Kde sa dá vybaviť cisársky rez za peniaze?

corina
31. júl 2007

baby prosim Vas kde sa da bez problemov vybavit cisarsky, za peniaze?

dakujem za rady (ak mi nejake date 😀 😵 )

katusha
31. júl 2007

ahoj, ci sa da vybavit to ti bohuzial neporadim. ale mam ho za sebou, tak ti mozem povedat, ze to nie je med lizat 😒
ale na druhej strane, urcite je to pohodlnejsie ako normalny porod 😀 (ale zrejme menej prirodzene, resp. neprirodzene) 😖

leva
31. júl 2007

Corina,ver ze aj ja som takto premyslala ked som mala prve cisarskym rezom a chcela som mat tak aj druhe dieta.Mislim ze ak nemas znameho,tak zaplatit sa to neda,pokial viem.Ja som rodila v sukromnom sanatoriu a tam jasne povedali ze cisarak robia iba ked naozaj treba a v ziadnom pripade sa neda zaplatit,no poznam aj dievca a to ho malo po znamosti.A nechcem radit,len taka malickost,ja som tiez nechcela rodit spontanne pokial som tak druhe neporodila a na prekvapko som ozaj rada ze som tak rodila.Uplne ta chapem,mna tiez nik nepresvedcil pokial som to nezazila.Vela stastia

lucia123
1. aug 2007

Ahoj, zodpovedne Ti viem povedat, ze cisarak "len tak lahko" na slovensku nevybavis. Ziadny gynekolog si nezoberie na zodpovednost, ze Ti ho urobi (za uplatok, alebo po znamosti) a pri operacii sa nieco stane. Musi mat na to podklad, teda papier (tvz. indikaciu) bud od ocneho lekara, alebo kadiovaskular.lekara. Potom ma istotu, a je chraneny. Mne to sice trochu trvalo, ale zohnala som takyto papier, a teraz moja jedna velmi dobra znama tiez chce a nedari sa. Este mozno skusit psychologa, ale toho musis naozaj presvedcit, (neviem, ale ake mas na to dovody).

Je to nespravodlive, predsa ako zena si mozem urcit ako chcem porodit moje dieta, je to moje telo a zdravie, a nakoniec pre dieta je to menej riskantne.
Pride to raz aj k nam, ale to mozno si az nase pravnucata budu moct vybrat, ako chcu rodit. V amerike je to uplne normalne a nezazeraju po buducej mamicke ako po niekom zlom a nepresviedcaju "moralnymi dovodmi".

jejke
1. aug 2007

Ale nie Corina to nemyslis vazne😲
Cisarsky rez nie je normalny sposob ako priviest dieta na svet.
Je to neprirodzeny zakrok,jeho nasledky nesie mamicka i babatko,
po spinali Ti moze ochrnut napriklad noha, boli take pripady.

AJ celkova narkoza je riziko samo o sebe...Dieta je po nej ospale...
deti cisarociek su nachylnejsie na infekcie a problemy s imunitou, takze rozhodne to nie je SPRAVNE riesenie vybavit si sekciu bez dovodu.
Korupcia je navyse trestna, tak nie je tato tema v rozpore so zakonom?

Leva, neviem kde si rodila ale ak mas po jednom cisarskom, je to jasny predpoklad na druhy diagnoza "STAV PO SEKCII" takze nie ze sa to "neda" vybavit ale doktor je povinny ta informovat o rizikach ktore podstupujes ak sa rozhodnes rodit PO CISARSKOM druhe dieta VAGINALNE 😉

dadulka19
1. aug 2007

corina,legálne sa na Slovensku vybaviť nedá,ak je dôvod CHCEM ☹ ...ale čudujem sa každej,čo sa tak dobrovolne rozhodne...je to operácia!!!Ja mám za sebou 2cisaráky 🙂 ..prvý bol hrozne na rýchlo-celková narkoza,druhý plánovaný-spinálka...hoci som môjho doktora prosíkala,že chcem rodiť normálne...tak sme sa dohodli,že necháme to na prírodu,no pár týždňov pred pôrodom sa ukázalo,že by normálny pôrod bol obrovské riziko pre mňa a hlavne pre dieťa...no nebiť prvého cisára,riziko by nebolo... 😀

vesi
1. aug 2007

jejke, ked je prvý cisársky, tak neznamená, že aj druhý bude, hlavne ak rodí žena po 5 rokoch ako leva.iba ak nastanú komplikácie alebo nie je maternica dobre zrastená.

katusha
1. aug 2007

dadulka, a ta rana po druhom cisarskom sa ti aj dlhsie hojila??? bojim sa, ze ak by sme sa rozhodli pre druhe dieta a rodila by som cisarskym, ze by som to asi nevydrzala tu bolest.
pre mna bolo najhorsie po tej spinalke, ked som nemohla hybat nohami. hruuuuza. no a potom sa postavit na vlastne... strasneeee, hned som odpadla naspat do postele 😖

melory
1. aug 2007

nieje nad obycajny porod...ale za peniaze sa da vsetko {aj skomplikovat}

katusha
1. aug 2007

vesi mne gynekolog povedal, ze druhe by tiez islo cisarskym, lebo mam zvlastny tvar maternice a babatko sa tam nevie spravne otocit 😒

vesi
1. aug 2007

ja som síce mala 2 cisárske, ale jednoducho sa to tak vyvinulo, určite by som si to nevybavovala. ten prvý bol dokonca pre mňa taký šokový, naplánovaný 3 dni pred termínom, že som sa dlho odhodlávala na druhé dieťa. a pritom tá bolesť pre mňa nebola taká strašná, som zvyknutá na hrozné ms bolesti.ja osobne som sa hrozne bála pôrodu, ale povedala som si, že to zvládli miliony žien, tak to zvládnem aj ja, tak som spôsob pôrodu neriešila. jednoducho ked to prišlo, dieťa muselo von, a to akýmkoľvek spôsobom.

vesi
1. aug 2007

katusha, to je OK. ja som to myslela tak, že ked nie je zdravotná indikácia, nie je dôvod robiť automaticky znovu cisársky.

katusha
1. aug 2007

ja som rada ze to dopadlo ako to dopadlo, doktor mi na druhy den po cisarskom povedal, ze malinka mala aj pupocnu snuru otocenu okolo krku, tak nebolo co riesit.
ale myslim si, ze pokial nie je dovod na sekciu, da sa to zvladnut aj normalne 😉 ja som sa tiez velmi bala pôrodu a nakoniec to takto dopadlo ...

vesi
1. aug 2007

hlavne, že sme zdraví, nie? 😀

tinka26
1. aug 2007

Dobrý večer prajem 🙂 Jejke tak to si pravdu napísala,že deti po cisárskom sú nachylnejšie na infekcie a majú slabú imunitu,viem to preto,lebo obe deti mám na cisársky a teraz s nimi chodím stále po vyšetreniach,stále sú choré.Prvý má ekzém,alergiu a astmu a ten druhý má predpoklad na astmu(tak mi vravel lekár na pľúcnom) a alergiu na niektoré druhy liekov a ešte máme ísť na dalšie vyšetrenia na alergologiu a chodíme ešte aj na gastro,lebo málo papká.

Prvého syna som mala rodiť normálne,ale pri porode sa naskytli komplikácie(malý bol niekde zakliesnený a už by sa bol skoro zadusil),pri druhom som mala problémy s dýchaním,mám astmu,mala som aj zlé výsledky krvy na protilátky,dalej mávam silné migrény,bolo mi veeľmi zle,celé tehotenstvo som zvracala,bola som slabá a vyčerpaná,tak ma poslala lekárka do rizikovej poradne a tam som chodila až do konca porodu.
Prvý cisársky som mala v celkovej narkoze,to som sa nemohla dlllllho z toho spamätať a druhú som mala spinálku a po nej som už na druhý deň chodila.Len som si dlhšie poležala v nemocnici,lebo som stratila veľa krvi,tak mi ju museli dodať,ešte že krv mojej krv.skupiny mali dostatok 🙂

katusha
1. aug 2007

tak tak 😎

dadulka19
1. aug 2007

...katusha,nehojila sa dlhšie,skôr to bolo teraz lepšie,myslím jazvu... 😉
...ale fakt,mala som obrovský strach,že ochrniem,aj som sa na to pýtala doktorky z ARO-a,ked prišla pre podpis,že mi to môžu pichnúť ☹ ...lavú nohu som si necítila 5hodín,prstami na pravej som hýbala aj počas sekcie.... 🙂

katusha
1. aug 2007

ja som len citila, ze mam nohy strasne studnene a to bol horuci junovy den 😀

dadulka19
1. aug 2007

...to som ale netušila,že deti po cisári majú slabú imunitu a pod.,no staršia má atopický ekzém a chronickú bronchitídu 😲 😒 ...tak niečo také ma čaká aj s malou..??? ☹

vesi
1. aug 2007

no, moje baby boli obe cisárskym, prvá je náchylná na choroby, ale skôr by som povedala, že to je tým, že nechce jesť zeleninu ani ovocie a druhá tie choroby od nej zatiaľ ani raz nechytila, je veľa zeleniny a ovocia.
ja som mala prvý cis. vcelkovej nark., pozbierala som sa veľmi rýchlo, druhý v spinále,ale trvalo mi takmer 2 dni kým som sa pozbierala, bolo mi zle na odpadnutie, po 3 dňoch príšerná bolesť hlavy, ale na druhej strane to stálo za to, lebo malú som videla hned 😀

dadulka19
1. aug 2007

vesi,stálo to za to....ked mi malú ukázali,rozrevala som sa šťastím....no pri staršej mi to prišlo divné,pozerala som prvý krát na ňu v perinke a pýtala sa sama seba...to je moje dieťa? ☹ ...veľmi mi chýbal ten prvý okamih,ked sa dieťa narodí....

vesi
1. aug 2007

presne tak, dadulka, aj ja som sa pri druhej rozplakala, bol to ten najkraší pocit a pri prvej to bolo také zvláštne, videla som ju až o 24 hod a bolo to úplne iné.

dadulka19
1. aug 2007

..fuuu...24 hodín?..ja som staršiu videla po 3 hodinách/a to som si ju musela vypýtať/,ale manžel ju videl,ked mala necelú hodinu....trochu nespravodlivé...bruško som predsa nosila ja.... 😉 ..ale som naozaj rada,že som to zažila aspoň teraz,je to prenádherné...aj teraz,ked si na to spomeniem.. 🙂..najprv na mňa nakukli spoza tej plachty a potom sa ukázali aj s ňou...

vesi
2. aug 2007

no, ano, ked som rodila staršiu, tak bola JIS na inom poschodí ako šestonedelie, tak preto tak neskoro 😝

jerry
2. aug 2007

cisárky dobrovoľne??? to hádam nie!!! však je to operácia, musia ťa rozrezať ako kus mäsa. Nikdy v živote by mi nenapadlo, že tiež raz tak skončím, nikdy som nemala žiadne gynekologické ani iné problémy. Články o cisárskom som v tehu preskakovala, potom som si to spätne študovala, dúfam, že druhé pôjde normálne, aj ked sa bojím ako to jazvy a maternica zvládnu. Chcem si vychutnať ten prvý moment.
Manžel videl malú hned po narodení, ja sa snažím vybaviť si ako to bolo ked ma preberali a prvý krát mi ju ukázalli, je to ťažké 😢 a niekedy mi je z toho riadne smutno.

dadulka19
2. aug 2007

jerry,nechcem ťa strašiť,ale máš malý rozdiel medzi pôrodmi.To robia cisarák automaticky,opýtaj sa lekára.Ja som mala rozdiel skoro 6 rokov a povedal mi,že to bude cisarák na 99% 😒 ...aj bol,znovu boli problémy... 😒 ...

katusha
2. aug 2007

ja som malu nastastie videla o par minut po narodeni, ked ju odvazili a odmerali (mala som spinal). ale nepacilo sa mi, ze som pri vedomi a viem ze sa vo mne sparaju, aj ked som ziadnu bolest necitiila, bolo mi to velmi neprijemne 😖

kia
2. aug 2007

baby ale da sa to vydrzat po narkoze cak? 😕
nie je to az take priserne,dufam.

bihan
2. aug 2007

Pre Boha, baby, nebláznite! Cisársky rez nemá absosútne žiadnu výhodu oproti normálnemu pôrodu - je to urgentná operácia ak ak ju nechú lekári vykonávať na žiadosť pacientiek, tak je na to asi dôvod. Prosím, všetky, ktoré máte záujem o cisársky rez, odporúčam skočíť na youtube.com a pozrieť si pár videí.. som si istá, že vás prejde chuť 😉
A ešte niečo, ani prirodzený pôrod predsa nemusí bolieť, dnes už je epidurál bežnou súčasťou lekárskej praxe.

lyly
2. aug 2007

bihan ma uplnu pravdu. je to nezmysel chciet to dobrovolne. nechcite sa opicit po zapade. mozete mat infekcie, zle hojenie a zotavenie byva komplikovanejsie ako pri normalnom porode. babatko ma prejst tou cestou, ktora je na to urcena aj kvoli imunite. dalsie dieta by ste mali mat potom az s odstupom casu, pretoze mozu nastat komplikacie.

kia
2. aug 2007

😕 ale cak to strasne neboli. 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre