
19. sep 2008

aduska - ja som rodila na kramaroch. tam to funguje tak, ze je izba-vzdycharen. pokial si sama na nej, a sestricka ma dobru naladu, pusti aj manzela. ale akonahle tam uz niekto lezi, tak ma muz smolu. ale ked sa uz dostanes do porodneho boxu (otvorena na 5cm), tam uz budes len ty sama a tam moze dojst partner. rodi sa na koze, takze zial, polohy moc menit nemozes. co mne osobne vadilo, bolo to, ze ma napojili na monitor a tym padom so dlllho musela lezat, iba raz ma poslali pod sprchu a trosku chodit. ale inac si nestazujem, mala som epi, takze to bolo relativne OK, porod sa rozbiehal spontanne, ale potom sa mala sprajcla a nezostupovala dalej (takze caruzo, stat sa to moze, ze sa porod zastavi) a hrozila jej hypoxia, tak som sla na stol a otvarali ma. cize plna narkoza. ale v pohode som to zvladla.

klystiru a nastrihu som sa bala jak cert kriza, to druhe som nemusela absolvovat a to prve som zvladla, ani neviem ako, nebolo to vobec take hrozne, ako som si myslela. nuz a kedze som zbabelec, tak druhe pojde asi tiez sekciou, lebo radsej rozchodim rozrezane brucho, jak nastrihnutu susku...teda, aspon zatial mam tento nazor, mozno ma to este prejde 😉

lezala som na nadstandarde a nemozem jedineho kriveho slova povedat, pristup personalu uplne super, sluzby fajn,aj o matku aj o dieta sa starali ukazkovo.

aduskah
autor
19. sep 2008

Kacenqua, dik za odpoved. Asi aj skoncim na Kramaroch. Mam to relativne nablizsie z Devinskej a este fakt maju super starostlivost o novorodenca. A ked som tam v oktobri lezala s missedom, tak sa starali super. Teda aspon osetrujuci lekar. Akurat som bola na prvom poschodi v tom materkom centre ci ako sa to vola a hroza. Ale to dufam pri porode nehrozi. Ze vraj na Kramaroch je dobre si vybrat lekara, aky je tvoj nazor? Vedela by si najakeho doporucit?

babulka
19. sep 2008

Aduskah, tak to centrum na Kramaroch je fakt otrasne, ale neboj, sestonedelie je uplne ine. Ja mozem Kramare odporucit vsetkymi desiatimi, vyborny pristup, perfektna starostlivost lekarov, sestriciek, a maju najuzasnejsiu laktacnu poradkynu. O novorodeneckom ani nemusim hovorit, to je najlepsie v celej BA. Rodila som planovanym cisarskym, takze nemozem porovnat, ako je to pri prirodzenom porode (aj ked, pri najblizsom porode si to planujem urcite vyskusat, radsej ako cisarsky 😝 ). Klystir je snad nieco, co asi chce kazda rodicka, nie? Nie je to nic hrozne, a radsje klystir, ako sa im pokadit pri tlaceni na porodny stol 😝 Nastirh viem, ze nerobia rutinny, aspon na cviceniach nam to hovorili a ked som rodila, boli so mnou baby co obisli aj bez nastrihu (ale tie uz mali jedna dve deti a jedna jedno, takze nie prvorodicky). Ked som cakala na cisarsky, tak sa tam po chodbe spacirovali dve baby, co rodili v prvej dobe, takze neboli priviazane, je tam sprcha, lopty.

caruzo19
19. sep 2008

kacenqa,myslela som ine zastavenie porodu(ze ustanu kontrakcie a este sa neotvaras),nie ked sa ti sprajcne dieta,to ta isto vtedy neposlu si pospat na cakacku 🙂

wewe4
9. máj 2009

Ahoj,
teraz budem vyzerat asi ako uplny dilino, ale chcem sa spytat, ci si porodnicu mozem vybrat sama bez poplatku?
Lebo mna par ludi presviedca, ze to mi pridelia podla oblasti atd.
Vidím, že táto téma je už minuloročná tak by som ju chcela znovu otvorit a popytat sa na Vase nazory na bratislavske porodnice...ja som z Bernolakova, takze do BA to bude najrychlejsie

mneme
9. máj 2009

wewe, mozes si slobodne a bez poplatku vybrat ktorukolvek z troch bratislavskych porodnic (antolska, ruzinov, kramare) - v pripade, ze si v tej porodke chces vybrat a zazmluvnit aj porodnika, za to sa uz plati . ku kazdej z porodnic tu mas aj samostatnu temu, kde najdes kopec nazorov mamiciek-cakateliek aj tych, ktore uz maju porod(y) za sebou

wewe4
9. máj 2009

Tak to som rada...mam este sice chcilku cas (som v 15tt), ale radsej sa dopredu informujem.
Precitam a asi ich aj pobeham, aby som si vybrala najlepsie.
Diky moc

dzuzu83
11. máj 2009

AHOJTE KOCKY...MATE NIEKTORA SKUSENOSTI S MUDR DIVEKYM???DIKYYYYYYYYY 😉

zuzka88
17. jún 2009

A s Janekom mladsim?????

lea79
18. jún 2009

dzuzu83 mna vyšetroval na príjme pred pôrodom ...bol milý jemný a ako jediný sa hneď aj predstavil, tak len vďaka tomu viem s kým som mala tú česť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre